Latv. praktiskais kreditētais!

raimondsm Reģ.: 22.05.2004

Vakar ziņās teica, ka auto kredīti Latvijā kopā esot laikam 320 miljoni, tas ir 50 000 tūkstoši pa 6 K katrs. Savukārt vakardienas Domburšovā par nekustamajiem tika pieminēts, ka nekustamo īpašumu kreditēšana esot dižākā Latvijas ražošanas nozare un patēriņa - apēšanas kredīti esot par kārtu lielāki, nekā ražošanas līdzekļiem un modernizācijai ņemtie. Savukārt iegādāto dzīvokļu cena ir uzpūsta un daudzi no tiem nekad par tādu cenu netiks pārdoti, ja nu pēkšņi kas notiek. Daudzi no kredītņēmājiem esot ar problēmām samaksāt tos jau pēc vienas algas nesaņemšanas. Un ja nu šitas burbulis plīst!!!

 
1 2 3 4 5 6 7 8 ..69
shearer Reģ.: 27.06.2001
0 0 Atbildēt

edzulis rakstīja:

shearer rakstīja:

svaigs 3 istabu dzivoklis? haha. baiga vertiba. vispar jau varu paprasit vecakiem, lai man arii noperk. vinji nopirktu. bet neprasishu. jo man nevajag, jo tad es atkal kadam bushu kaut ko paradaa stulbi but parada ne?

Stulbi ir būt neinformētam un stulbam. Apmēram kā tu

jaa jaa edzuli. tu esi pliks ka baznicas zhurka bet platies kaa pavians. njirgu man rauj pa tevim. idiots butu skolu pabeidzis vismaz. vecmutere tev maksa pa skolu, a tu idiots noperc M5

shearer Reģ.: 27.06.2001
0 0 Atbildēt

ps. un tu pats uzprasijies, tapec karies! es tev neliku bazties ar savam gudribam man virsuu

juha Reģ.: 11.01.2003
0 0 Atbildēt

edzulis rakstīja:

Napalms rakstīja:

Sinn rakstīja: Veselais saprāts saka, ka nav pamata cenu kritumam.

Veselais saprāts saka, ka ir gan

Lai paņemtu vidēji sūnainu divīti panelenē vajag 1000Ls uz rokas. Cik daudz ma'jsaimniecību LR ir šādi ienākumi?

daudziem ir.

Cenas nostabilizēsies tad, kad būs sabūvēts pietiekami un kad nostabilizēsies ekonomiskā izaugsme. Kamēr tas viss aug, augs līdzi arī nīp cenas. Tas taču ir tik pašsaprotami...

Cenas var arī nenostabilizēties. Tās vienā brīdī var strauji krist, tieši pateicoties pārpircēju rosībai. Kad lielākā daļa cilvēku, kuriem dzīvoklis ir vajadzīgs dzīvošanai nevis naudas taisīšanai, vairs nevarēs atļauties maksāt pārpircēju uzlikto cenu, var sākties diezgan strauja mazāk solīšana no pārdevēju puses. Jo loģiski domājošs biznesmenis diezin vai turēs iesaldētus līdzekļus, kuru vērtība strauji samazinās.

saf Reģ.: 20.07.2006
0 0 Atbildēt

juha rakstīja:

....Ja mājas iemītnieki ir lohi un nemāk par sevi pastāvēt, tad arī dzīvos cūku kūtī. Es šovasar nopirku dzīvokli hruščovkā, kur pēdējo piecu gadu laikā ir nomainīta visa trubizācija, jumts, bet nākotnē kosmētiski izremontēs arī kāpņutelpas, kurās urīna smaka vai nomesti činčiki vēl nav ne reizi sajusti...

Protmas ir izņēmumi, bet šādā mājā cena nebūs zemāka par jauna projekta māju, kā arī regulāri jāpogā kāposts, lai visu savestu un uzturētu kārtībā. Un Tu pareizi saki, javadzīgs kāds ar aknām un brīvu laiku, lai ņemtu priekšā instances, kas māju stutēs! Retajam ir saimniecībā pieejami tādi pensionēti tantuki.

Napalms Reģ.: 26.01.2004
0 0 Atbildēt

edzulis rakstīja:

daudziem ir.

Bullsh*t

LR dzīvo arī tie, kas neapgrozas Vecrīgas labajos krogos un nebrauc ar pēdējā modeļa auto. Tos turīgos vienkārši vairāk pamana, bet nebagāto ir daudz vairāk. Pie kam tie kas to var atļauties, jau sen ir nopirkuši sev mājokli.

Reģ.: 19.04.2024
0 0 Atbildēt

saf rakstīja:

juha rakstīja:

....Ja mājas iemītnieki ir lohi un nemāk par sevi pastāvēt, tad arī dzīvos cūku kūtī. Es šovasar nopirku dzīvokli hruščovkā, kur pēdējo piecu gadu laikā ir nomainīta visa trubizācija, jumts, bet nākotnē kosmētiski izremontēs arī kāpņutelpas, kurās urīna smaka vai nomesti činčiki vēl nav ne reizi sajusti...

Protmas ir izņēmumi, bet šādā mājā cena nebūs zemāka par jauna projekta māju, kā arī regulāri jāpogā kāposts, lai visu savestu un uzturētu kārtībā. Un Tu pareizi saki, javadzīgs kāds ar aknām un brīvu laiku, lai ņemtu priekšā instances, kas māju stutēs! Retajam ir saimniecībā pieejami tādi pensionēti tantuki.

Oi...ir pieteikami daaaaudz piemēru,kur daudz lielākas problēmas ir tieši jaunajos projektos. Tā kā,nestutē zosi,lai pati stāv.

turbopiile Reģ.: 09.02.2004
0 0 Atbildēt

papētot demogrāfju, ļoti daudz ļautiņu ir sadzimis 80ajos un uz priekšu tuvak mūsdienām.. kad šie +/- 25 gadnieki atradīs sev mājvietas, tad pieprasījumam vajadzetu kristies.. (tas tik tā.. viens mazss faktoriņš)

juha Reģ.: 11.01.2003
0 0 Atbildēt

saf rakstīja:

juha rakstīja:

....Ja mājas iemītnieki ir lohi un nemāk par sevi pastāvēt, tad arī dzīvos cūku kūtī. Es šovasar nopirku dzīvokli hruščovkā, kur pēdējo piecu gadu laikā ir nomainīta visa trubizācija, jumts, bet nākotnē kosmētiski izremontēs arī kāpņutelpas, kurās urīna smaka vai nomesti činčiki vēl nav ne reizi sajusti...

Protmas ir izņēmumi, bet šādā mājā cena nebūs zemāka par jauna projekta māju, kā arī regulāri jāpogā kāposts, lai visu savestu un uzturētu kārtībā. Un Tu pareizi saki, javadzīgs kāds ar aknām un brīvu laiku, lai ņemtu priekšā instances, kas māju stutēs! Retajam ir saimniecībā pieejami tādi pensionēti tantuki.

Nu nav ceņņiks kā jaunajiem projektiem. Es tādu nemaz nevarētu atļauties. Varu mēģināt piekrist, ka mans gadījums ir izņēmums citu starpā, taču tas pierāda, ka padomju laiku māja uzreiz nebūt nav norakstāma.

saf Reģ.: 20.07.2006
0 0 Atbildēt

Bet ko es saku? Nevar skriet un ķert ka tik jauns, tas jādara bez steigas, visu izpētot! Piekrītu, daudz sūdus saceļ, bet tas ka vienīgas kas ir labs ir padomju laiku mājas arī nav pareizi, par to ir runa.

saf Reģ.: 20.07.2006
0 0 Atbildēt

shearer rakstīja:

edzulis rakstīja:

shearer rakstīja:

svaigs 3 istabu dzivoklis? haha. baiga vertiba. vispar jau varu paprasit vecakiem, lai man arii noperk. vinji nopirktu. bet neprasishu. jo man nevajag, jo tad es atkal kadam bushu kaut ko paradaa stulbi but parada ne?

Stulbi ir būt neinformētam un stulbam. Apmēram kā tu

jaa jaa edzuli. tu esi pliks ka baznicas zhurka bet platies kaa pavians. njirgu man rauj pa tevim. idiots butu skolu pabeidzis vismaz. vecmutere tev maksa pa skolu, a tu idiots noperc M5

juha Reģ.: 11.01.2003
0 0 Atbildēt

saf rakstīja: Bet ko es saku? Nevar skriet un ķert ka tik jauns, tas jādara bez steigas, visu izpētot! Piekrītu, daudz sūdus saceļ, bet tas ka vienīgas kas ir labs ir padomju laiku mājas arī nav pareizi, par to ir runa.

Tieši tā. Ne jau laiki, kad māja ir celta, nosaka tās kvalitāti, bet gan tas, kā māja ir celta un kā pēc tam uzturēta.

turbopiile Reģ.: 09.02.2004
0 0 Atbildēt

saf rakstīja: Bet ko es saku? Nevar skriet un ķert ka tik jauns, tas jādara bez steigas, visu izpētot! Piekrītu, daudz sūdus saceļ, bet tas ka vienīgas kas ir labs ir padomju laiku mājas arī nav pareizi, par to ir runa.

piekrītu.. ir arī normālas padomju laiku mājas, ir pavisam vecās ar biezajām sienām un agstajiem griestiem.. līdzīgi kā jaunie projekti, ir šķirbaini un šķībi ir patiešamm ērti un smuki..

Sunis Reģ.: 01.03.2002
0 0 Atbildēt

shearer rakstīja: un zin kas edzuli ir pats labaakais, ka es nevienam neko neesmu paraadaa. taa ir superiga sajuta. man vienmer ir pikjis kabata. es daru ko gribu, man nav jarekjina izdevumi. es mierigi varu aizlaizt shovakar pie choma uz Ventspili iedzert alu. tapat vien. es zinu, ka tu ta nevari, jo tev ir jaskaita kapeikas. hahahaha

Lai gan uz kredītu adatas ar pārtraukumiem sēžu jau 10 gadus, es arī esmu izbaudījis to "superīgo sajūtu" nebūt nevienam parādā. Nav jau tik superīgi, jo tad pēc laika sāk pārņemt sajūta, ka dzīve tev aiziet garām - ko tik nevarētu pasākt paņemot kredītu.

Pirmo trīsistabu dzīvokli pirku uz kredīta pirms 9 gadiem par 13.5k USD, kredītu atdevu pēc 3 gadiem. Varbūt nevajadzēja pirkt savu dzīvokli un turpināt baudīt lielisko sajūtu, ka neesi nevienam parādā, dzīvojot vecāku dzīvoklītī?

Kāpēc nemaksāt kādus 20% no ģimenes budžeta par kredītu, ja par atlikušajiem 80% var lieliski dzīvot?

turbopiile Reģ.: 09.02.2004
0 0 Atbildēt

vēl jo vairāk, ka % noēd inflācija un īāpšuma vērtības celšanās..

Sunis Reģ.: 01.03.2002
0 0 Atbildēt

turbopiile rakstīja: vēl jo vairāk, ka % noēd inflācija un īāpšuma vērtības celšanās..

Piekrītu, ne jau depozītos šodien lieko naudu guldīt!

Napalms Reģ.: 26.01.2004
0 0 Atbildēt

Sunis rakstīja:

Kāpēc nemaksāt kādus 20% no ģimenes budžeta par kredītu, ja par atlikušajiem 80% var lieliski dzīvot?

Šādā razkladā viss ir ok. Tikai bieži vien tas razklads ir tāds, ka cilvēki maksā i visus 40% ienākumu un knapinās uz visu pārējo...

viagris Reģ.: 06.07.2004
0 0 Atbildēt

Labāk paskatieties cik jaunajos projektos dzīvokļos vakarā gaisma deg un kāds tur dzīvo, sēž pārpircēji un gaida, kad kāds nopirks. Šīns vispār besī, ielīdis visos šovos un zīmējās, ka pārpērk visu, ko var un nodokļus nemaksā.

Sunis Reģ.: 01.03.2002
0 0 Atbildēt

Napalms rakstīja:

Sunis rakstīja:

Kāpēc nemaksāt kādus 20% no ģimenes budžeta par kredītu, ja par atlikušajiem 80% var lieliski dzīvot?

Šādā razkladā viss ir ok. Tikai bieži vien tas razklads ir tāds, ka cilvēki maksā i visus 40% ienākumu un knapinās uz visu pārējo...

Tā var mēģināt jaunībā, kad gadi 23 ... 27 un, izskatās, ka tuvākā laikā dzīve ies uz augšu.

Master_D Reģ.: 29.09.2004
0 0 Atbildēt

Mana pirms 2 gadiem pirktā dzīvokļa vērtība ir augusi par 300%

Tas ir - ieskaitot remontu, ko veicu paša spēkiem, papildus aizņēmumu neņemot.

Tagad es noteikti nevarētu atļauties pirkt dzīvokli, lai gan saņemu vairāk kā brīdī, kad ši īpašumu iegādājos.

Laiks Reģ.: 12.04.2002
0 0 Atbildēt

Shiirim filozofija - man ir labi ar alus kausu Ventishos Skumji, ka cilveekiem truukst ambiiciju un meerkju peec kaa tiekties taalaak.... ko nu es, es jau neko....labaak alus rokaa nekaa peec 3h pashepteeshanaas 2ali un (lasiitaaj, ieliec peec savas izveeles ko sev jauku )... Skumi. Bet taa jau atkaape, offtopic Sore

Bet ar vecajiem maajokljiem liidziigi kaa ar vecajiem autinjiem. Var buut baigi ok, var buut, ka bruuk un ruuk viss. Un ja runaa par jaunu projektu beernu slimiibaam, neaizmirstam, ka gadus 15 neviens iisti jaunus dziivoklju namus neceela un taadeelj arii nebija shaadu problu tik daudz. Tagad celj visi, kam ir/nav/bija/buus sajeega par celshanu kaa taadu, kaa jau teica kaads augshaa, galvenais veesu praatu, labu liigumu un juristu

Zoo Reģ.: 28.03.2006
0 0 Atbildēt

Ar taam maajaam, taapat kaa ar masiinaam...pamatlietas ir vienas, bet ekstra pikjis nolasaas taapat....

Kaut vai tas smalkais gadiijums, ka nopeerkot dziivokli veelaak izraadiijaas, ka pagrabs jaapiepeerk atseviskji...Nu vareeja arii it kaa nepirkt, bet nu nopirka....

Citiem nepaveicas ar to, ka siltummezglam izraadaas, ir pavisam cits saimnieks, un siltums saak maksaat astronomiskas summas...

Un tu paliec par situaacijas vergu jau pasaa saakumaa, kad paraksties uz plaana gabala, kurs veelaak buus tavs dziivoklis....3x mainaas attiistiitaaji, cenas ar mainaas, nodod peec 3 gadiem utt...

shearer Reģ.: 27.06.2001
0 0 Atbildēt

Sunis rakstīja:

shearer rakstīja: un zin kas edzuli ir pats labaakais, ka es nevienam neko neesmu paraadaa. taa ir superiga sajuta. man vienmer ir pikjis kabata. es daru ko gribu, man nav jarekjina izdevumi. es mierigi varu aizlaizt shovakar pie choma uz Ventspili iedzert alu. tapat vien. es zinu, ka tu ta nevari, jo tev ir jaskaita kapeikas. hahahaha

Lai gan uz kredītu adatas ar pārtraukumiem sēžu jau 10 gadus, es arī esmu izbaudījis to "superīgo sajūtu" nebūt nevienam parādā. Nav jau tik superīgi, jo tad pēc laika sāk pārņemt sajūta, ka dzīve tev aiziet garām - ko tik nevarētu pasākt paņemot kredītu.

Pirmo trīsistabu dzīvokli pirku uz kredīta pirms 9 gadiem par 13.5k USD, kredītu atdevu pēc 3 gadiem. Varbūt nevajadzēja pirkt savu dzīvokli un turpināt baudīt lielisko sajūtu, ka neesi nevienam parādā, dzīvojot vecāku dzīvoklītī?

Kāpēc nemaksāt kādus 20% no ģimenes budžeta par kredītu, ja par atlikušajiem 80% var lieliski dzīvot?

aahhhh tu man tagad paradi ka pa 3istabu dzivokli riga var maksat kreditu kursh sastada 20% no algas! nu ja pelni 3000ls menesi, tad protams pofig. da 99% LV iedzivotaju nav tadas algas! tie kuriem ir 700ls uz rokas, tie jau var justies laimigi. da nemaksashu es 500ls menesi pa kautkadu dzivokli kreditu + vel ir, neesmu tak debils...

Master_D Reģ.: 29.09.2004
0 0 Atbildēt

Un - ja burbulis plīsīs, tad cietēji būs tie, kas šobrīd nopirks par 100 000 trijnieku mežciemā, jo rigibors/eurobors jūtami pieaug katru pusgadu.

Var gadīties, ka cerēto ikmēneša 500 latu vietā pēc 1/2 gada būs jāmaksā 800.

Master_D Reģ.: 29.09.2004
0 0 Atbildēt

TB zadētāji būs tie, kas nopirkuši par lielu $ sūdīgu dzīvokli. Slikto dzīvokļu cenas pilsētā krīt jau šobrīd btw.

juha Reģ.: 11.01.2003
0 0 Atbildēt

Zoo rakstīja: Ar taam maajaam, taapat kaa ar masiinaam...pamatlietas ir vienas, bet ekstra pikjis nolasaas taapat....

Kaut vai tas smalkais gadiijums, ka nopeerkot dziivokli veelaak izraadiijaas, ka pagrabs jaapiepeerk atseviskji...Nu vareeja arii it kaa nepirkt, bet nu nopirka....

Citiem nepaveicas ar to, ka siltummezglam izraadaas, ir pavisam cits saimnieks, un siltums saak maksaat astronomiskas summas...

Un tu paliec par situaacijas vergu jau pasaa saakumaa, kad paraksties uz plaana gabala, kurs veelaak buus tavs dziivoklis....3x mainaas attiistiitaaji, cenas ar mainaas, nodod peec 3 gadiem utt...

Nu bet vai tad par tiem pagrabiem un siltummezgliem pirms pirkšanas neko nevarēji noskaidrot? Es ne tikai noskaidroju, bet vēl paprasīju iepriekšējam īpašniekam izziņas, ka neko nevienam nav parādā palicis, lai vienā jaukā rītā pārsteigumi neuzrastos.

1 2 3 4 5 6 7 8 ..69
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti