OCTA mopēdam

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002

Kā tur īsti ir - pļerdakam kurš atbilst L1e kategorijai tagad jau vajag vai vēl nevajag OCTA?

Ja vajag, tad cik tāda ~maksā ar 6. BM klasi uz 6, 9 vai 12 mēnešiem?

 
manerheims Reģ.: 17.02.2016
0 0 Atbildēt

tikko nopirku savam 125 cc ķerrapēdam par 21 eiro uz 3 mēnešiem.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Tev ir kas drusku lielāks un ātrāks:

L3e kategorija - divriteņu transportlīdzekļi (solo motocikli), kuru motora darba tilpums (iekšdedzes tipa motoriem) ir lielāks par 50 cm3 vai kuru maksimālais konstruktīvais ātrums ir lielāks par 45 km/h;

msh Reģ.: 16.04.2007
0 1 Atbildēt

Nezinu kas ir L1e kategorija, bet zinu ka ja mana rīģele būtu saliktā stāvoklī un es ar viņu taisītos braukt, man vajadzētu gan ķiveri, gan oktu...

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
1 0 Atbildēt

1.1. L1e kategorija - divriteņu transportlīdzekļi (divriteņu mopēdi) ar maksimālo konstruktīvo ātrumu, ne lielāku par 45 km/h, un motora darba tilpumu, ne lielāku par 50 cm3 (iekšdedzes tipa motoriem), vai maksimālo nominālo jaudu, ne lielāku par 4 kW (elektromotoriem);

Vernons Reģ.: 18.02.2014
0 0 Atbildēt

«Atgādinām, ka OCTA apdrošināšanas polise ir nepieciešama gan motociklu, gan mopēdu un motorolleru vadītājiem. Par braukšanu bez tās tiek piemērots naudas sods un soda punkti - fiziskām personām motociklu īpašniekiem no 85 līdz 120 EUR un 2 soda punkti, bet mopēdu un motorolleru īpašniekiem no 30 līdz 55 EUR un 2 soda punkti,» informē J.Abāšins.

www.tvnet.lv/auto/auto_pasaule/654261-ltab_atgadina_octa_vajag_ari_mopedu_un_motorolleru_ipasniekiem

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Bija jau nojausma ka vajag, bet tad paliek neatbildēts papildus jautājums - cik tāda aptuveni var maksāt ar 6. BM klasi uz 3, 6, 9 vai 12 mēnešiem?

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

Taisies pirkt un prāto cik maksās ka nevari iebliezt attiecīgā aparāta numuru attiecīgā interneta lapā?

Paņēmu tev par godu izvilku no galda atvilktnes rīģeles numuru un pasi un iebliezu

To lai kāds gābešņiks pasaka vai tas ka man uz mašīnu ir BM9 kaut ko maina rīģelei, ja neesmu nekad apdrošinājis nekādu divriteņu transporta līdzekli.

Jebkurā gadījumā - diez kas nav.

feciic Reģ.: 09.05.2008
0 1 Atbildēt

Rīģelei cipars lielāks kā pilnizmēra mocikletam.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Paldies! ... bet... Redzi, ja ir numurzīme un tehpase, tad ir ko iebliezt! Ja tā visa pašam nav, tad nākas prasīt. Tik daudz taču pašam bija jāspēj izdomāt! Vai tas bija par grūtu pašam izdomāt?

Bet īstenībā cipari par pļerdaka drošināšanu uz gadu izskatās visai BAISI! Patiešām ar pļerdaku, ne ar moci, var radīt tik lielus bojājumus/zaudējumus, lai iezvanītu šādus ciparus??? Un, ņemot uz gadu, katrs mēnesis izmaksā dārgāk??? Kāda mārrutka pēc???

Citas kategorijas transportlīdzekļu BM klasei nav ietekmes...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Katrs mēnesis dārgāk jo noteikti tam vienam kantorim ir tāda biznesa politika - palīst zem lētākā piedāvājuma, bet ne pārak daudz, lai vairāk nopelnītu.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Cilvēki mēdz būt visādi...

Man skatoties uz šitentajiem cipariem radās vēlme iebliezt golfa numuru tajā lapā, un tas ko man tur izmeta, arī man diez ko nepatīk - ja pagājušogad kāpums bija minimāls, var gadīties ka šogad būs 100% kāpums...

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Atbilde msh - mašīnas BM neietekmē mopēda BM. Tāpāt kā neietekmēs moča, kravinieka, autobusa u.c. BM;

Palaidniekam - pimkārt, kāda mārrutka pēc gribi uz gadu drošināt? Plāno pa ziemu braukt? Pusgads, nu labi, pusgads plus zaļā karte uz mēnesi, bet ne jau vairāk.

Otrkārt, vakar vienu drošināju. 6.BM, Rīgas pieraksts, pusgads - 21 euro.

Treškārt, par zaudējumiem - cik zinu, pļerdaki pēc statistikas rada lielākus zaudējumus kā moči, tāpēc arī to OCTām cenas ir diezgan tuvas moču cenām. Tam pašam, kuram vakar taisīju pļerdakam par 21, mocim uz to pašu pusgadu bija 25.

BAISI? Nu, tā jau ir lirika. Jebkuram pakalpojuma ņēmējam šķiet, ka jebkurš pakalpojuma devējs, s..a, no viņa plēš pārāk baisi.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
1 0 Atbildēt

Tas cipars šķita tik baiss, jo vēl nesen man mašīnai bija 21 vai 24 EUR par 9 mēnešiem.

Kāpēc ņemt uz vismaz 9 mēnešiem? Ja pareizi atceros, tad BM klasi uzaudzēt, vismaz agrāk tā bija, var tikai tad, ja katru gadu apdrošināšana nav mazāka par 275 dienām. Nedomāju, ka ar pļerdakiem ir kā savādāk...

Un, ja pareizi atceros, 3 gados ņemt pa 6 mēneši BM klase tak tāpat palielināsies tikai par vienu klasi, jo, būs sakrāti 549 punkti, tas ir par 1 punktu mazāk kā nepieciešams, lai panāktu pacēlumu par 2 klasēm...

No otras puses pērkot OCTA pa 9 mēneši pēc trim gadiem dos pacēlumu par pilnām trim BM, bet ņēmot verā apdrošināšanas izmaksu apmērus, tāpat tik jūtamu ekonomiju cenā par OCTA nedos...

Tā teikt "Joske mode on"...

Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

Vai tad vispār var BM uzaudzēt vairāk par 1 gadā? Cik es saprotu, lai dabūtu pieaugumu par 1 klasi, gadā jābūt apdrošinātam vismaz minētās 275 dienas un viss. Drošini savas 10 mašīnas kaut 365 dienas gadā, pieaugums tāpat būs tikai 1 klase.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

nu, man ir vienu gadu pieaugusi BM par 2 klasēm

kaut jā - itkā nevar dabūt vairāk par vienu...

bet drošinoties pa 6 mēneši 3 gadu laikā var dabūt tikai pieaugumu par vienu klasi! jo neizdosies savākt vajadzīgos apdrošnāšanas dienu skaitu.

Drošinoties pa 9 mēneši, katru gadu viena klase klāt... Matemātika vienkārša!

spainis Reģ.: 27.04.2006
0 0 Atbildēt

Bet tur stingri jārēķina, vai tie papildus trīs mēneši nav dārgāki, kā pēc tam atlaide par nākamo klasi.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

tāpēc jau saku - iekšējam "Joskem" ir ko noņemties, mēģinot empīriski sarēķināt nākotnes izmaksu apjomu

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 0 Atbildēt

Par to jau tas stāsts. Ko tev līdzēs tas maģisais skaitlis "17" pēc 11 gadiem pasē, ja naudu samkasāsi vairāk?

Bet jā, vēl viena BM klases nepilnība. Varēja jau A kategorijas transportlīdzekļiem noteikt mazāku dienu skaitu, lai mainītos BM.

vilks420 Reģ.: 30.10.2017
1 0 Atbildēt

Sveiki, ar BM-11 Ventspilī mopēdauto uz gadu izmaksāja

33.94

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Paldies!

dzanks Reģ.: 08.09.2004
1 0 Atbildēt

Ar BM 10 Rīgā

- Yiying rolleris 24 Eur/6 mēn

- Rīga 7 mopēds 19 Eur/6 mēn

Kas interesanti mocim ar 500cc arī 24 Eur/6 mēn

vilks420 Reģ.: 30.10.2017
2 0 Atbildēt

Ar BM-11 mocim (576cc) uz gadu 27.62

BM-17 Ford Mondeo uz gadu 51.27

abi Ventspilī

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti