Sods par ātruma pārkāpšanu Polijā (kvīts)

antraS Reģ.: 12.06.2017

Nupat sabiju Polijā un diemžēl mani noķēra policija par atļautā ātruma pārkāpšanu. Diemžēl vairs nebija tik daudz skaidras naudas, cik viņi prasīja (100PLN), tāpēc viņi man izrakstīja soda kvīti.

Uz vietas tā kā vairākreiz prasīju, kā es to varu apmaksāt un vai garā ciparu virkne ir konta numurs, uz ko saņēmu apstiprinošu atbildi.

Tagad mēģināju caur internetbanku pārskaitīt to summu, bet diemžēl ciparu virknei ir 2 cipari par daudz. Gūglēju arī kvītī norādīto adresi un izrādās, ka tas ir City Tax Office (Pierwszy Urzad Skarbowy W Opolu), bet jautājums jau ir par to, kā es to varu apmaksāt, ja man īsti nav ne bankas nosaukums, ne konta numurs?

Vai kāds ir saskāries ar šādām kvītīm un to apmaksu?

Turklāt policists man teica, ka tā esot jāapmaksā 7 dienu laikā.

 
GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Es, kad pirms mēneša uzrāvos, man pateica, ka jāmaksā skaidrā naudā (arī 100 pLN). Arī nebija, tb., bija eUro bet noķēra pie valūtas maiņas punkta (kāda sagadīšanās!).

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Tas gan neizklausās ticami, ka oficiāls sods - skaidrā naudā, uz vietas Nu jau pirms vairākiem gadiem mani pans apturēja un ļoi priecājās, ka neesmu vietējais, ka man LV numuri, bet arī PL TA uzlīme logā utt. Rādīju maku, ka man tikai 200 PLN tur. Un pans PATS savām rokām izvilka no mana maka 100 PLN, joprojām plati smaidīdams, pat brīdinot - tālāk ir vēl viena tāda ekipāža

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Nu nezinu. Abas reizes, kad uzrāvos, man kvītiņas izrakstīja.

gunbox Reģ.: 23.12.2016
0 0 Atbildēt

Iemet kāds ir konta nr.

Swedbank starptautiskajiem maksājumiem atbalsta 34 zīmes. Varbūt vadi kaut ko lieku? Cik saprotu PL konta numuri sastāv no 26 simboliem.

piem. 47 1010 0055 0201 6090 0999 0000

antraS Reģ.: 12.06.2017
0 0 Atbildēt

Jā, konta numurs ir tieši, ka reiz šis īstais.

Un jā, patiesi - ja mēģina pārskaitīt kā starptautisko maksājumu, tad visus cipariņus ļauj ierakstīt.

Es tikai iedomājos - kas ir tādā gadījumā, ja nesamaksā?

Es vēl viņiem arī piedāvāju braukt uz bankomātu, bet ar to viņi nebija mierā. Kopumā gan jāteic, ka bija ļoti draudzīgi, runāja angliski un mēs aprunājāmies tā par ceļu satiksmi kopumā.

Viņiem gan dikti vajadzēja manu adresi un galvenais - pasta indeksu, kā arī dikti gribēja zināt tēva vārdu (ierakstīja, protams, nepareizi)

Konts ir šis, jā: 47101000550201609009990000

gunbox Reģ.: 23.12.2016
1 2 Atbildēt

Kāpēc vispār jāiedomājas nesamaksāt? Pirmkārt - pārsniedzot ātrumu jāsaprot, ka tas ir maksas pakalpojums un ja neviens neapstādina, tad šodien tev tā ir bonusā dāvana. Otrkārt - ja neatsūtīs atgādinājumu ar procentiem, brauksi nākošreiz un apstādinās, domāju, samaksāsi pēc pilnas programmas. Tev tas ir vajadzīgs?

antraS Reģ.: 12.06.2017
0 0 Atbildēt

Mans mērķis nebūs nav nesamaksāt - es tikai interesējos, kas ir tad, ja nesamaksā. Vai tiešām kaut kas notiek vai tas paliek sirdsapziņas jautājums. Apjautājos arī te vēl citur apkārt un saprotu, ka domas ļoti dalās par to, vai maksāt vai nemaksāt. Vieni ieteic, lai nemaksāju un aizmirstu, citi pat iesaka painteresēties pie CSDD. Cik saprotu, tad tomēr daudzi ir tādi, kuri nesamaksā un dzīvo vien tālāk. Mani gan laikam grauztu sirdsapziņa, ja nesamaksātu. Labāk dzīvoju mierā bez sodiem. Poļi ar savām n-tajām 40km/h ātruma zīmēm apdzīvotā vietā mani paķēra, jo biju ieskrējusies līdz 60. Auto aizrunājāmies un redz, kā sanāca.

gunbox Reģ.: 23.12.2016
0 0 Atbildēt

Tieši tāpēc jālieto navigācija arī Polijā un jābrauc stingri uzklausot ātruma brīdinājumus. Es līdz tuvajiem Tatriem tikai tā braucu ar HERE WeGo. Biju gan paņēmis arī priekšapmaksas internetu. Karte uz 7 dienām ar 3GB maksāja kaut kādi 4€. Beigās tikai 200mb iztērēju. Toties patīkami, ka visur ir 3G izņemot kaut kādās vietās starp/gar klintīm. Uz 2G vispār slikti strādāja. Pie mums LV otrādāk. Sola pat 4G, bet beigās ne tikai 2G nav, bet vispār tīkls neeksistē.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
3 0 Atbildēt

Viss labi, tikai WAZE - vēl labāka opcija arī Polijā Tur ir vis, visjaunākie ceļi pretstatā navigācijas kartēm. Tāpat, WAZE atzīmēti sastrēgumi (avarijas u.c.) un prātīgas iespējas korķi apbraukt. Starp citu, Polijā arīdzan WAZE kustība strādā labi. Pani atzīmē arī CP (gan ne 100%, protams). Tagad EU tarifi lēti, tas WAZE neko īsti nenotērē.

gunbox Reģ.: 23.12.2016
0 0 Atbildēt

Pirms diviem gadiem Waze bija pliks Polijā. Tagad varbūt ir kas mainījies. Here tāpēc izvēlējos, ka var ielādēt offline kartes, ja gadījumā kaut kur pazūd tīkls.

antraS Reģ.: 12.06.2017
0 0 Atbildēt

Es tieši braucu ar Waze, bet Polijā par to nebiju sajūsmā. Ja vēl sastrēgumi un ceļu remonti bija iekšā, tad policija gan ne - no tā secinu, ka Polijā waze lietotāju ir krietni, krietni mazāk nekā LV. Un patiesībā par to priecājos, ka Poliči nav Waze, kārtībai jābūt. Un jā, 5 dienās Waze notērēja ap 100MB - braucām ar waze praktiski visu laiku.

robchix Reģ.: 04.03.2002
2 0 Atbildēt

Jaa, vinji var iekaseet sodu skaidraa.

Un izsniedz kviiti.

Ziemaa nokjeera netrafareets no aizmugures gandriiz pie pashas robezhas Hrebenne, peedeejais ciems veel nebija beidzies, beidzaas maajas un es saaku paaatrinaaties. Bija kaadi 72, atljauto 50 vietaa.

Sods tie pashi 100 PLN, par cik nebija zlotu, pavadiija liidz Hrebennes ciemam, tur naacaas apciemot mainjas punktu. Atdevu zlotus, pretim sanjeemu kviiti. Kviitii raksta arii teevavaardu Tikai tie mulkji nespeeja saprast peec dokumentiem, Lotwa vai Litva

Uz piedaavaajumu samaksaat EUR bez kviits neparakstiijaas. Naacaas teeret laiku un zaudeet mainjas procentus.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
2 1 Atbildēt

Jā, par to tēva vārdu es arī ierēcu.

650 Reģ.: 25.01.2017
1 0 Atbildēt

Drošības pēc laikam vajag ielikt makā kādus 200 zeltiniekus.

Es vienreiz Austrijas sodu (vadoties no kkādas paviršas atsūtītās lapeles bez jebkāda tur foto utt) samaksāju, personīgi aizejot uz Banku- jo man tur bija vēlkādreiz jābrauc un biju iedomājies, ka pārpratuma, krāpniecības vai nepareiza konta gadījumā labāk būs, ja vicināšu tad polizejiem gar degunu to kvīti ar bankas zīmogu.Pie viena banka arī apstiprināja, ka tas konts ir ok..

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti