Sodi ārzemēs un LV

opelis Reģ.: 03.10.2005

Pavisam nesen bija šī ziņa www.iauto.lv/zinas/pasaule/24714-somu-miljardierim-jamaksa-77-808-eiro-par-gajeja-nepalaisanu , tad nu ienāca prātā tēma: ar personīgajiem (vai pazīstamu, draugu, kaimiņu utt.) piemēriem parādīt , ko nevajag darīt uz ceļa un cik tas izmaksā.

 
1 2
Bils Reģ.: 12.11.2002
2 0 Atbildēt

kasinsh79 rakstīja: Mana pieredze.

Nomas auto Itālijā.

Neatļauti noparkots auto Milānā.

Pēc kādām 6 nedēļām (!) konta izrakstā manīta AVIS ieturētā summa - 45 eur.

Ar savu auto Lietuvā, vēl pirms bāņa

Apdzinis lēnu vecu zaļu Audi A6 (pāri nepārtrauktai līnijai, ātrums 117), pēc brīža manu to mana auto astē, zibina gaismas mūziku Izrādās, esmu piesmējis netrafarēto CP auto. Vārds pa vārdam, nožēloju izdarīto, saņemu kvīti par 42 eur, ko uzreiz mājās nomaksāju. CP brīdināja, ka visi tagad saņemot rēķinus uz savām adresēm, bet ietiepīgākie iepazīstas arī ar kredītu piedzinējiem.

Noparkots auto Viļņā, uz ielas - stāvvieta ar automātu.

Nebija skaidras naudas, nesamaksāju.

Protams, kvīts logā utt.

Izmetu kvīti miskastē un jau gandrīz 3 gadi kā nevienas reakcijas. Un arī nebūs visticamāk.

Noparkots auto zem zīmes Tallinā. Protams, nekādu jau seku nebūs Bet, izrādās, kvīts logā ar soda rēķinu kādi 35 eur. Nekādi no manas puses nereaģējot, pēc kādiem 3 mēn. saņemts Creditreform aicinājums samaksāt kādus 55 eur. Problēmas negribot, visu samaksāju asap.

Stāsta morāle - visur viena vienota datu bāze, esam ES un nekur vairs nenoslēpties

Pirms pāris gadiem Sicīlijā, Katānijā. Sestdiena, padomāju ka sakitās brīvdiena. Noliku auto P, kur zilo līniju apzīmējums. Atnācu, iekāpu Renegad, zem slotas ieraugu lapeli, padomāju reklāma. Izrādās 40-45eur sods, neatceros precīzi. Pilsētiņas Letojanni viesnīcā, kur dzīvojām, pie admistratores (latvietes!!!) saņēmu skaidrojumu, maksā 2 ned. laikā un 50% atlaide. Turpat blakus pastā apmaksāju pusi +komisija ~3eur.

kalfonso Reģ.: 27.03.2002
1 0 Atbildēt

kasinsh79 rakstīja: Lai tas kalpo citiem par brīdinājumu

Nupat pastkastītē saņēmu Igaunijas FR soda kvīti ar vienu lpp.aprakstu igauniski, klāt esot arī nevainojamam skaidrojumam latviski

Visvairāk izbrīna pamatojums - "Brīdinājuma soda nauda, kas noteikta par administratīvo pārkāpumu Tallinn - Parnu - Ikla mantee 111,3km, Igaunijas Republika: 57km/h +/- 4km/h, atļautais ātrums pārsniegts vismaz par 3km/h" - 9,00 eur"

Tātad, Igaunijā ne tikai brīdinājums = arī soda nauda, bet arī FR soda par tik simbolisku ātruma pārkāpumu. Skaidri atceros, braucu aiz fūres un pat nemanīju FR, lai arī Waze tas bija atspoguļots. Secinājums - Baltijas FR soda rēķinus mums atsūtīs noteikti.

57 pēc radara, apm 62 pēc spidometra gan jau

zinot, ka igauņi radarus tiešām liek vietās, kur nevajadzētu pārkāpt, izklausās diezgan normāli

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

650 rakstīja: Man šodien nebija laika nekur lasīt, bet dzirdēju ka Lietuvā esot ieviesti riktīgi sodi par rupjībām kā piem nepārtrauktās līnijas pārkāpums 1200 eur atkarībā no smaguma utt.Interesanti ,ka cikreiz esmu kur pieminējis nupat pāris gadu jauno to viņu modi ar 10 km garu dubultlīniju un platu sarkanu rievotu vagu, bet liekas ka neviens cits LV braucējs, izņemot mani ,nezkapēc par to neuztraucas. Līdzbraucēji bieži vien pieprasa, lai uz viņas ponta pēc uzbrauc, tā ka jāskatās pēc finansiālajām iespējām;D

Nē nu - barbariem no latvijas vajag tik šitos gājienus turpināt un gan jau arvien vairāk tās sarkanās joslas aizstās ar metāla barjerām. Nesen sanāca ar autobusu aizbraukt līdz vācijai, un līdz ar to pavērot kā izskatās lietuvas platais gals - kādās pāris vietās redzēju arī parastu ceļu ar barjeru pa vidu.

650 Reģ.: 25.01.2017
0 0 Atbildēt

msh rakstīja:

650 rakstīja: Man šodien nebija laika nekur lasīt, bet dzirdēju ka Lietuvā esot ieviesti riktīgi sodi par rupjībām kā piem nepārtrauktās līnijas pārkāpums 1200 eur atkarībā no smaguma utt.Interesanti ,ka cikreiz esmu kur pieminējis nupat pāris gadu jauno to viņu modi ar 10 km garu dubultlīniju un platu sarkanu rievotu vagu, bet liekas ka neviens cits LV braucējs, izņemot mani ,nezkapēc par to neuztraucas. Līdzbraucēji bieži vien pieprasa, lai uz viņas ponta pēc uzbrauc, tā ka jāskatās pēc finansiālajām iespējām;D

Nē nu - barbariem no latvijas vajag tik šitos gājienus turpināt un gan jau arvien vairāk tās sarkanās joslas aizstās ar metāla barjerām. Nesen sanāca ar autobusu aizbraukt līdz vācijai, un līdz ar to pavērot kā izskatās lietuvas platais gals - kādās pāris vietās redzēju arī parastu ceļu ar barjeru pa vidu.

Pagaidām updats ir tāds, ka dažas reizes esmu novērojis to līniju šķērsošanu tieši ka auto ar LT numuriem to ir darījuši. Konkreeti Panevežis-Kaunas posmā redzēju. Kā arī novēroju atsevišķi LT draiveri nekautrējas tur maukt uz +50, acīmredzot, tie labāk pārzina vietējo realitāti.Vai vajag katrreiz viņiem skriet pakaļ- tas arī ir tāds diskutējams jautājums

opelis Reģ.: 03.10.2005
8 1 Atbildēt

Varu paziņot, ka arī LV jaunie sodi ir bargi. Iebraucot Pļaviņās, trāpīju uz ekipāžu krūmos. Ātrums 89km/h apdzīvotā vietā - sods 160 EUR. Gribēju apdzīt priekšā ar piekabi braucošo. Apdzinu. Pats vainīgs.

Nākošajā dienā vēl atnāca no pārvietojamā radara (kaut kur Juglā esmu nozīmējies) 40 EUR. Nedēļas balance - 200eiro. Sāpe.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
4 0 Atbildēt

Mjaa. Pa skarbo.

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
1 0 Atbildēt

Nevar būt, LV policija krūmos vairs taču neslēpjas

650 Reģ.: 25.01.2017
1 0 Atbildēt

Šis ir tas, ko te kladzināju- neba jau kādi tur MegaBandīiti pirmie uzkjersies uz šo te vispārējo teroru.Mēs paši tie daudzmaz lojālie ikdienas braucēji pirmie cietīsim.Pats maija sākumā pirmo reizi visā FR laikā iebraucu iek'š 40,-, jo nebiju ar savu ikdienas auto un kkāds svētdienas klauns man sipa smadzenes pie 3 luksoforiem pec kārtas- nu es i iebēru drusku, un, kamēr spogulī aizskatijos,tameer...

gunbox Reģ.: 23.12.2016
2 3 Atbildēt

Apdzīvotā vietā +40km/h virs atļautā diez vai ir attaisnojams arī pie apdzīšanas. Būtu dzinis ar 20km/h ātrāk kā brauc piekabe, nebūtu ķēruši. Un pašam arī nebūtu jāparaksta dēļ situācijas. Kā notiek parasti? Piekabe brauca uz 50, bet aunam tas ir par lēnu, vai piekabe nepietiekami skaista, lūk arī rezultāts. Nav ne pirmais, ne pēdējais tāds redzēts. Es teiktu, ka 160 diez vai viņam ir sāpe, jo viņš atkal tā izdarīs. Vajadzēja kādus 1tk€ uzlikt, tad būtu sāpe un tad otreiz padomās pirms apdzīt. Bet, ja piekabe vilkās uz 40, tad ko viņš tur darīja ar 90km/h? Piekabe bija 100m gara? Vai pretī kāds brauca un pārkāpējs izvēlējās riskantu apdzīšanu? Starp citu, nākošās dienas pārvietojamais pamato manas aizdomas, ka tipisks CSN pārkāpējs un tādam stūri drīkst dot rokās tikai atskrūvētu no auto.

Es ja steidzos ātrāk par atļauto, tad rēķinos, ka man šodien ir maksas ceļš un nečīkstēšu pēc tam par to, kas jāsamaksā.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
3 0 Atbildēt

Tikai cilvēks diezin vai raudāja par to.

Nevajag moralizēt, tas ir garām.

Tēmas ietvaros - viss par sodiem visur, tas ir 100% kontekstā, paldies par info

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Tādu piemēru nav maz, kur iebrauc apdzīvotā vietā ar ātrumu stipri lielāku par atļauto, un tikai tad bremzē. Es teiktu - gandrīz visur. Kā gan nepiktoties, tāda summa labāk kam citam būtu tērēta, un bez sirdsapziņas pārmetumiem

Meiteniite Reģ.: 25.04.2017
0 0 Atbildēt

Mazliet Off topic - kaa shajaa forumaa var uzdot sev interesejosho jautajumu (ievietot teemu)?

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

Krievijā būs jauni noteikumi - nelaidīs ārā no valsts, ja nav nomaksāti sodi.

Как следует из предложений МВД, Ространснадзор при выезде машины с иностранными номерами из России должен проверять наличие штрафов ГИБДД, а в случае, если они не оплачены, задерживать автомобиль

Подробнее на РБК:

www.rbc.ru/society/08/11/2019/5dc506f69a79479062b45c55?from=from_main

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
0 0 Atbildēt

Maniem vecākiem, iebraucot no Somijas Krievijā veica padziļinātu apskati - atrada 6 olas un 5 kartupeļus. 3 protokoli: 1000 rub soda nauda no muitas, un viens par olām no kaut kāda dzīvnieku departamenta, otrs par kartupeļiem no kaut kāda augkopības departamenta. 27.10 bija tiesa(!) par abiem pēdējiem pārkāpumiem, ziņu par to, kāds rezultāts, nav.

Janeks90 Reģ.: 14.01.2019
1 1 Atbildēt

Sodiem jābūr lielākiem. Smieklīgi tie LV sodi. Noķer uz 180kmh un tikai uz pus gadu tiesības nost un daži simti. Par tādu pārkāpumu vajadzētu būs kadam 1,5tk un tad būtu ok.

1 2
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti