Velodornis

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002

Jāatzīst ka tiek novēroti īpaši velodorņi - šorīt viens sarkanā velotērpā uz "supersportiskā" velopisēda raujot pāri krustam pie sarkanās gaismas veloluksoforā vēl ir gatavs savā iespringumā visus sist...

Un paziņo ka gājēji, kuri ir palaisti ir jālaiž un uz viņu veloluksofors neattiecas.

Kamēr starp velopisēdistiem būs šādi nihilisti - kuriem pat speciāli iekārtots veloceļš ar veloluksoforu nav gana labi un visi ir muļģi, tik viņš viens pasaules naba - attieksme neuzlabosies...

 
1 2
kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Tagad teikšu vien to, ka esmu gan autobraucējs ikdienā, gan velobraucējs brīvajā laikā, gan gājējs arīdzan. Izprotot visas situācijas, nevaru nosodīt nevienu.

Jo, kad braucu ar velo (cienu gājēju ietves, nevienam netraucējot un gājējus respektējot) - nudien sanāk paignorēt toz luksoforus, jo tāpēc arī ir velo, lai pārvietotos raiti un dinamiski, vismaz ātrāk nekā gājēji

Te arī ir tā priekšrocība velo. Braucu pa ceļu, iedegās sarkanais. Var pie tā stāvēt, bet var arī kļūt par "gājēju", pilnīgi legāli šķērsojot to ielu kopā ar gājējiem (pie zaļā signāla), braucot pa otru pusi tālāk bez stāvēšanas pie luksofora.

Man būs domāt, ka visa problēma ir galvās. Savulaik besīja moči, līdz nokārtoju moča tiesības. No tā brīža sāku ar auto braukt reāli uzmanīgāk (ne lēnāk, bet tieši uzmanīgāk), vairāk skatos spoguļos, grozu galvu pirms manevra utt. Un neko Ar visu to, ka ar moci vairs nebraucu un nebraukšu arī.

Man velo patīk! Esmu gan "svētdienas braucējs", bet savus >1k km vasarā noripinu gan

Aigarcix Reģ.: 15.07.2007
0 0 Atbildēt

Nu kam negadās,ja nepatīk galīgi un jūties varens ,izkāp un parunājies.Man ar riebjas tie kretīni?es kas nevar savu pakaļu nocelt pie neregulējamas pārejas,bet mauc kā pa galveno utt.Ari pats maucu ar velo,nu bet izejot no vadītāja pieredzes,lai netraucētu citiem,nu jā,ir lohi vadītāji,bet kā saka,nav ģimene bez kropļiem.Tas attiecās gan uz vieniem,gan otriem.

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 0 Atbildēt

Kad vajadzība nespiež braukt ar Opeli, arī pārvietojos ar velo. Un jā - citu velobraucēju nihilisms un uzspļaušana jebkādiem noteikumiem reāli besī!

sirga Reģ.: 29.10.2002
0 0 Atbildēt

darklight rakstīja: Kad vajadzība nespiež braukt ar Opeli, arī pārvietojos ar velo. Un jā - citu velobraucēju nihilisms un uzspļaušana jebkādiem noteikumiem reāli besī!

vajadzība vnk dushi-braukt ar opeli?

ne nu ja jauns-tad tik pedejo nervu velk ārā

kalfonso Reģ.: 27.03.2002
0 0 Atbildēt

Palaidniex rakstīja: Jāatzīst ka tiek novēroti īpaši velodorņi - šorīt viens sarkanā velotērpā uz "supersportiskā" velopisēda raujot pāri krustam pie sarkanās gaismas veloluksoforā vēl ir gatavs savā iespringumā visus sist...

Un paziņo ka gājēji, kuri ir palaisti ir jālaiž un uz viņu veloluksofors neattiecas.

Kamēr starp velopisēdistiem būs šādi nihilisti - kuriem pat speciāli iekārtots veloceļš ar veloluksoforu nav gana labi un visi ir muļģi, tik viņš viens pasaules naba - attieksme neuzlabosies...

sagaidam jauno csn redakciju un braucam šitos dorņus nost

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 0 Atbildēt

sirga rakstīja:

darklight rakstīja: Kad vajadzība nespiež braukt ar Opeli, arī pārvietojos ar velo. Un jā - citu velobraucēju nihilisms un uzspļaušana jebkādiem noteikumiem reāli besī!

vajadzība vnk dushi-braukt ar opeli?

ne nu ja jauns-tad tik pedejo nervu velk ārā

Smieklīgi, smieklīgi! Bet nē - es nekaunos no sava Opeļa

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

kalfonso rakstīja:

sagaidam jauno csn redakciju un braucam šitos dorņus nost

jaunajā CSN redakcijā ir uzreiz noņemta atbildība par cita satiksmes dalībnieka sabraukšanu, ja tas neievēro noteikumus?

andzins1111 Reģ.: 14.01.2014
0 0 Atbildēt

Esmu kaislīgs velobraucējs un ikdienā uz darbu braucu ar velo vismaz 3x nedēļa jebkādos laika apstākļos. Autor aprakstītos idiotus ir vienkārši jātriec nost, paārstēs savu salauztos locekļus slimnīcā un varbūt sāks domāt.

Starp citu, diskusijās ar "aklajiem" un "man taču pieder ceļš" autovadītājiem es arī sen vairs neiesaistos, pilnīgi bezjēdzīga garīgā bojāšana.

Silts ieteikums, ignorēt un izvairīties no idiotiem uz ceļa. Un tie var būt gan gājēji, gan autovadītāji gan velosipēdisti. Ak jā un vēl ir tāda suga kā motobraucēji.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

andzins1111 rakstīja: Esmu kaislīgs velobraucējs un ikdienā uz darbu braucu ar velo vismaz 3x nedēļa jebkādos laika apstākļos. Autor aprakstītos idiotus ir vienkārši jātriec nost, paārstēs savu salauztos locekļus slimnīcā un varbūt sāks domāt.

Starp citu, diskusijās ar "aklajiem" un "man taču pieder ceļš" autovadītājiem es arī sen vairs neiesaistos, pilnīgi bezjēdzīga garīgā bojāšana.

Silts ieteikums, ignorēt un izvairīties no idiotiem uz ceļa. Un tie var būt gan gājēji, gan autovadītāji gan velosipēdisti. Ak jā un vēl ir tāda suga kā motobraucēji.

Par idiotiem visos ceļu satiksmes subjektos piekrītu!

Bet tiešām ir stulbi, ja vienā no labāk aprīkotajām Rīgas veloinfrastruktūºām gadās suicidāli un muskuļos intelektu notērējušie idioti, ļoti negribās arī paņemt kādu uz kapota... Tas ir laiks, un nevajadzīga sadursme, tikai tāpēc, ka kādam ir po uz viņām domāto infrastruktūru un satiksmes regulējumu...

andzins1111 Reģ.: 14.01.2014
0 0 Atbildēt

Vispār jau teikas veloceliņš ir paredzēts velobraucējam vulgaris, tas ir aizbraukt uz darbu, veikalu kafejnīcu utt. Normāls velo plūsmas ātrums tātad 15-20 km/h. Visiem šiem likrā tērptajiem braucējiem ir jābrauc pa brauktuvi un attiecīgi arī jāturas plūsmas ātrumā. Nu jā, Latvijā gan ir aizliegts braukt pa brauktuvi, ja blakus ir velo celiņš.

Bet ir jāsaprot, ka veloceliņi pilsēta nav paredzēti lieliem ātrumiem, Nīderlandē velobraucēji vispār brauc ļoti lēni. Es vienmēr visus apdzinu.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

andzins1111 rakstīja: Vispār jau teikas veloceliņš ir paredzēts velobraucējam vulgaris, tas ir aizbraukt uz darbu, veikalu kafejnīcu utt. Normāls velo plūsmas ātrums tātad 15-20 km/h. Visiem šiem likrā tērptajiem braucējiem ir jābrauc pa brauktuvi un attiecīgi arī jāturas plūsmas ātrumā. Nu jā, Latvijā gan ir aizliegts braukt pa brauktuvi, ja blakus ir velo celiņš.

Bet ir jāsaprot, ka veloceliņi pilsēta nav paredzēti lieliem ātrumiem, Nīderlandē velobraucēji vispār brauc ļoti lēni. Es vienmēr visus apdzinu.

Likrā tērptajiem taču ir jātrennējas? Jāsporto - tam ir ārpuspilsētas ceļi, kur nav krustojumi. TIkai tie likrā tērptie baisi negrib apricot savus supermegavieglos dranduļetus ar megasmagajiem un nesmukajiem atstarotājiem, kā tas pienāktos (kaut gan grūti mācībās un viegli kaujā)...

Jo ko gan tads iesprindzis muskuļgalva meklē uz pilsētas velosadzīves artērijas, kāpēc nebrauc ārpus pilsētas kur nemitīgi nav jākašķējas un jāpukojas?

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

ārpus pilsētas tos ir nācies sastapt. Uz Jelgavas šosejas tādi brauc gandrīz pa balto strīpu , tas ir metrus divus no asfalta malas.

andzins1111 Reģ.: 14.01.2014
0 0 Atbildēt

Par labāko velo infrastuktūras brīnumu Rīgā to veloceliņu arī nevar nosaukts. Piemēram Brīvības un Lielvārdes ielas krustā, pie luksofora Maksimas pusē vienmēr ir liels skaits cilvēku, kas grib sķērsot ielu. Bet tas veloceliņš tur ir sāzīmēts tā, ka gājējiem reāli jāstāv celiņa vidu kamēr gaida zaļo gaismu. Un vēl tur Narvessen kiosks redzamības uzlabošanai uzlikts.

andzins1111 Reģ.: 14.01.2014
0 0 Atbildēt

Amerikā arī policistiem ir viedoklis par velobraucējiem.

Dāma gan bija brīvprātīgais ments un uz doto brīdi no pienākumu pildīšanas ir atstādināta.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

andzins1111 rakstīja: Par labāko velo infrastuktūras brīnumu Rīgā to veloceliņu arī nevar nosaukts. Piemēram Brīvības un Lielvārdes ielas krustā, pie luksofora Maksimas pusē vienmēr ir liels skaits cilvēku, kas grib sķērsot ielu. Bet tas veloceliņš tur ir sāzīmēts tā, ka gājējiem reāli jāstāv celiņa vidu kamēr gaida zaļo gaismu. Un vēl tur Narvessen kiosks redzamības uzlabošanai uzlikts.

nu nekas labāks un vērienīgāks pilsētā arī nav... vismaz na šajā pilsētā...

Pie VEFA jau vienu narvesen kiosku pārvietoja, lai pārskatāmāk un tā...

kalfonso Reģ.: 27.03.2002
0 0 Atbildēt

anonimikis rakstīja:

kalfonso rakstīja:

sagaidam jauno csn redakciju un braucam šitos dorņus nost

jaunajā CSN redakcijā ir uzreiz noņemta atbildība par cita satiksmes dalībnieka sabraukšanu, ja tas neievēro noteikumus?

nu, tiesa izvērtēs, vai sabrauktais ir ievērojis punktu nr. 201

"Vietās, kur velosipēdu vadītāju braukšanas trajektorijas krustojas ar pārējo transportlīdzekļu braukšanas trajektorijām un velosipēdu vadītājiem ir priekšroka, velosipēdu vadītāji drīkst turpināt braukt tad, kad tie novērtējuši attālumu līdz transportlīdzekļiem, kas tuvojas, kā arī novērtējuši to braukšanas ātrumu un pārliecinājušies par drošību."

šis punkts pa lielam ir zaļā gaisma velosipēdistu ignorēšanai

kas ir skumji (kaut piekrītu, ka daļa ir pelnījuši, lai nobrauc)

kalfonso Reģ.: 27.03.2002
0 0 Atbildēt

be, ar nolohojos citēšanā

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Tās retās reizes kad esmu pacenties aizkulties līdz liepājai ar velosipēdu, piekopju saprātīgo urbāno pokujismu - ja luksaforā ir sarkanais, pie tā pieminoties paskatos uz abām pusēm un dragāju pāri - kā arī pilnvērtīgi izmantoju iespējas iztaisnot un atvieglināt maršrutu, izmantojot ietves. Tādā veidā brauciens nav diži ilgāks kā ar mašīnu, sevišķi vēl ja jāšķērso kanāls.

Dažus mēnešus atpakaļ nejauši sanāca arī saskarties ar vienu savas taisnības aizstāvētāju - nobraucēju - ātri minos pa Rīgas ielas ietvi, no izbrauktuves, kas no annas tirgus puses, gaidīja divas mašīnas, laikam lai cilvēku pāri pārejai palaistu, pirmā mašīna aizbrauca pirms manis, otrā, veca opeļvētra, man neatmetoties braucot pāri pārejai tā vietā lai pāris sekunžu vēlāk atlaistu sajūgu, centās mani nobraukt un vēl pīpināja, man par laimi pietika vietas un ātruma lai izvairītos. Bet nu ar tādām lamatām laikam var atļauties kaut kur skriet iekšā

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

msh, ilgus gadus lasot Tavus tekstus, es neticu, ka Tu nu būtu tas, kurš opeļvētras vietā laistu to sajūgu vēlāk...

Visvairāk mani šajā sakarā "uzjautrina" divas lietas:

1. pašaizsardzības instingta pilnīgs trūkums, bieži vien apvienojumā ar nereālu stulbumu un apkārt neskatīšanos vispār

2. mūžīgā nespēja atšķirt jēdzienus drīkstēt braukt/iet un priekšroka to darīt...

kalfonso Reģ.: 27.03.2002
0 0 Atbildēt

Palaidniex rakstīja: msh, ilgus gadus lasot Tavus tekstus, es neticu, ka Tu nu būtu tas, kurš opeļvētras vietā laistu to sajūgu vēlāk...

Visvairāk mani šajā sakarā "uzjautrina" divas lietas:

1. pašaizsardzības instingta pilnīgs trūkums, bieži vien apvienojumā ar nereālu stulbumu un apkārt neskatīšanos vispār

2. mūžīgā nespēja atšķirt jēdzienus drīkstēt braukt/iet un priekšroka to darīt...

msh jau pat savos slapjākajos sapņos iedomāties nespēj, ka to velosipēdistu, kas lido gājēju pārejas virzienā ar apm 25-30kmh pa ietvi, autovadītājs var arī nepamanīt.

aansis Reģ.: 23.11.2012
0 0 Atbildēt

msh rakstīja:

Dažus mēnešus atpakaļ nejauši sanāca arī saskarties ar vienu savas taisnības aizstāvētāju - nobraucēju - ātri minos pa Rīgas ielas ietvi, no izbrauktuves, kas no annas tirgus puses, gaidīja divas mašīnas, laikam lai cilvēku pāri pārejai palaistu, pirmā mašīna aizbrauca pirms manis, otrā, veca opeļvētra, man neatmetoties braucot pāri pārejai tā vietā lai pāris sekunžu vēlāk atlaistu sajūgu, centās mani nobraukt un vēl pīpināja, man par laimi pietika vietas un ātruma lai izvairītos. Bet nu ar tādām lamatām laikam var atļauties kaut kur skriet iekšā

CSN 224.punkts. "Braucot pa ietvi, velosipēda vadītājam jābrauc ar ātrumu, kas neapdraud ceļu satiksmes drošību, bet, šķērsojot brauktuvi pa regulējamu gājēju pāreju, – ar ātrumu, kas nepārsniedz gājēju pārvietošanās ātrumu. Velosipēda vadītājam pirms gājēju pārejas šķērsošanas laikus jāsamazina braukšanas ātrums."

Ja pārkāp, tad pats uzņemies atbildību par sekām un nevaino citus. Šī punkta mērķis nav panākt iespējami ilgāku pārejas šķērsošanu, bet gan nodrošināt to, ka autovadītājiem ir iespēja savlaicīgi pamanīt un dot ceļu velobraucējam.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

tātad, pa ietvi, ja nav gājēju, var kārtīgi uzmīt. bet pie pārejas jānometas .

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

anonimikis rakstīja: tātad, pa ietvi, ja nav gājēju, var kārtīgi uzmīt. bet pie pārejas jānometas .

vēlams uz mutes...

jo, ja esi tads spoooorta džigits - būtu jauki arī vietās, kur nav veloceļu, pārvietoties CSN atrunātajā kārtībā pa brauktuvi - velotransportam atrunātajā vietā un virzienā, tad ij' autovadīāji pamanīs, ij' gājēji netraucēs...

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

es pa pilsētu ar velo nebraucu

pa lauku grants ceļiem gan reizēm sanāk pa nepareizo pusi, lai vējš nepūš putekļus virsū. lai gan pēdējā laikā bieži sastapti kulturāli garāmbraucēji, kas piebremzē un lēnām apdzen.

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
0 0 Atbildēt

tagad ielās parādījušies elektro velosipēdisti - pedāļus tik pat kā nemin, bet uz priekšu brauc ātri - 30 km/st, jāuzmanās, jo viņiem arī nobremzēt nesanāk tik veikli

1 2
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti