Apdrošināšanas un ekspertīzes jautājumi un atbildes

Šeit Jūs varat uzdot savus jautājumus, kas saistīti ar auto apdrošināšanu, tehnisko ekspertīzi. Uz jautājumiem atbildēs firmas «BCDE» eksperts Ēriks Griģis.

 
 
 
 
 
Uzmanību: Ar * apzīmētie lauciņi ir obligāti!
 
Andrejs, 26.oktobris 2011 10:14
Kad notiks apmācības par izmaiņām OCTA likumā?
Paldies!
Ēriks Griģis:

28.10. un 29.10. Rīgā.
Ēriks, 25.oktobris 2011 19:04
Labdien.
Vēlos zināt kur un kā es varu atrast CSN rezultātā radīto seku neatkarīgo vērtētāju vai autoservisu kurš ar to nodarbojas,ja apdrošināšanas kompānija atrodas ārvalstīs,bet brokeris kurš pārstāv šo kompāniju LV ar to nenodarbojas?
Ēriks Griģis:

1. LTAB Lomonosova iela 9, Rīga LV - 1019
Tālr.: (+371) 67114300
Fakss: (+371) 67114333
E-pasts: ltab@ltab.lv
www.ltab.lv/lv/kontakti
2. Agrāk to darīju es, šobrīd to variet paveikt arī Jūs pats, tieši griežoties ar atlīdzības pieprasījumu izraisītāja OCTA apdrošināšanas sabiedrībā!
3. Par zaudējuma apjoma apliecinājumu derēs markas (dīlera) servisa kalkulācija.

Lai Jums izdodas!
vārds Jānis, 24.oktobris 2011 12:30
Labdien,gribētu uzzināt sekojošo lietu man ir C kategorija iegūta 2002 gadā ja es tagad nolieku CE un pēc tam periodisko apmācību izeju uz C tad man nav jākārto liekot CE eksāmeni profesionālie
Ēriks Griģis:

Pareizi! Tad varēsiet braukt ar CE bez profesionālajiem eksāmeniem.
P.S.
Var arī vienlaicīgi - mācīties uz CE un apmeklēt [95] koda nodarbības! Tad maksā tikai vienreiz - saņemot jauno CE kategoriju un mainot C kategoriju!
Vadītājam nav divas reizes jāmaksā par apliecības saņemšanu. Sīkāk pa tālruni 26322578
Dainis, 22.oktobris 2011 1:37
Labdien,vēlējos uzzināt sekojošo lietu,man ir C kategorija kura iegūta 2008 gadā tas nozīme kad izejot periodisko apmācību es dabūju 95 kodu,bet ja saku kārtot CE kategoriju tagad, vai tad pāries līdzi 95 kods un arī uz CE skaitīsies ar 95kodi un nekas papildus nebūs jākārto tikai kā CSDD braukšanas eksāmens.Paldies
Ēriks Griģis:

Suminājums Tev Vārda dienā, Daini!
Vienreiz iegūts [95] kods attiecas uz visām esošajām un nākošo piecu gadu laikā iegūtajām profesionālajām kategorijām.
Noklausoties periodisko apmācību 35 stundas piecās dienās (nevis vienu dienu, kā to piedāvā pazīstamas autoskolas), Jūs iegūsiet profesionālo kodu, piemēram, C kategorijai. Pēc tam mācoties un sekmīgi nokārtojot braukšanas eksāmenu CE kategorijai, automātiski iegūsiet profesionālo kategoriju arī uz šo kategoriju, ja tā būs iegūta piecu gadu laikā no sertifikāta saņemšanas dienas par periodisko kursu noklausīšanos.
P.S.
1. Atbildē minētie apgalvojumi attiecas tikai uz jautātāju Daini!
2. Ja redaktoram interesēs publicēt materiālu par profesionālo kvalifikāciju un [95] kodu, tad pēc publiska pieprasījuma nosūtīšu sagatavotu materiālu.
Rolands, 16.oktobris 2011 19:36
Sveiki! Vēlētos uzzināt vai es varu piedalīties tajā dienā ceļu satiksmē ar auto kuram tā diena ir norādīta kā pēdēja tehniskās apskates uzlīmē?
Paldies
Ēriks Griģis:

Jā, jo tā ir pēdējā diena!
Andris, 13.oktobris 2011 18:45
Hmm. Kad oktobra beigās? Kur un pa cik?
Ēriks Griģis:

Ja līdz 24.10. pieteikumus atsūtīs un samaksās vismaz 30 pretendenti, tad 26.10. Rīgā, CSDD notiks kvalifikācijas mācības par 40,- Ls no personas. Ja dalībnieku būs mazāk vai pieteikumi ienāks vēlāk, tad attiecīgi to skaitam cena un datums mainīsies.
zannai, 11.oktobris 2011 18:27
10 gadi.
Ēriks Griģis:

Tā ir, ja nav noteikts cits termiņš.
zanna, 11.oktobris 2011 17:28
es 2005.gadaa izraisiiju avaariju,kuraa nonesu luksaforu,man tika piespriests naudas sods! tika atveerta civillieta pret mani! gribeeju pajautaat vai saados gadiijumos ir arii noilgums???
Ēriks Griģis:

No LR Civillikuma:
" ... 1895. Visas saistību tiesības, kuras nav noteikti izņemtas no noilguma ietekmes un kuru izlietošanai nav likumā noteikti īsāki termiņi, izbeidzas, ja tiesīgā persona tās neizlieto desmit gadu laikā.
...
1909. Valsts civīltiesiski prasījumi noilgst tāpat kā privātie.
..."
vārds Ziedonis Pētersons, 11.oktobris 2011 8:41
Sveiks Ērik.
Man steidzami vajadzētu Tavu konsultāciju jautājumā par apdrošināšanu/līzinga kompāniju.
Varbūt nav īsti Tavs lauciņš, bet varbūt vari ko jēdzīgu ieteikt.
Būtu labi skaypā vai ar epasta starpniecību, dzīvoju norgē - Bergenā
Bijušais kursa biedrs.
Ēriks Griģis:

Lekcijas beidzās, esmu sazvanāms!

T.: +371 26322578
Šobrīd telefons izmircis, tas sāks darboties pēc lekcijām ap 16:00 pēc Latvijas laika.
vārds, 10.oktobris 2011 22:06
Sveicināti. Kas notiek ar 'vainīgo' pēc saskaņotā paziņojuma sastādīšanas? Vai no viņa kabatas atvelk, vai to apmaksā apdrošināšana?
Ēriks Griģis:

Vispirms apmaksā apdrošinātājs! Pēc tam viņš meklē iemeslu atvilkt no vainīgā! Par to stāstu savā seminārā.

Seminārs "Ko noklusē apdrošinātāji" notiks oktobra beigās!
Dzintars, 8.oktobris 2011 17:50
vai ir tada iepseja latvijas masinu parrakstiit anglim?
Ēriks Griģis:

Ir.
Juris, 8.oktobris 2011 9:27
Labdien. Sakiet, kad sāksies kursi, lai iegūtu satiksmes noteikumu pasniedzēja apliecību? Paldies.
Ēriks Griģis:

Sākums tiem, kas samaksājuši 11.10. plkst 10:00.
Dainis, 7.oktobris 2011 10:45
Sakiet lūdzu, ja ir vēlēšanās veikt neatkarīgu zaudējumu aprēķina ekspertīzi CSNg sasistai a/m, kurai tirgus vērtība ap Ls.4450,00, bet apdrošinātāja eksperts novērtējis zaudējumus Ls.3349,00. Vizuāli a/m nav atjaunojama, atrodas servisā ''VRV''
Ēriks Griģis:

Protams, variet veikt. Ieteicams servisā, ar kuru apdrošinātājs nestrīdēsies.
Aigars, 6.oktobris 2011 10:44
Sveiki!
Sakiet ,kas mani "sagaida",ja LT esmu "nofotografēts" ar fotoradaru no ceļa malā stāvošas a/m (pelēks VW Caddy) un ātruma pārsniegšana bija ap 20km/h atļautā ātruma ierobežojošās zīmes"70"robežās ārpus apdzīvotas vietas?
Paldies.
Ēriks Griģis:

To saprotami izlasīsiet:
www.likumi.lv/doc.php?id=89648
Liene, 3.oktobris 2011 14:51
Sveiki!
Ir tāda situācija, ka pēc līzinga auto vēl nav pārrakstīts, bet līdz ar līzinga izbeigšanos, beidzas arī transportl.reģistr. apliecības derīguma termiņš. Gribēju zināt, kāds būtu sods, ja apturēs ceļu policija un manam auto beidzies reģ.apliec. derīguma termiņš?
Ēriks Griģis:

Sodi par pārkāpumiem ir uzskaitīti LAPK:
www.likumi.lv/doc.php?id=89648
vārds Aivars, 3.oktobris 2011 10:17
Sveiks!
Šeit Aivars no Kurzemnieka. Es vēlētos Tevi intervēt mūsu autolapai.Vai mēs varētu kaut kad sazināties? Mans telefons 29257512. Paldies.
Ēriks Griģis:

Priecājos par interesi! To varam!
Jānis, 2.oktobris 2011 21:52
Labdien!
Situācija sekojoša - auto bija novietots stāvēšanai ielas malā, cits šoferītis netīšām atmuguriski uzstūmās virsū, sabojāja man aizmugurējo spārnu, pats sev abas durvis. Bija liecinieki. Otrs šoferis bija noskaņots visu atrisināt. Tā kā atradāmies palielā pilsētas nomalē vēlu vakarā un nevienam nebija līdzi saskaņotā paziņojuma veidlapa, norunājām, ka satiksimies un nokārtosim visu vēlāk, apmainījāmies telefoniem. Man zināms viņa vārds, uzvārds, personas kods un mašīnas numurs.
Vēlāk sazvanoties otrs šoferis vēlas pats apmaksāt man servisa rēķinu, taču tā kā man tā ir darba mašīna, kas pieder līzinga kompānijai, no manas puses tomēr viss jākārto caur apdrošinātājiem. Šobrīd viņš aizbildinās, ka nevar satikties, jo atrodas ārzemēs, mani sāk mākt aizdomas, ka satikties var arī neizdoties.
Jautājumi sekojoši - 1. Vai aizpildot saskaņoto paziņojumu, viņam pēc tam kaut kas būtu jāmaksā pašam šādā situācijā? 2. Cik ilgā laikā pēc negadījuma ir pieļaujams iesniegt saskaņoto paziņojumu apdrošinātājam? 3. Kas notiek, ja aizpildam paziņojumu, bet viņš neiesniedz to savam apdrošinātājam? 4. Kā un kad rīkoties, ja neizdodas otru šoferi satikt un visu nokārtot? Kas tādā gadijumā notiek tālāk? 5. Kā saprotams saskaņotā paziņojuma jautājums "Vai ar līgumu ir apdrošināti transportlīdzekļa mantiskie zaudējumi?"? Kas tur jāatzīmē kam?
Paldies!
Ēriks Griģis:

1. Nebūtu, ja vien saskaņotajā neatzīmēs 17. punktu.
2. Tikko tas ir iespējams. Par kavējumu būs jāpaskaidro apdrošinātājam tā iemesls. Pēc likuma grozījumu stāšanās spēkā - 10 dienu laikā.
3. Tad CSNg izraisītājam nāksies atmaksāt apdrošinātājam izmaksāto atlīdzību + ekspertīzes izdevumus, + administratīvos izdevumus par lietas administrēšanu.
4. Turpiniet dzīvot tālāk un mieriniet sevi ar domu, ka esiet labs cilvēks. Varat sev izgatavot vizītkarti ar sevis cildinājumu, piem., "Laps cilēks" un saviem datiem zem tā!
5. Jautājums attiecas uz to, ir vai nav automobilim KASKO apdrošināšana. Katrs CSNg iesaistītais A un B transportlīdzekļa vadītājs atbilstoši sava apdrošinātāja datos atzīmē apstiprinoši vai noliedzoši pa diagonāli krustiski pārsvītrojot atbilstošo kvadrātiņu.
Lauris, 26.septembris 2011 16:20
Labdien,
Situācija - stāvošai automašīnai ir uzbraucis cits transportlīdzeklis un aizbraucis (nav zināms vainīgais).
Vēlos noskaidrot vai ir iespējams vērsties LTAB un pieprasīt zaudējumu atlīdzināšanu? Vai tas attiecas tikai uz cietušo medicīnisikajiem izdevumiem?
Ēriks Griģis:

OCTA mantiskos zaudējumus Jūsu gadījumā neatlīdzina.
Personai CSNg nodarīto zaudējumu atlīdzina, ja policija ir sastādījusi protokolu. Attiecībā uz CSNg pieteikumu - to var iesniegt arī savam apdrošinātājam! Viņam tas jānogādā tālāk.
Uģis, 25.septembris 2011 11:25
Vai man var kāts pateikt kādu Vācijas portālu kur pameklēt auto
Ēriks Griģis:

Kātu šeit nav, esmu tikai es viens pats!

auto24.de/
ōpis, 20.septembris 2011 16:59
Pateicos par man sniegtajām atbildēm. Rakstu šeit, nevis lai sameklētu fanu pulciņu, bet lai rastu skaidrību - kā rīkoties šādā situācijā. Pieļauju, ka katra situācija ir savādāka, bet pamatprocedūras ir līdzīgas. Tapēc jautāju, lai zinātu ar kādiem procesiem jārēķinās un cik daudz pašam jāiesaistās, īpaši, ja man ir atšķirīgs viedoklis par lietu. Iepriekš ar tāda tipa problēmēm neesmu saskāries lai gan ar auto pārvietojos padsmit gadus.

Atbildot uz Ērika jautājumiem:
-Zinu, ka bremzēšanas pēdas utt tika mērītas. Vai tas bija protokolā nezinu... Biju nedaudz satraukts:)
-Brālis notikuma brīdī arī atradās automašīnā.Rakstīja iesniegumu, kā liecinieks. Palūdzu lai sabildē.
-šīs atbildes nav paredzētas tam, la man būtu uz ko atsaukties, vai paredzētas iesniegšanai jebkādās instancēs.
-Uz jautājumiem -/ 2) kā policija rīkojas līdzīgos gadījumos un
3) kurš no šiem līdzīgajiem būs viņa gadījums;/- policija līdz šim ir bijusi paskopa ar atbildēm.


Jautājums: Ko Jūs domājāt ar ''Vadītājs - Õpis šoreiz neder, jo viņš jau ir salaidis daudz ko dēlī pašā sākumā.''
Ēriks Griģis:

Jūs paskaidrojumā policijai neuzrakstījāt, kā izpildījāt CSN 76. un 89. punktu prasības!
Ja būtu to izdarījis, tad policijas prakse rāda, ka, visticamāk, Jūs nebūtu vainojams šai negadījumā.

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti