Ziemas riepas 2013/2014

aviators Reģ.: 07.03.2004

Ziema gan kārtīgi nav sākusies, bet tik un tā sāka neomulīgi ar vecajām Michelin X-Ice North palikt, jo protektors knapi atļautos 4mm dziļš. Un no vecuma jau sprēgāt sākušas, šipi visi izbiruši. Tā nu iedziļinājos šī gada piedāvājumā. Sākumā gribēju bezšipu Mišelinu ņemt, bet beigās tomēr atgriezos pie pārbaudītām šipu vērtībām. Vienīgais noteikums - lai ir pēc iespējas klusākas, cik nu šipenēm tas iespējams. Paldies krievu riepu saitiem, ja kas. Tur ļoti daudz cilvēku nepaslinko un savas atsauksmes par riepām ieliek. Tur par jauno Gislaved NordFrost 100 daudz labas atsauksmes tieši trokšņa sakarā. Michelin jaunajai šipenei bija vairāk sūdzību par troksni. Arī par Continetal jauno šipeni ar ielīmētajām naglām daudz atzīmes par troksni, pie tam tā ielīmēšana neko diži vairāk nedod. Nokians uz slapja izteikti slīdot. Tā nu noriskēju un iepirku, jo reiz man bija Gislaved Nordfrost3, kuras vairākus komplektus nobraucu (izcils modelis). Nemāku vēl neko teikt par sniegu/ledu, bet trokšņa ziņā tiešām nav skaļas. Skaļākas par bezšipu ir, bet minimāli. Monotonā gaudošana izpaliek, līdz 50km/h vispār pilnīgi klusas. Arī slapjais, plikais asfalts nerada problēmas, bremzējas lieliski (atceros Hakappelitas regulāro slidināšanos..). Cilvēkam kā man, kas regulāri katru dienu no laukiem uz Rīgu 200km braukā - ideālas. Ja vēl kāds šobrīd meklē klusas šipu riepas, iesaku šīs. Jo riepu veikalos pārdevēji nekādi palīgi nav, tikai noburkšķ, ka visas šipu riepas ir skaļas. Bet tā nav taisnība. Ir skaļākas, ir klusākas. Un ir arī bezšipu, kas gaudo tā kārtīgi (sevišķi lētajā galā). Ceru, ka kādam šis penteris noderēs.

 
1 2 3 4
ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

Tā kā mana mašīna ir maziņa un viegla(Skoda Fabia)tad viņai vajag riepas ar virzienu.Varbūt uz lielākiem auto Graspics jūtas labāk!Pagāšgad iegādājos Pirelli Snowcontrol 3,esmu apmierināts ar pirkumu.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Gribu pateikt pāris vārdu arī pat t.s. High premium riepu PIRELLI Sotozero.

www.pirelli.com/tyres/en-ww/car/find-your-tyres/products-sheet/winter-sottozero-serie2#/overview

Man uzliktas uz BMW 530xd, priekšnieks pirms mašīnas atdošanas uz Latviju, bija nopircis ļoti dārgu jaunu riepu komplektu ;)

Secinājums tāds - der maigai Centrāleiropas ziemai, bet noteikti ne Skandināvijas tipa ceļa apstākļiem, kā mums, piemēram, šajā ziemā ar slideniem ceļiem un reizēm - arī sniegu. Iespējams, ka pilnpiedziņa kompensē pat vēl kādu riepu trūkumu, jo apgalvot, ka superīgas ziemas riepas, diemžēl nevaru. Piemēram, 90 grādu pagriezienā pavisam lēni griežoties, mēdza izslīdēt priekšējie riteņi :o

Ļoti labi sniega šļurā vai pa sausu vai mitru ceļu

Nebija iespēju pārbaudīt dziļākā sniegā. Reāli pašam interesē, kā auto uzvestos, uzsākot ar izslēgtu pretbuksēšanas sistēmu (kāda riepām saķere).

Man daudz jābraukā arī no agriem rītiem uz Tallinu vai Viļņu, pagaidām riepas vēl nemainu :p

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

Jā,ir tāda lieta kā izslīdēšana,kā nekā tās ir bāņu riepas.

Krotow Reģ.: 09.09.2008
0 0 Atbildēt

Nu jau par vasaras riepām jādomā.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

ar vasarenēm viss oki doki,pagāšgad nopirktas Hankook Kinergy Eco,pus litra bendžas uz sotoka ekonomija atšķirībā no rūpnīcas apautām riepām.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Infinity - kvalitatīvas ķīniešu riepas.

Pirmo reizi mūžā mēģinu ko tādu, vadījos pēc atsauksmēm netā. Nenožēloju. Balansējās viegli, ļoti klusas, izbraukāts pa Vācijas bāņiem arī. Esmu ļoti apmierināts ar ieguvumu pret izmaksām (Reifendirekt R17 sanāca aptuveni 240 EUR komplekts).

Imants1948 Reģ.: 22.11.2014
0 0 Atbildēt

tev riepas vajag komfortam(klusumam) vai drošumam, kas labi turās uz ceļa?

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

R17 tikai 240EUR?nu baigais djošons,manējās R15 maksāja ap 300EUR

sirga Reģ.: 29.10.2002
0 0 Atbildēt

tu tak teici ka bmw tev darba-kas riepas pasham jaliek?

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Abi kritēriji svarīgi. Nekādu sūdzību dažādos režīmos.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Sirga

Tas bija pirkums ģimenes minivenam ;)

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Infinity Ecomax 205/50 R17 93W

Tagad maksā ap 65 EUR/gab.

Tiešām ok Esmu bijis līdz šim lielo zīmolu fans, bet dotajā brīdī pieredze ar konkrēto riepu modeli principā apgāž visu priekšstatu par ķīniešu riepām. Bet kā jau teicu, pirms pirkuma prātīgi izpētīju vāciešu atsauksmes. Tas uzrunāja.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

Vācijā nav tāds pats klimats kā pie mums.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Vasara ir identiska!

Ziemas riepas pērku un pirkšu tikai labus zīmolus.

Vasaras - nav tik būtiski, ja riepas klusas un drošas kustībā.

1 2 3 4
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti