Automašīnas iegāde Igaunijā

torkjis Reģ.: 05.10.2013

Gatavojos iegādāties automašīnu ārpus LV. Šajā gadījumā Igaunijā.

Zvanu uz CSDD, saucu parametrus un vēlos noskaidrot reģistrācijas izmaksas.

Vai automašīnai esot atbilstības apliecinājus? Jo ja tāda neesot, tad vajadzīga sertifikācija.

Bilstu, ka automašīna ir ražota Eiropas tirgum un to iepr.jaunu pārdevis attiecīgas markas dīleris Igaunijā.

Ja tā būtu kāda no vecajām ES valstīm, tad viss ok, bet EE ir jaunā valsts, tāpēc tāda prasība...

Tādā gadījumā pie win nr. plāksnītes esot jābūt papildus ciparu rindai, kas sākas ar burtu e..

Zvanu mašīnas pārdevējam Tas saka, ka viņam nekad tāds jautājums neesot uzdots. Tātatd pat ne hvz.

Dodos pie LV šīs markas dīlera. Tā un tā, man csdd prasa šito. Kur es to varu atrast?

Tie arī uz mani skatās ar aizdomām. Atkal pat ne hvz.

Šie saka ka pietiekot ar īpašuma apliecinājumu un ee teh.pasi.

Varbūt kādam pieredze?

 
GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 1 Atbildēt

Ja tas ir Eiropas auto no Eiropas dilera, tad viss ir OK. Pietiek ar īpašuma apliecinājumu un tehnisko pasi. Viens pazīstams pirms laika pirka auto EE, neko par sertifikāciju neteica. Man ir arī viens klients, kurš regulāri pērk jaunus auto Igaunijā, bet reģistrē šeit. CSDD iespējams bija domājuši kaut kādu no ASV ievestu Igaunijā vai tml. Tad varētu būt. Bet varbūt trāpījās nekompetents darbinieks. Intereses pēc uzzvani vēlreiz.

AnK Reģ.: 06.10.2014
0 0 Atbildēt

Kāpēc Igaunijā, tur lētāk? Vai arī doma ir, ka tad darījums sanāk pilnīgi bez PVN, nevis var atgūt pusi vai cik nu tur no PVN, ja pērk LV?

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 0 Atbildēt

Konkrētajā gadījumā jā. Liels igauņu uzņēmums, ir pārstāvniecība LV. Mazliet gan samuldējos, visus auto te nereģistrē, bet gan tos, ar kuriem latvieši braukā.

ledzep Reģ.: 16.03.2017
0 0 Atbildēt

Man šķiet tas attiecas uz tikai uz automašīnām, kas iegādātas jaunas Igaunijā pirms 2004. gada.

eteenindus.mnt.ee/soiduk.jsf

Starp citu, šeit var ērti apskatītes Igaunijā reģistrētas automašīnas vēsturi.

torkjis Reģ.: 05.10.2013
2 0 Atbildēt

Konkrētajā gadījumā - lētāk.

Līdzvērtīga automašīna /noskrējiens, caurspīdīga vēsture, dīlera apkopes/ LV tirgū atradās par 15% dārgāk. Ar visu reģistrāciju Latvijā ietaupījums sanāk ap 1200 EUR.

Par to sanāk marķējums, KASKO un vēl šis tas

Auto iegādāts no vietējā dīlera un piereģistrēts Igaunijā. Tagad tiek tirgots otreizējā tirgū.

Honda.

Ja nekompetents ir viens CSDD darbinieks, tad man jāpērk loterijas biļete - es 3x pēc kārtas esmu trāpījis uz vienu cilvēku..

saf Reģ.: 20.07.2006
0 0 Atbildēt

Tas ir apliecinājum par atbilstību ES normām

No CSDD lapas:

- atbilstības apliecinājuma kopija, uzrādot oriģinālu.

Dokuments nav jāiesniedz:

-transportlīdzeklim, kas izgatavots vai pirmo reizi reģistrēts pirms 01.2001.;

-iepriekš reģistrētam vieglajam automobilim, mopēdam, motociklam, triciklam, kvadriciklam, kravas automobilim, piekabei (puspiekabei) vai autobusam, ja tam uz transportlīdzekļa izgatavotāja plāksnītes norādīts ES transportlīdzekļu tipa apstiprinājuma numurs (sākas ar “e”, piemēram, e1*2007/46*0368);

-Austrijā, Beļģijā, Dānijā, Francijā, Grieķijā, Itālijā, Īrijā, Lielbritānijā, Luksemburgā, Nīderlandē, Portugālē, Somijā, Spānijā, Vācijā, Zviedrijā, Īslandē, Lihtenšteinā, Norvēģijā vai Šveicē reģistrētam vieglajam automobilim, mopēdam, motociklam, triciklam, kvadriciklam, kravas automobilim, piekabei (puspiekabei);

-transportlīdzeklim, kas pirmo reizi reģistrēts Bulgārijā, Čehijā, Igaunijā, Kiprā, Lietuvā, Maltā, Polijā, Rumānijā, Slovākijā, Slovēnijā vai Ungārijā pēc 01.01.2012. vai Horvātijā pēc 01.07.2013. un tam piešķirts valsts tipa vai individuālais apstiprinājums. Šis nosacījums neattiecas uz autobusiem;

PS. Pēdējām trīs mašīnām ko pirku fričos, visām bija līdzi tas apliecinājums.

Piemērs

torkjis Reģ.: 05.10.2013
0 0 Atbildēt

Nu jā.

Transportlīdzeklis pirmo reizi ir reģistrēts Igaunijā pēc 2001. un pirms 2012.

Tātad apliecinājumu vajag!

boliks Reģ.: 22.03.2004
0 0 Atbildēt

Šitāds papīrīts ir man autiņam pie grāmatiņām. Auto nāk no Beļģijas.

boliks Reģ.: 22.03.2004
0 0 Atbildēt

Šitāds papīrīts ir man autiņam pie grāmatiņām. Auto nāk no Beļģijas.

saf Reģ.: 20.07.2006
0 0 Atbildēt

Bet plāksnīti apskaties! Tas nav VIN!

torkjis Reģ.: 05.10.2013
0 0 Atbildēt

saf rakstīja: Bet plāksnīti apskaties! Tas nav VIN!

Kurš teica, ka tas ir vin?

saf Reģ.: 20.07.2006
0 0 Atbildēt

Sorry, mana kļuda! :]

torkjis Reģ.: 05.10.2013
0 0 Atbildēt

Varbūt kāds, kuram ir auto, kas ražots laikaposmā no 2001 līdz 2012 var apskatīties vin plāksnīti? Vai tur ir arī ciparu rinda kuras sākumā ir burts e?

saf Reģ.: 20.07.2006
0 0 Atbildēt

Ir sākas ar "e1*", 2011 gada Mitsu Outlander.

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti