Degvielas patēriņš - braukšanas ieradumi

iAutolv Reģ.: 23.11.2012

Dažādām automašīnu grupām ir vidējo patēriņu rāmis. Tas viss iet, protams, kontekstā ar auto cenu, komfortu, segmentu, stilu, braukšanas baudu un ieradumiem, kvalitāti, drošību utt. Labprāt uzsāktu diskusiju par ko mēs esam gatavi maksāt no 4 līdz pat 20ls un ... par 10o km.

Nu piemēram:

Maza klases auto, A, B segments.

VW up!, Peugeot 208, Chevrolet Aveo arī te.

Testos jā, bet ikdienā neesmu daudz braucis ar šiem auto, pēdējais bija Toyota Yaris 2012 gada, kas tomēr radīja patēriņu līdz pat 8 litriem benzinā (ziemā), kas ir par daudz. Būtu labi līdz 6 l.

Interesents jaunpienācējs šeit ir Opel Adam ar kuru pabraukāju Budapeštā. Par maz, lai saprastu reālos pateriņus, bet pietiekoši, lai redzētu plašās komplektācijas iespējas un labo izpildījumu.

Šis segment kopumā nav man, bet esmu izvirzījis mērķi - vienu vasaru izbraukt ar Mini Cooper S. Varbūt tieši šo auto paņemšu priekš sevis. Te uzreiz pateikšu, ka iekšējais dizains man galīgi nepatīk ar visu lielo laimes ratu priekšgalā. Runa ir par motoru un braukšanas baudu, ko tas varētu sniegt.

Uzraksti savas pārdomas par mazo klasi, patēriņa pieredzi un braukšanas baudu.

Turpinājumā būs par plašo kompakto segmentu C ar Hyundai i30, Honda Civic, Kia Cee`d un VW Golf, kas paliek lielāks un lielāks.

 
1.. 3 4 5 6 7 8
DekstersFF Reģ.: 28.01.2012
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja:

VWfans rakstīja: Labāk runājam par patēriņu! Man braucienā uz Lielbritāniju un atpakaļ (5500 km) dīzeļdegvielas izmaksas bija 288 lati. Kādi būtu komentāri?

Rinairs un autonomas mokka

Gluži mana shēma. Pēdējo reizi gan man bija Juke.

ZB kratīties tarantasā 5 dienas, ja var aizlidot 3 stundās.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

DekstersFF rakstīja:

Pirmais rakstīja:

VWfans rakstīja: Labāk runājam par patēriņu! Man braucienā uz Lielbritāniju un atpakaļ (5500 km) dīzeļdegvielas izmaksas bija 288 lati. Kādi būtu komentāri?

Rinairs un autonomas mokka

Gluži mana shēma. Pēdējo reizi gan man bija Juke.

ZB kratīties tarantasā 5 dienas, ja var aizlidot 3 stundās.

Ja brauc uz pāris dienām kaut kādā ģelā, tad jā... Ja ir atvaļinājums un laiks, tad dažreiz ir vērts "5 dienas kratīties tarantasā". Var visu ko pa ceļam apskatīt (ja interesē, protams).

Starp citu, Deks, kā ir UK ar autonomām? Kādas cenas? Kādi depozīti? Es nupat tur biju, 1 reizi vajadzēja izbraukt ārpus pilsētas (apm. 120 jūdzes) un arī tas sanāca diezgan neplānoti, tāpēc tā arī nožmiedzos un aizbraucu ar vilcienu.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

GB12 rakstīja:

Es atkal vairāk biju domājis, ka iespējams šams piesauc manu brauktprasmi un manu auto... bet, nu, varbūt nortel arī brauc ar pasātu, nezinu...

Bingo! Kā var runāt par nepieciešamu ziemā gāzēt ar bezpiedziņu... Kā reiz tajā laikā, kad mans ikdienas braucamais bija ar bezpiedziņu, tb kad man bija 20-21 gads, ne reizi vien ziemā nācās iet garām šitādiem gābešņikiem, kas sēžot pajaunās mizās, naivi cerēja ka ar gāzēšanu kaut kur izkašāsies...

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

GB12 rakstīja:

DekstersFF rakstīja:

Pirmais rakstīja:

VWfans rakstīja: Labāk runājam par patēriņu! Man braucienā uz Lielbritāniju un atpakaļ (5500 km) dīzeļdegvielas izmaksas bija 288 lati. Kādi būtu komentāri?

Rinairs un autonomas mokka

Gluži mana shēma. Pēdējo reizi gan man bija Juke.

ZB kratīties tarantasā 5 dienas, ja var aizlidot 3 stundās.

Ja brauc uz pāris dienām kaut kādā ģelā, tad jā... Ja ir atvaļinājums un laiks, tad dažreiz ir vērts "5 dienas kratīties tarantasā". Var visu ko pa ceļam apskatīt (ja interesē, protams).

Starp citu, Deks, kā ir UK ar autonomām? Kādas cenas? Kādi depozīti? Es nupat tur biju, 1 reizi vajadzēja izbraukt ārpus pilsētas (apm. 120 jūdzes) un arī tas sanāca diezgan neplānoti, tāpēc tā arī nožmiedzos un aizbraucu ar vilcienu.

pareizi

fans močīja ekskursijā

aplūkot laukus pa merivas logu

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

msh rakstīja:

GB12 rakstīja:

Es atkal vairāk biju domājis, ka iespējams šams piesauc manu brauktprasmi un manu auto... bet, nu, varbūt nortel arī brauc ar pasātu, nezinu...

Bingo! Kā var runāt par nepieciešamu ziemā gāzēt ar bezpiedziņu... Kā reiz tajā laikā, kad mans ikdienas braucamais bija ar bezpiedziņu, tb kad man bija 20-21 gads, ne reizi vien ziemā nācās iet garām šitādiem gābešņikiem, kas sēžot pajaunās mizās, naivi cerēja ka ar gāzēšanu kaut kur izkašāsies...

"gābešņiks" ziemā ir "neizkašājies" tikai 1 reizi - uz laiku ceļa, izvairoties no pretimbraucoša urļika, kas ar nojātu A80 izpildījās līdzīgi kā tu tajā video ar norauto paneli...

bet kopumā tu tagad runā pavisam par ko citu, nevis, ko es biju domājis. tāpēc, ja nespēj izsekot, varbūt nejaucies?

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Piedziņai nav nozīmes. Ziemā ir vajadzīgas labas riepas, meistarība un klīrenss (vai lāpsta).

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Precīzi.

GB12 rakstīja:

"gābešņiks" ziemā ir "neizkašājies" tikai 1 reizi - uz laiku ceļa, izvairoties no pretimbraucoša urļika, kas ar nojātu A80 izpildījās līdzīgi kā tu tajā video ar norauto paneli...

bet kopumā tu tagad runā pavisam par ko citu, nevis, ko es biju domājis. tāpēc, ja nespēj izsekot, varbūt nejaucies?

Tu biji domājis to, ka visi ziemā izpildās kā tu - pedālis grīdā, riepas kašājas, paiet brītiņš, "o, jā, izdevās izkašāties", un līdz ar to patēriņš gaisā, jo, lūk, ziemā esot jākašājas Svaigās fabijas braucēja [gadījums, kas man vislabāk palicis atmiņā] arī uzkašājās uz ceļa pa slīpumu - kad man jau bija apnicis to skatīties un es ar mazu gāzīti jau biju mierīgi pagājis garām.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

msh rakstīja:

Tu biji domājis to, ka visi ziemā izpildās kā tu - pedālis grīdā, riepas kašājas, paiet brītiņš, "o, jā, izdevās izkašāties",

Kā jau teicu, ja nespēj iebraukt rakstītajā, varbūt nejaucies...

Velomens Reģ.: 21.10.2007
0 0 Atbildēt

VWfans rakstīja: Labāk runājam par patēriņu! Man braucienā uz Lielbritāniju un atpakaļ (5500 km) dīzeļdegvielas izmaksas bija 288 lati. Kādi būtu komentāri?

Labāk braukt uz Ukrainu. Man 5251km un 220 Ls degvielā.

Armands13 Reģ.: 04.07.2013
0 0 Atbildēt

Braucu uz Vaciju. Kopa nobraucu 2700km. Iztereju 110Ls.

Nissan Note.

1.. 3 4 5 6 7 8
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti