Paplašinātā nomale un braukšana pa to.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004

"Zebras" sižets. skaties.lv/auto/raidijums-zebra/pilniga-indija-zebra-peta-ka-drosi-braukt-pa-autocelu-ar-paplasinato-nomali/

Vai ir labi, ka tik daudz kam tā nomale ir paredzēta?

 
JanJan Reģ.: 07.02.2018
4 0 Atbildēt

Neveiksmīgs eksperiments, kuru būtu nepieciešams likvidēt. Cik sanāk pa Tallinas šoseju braukt, tā neapdomīgas apdzīšanas, lēkāšanas un bīstamas situācijas vienmēr redzu. Cik nav bijis, ka pretīm braucošie nagļakā apdzen un tīši spiež tevi nost tajā nomalē, citreiz arī vietās, kur jau ir nepārtrauktā.

Man nav pienākums konstanti braukt pa nomali. Tiem, kas apdzen, toties ir pienākums pārliecināties par drošību pirms sava manevra veikšanas...

Ja 4 joslu šoseja ir par lielu un dārgu, tad jātaisa 2+1. Cik nu nedaudz esmu pabraucis ārpus LV pa šādiem ceļiem, liekas, ka strādā ļoti labi! Mierīgi brauc, sagaidi, kad tavā virzienā būs tā papildus josla, apdzen tās fūres un pārējos lēnos un brauc mierīgi tālāk.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

arī 2+1 nav nekāds rožu lauks, īpaši, ja ceļa, ir tik daudz pieslēgumi un krustojumi, kā tas ir uz A1...

Vai 2+1 būs labāks risinājums - galīgi neesmu pārliecināts, jo tur tik pat daudz zemūdens akmeņu...

JanJan Reģ.: 07.02.2018
2 0 Atbildēt

Nu vismaz drošāk vajadzētu būt. Piemēram, braucot uz Tallinu ir barjera pa vidu. Līdz ar to arī tīri praktiski nav iespējams ieskriet kādam purnā. Bet pat, ja barjeru neliek, doma jau būtu, ka apdzīt uz šāda ceļa nedrīkst vispār - tāpēc arī tā +1 josla, kas mainās.

iciks Reģ.: 29.05.2013
1 4 Atbildēt

Man gan liekas, ka to par neveiksmīgu eksperimentu sauc tikai tie, kas tur brauc retāk. Citādi - ceļš funkcionē gluži labi. Jā, atsaldeņi ir arī tur, bet principā sadarbojoties satiksme virzās ļoti labi. Pie tam jau satiksmes intensitāte ir ļoti liela un ja būtu parastas 2 joslas, būtu daudz sūdīgāk.

Par 2+1 esmu interesējies un tur viss nav tik viennozīmīgi. N-tie pieslēgumi, ar barjeru/bez, cilvēku uzvedība (ja bez barjeras, tad nezin kāpēc man liekas, ka netrūks entuziastu, kam 2 joslas vienā virzienā var būt par maz).

Starp citu, esmu dzirdējis, ka +/- pašlaik tiekot veikts pētījums par to, vai tehniski iespējams esošo plato nomaļu ceļu pārveidot par 2+1 variantu.

Katrā ziņā, ja arī tur tādu 2+1 ieviesīs, ir sagaidāms, ka dažus pirmos gadus cilvēki pielāgosies, gana daudz avarēs un atkal ziņās būs jālasa vaimanas par nāves ceļiem, zviedru kapiem u.t.t.

JanJan Reģ.: 07.02.2018
2 0 Atbildēt

Nu barjerai, vai vismaz kaut kādiem mīkstajiem stabiņiem tur toč pa vidu ir jābūt, citādāk, protams, visādiem atmarozakiem nepārtrauktās neko nenozīmē. Tur es 100% piekrītu.

Ja tur brauc ikdienā, pieņemu, ka cilvēki tiešām pierod, bet tiem, kas tur retāk brauc parasti tas sagādā lieku stresu un galvas sāpes, jo nu satiksmes virzība tur tomēr nav normāla un pietiekami droša, manuprāt. Bet ar to pierašanu jau arī - nu cilvēki pierod arī pie 15 grādiem istabā, pelējuma un tekoša jumta, bet tas jau nenozīmē, ka tas ir baigi kruta.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
4 0 Atbildēt

Zviedrijā tādu ceļu ar barjeru ir papilnam, vairākus desmitus km garumā. Bet pie mums jau braucot uz 20 km/h rāvējslēdzēja principu ievērot nemāk, kur nu vēl uz 90+

Un vēl kāda lieta - ja tagad ir kur noplīsušam apstāties, traktoram lēnāk pavilties un riteņbraucējam pabraukt, tad gribu redzēt to situāciju, kad barjerotā vienjoslas pusē brauc velosipēdists, traktors vai nedod Dievs - ir kāds noplīsis. Pat ja tas ir transportējams un novelkam - cik laika paies, kamēr to šauro bezizeju atbrīvo...

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
5 0 Atbildēt

Es tur braucu ikmēnesi, nekad īsti nežēlojos - viss tur ir ok, ja vien kādam (ne visiem) neienāk prātā apdzīt: nerādot pagriezienu (to triku es iznīdētu ar bargiem jo bargiem sodiem); uzskatot, ka pretī automātiski kāds palaidīs (tā nedrīkst būt norma, tīri aiz pieklājības/iecietības pret citiem tas ir ok). Vēl - normāli ir braukt savā joslā, nevis pa nomali, lai ērgļi tiek garām. Atkal tīrākā mana pieklājība - ja varu un gribu - es pavirzos pa labi, lai apdzen mani. Nekādā gadījumā tas nav mans pienākums tā darīt

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Mums jau ir te daži, kuri sludina - priekšā esošajam jāgarantē pat tad, ja esi visu pēc kārtas apzināti un mērķtiecīgi pārkāpis, jop jāievēro visiem citiem, lai tik pašam ērtāk pārkāpt, proti - "u kavo morda širše, u tavo boļše prav"...

Ar zemtekstu - gribēsi dzīvot pavāksies nost.

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
2 1 Atbildēt

Uz Bauskas šosejas kā jau rakstīju Nordeka autobusa vadītājs apzināti spieda visus grāvī, jo redz ir taču asfaltēta nomale un var dzīt tāpēc neskatoties. Un tādu potenciālo slepkavu ir daudz kas mauc pirmā.

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Purnā

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
8 0 Atbildēt

Vispār es ierosinu CP sākt kārtīgāk drebināt par nepareizu apdzīšanu CIk reižu jau, braucot Ventspils virzienā pa Jūrmalas apvedceļu, nav nācies burtiski ekstrēmi bremzēt pretīmbraucēja/-u - IDIOTA/-U dēļ, kuri nebaidās apdzīt "purns purnā" Neviens nav nemirstīgs, vien man nudien vairāk, ko zaudēt, tāpēc es mukšu malā - jā! Bet, tas ir riktīgs WTF

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
3 0 Atbildēt

To apdzīšanu purnā (atklātu agresiju un anarhiju) netieši un reizēm visai tieši sludina te viens pavecs prātu izkūkojušais ar tekstiem - tev grūti pavākties malā? Tev kā priekšā esošajam ir jāgarantē! utt...

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Vai tik nebija tā ka no sākuma Timrots šo pieeju slavēja.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

par to naudu - nekas nesanāks...

4 joslas izbūēt cauri Baltezeram maksās vājprātu! Privātas zemes, uzbērumi, sētu pārvietošanas utt.

Tilis pār kanālu ir baltezerā ir plats, Ādažos satiksmes pārvads gaba plats 4 joslām ir, bet privātās zemes Baltezerā, vairāki tilti - pār gauju, pār vitrupi, pār Svēti, pār Salacu, Kuiviži - Salacgrīva - privātmājas utt.

P.S. bet atceroties cik šaurs un nepārskatāms tur bija pirms to ceļu rekonstruēja - NENOLIEDZAMI IR!

iciks Reģ.: 29.05.2013
1 0 Atbildēt

Runas par 4 joslām cauri Baltezeram bija jau ap gadsimtu miju un Baltezera iedzīvotāji noprotestēja šo ieceri. Tur laikam sākotnēji bija doma PAR, tāpēc arī tas tilts tāds, bet pēcāk kaut kas nesanāca. Pie kam tas bija toreiz, bet tagad viss tur ir vairāk apgūvēts, cilvēki iemanījušies atsaukties uz likumiem u.t.t.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Vēl jau bija solījumi par "Ziemeļu maģistrāli" vai "Ziemeļu koridoru", kas sākās uz A1 uz dienvidiem no Gaujas tilta, apbrauc Ādažus un Baltezeru - kaut kur pa mežu, un ienāk Rīgā gar dzelzceļu parelēli Brīvības gatvei pa Ziemeļu pusi dzelzeļam. Ķipa liela paralēla maģistrāla iela, kura tad arī pa to pusi tad arī aizdodas līdz Daugavai un ~Hanzas ielas rajonā ne to tunelī, ne to tiltā šķēso daugavu uz aptuveni Spilvi ... Naudu jau droši vien notērēja "prīvātīpašumu pirkšanai", visādām "izpētēm" utt..

iciks Reģ.: 29.05.2013
0 0 Atbildēt

Neko jau diži neiztērēja, jo tas bija paredzēts par ES naudu. Prioritātes mainījās un RZTK atlika, tā vietā paredzot Dienvidu tilta nākošo kārtu. Man šķiet, tas pirms kāda gada kaut kur bija publiski pausts.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 0 Atbildēt

Pa Tallineni braucu reti - kādu reizi mēnesī varbūt, tāpat pa Bauskas štrāsi... kopumā, problēmu, manuprāt nav. Vairums, ieraugot kādu ātrāku, pabrauc malā un palaiž... bieži vien arī pretī braucošie, redzot, ka tu mēģini apdzīt, pabrauc malā un padod brīvu ceļu... arī es tā daru. Protams, savi atsaldeņi ir visur... uz parastām šosejām purns purnā braucēji... uz 2-joslu - kreiso joslu dr.... utt. Katram ceļam savu atsaldeņu specifika.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
2 0 Atbildēt

Pilnībā piekrītu - mums ir pa pilnam arī nemācētāju braukt pa 4 un 6 joslu ceļiem ar sadalošo joslu...

nomiks Reģ.: 30.10.2002
4 1 Atbildēt

Man pa 2+1 ceļu nākas braukt ne pārāk bieži. Bet katru reizi iz divējādas sajūtas.

Kad pats vēlos veikt apdzīšanas manevru, priecājos par šādas piespiedu apstāšanas jolas esamību, jo īpaši, kad priekšā esošais pieklājīgi pavirzās pa labi. Taču nepatīk, ja šādu pašu manevru veic man pretī braucošais

650 Reģ.: 25.01.2017
1 0 Atbildēt

Kā trešās joslas izveidotājs uz Tallinas šosejas var "prognozēt" tāda pat trešās joslas izveidotāja pēkšņu parādīšanos pretimbraucošajā mašinu jūklī? Un ja pustumsā, ierobežotas redzamības apstākļos? Kuram idiotam tur būs "priekšroka",uz vai no Rīgas braucošajam vai kā?

Es saprotu, visi te klātesošie ir daudzmaz pieredzējuši un domāt spējīgi un it kā jau dižu problēmu nav.Kas attiecas uz Jūrmalas apvedceļu, tad tur reizēm nāk ārā tādi gājieni, ka patrāpītos pretim kāds mazāk kvalificēts āksts, suudi būtu uz līdzenas vietas.Kā arī- visā Neatkarības laikā neesmu dzirdējis, ka kāds būsu sodīts par tīšu trešās joslas veidošanu vai pat par atklātu purnābraukšanu.Es kādreiz biju paradis vērt vadītāja logu un izstieptā rokā Faku rādīt, diemžēl arī ar to nav skaidrs- vai tas pārliecina, vai drīzāk ka tikai uzjautrina...

JanJan Reģ.: 07.02.2018
0 0 Atbildēt

Piemēram, braucot uz Tallinu ceļam pa vidu ir sadalošā barjera, Tu tā netīšām vnk nevari iebraukt pretējā joslā.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
5 0 Atbildēt

Izskatās, ka tikai smagā tehnika var justies puslīdz droši no šādu pašnāvnieku izgājieniem Arī tad vēlams videoreģistrators logā, kad pierādītu pretī braucošā acīmredzamu kļūdu un viņa bojāejas gadījumā krimināllietu izbeigtu paša vainas dēļ. Jo, ar tādu visatļautības stiliņu letālas avārijas diemžēl notiks...

650 Reģ.: 25.01.2017
2 0 Atbildēt

Reāls gadījums: pagāšnedeļ izņēmuma kārtā gadījās pa apvedceļu braukt uz rīgu, aiz Spuņciema skatos- viens metrus 200 priekšā pofigā neapstājoties izgriež no sānceļa.Pretim nāca rinda,es neko, vnk piepacēlu labo kāju,ripoju uz kādi jau 82, gaidu kas būs. Ne tur kāds konflikts, ne tur kas.Vnk vēroju kamēr viņš laiski uzņems ātrumu, jo nav cita varianta.BET- kamēr es šitā miermīlīgi/labdabīgi skatos un esmu jau metrus 70 no viņa- tamēr (izrādās) ka tieši tobrīd starp mani un viņu ir viens ceļš pa labi- un viens no pretimbraucējiem nesteidzīgi no savas joslas tur griež pa labi.Un, kamēr es skatos tur kur es skatos, ar "trešo" aci es pēkšņi ieraugu, ka viens to pa/labi/griezēju vienkārši pofigā apbrauc puskorpusu pa manu joslu.Pļetj, es vnk instinktīvi drusku parāvos malā, bet tajā brīdī es nudien to Negaidīju.Sen man nebija tā gadījies.Būtu es redzējis, tak paņemtu metru pa labi un pofig, lai tak cilvēks brauc, bet man ne prātā nebija, vnk skatījos uz situāciju priekšā...

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
6 0 Atbildēt

To šitie purnā braucēji piemirst ka tagad katrs otrais tagad sēž telefonā/navigatorā vai skaita vārnas tā ka šis manevrs ir kļuvis ļoti riskants.

jaaanis Reģ.: 29.06.2004
3 0 Atbildēt

Tādi purnā braucēji ir bijuši visos laikos, bet neesmu redzējis un dzirdējis, ka CP kādu par to būtu sodījusi. Senāk, protams, varēja teikt, ka trafaretai mašīnai purnā nebrauc, attiecīgi pārkāpumu fiksēt bija gandrīz neiespējamai, bet tagad ir pilns ar netrafaretām un tāpat purnā braucēju mazāk nepaliek.

Iauto, kā žurnālists varētu uzjautāt CP, cik daudz purnā braucēji ir sodīti (pēdējā gada, piecgades laikā)

650 Reģ.: 25.01.2017
2 0 Atbildēt

Izcili 2 izsmeļoši raksturojoši izteikumi...

Tas tikai apstiprina, ka/ja regulāri piekop kaut kādu riskantu uzvedību, ar laiku iejūties lomā tiktāl, ka tu nespēj vairs pats sevi objektīvi kontrolēt.Tev (man,viņam,kādam) sāk likties, ka viss izdodas,ka visi to saprot un ka tā tam jābūt.Bet- tiklīdz notiek sagadīšanās un pretim vai blakus patrāpās viens mazkvalificēts vai lohs vai telefonists vai cita neuzmanība, tā ir auzas.Jo lielāks tas garšā iegājušais ass, jo lielāki suudi var būt.Mans princips ir vnk principā nedarīt to, kas ir atkarīgs no pretimbraucēja laipnības un mākas un sapratnes.Bet neskaitāmi simti to dara vnk ikdienā un ieradumā un automātā.Cits vēl i vispār lohs, bet nee,vienalga viņš tā dara.Piem, lai nezaudētu kārtīs,nav obligāti jābūt faķīram ar pieredzi.Var vnk saņemties un vairs nespēlēt to spēli..

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 2 Atbildēt

Tieši tā. Katrā profesijā iestājas profesionālais pofigisms. Tā smago šoferi ar laiku sāk grēkot un sēdēt viens otram astē, tā arī Mahimas brūk un Černobiļas uziet gaisā.

650 Reģ.: 25.01.2017
1 0 Atbildēt

Ik pa laikam ir sevi jāpārvērtē un "jāārstē".Labi, ja ir kāds ar ko savureiz pārrunāt.Es gan īsti neatceros, ka būtu "runājis" ar tādu, kurš teiktu, ka "nemāk braukt".Vai ka viņam pašam liktos, ka viņa uzvedībā vajadzētu kko uzlabot (laboties..).

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
0 0 Atbildēt

vislabāk var sevi izārstēt no purnā braukšanas, pastaigājot ar kājām

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti