Līķu kaudzes

Motorolers Reģ.: 19.07.2002

Pēdējā laikā nav diena bez līķiem uz LV ceļiem! Regulāri notiek frontālas sadursmes ar smagajiem, kā tos var neieraudzīt?!?

Arī ikdienā pārvietojoties redzi totālus idiotus, kas dreifē uz dzīvības un nāves robežas, regulāri lienot purns purnā! Ikdienā, braucot pa vienu maršutu, jau esmu iegaumējis pāris autovadītājus, kurus ieraugot, jau zinu, tūlīt būs "joki", un parasti arī ir! Brīnos kā tādiem vēl tiesības nav atņemtas! Piemēram no rītiem no apvadceļa pa jelgavas šoseju uz Rīgas pusi brauc melns A5, ar quattroclub uzlīmi uz stikla, brauc vienkārši piz..c, apdzen pa labo malu, ātrums protams, krietni virs atļautā, vai tiešām lasot ziņās katru dienu par līķiem (pat policisti jau liek fūrēm purnā), cilvēkiem neieslēdzas kāds pašsaglabāšanās instinkts? Laikam jau nē, sabiedrība mums tāda, kā karsts laiks, tā slīkoņu kaudzes...

Policistus uz ceļiem jau it kā mana, sodi jau arī sen nav mazi, bet kkas nestrādā, agresīva braukšana ir redzama ik uz soļa!

 
1 2 3 4 5
msh Reģ.: 16.04.2007
2 1 Atbildēt

lynx85 rakstīja: IMHO tur nav vaina nemotorā, bet ka auto ir totāls nopistenis. Stipri šaubos ka ar pienācīgā darba kārtībā tur esošo "nemotoru" tā auto dinamika būtu tikpat kūpoša un gliemeža ātrumā. Auto pilnīgs šrots, kas iet uz 2 no 4 cilindriem. Par vadītāja kvalifikāciju un prāta spējām te gana teikts, neatkārtošos.

Man patīk tava tehniskā kompetence - "totāls nopistenis", "pilnīgs šrots" utt. Pa lielam tur tikpat labi var būt tikai izbeidzies gaisa masas mērītājs vai kas tamlīdzīgs, kā trūkums ķīselim, ar kuru ikdienā tikai dudina, netiek pamanīts, jo, galu galā, patēriņš neuzkāpj kosmosā kā benzīnniekam tādā situācijā, un kamēr nav jāapdzen fūre, dinamikas arī pietiek.

Vīlēti ķīseļi arī kūp diezgan līdzīgi.

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
3 0 Atbildēt

Vīlēts ķīselis tā kūpot varbūt arī skrietu, nevis vilktos gliemežgaitā. Lai nu kā, savas domas nemainu, uzskatu ka tajā pežulī esošais motors NAV tehniski kārtībā un ar to nevarētu tajā dienā, da kauč pēc nedēļas, iziet skati. KAS viņam tur noplīsis, man pilnīgi pajāt, ja tāds man nāk pa pretējo joslu ģīmī, man ir tiešām vienalga, vai tur beigts gaisa masas mērītājs, vai sūknis pievelk gaisu klāt.

650 Reģ.: 25.01.2017
0 0 Atbildēt

Lietuvā no 1.septembra pilnvērtīgu darbu sāk vidējā ātruma kameras.Tās ir izgājušas metroloģisko pārbaudi un sāks pelnīt naudu.Kas interesanti- uz viņu autostrādēm(skat ceļu numurus ar sarkano apzīmējumu) šādu posmu praktiski NAV...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Tām, kas vistuvāk man, man reizēm gadās braukt garām. Kas šausmīgi muļķīgi - tajā posmā īsti nevar saprast uz cik tur drīkst braukt, un tā nu nākas braukt uz 70...

650 Reģ.: 25.01.2017
5 0 Atbildēt

Kamēr LV notiek piln apmēra demagoģēšana un visvisāda nepateisa meeslastumšana, tamēr Austrijā kopš augusta pāris posmos atļautais ātrums pacelts uz 140.Amatpersonas atzīmējušas, ka uz garākā posma 40+km garumu tādējādi tiks ietaupīts ap 2min (88 sek..), kas GADĀ sastādīšot kaut kādu tur diezgan ievērojamu laiku, ko cilvēki varēs veltīt ģimenēm un citām/labākām nodarbēm, nekā pavadot ceļā.Kā un no kura gala šis saskan ar visur izbazūnēto LV ākstu čīkstēšanu attiecībā par skriešanu un bezjēdzīgi ietaupītajām minūtēm??

Turklāt..., atvainojiet, google translate---

(c)... mērījumos tiek ņemtas vērā tā saucamās ....metriskās pielaides -radariekārtām ar ātrumu virs 100 km/h tiek atskaitīti pieci procenti un ne mazāk par pieciem km/h, apstiprināja Willy Konrath, Lejasaustrijas reģionālā transporta departamenta vadītāja vietnieks......

....ir noteikta pielaide desmit km/h - no vienpadsmitā km/h tiks sodīts, tādējādi soda no 151 km/h. Tomēr ir pieci procenti kalibrēšanas tolerance, kas kopā skaitot, ir jau 159 km/h .......

Tikmēr Greenpeace pljuutīzeri kliedz: ..."Greenpeace" no transporta ministra N.Hofera pieprasīja "nekavējoties pārtraukt apšaubāmo eksperimentu, lai neapdraudētu cilvēkus un dabu ar jebkādiem turpmākiem riskiem"...

Bet šodien, 31.aug tiek ziņots, ka pirmais mēnesis ar 140 "esot pagājis absolūt bez kaut kādām novirzēm..."

Motorolers Reģ.: 19.07.2002
3 0 Atbildēt

Diemžēl mūsu valstī ir tāda mazspēja, ka tā 25 gadu laikā tā arī nav spējusi uzbūvēt NEVIENU ceļa posmu uz maģistrālajām šosejām, kas kaut nedaudz atbilstu šāda ātruma uzturēšanai! Kaut līdz Jelgavai, Ogrei, Sēnītei, kā arī Bauskai un Rīgas apvadceļam tādiem vajadzēja būt! Piebāzt savas kabatas vienmēr būs svarīgāk! Pofig, ka tauta sitas nost un pavada stundām lieku laiku, lai nokļūtu vajadzīgos punktos. Viņi pat Dienvidu tiltu nespēj pabeigt!

650 Reģ.: 25.01.2017
1 0 Atbildēt

Progresīvā pasaule uzrāda to, ka daudzi daudzmaz domājoši Valdnieki tomēr cenšas dot tautai kaut kādu iespēju vismaz kaut kur "pabraukt ātrāk".Lai rodas vismaz kaut kāda pieredze un samērīga ātruma izjūta.Tā pati Lietuva, Polija,Austrija.LT lūk neliek vidējā atruma kontroles posmus un fotoradarus uz autostrādēm.Brauksi 153,pofigu, neviens uz tevi neskatīsies un tevi nekastrēs.Nekam tu neinteresē.Necienīsi vietējās paražas un uzbrauksi 199, tevi drīz vien noķers.Atbildēsi "par bazāru".Tas ir totāls spļāviens sejā ikvienam- to tur mūsu 20-x "varoņgadu laikā" neuzcelt gandrīz neko "priekš cilvēkiem".Līķis mums reku 0,6milj maksā,oficiāli kalkulēts.Bet, laikam ka suuda žogs gar tās atejšosejas malu maksā 300k kilometrā.x2.Bezsaimnieka un bezatbildības un nolaistības paradīze.Paskat kaut vai to 2km garo skaisto "žogu" ar to līko izgrauzti/izlauzti/izvaroto barjeru ,kas iet pa 6km garās Starptautiskās Superstrādes Rīga-Jūrmala vidu.Tur dažs labs "autoceļu fīrers" taj jūrmalā dzīvo- viņš, ko, neredz pa kādu ateju viņš uz turieni ikdienā brauc?Personisks kauns nav?Pareizi- pie skaja tak vēl ir rīgas robeža,tur tak citi "atbild", ja nezini tad nerunā,mums ir galīgi po-uj...

VWfans Reģ.: 21.02.2004
2 1 Atbildēt

Bet, ja man labāk patīk ātrums 120 km/h, nevis 140 km/h??? Man nevajag tik lielu ātrumu, tas nav baudāmi.

650 Reģ.: 25.01.2017
5 0 Atbildēt

Es Tev neaizliedzu ieturēt 120 ne pat ne 80.Es pat neapšaubu, ka konkrēti Tu to sevis "baudāmo" realizēsi tādā vietā un veidā, lai ar to neradītu problēmas citādi domājošiem.Bet, lai tā "autoritatīvi" spriestu par vārdiem "140" un "baudāmi", vispirms vajag iegūt sev baudāmu auto un iemācīties ar to apieties.Piemēram tādu, kam vārds "baudāmi" (iespējams) iesākas pie tāda ātruma, kur kādam citam vispār beidzas tas iespēju resurss kā tāds.Un pēc tam pabraukt pa ārpusi un tā reāli pavērtēt, kas kur un kā pasaulē notiek.Nevajag tur piespiedu kartā sev spiest sulu pa dibenu ārā, pietiks ar adekvātu uzvedību un vispārcilvēcisko principu ievērošanu braukšanas laikā (kuras vienai daļai akūti trūkst un nav pat sajēgas- kam un kā teorētiski būtu jābūt un jānotiek).

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
7 0 Atbildēt

“Līķi rodas” vairāk šādu nepareizu apdzīšanu dēļ, nevis jau tā smieklīgo ātruma ierobežojumu pārkāpumu dēļ.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
2 0 Atbildēt

Līķi rodas dažādos veidos ar vienu kopīgu iezīmi - atstājot mājas saprātu. Un to nevar novērst ar arvien sarežģītākiem likumiem.

650 Reģ.: 25.01.2017
4 0 Atbildēt

Jā, bet skaidrs ir tas, ka katra te iejauktā institūcija pie mums visupirmāmkārtām pelna naudu un cenšas "attaisnot" savu esamību.Vislabāk (no viņu viedokļa) ir, ka cilvēkus turēt mucā un kā ēsmu padot tikai to viņu ģenerēto ikdienas demagoģiju.Kaut vai mēs te tie aktīvākie komentētēji- visi pieredzējuši cilvēki un nebūt ne lohi ne pēc stāža, ne pēc iemaņām.Bet tas mūsu "viedoklis" nekādi nevar "pārsvērt" zinātniski inspirētu un uz valsts mēroga informācijas resursiem balstītu demagoģiju.Kuru ,turklāt, ir gatavi atbalstīt daudzi braucēji,kuriem trūkst sajēgas ne tikai kā braukt, bet pat vispār te ko un par ko un kāpēc tiek runāts. Pat nesenā laikā dažādus "progresīvos/brīvos" uzskatus popularizējušais iAuto ir "nolaidis rokas".Tipa :nau vērc: ...

Mums reku masveida purnābraukšana,masveidā (joprojām)mob.ierīču lietošana,masveidā "piekusuši" cilvēki "atpūšas" uz nemarķētām brauktuvēm diennakts tumšajā laikā,masveidā daudzās mazpilsētās naktī bardaks.Bet reālu pārkāpēju "nav".Rudens tumsa strauji tuvojas, figzin kas vēl sekos.Kur ir kāds "Vadoņ-Personas" komentārs?? Uzruna LVtautai ? Pareizi- nav laika, 3.sept tuvojas. Tā teikt, 9/3...Pie skolām fotoradarus- ok, vienīgi, cik LV ir skolu un cik ir (pašlaik) pārvietojamo fotoradaru.Kāds secinājums- jāiepērk vēl radari.Vai pat divi vienā- vienlaikus jāaizver vēl kādas pārdesmit skolas.Ok. ;P

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Jā, un nepareizās apdzīšanas visbiežāk rodas dēļ tā, ka gribas kaut kur ātri skriet. Protams, apvienojumā ar bradypus piesaukto faktoru.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
6 4 Atbildēt

Vairāk gan dēļ tiem, kas uzskata, ka viņu vilkšanās citiem ir jāpieņem bez iebildumiem. Gandrīz nekad neesmu redzējis neapdomīgu apdzīšanu, ja apdzenamais brauc normāli.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

Neesi? Es gan esmu un diezgan daudz - kad kāda jauna tačka dižās pilsētas tuvumā dzen nost veselu vilcieniņu, kuram priekšā visdrīzāk atrodas fūre. Nu, kurš no šī vilcieniņa dalībniekiem nebrauc normāli - fūre vai kāds no braucējiem, kas nav tik ļoti pārliecināts un/vai steidzīgs lai riskētu ar savu un citu dzīvībām? Es arī parasti situācijās, kur nav attaisnojuma riskantam apdzīšanas manevram, pasēdēt kādam astē - es tātad braucu nenormāli, ja pie pirmās niecīgās iespējamības nedzenu nost?

650 Reģ.: 25.01.2017
3 1 Atbildēt

Pareizi tā jaunā tačka dara- tapc ka Tu te melo.Jo- "visbiežāk" (beidzmajā laikā) nevis ka fūre tur priekšā atrodas, bat gan tieši tai Fū-rei priekšā kaut kas skaists notiek.Galvenais ir tikai malt savu un absolūt nedzirdēt, ko kāds cits saka.Pilnīgi po-uj, var kaut izstiepties aka kaut abdristies, bet kāds vienalga mals tikai savu un savu un savu.Plus vel pārfrāzēs un apzināti pārveidos kājām gaisā to otra sacīto. Un arī Turpmāk mums būs pilns ceļš lohu- vieni nebrauks fūrei garām tapc ka to nespēj,nākamie nebrauks garām tapc ka nav kur ielīst starp fūri un tiem pirmajiem, trešie brauks rindā ar speciāli samazinātu distanci un "mācīs" visus priekšā un drirsā esošos- aka "ja reiz viņi neapdzen", tad tur citiem nav ko līst utttt utjppp.Un visi korī viņi domās, ka tam tur "garāmbraucējam" ārkārtīgi interesē viņu personas svarīgums un šo te cēlo pī- darbību motivācija.Pasaule vienkārši iet uz finišu- jo pat katram beidzamajam loham mums visur ir sava taisnība un tiesības un dižpersonības (p)izpausmes,bet t.s. Pienākuma vairs nav itin nevienam.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
3 1 Atbildēt

Ja desmitais braucējs vilcieniņa astē var paspēt apdzīt 9 vieglos un vēl fūri, tad īpaši tas pirmais aiz fūres un vēl 8 brālīši ir mudaki, kas nejēdz braukt. Ja brauc aiz fūres, tad dari to ar tādu distanci, lai tevi varētu apdzīt atsevišķi!

650 Reģ.: 25.01.2017
0 0 Atbildēt

Nujanuja, plus vel atceries tur kko par kaut kādu "pareizo" distanci ,skaitliski izteiktu metros (m) kā pusi no ātruma (km/h) plus vel atceries cilvēcības likumus utt utjp. Bet nee- pienākumi taču ir tikai tiem tur kaut kādiem "citiem".

Pasak tu viņam kādam/tādam, ka aiz fūres (kura tobrīd brauc ar V/max=86km/h) pēc Noteikumiem ir jābrauc ieturot akkurāt 43m (četrdesmit trīs metrus !!!!) distanci.Tev momentā pateiks pretim, ka esi plānprātīgs (pats/pārkāpējs,bandīts,apspiedējs,ko citus māci, kas vispār tu tāds esi..) utttt.

ps- no otras puses- fūres apdzīšana no vienāda ātruma prasa apm 6 sekundes, jautājums ir cik ilgā laikā un kādā ceļa garumā vispar var tikt galā ar šādu vilcienu no 8 vai 10 tr-līdzekļiem...

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
0 0 Atbildēt

kāda oficiālā vadoņa komentārs - pirksta pakratīšana? Tiešā mērķauditorija vispār tādas uzrunas tekstus neklausās, nelas un nebaksta savos telefonos.

650 Reģ.: 25.01.2017
2 0 Atbildēt

Patiesībā jau tieši tā ir, ka ""uzskata, ka viņu vilkšanās citiem ir jāpieņem bez iebildumiem"". Krietnas 3/4 visu provokāciju un tam sekojošo problēmu rodas tieši dēļ šī iemesla.

Oficiālā Vadoņa pakratīšana- vislielākā un principiālākā problēma mums ir tas, ka mums vnk NAV šādas personas, kuras pPakratītais pirksts varētu kalpot par signālu no kosmosa.Mērķauditorija taču labprāt klausās muldēšanu un demagoģiju, kam tur nafig kko vel pakratīt vai nokratīt..

Es te vienreiz biju ielicis izrakstu no 15min.lt - kur pilsonis bij nofilmējis džipa vadītāja nekaunīgu rīcību pilsētas centrā.Nākamajā dienā pēc videomateriāla publiskošanas vainīgais tapa atrasts un sodīts.Pats LT CP Pr-nieks publiski uzstājās ar uzrunu- vel viņa attēls tur bija- tāds diezgan barga izskata personāžs ar Admirāļa cepuri galvā...

usaexperc Reģ.: 13.01.2018
0 1 Atbildēt

Stresainie joprojām nerimstās dēļ kautkādas tur nu jau pagātnē notikušas atraugas... Redz, vajagot atļaut braukt ātrāk, tā nožēlojamajā klaidoņa dzīvē varēšot ietaupīt minūtes jauno klaidoņu audzināšanai, pardon, onanēšanai sociālajos tīklos...

Esi vecis vai neesi? Gāz, ble, un nečīksti! Es piemēram šodien atklāju, ka informatīvais ātruma tablo spēj parādīt 3 ciparu skaitli ar pirmo ciparu 2. Ko nu? Čīkstēt valdībai par ātruma palielināšanu?

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
0 0 Atbildēt

Aizsūti tak savu viģiku uz cp ar to savu 2 un trīs cparukombināciju. Parādi tak tam cp savu lielokulaku un mēli

iciks Reģ.: 29.05.2013
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Tām, kas vistuvāk man, man reizēm gadās braukt garām. Kas šausmīgi muļķīgi - tajā posmā īsti nevar saprast uz cik tur drīkst braukt, un tā nu nākas braukt uz 70...

Man arī tikko viens Lietuvu apmeklējis pilsonis to teica. Kaut kāds posms ar pilsētu t.sk., tad nu kaut kur 90, kaut kur 70, kaut kur 50 un viņš tā arī nebija pārliecināts, vai pareizi sapratis tos ātrumus. Kā teica, arī paši leiši braukuši analogi.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Pēc idejas tajā manis pieminētajā posmā nominālajam ātrumam it kā būtu jābūt 90 - šoseja, nav apdzīvota vieta [lai arī abās pusēs ir šķērsām ejoši celiņi, kas nomināli skaitās ielas], pirms krustiem ir zīmes 70, kas pēc krustiem atceļas, jo nekur nav zīmes "70 kmph zona", ne zīmes, kas parādītu ka šāda zona beidzas - ā, nu vietā kur jaunais apvedceļš satiekas ar veco 2x2 joslu šoseju gan kādu 500 metru garumā šāda zona ir. Bet nu paši leiši tajā kontrolētajā posmā brauc uz kādiem 70, un man tā darot, neviens mani neapdzen...

iciks Reģ.: 29.05.2013
1 0 Atbildēt

Bradypus rakstīja: Vairāk gan dēļ tiem, kas uzskata, ka viņu vilkšanās citiem ir jāpieņem bez iebildumiem. Gandrīz nekad neesmu redzējis neapdomīgu apdzīšanu, ja apdzenamais brauc normāli.

Tu nopietni? Vispār jau varbūt es te viens tāds unikums, bet tādas situācijas es redzu gana bieži.

Parasti viss vienkārši - ar konkrētu ātrumu brauc pamatplūsma un pat nevelkas, bet ietur ātrumu +/- ap simtu. Par vilkšanos nosaukt to nekādi nevar un pārmest viņiem nav ko. Atrodas tādi, kam tas simts ir par maz un vajag ātrāk un bliež garām. Nereti arī klaji stulbi.

Tak šodien vien pa ceļam vairākus redzēju. Viens pat ar piekabi cēli laida, laikam bija aizmirsis, ka tāda piekabināta.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
1 0 Atbildēt

Nopietni gan. Izskatās, ka problēma ir tava nespēja atšķirt bīstamas apdzīšanas no tavu ego aizskarošām. Jā - es arī neesmu sajūsmā par tiem, kas laužas garām nebeidzamais braucēju virtenes, kad faktiski apdzīt ir bezjēdzīgi, bet tā ir drīzāk kaitinoša un nesmuka rīcība, bet ne bīstama. Un nesauc par "pamatplūsmu" tik iecienīto vilcieniņu veidošanu, braucot bariņiem bez normālām distancēm, ja ceļš kopumā ir tukšs, un audzinējs pēc šāda aunu bāra apdzīšanas var turpināt ceļu, nevienam netraucējot. Pamatplūsma, ko tik naski piesauc, Latvija vispār ir reti novērojama, bet ja tāda izveidojas, tad apdzinēju ir ļoti maz vai nav vispār.

iciks Reģ.: 29.05.2013
1 0 Atbildēt

Dīvaini Tu reaģē. Ja apdzinējs pamanās ielīst savā joslā pašā pēdējā brīdī, nereti vēl arī piepalīdzot apdzenamajiem (bremzējot), tad es šo situāciju sauktu par bīstamu un tādas redzu bieži. Kaut vai šodien. Labi, ja Tavuprāt es neesmu adekvāts novērotājs, tad blakussēdētājs man bija profesionāls šoferis un arī viņš dažbrīd skarbi komentēja notiekošo.

Bet nu tas, uz ko gribēju uzsvaru likt - nav tā, kā Tu saki: "Gandrīz nekad neesmu redzējis neapdomīgu apdzīšanu, ja apdzenamais brauc normāli."

Jā, reizumis gadās redzēt vilcienus ar lēnīgajiem, bet pietiekami daudz ir NORMĀLI (ne lēni) adekvāti braucošu auto. Var jau apgalvot, ka viņiem būtu jāpielāgojas kungiem un jāspiež 120 km/h, lai nav nepieciešamības dzīt, taču nez, vai no kāda to var prasīt.

650 Reģ.: 25.01.2017
2 0 Atbildēt

Ar kādu distanci jūs tur tajā savā drochier/vilcienā "parasti" brauciet, ka Jums tur vislaik kāds uzlien uz auguma un ik pa brīdim aizskar to jūsu cilvēkcieņu? Jums tur ir tie likumīgie 49,5 metri starp Jūsu Dibeniem pie tur tā kaut kāda ātruma 99km/h ???? Neviens tev i nah-er neprasa ievērot 120 vai kkur tur skriet, kam vispār tas interesē.

iciks Reģ.: 29.05.2013
2 1 Atbildēt

O, jau otrais, kuram nezin kāpēc liekas, ka nepatika pret pārgalvīgiem (nereti - klajiem idiotiem) apdzinējiem ir saistīta ar kaut kādu aizvainojumu. Ja tā - neredzu te jēgu diskutēt un pierādīt pretējo.

650 Reģ.: 25.01.2017
4 1 Atbildēt

Es nedomāju, ka šeit saturīgā diskusijā dalību ņemošie ir pēc būtības nesaprātīgi.Vajag vnk skaidrāk formulēt.Es te pirmāmkārtām sludinu braukt pēc cilvēcības likumiem.Bet tie prasa ne tikai uzstādīt savas tiesības- jāievēro būtu arī savi pienākumi.Tas, ka starp tiem vilcienā braucošajiem "lohu daudzums" ir par vismaz 300% lielāks, nekā starp apdzenošajiem- arī tas ir klajš fakts.Tas, ka starp apdzenošajiem būs vismaz 1/3 klaju idiotu- arī tas ir fakts.Turklāt, šo te klajo idiotu patiesā "kvalifikācija" dažkārt izrādīsies zemāka, nekā pat daļai starp vilcienā braucošajiem.

Tas, ka jebkuram vilcienā braucošajam būtu jābūt "gatavam" jebkurā brīdi ielaist rindā pirms sevis kādu apdzinēju- tas ir cilvēcības likums.Jo vispārējais/apkārtējais apdraudējums tobrīd ir lielāks par laidēja konkrētās personības varbūtējo pazemojumu.Vilcienā braucošais nedrīkst uzņemties misiju "iztiesāt" iemeslus, kādēļ un no kurienes tas līdējs tobrīd tur lien.Ja tas ir idiots- to var likt manīt PĒC tam, bet vispirms būtu jālaiž.Sis ir pirmā loha pazīme- kad tikai kliegt par līdējiem , bet nefiltrēt kopējo situāciju un pašam neievērot ne distanci ne arī mācēt rast izeju no parastas hrestomātiskas situācijas.Te ir simtreiz uzsvērts- NAV problēma pieciest "vilcienu", kas brauc ar daudzmaz atļauto ātrumu.Problēma ir daudzajos čakermaņos un pie ātrumiem, kas mazāki pat par fūres iespējamo ātrumu.Turklāt,pa lielam pat bez redzama iemesla un vienkārši uz līdzenas vietas gaišā dienas laikā.

k442 Reģ.: 22.02.2014
1 0 Atbildēt

Prātīgi teikts, piekrītu!

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
4 1 Atbildēt

Retie gadījumi, kad arī ātrie braucēji pamanās ielīst savā joslā par vēlu, pamatā rodas tikai apdzenot vilcieniņus - kurus veido mudaki, kas nejēdz ievērot distanci, rezultātā apdzīšanu piespiežot veikt nedrošā veidā. Ja netaisies apdzīt - ievēro "halb tacho" distanci, kas pat pie galvu reibinošiem 80km/h ir 40 (!) metri - attālums, kas jebkuram vieglajam auto dod iespēju atgriesties savā joslā, ja tas nepieciešams, nevis apdzīt vilcieniņu līdz uzvarošām beigām. Jā, protams, 40m var nebūt pietiekama droša distance, lai tur iekārtotos apdzenoša fūre. Tomēr, ja tev, braucot ar vieglo, un nepastāvot nekādiem apstākļiem, kas vispār liedz piedalīties ceļu satiksmē, fūrei nākas apdzīt - tu jau pašos pamatos esi mudaks, kam nav vietas koplietošanas ceļos.

iciks Reģ.: 29.05.2013
0 0 Atbildēt

650 rakstīja: Tas visiem skaidrs, kur un kāpēc parasti tiek ātri braukts sešos no rīta.Pēc komentāriem var arī spriest, ka tajā pilsētā valda vispārēja anarhija un pofujisms.Cits citu zin, policijas darbība un soda saņemšanas iespēja ir bezjēdzīga, katrs dara ko un kā grib un uzvedas atkarībā no paziņu loka ko viņš "pazīst".

Tā nu gluži vis nav par to anarhiju, bet nu kaut kāda pazīšanās atsevišķos gadījumos var nospēlēt savu lomu - kā jau mazpilsētās tas daždien gadās.

Kaut kā netīšām ienācās informācija tieši par šo gadījumu un viens kaut cik pietuvināts izteicās, ka vai nu braucējs vai abi bijuši jautrā prātā. Ja tiešām tā ir, tad žēl to sabojāto vārtu.

650 Reģ.: 25.01.2017
0 0 Atbildēt

Ko tur nu vairs- jau tā smagas Bēdas... Uz ko es gan norādītu, ka vienmēr un visur (1000%) vismaz daži apkārtējie skaidri zin, kur un kāpēc un kā tiek braukts šādā līdzīgā laikā un vietā.Un lielākos vispārinājumos praktiski visa pilsēta zin katra tā braucēja biogrāfiju un uzvedības paradumus.Itin jo sevišķi (10 000 %) gadījumos, kad runa iet par kādu tur "spilgtu personību" šajā pilsētā vai ciemā.

enemigo Reģ.: 25.10.2002
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Tu tiešām tā domā? Labākajā gadījumā abām grupām ar purnā līšanu ir vienādi. Grand čeroki, iespējams, gan spēj paātrināties, bet brauciens virs 90 paliek nepatīkams - eiropas mašīnām tā noteikti nav, un ir ļoti cieša saikne starp to kā mašīna iet, ar braucēja vēlmi iziet uz riskantākiem manevriem. Pats esmu to izbaudījis ar savu golfu pēc tam kad tajā ielikās 2x niknāks motors, un es biju ļoti priecīgs ka tad, kad es ar to sāku braukt, kas sakrita ar tepat esošās šosejas pārbūvi, tur vēl bija nemotors - jo man nav ilūziju, kā es būtu izpildījies ar esošo motoru - kodis nost vilcieniņus utt. Šobrīd vienīgā izmaiņa ir tāda, ka es cenšos sevi savaldīt, un šad un tad, knapi savaldījies, es sevi lamāju ka man nav kur skriet. Ja nu tu gribi apgalvot ka es esmu īpašs ar to ka ar labāk ejošu mašīnu gribas iziet uz riskantākiem manevriem, un visi pārējie purnā līdēji ir nemotoru braucēji - saki - vai tiešām tie jaunie audī un bembiji, kuru purnā līšanu es parasti [dižās pilsētas apkaimē] pieredzu, būtu nokomplektēti ar visvājākajiem nemotoriem? Kaut kā neatceros kad pēdējoreiz man būtu kāds fans ar fabiju vai džezu purnā līdis - parasti tas ir bijis svaigs vācu premiums.

Mmmm, Tu kādreiz ar Grand Cherokee vispār esi braucis? '99 4.7l WJ, nobraucu 10 gadus. Starp 90 un 160 atšķirība ir tāda pati, kā vācu sedanā. Ātrāk braucot- nu jā, tur džips atpaliks. Bet jautājums jau ir par drošu apdzīšanu uz Latvijas ceļiem, ne? To, vai manevrs ir riskants, vai nē- nosaka tikai braucēja prasme un mašīnas iespēju apzināšanās. Tad, kad jaudas vai iemaņu pietrūkst mēs lasām ziņas par līķu un dzelžu kaudzēm.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Nu bet kurā vācu sedanā - jaunā A6 vai 30 gadus vecā A100?

650 Reģ.: 25.01.2017
0 0 Atbildēt

Ar 83šā g A100 liela daļa papuasu apsitās tieši tāpēc, ka tas spēja pabraukt uz saviem likumīgajiem 190 pa jebkuru virsmu un jebkurā tehniskā stāvoklī būdams.Bet ne tapc, ka nespētu kkādu tur gaz-u vai kamazu apdzīt.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Grand Cherokee WJ ir īpašs tieši ar to, ka atšķirībā no sava gadagājuma līdzgaitniekiem Landcruizer vai Patrol ir ar komfortablu salonu un spējīgs komfortabli braukt krietni virs 100. Bet nav jau vērts mēģināt jēgpilni diskutēt ar cilvēku, kas runā no skaudības viedokļa. Ja godīgi - apbrīnojamākā manā skatījumā ir WJ spēja ar 110-120 braukt pa grunteni vadāmā sānslīdē, par spīti cietajiem tiltiem un salīdzinoši augstajam smaguma centram. Jā, protams, rallijā tas nebūs konkurents Impreza vai Lancer pilnpiedziņai, bet atšķirībā no šiem auto būs noderīgs arī pasažieru un kravas pārvadāšanai (piekabi, piemēram, tehniski spēj vilkt lielāku, nekā vispār Eiropas BE kategorija atļauj).

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Tas, kurš runājot no skaudības viedokļa - tas ķipa būtu es?

enemigo Reģ.: 25.10.2002
0 0 Atbildēt

Acīmredzot, tiek izskatīts līdzvērtīga gadu izlaiduma automobilis, ne?

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Nu tad es tiešām labprāt atstieptu pa bedrainu šoseju ar C5 A6 un tevis nosaukto čeroki... Ja tas čeroki ar šausmīgi cietu piekari apmāna fizikas likumus un tiešām diži neatpaliek no C5, nu tad fantastika. Ar C5 ir sanācis bik pabraukt, iekš tāda čeroki šausmīgi sen gadījās bik pasēdēt, jo nepazīstu nevienu džipistu.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
2 1 Atbildēt

VWfans rakstīja: Bet, ja man labāk patīk ātrums 120 km/h, nevis 140 km/h??? Man nevajag tik lielu ātrumu, tas nav baudāmi.

Tev nav nekādas tiesības uzspiest citiem to, kas tev patīk. Baudi savu ātrumu, netruacējot citiem. Ja brauksi ar neadekvāti mazu, saprātīgā valstī tev nāksies šo to paskaidrot policijai.

Vernons Reģ.: 18.02.2014
0 0 Atbildēt

Kaut kā izpalika veltīta uzmanība komunikācijai uz ceļa. Virzienrādītājus kad un kur ieslēgsim? Vai spogulī palūkosimies?

Vai izteiksmīgi protam braukt? Par stāvokli joslā!

braucu Reģ.: 27.08.2018
1 0 Atbildēt

iciks rakstīja:

Bradypus rakstīja: Vairāk gan dēļ tiem, kas uzskata, ka viņu vilkšanās citiem ir jāpieņem bez iebildumiem. Gandrīz nekad neesmu redzējis neapdomīgu apdzīšanu, ja apdzenamais brauc normāli.

Tu nopietni? Vispār jau varbūt es te viens tāds unikums, bet tādas situācijas es redzu gana bieži.

Parasti viss vienkārši - ar konkrētu ātrumu brauc pamatplūsma un pat nevelkas, bet ietur ātrumu +/- ap simtu. Par vilkšanos nosaukt to nekādi nevar un pārmest viņiem nav ko. Atrodas tādi, kam tas simts ir par maz un vajag ātrāk un bliež garām. Nereti arī klaji stulbi.

Tak šodien vien pa ceļam vairākus redzēju. Viens pat ar piekabi cēli laida, laikam bija aizmirsis, ka tāda piekabināta.

Plūsmas ātrums ap 100 km/h nav tas, kas notiek parasti, tas drīzāk ir neparasti Parasti ir, ka pa priekšu brauc smagais auto ar 80-90 km/h, un tam seko vilcieniņš ar mainīgu ātrumu 70-110, atkarībā no tā, vai kāds ir aizgulējies un iepalicis, vai saspaidījis bremzes. OK, bet ja plūsmas ātrums tiešām ir 100, tad agrāk vai vēlāk tāpat tiek panākta kāda fūre, un sākas tas, ko iepriekš minēju.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
2 0 Atbildēt

Tieši tā. Tajās retajās teizēs, kad tiešām izveidojas ~100km/h plūsma, nekādas vilcieniņu apdzīšanas nenotiek. Sākas tikai tad, ja tiek noķerts kāds lēnāks, bet plūsmas veidotāju priekšgalā ir neapdzinēji.

650 Reģ.: 25.01.2017
3 0 Atbildēt

Precīzi.Urrā! Ar mazu piebildi- konkrēti tieši tie 1-mie "neapdzinēji" ir tie, kuri paši neievēro distanci un cilvēcības likumus.Neviens daudzmaz kvalificēts braucējs ilgi nevilksies aiz loha.Ir kaut kādi "saprašanas" kadri, kuri skrien katram zemapziņā.Tu vari 2x "pieciest" vai uz brīdi 3x "pažēlot un censties saprast", bet vienalga sestajā kadrā nāks saprašana, ka tev priekšā ir atklātā textā āksts un tu viņam vienalga kādreiz brauksi garām.Ja tu to nedarīsi- pie pirmās iespējas kāds brauks garām jums abiem.Iespējams, ka viņš tiks garām tikai man, un "līdīs" iekšā starp mani un to, kuru es "žēloju".Un mans cilvēka pienākums būs tajā brīdī viņam netraucēt un neradīt vel lielāku jezgu.Tāpēc ir jārunā arī par savstarpēju pieklājību starp tiem tur it kā "drusku ātrākajiem" braucējiem.Ārzemēs viņa ir, bet pie mums nav ne tuvu vajadzīgajam līmenim.

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

650 rakstīja: Progresīvā pasaule uzrāda to, ka daudzi daudzmaz domājoši Valdnieki tomēr cenšas dot tautai kaut kādu iespēju vismaz kaut kur "pabraukt ātrāk".Lai rodas vismaz kaut kāda pieredze un samērīga ātruma izjūta.Tā pati Lietuva, Polija,Austrija.LT lūk neliek vidējā atruma kontroles posmus un fotoradarus uz autostrādēm.Brauksi 153,pofigu, neviens uz tevi neskatīsies un tevi nekastrēs.Nekam tu neinteresē.Necienīsi vietējās paražas un uzbrauksi 199, tevi drīz vien noķers.Atbildēsi "par bazāru".Tas ir totāls spļāviens sejā ikvienam- to tur mūsu 20-x "varoņgadu laikā" neuzcelt gandrīz neko "priekš cilvēkiem".Līķis mums reku 0,6milj maksā,oficiāli kalkulēts.Bet, laikam ka suuda žogs gar tās atejšosejas malu maksā 300k kilometrā.x2.Bezsaimnieka un bezatbildības un nolaistības paradīze.Paskat kaut vai to 2km garo skaisto "žogu" ar to līko izgrauzti/izlauzti/izvaroto barjeru ,kas iet pa 6km garās Starptautiskās Superstrādes Rīga-Jūrmala vidu.Tur dažs labs "autoceļu fīrers" taj jūrmalā dzīvo- viņš, ko, neredz pa kādu ateju viņš uz turieni ikdienā brauc?Personisks kauns nav?Pareizi- pie skaja tak vēl ir rīgas robeža,tur tak citi "atbild", ja nezini tad nerunā,mums ir galīgi po-uj...

Tas nav emocionāls jautājums - GB aprēķini rāda, ka ātrāki ceļi stimulē ekonomiku. Cilvēki pārvietojties ātrāk, pa dienu paspēj izdarīt ātrāk. Tik vienkārši.

Vienīgi nezinu vai sedzas ar pieaugošo līķu skaitu

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
3 0 Atbildēt

Līķu skaita saistība ar vidējo ātrumu eskistē tikai Lukstiņa propagandā. Bīstami ir agresīvi braucēji, kas izlec no plūsmas, nevis plūsmas ātruma palielināšanās. Un jo lēnāka plūsma, jo vairāk būs izlecēji, kas negribēs ar to samierināties.

650 Reģ.: 25.01.2017
1 0 Atbildēt

Jā.Ir katros aprēķinos kaut kāds līmenis, līdz kuram var piekrist oponentiem.Bet visam tam ir robeža, pēc kuras sākas jau atklātā textā demagoģija.Bezsaimnieka atejas žogs suuda 2km garumā ar 32 cohumiem un 24 vietās salocītu barjeru gar vienu no 3gab iepējamajiem Valsts Mēroga trīsjoslu brauktuves posmiem- lūk tas ir "īstās patiesības" mēraukla.

JanJan Reģ.: 07.02.2018
1 0 Atbildēt

Kādi šodien novērojumi? Dodoties no darba vienā krustojumā kādas 4 mašīnas aizbrauca pa sarkano gaismu un viena pamanījās gandrīz pilnā ātrumā uzbraukt virsū, kad man jau bija zaļais (tātad viņam sarkanais jau bij tuvu 10 sekundēm). Pēdējiem nemaz ilgi nebūtu bijis jāgaida jau nākamais zaļais. Korķis nebija. Kādus 200m atpakaļ ir arī skola...

Paldies dievam ziņu portālos neredzam nevienu rakstu par bērnu līķiem pirmajā skolas dienā... Esiet taču prātīgi uz ceļa...

Motorolers Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt
JanJan Reģ.: 07.02.2018
0 0 Atbildēt

Pirmā skolas diena veiksmīgi nosvinēta (18 gadi - 11-12.klase vistimāk). Brīnums, ka nebij rakstīts, ka autovadītājs bijis reibumā...

taaneko Reģ.: 30.07.2008
1 0 Atbildēt

Lasu jūsu domas par apdzīšanu, kad to veikt, kā to veikt...

Man personīgi ir divi 40€ sodi nopelnīti kādus gadus atpakaļ tieši apdzīšanas laikā. Viens pie Iecavas, otrs uz Liepājas šosejas. Kurš pirmais, kurš otrais vairs neatceros, bet vienā gadījumā beidzot apdzīt fūri ieraudzīju CP uz meža celiņa, otrā gadījumā apsteidzis fūri, kas pēc Iecavas nekādi netika galā ar ātruma uzņemšanu. Abus gadījumus pārsūdzēju, abos gadījumos saņēmu priekšnieka atzinumu par to, ka sods uzlikts pamatoti. Nelīdzēja ne apelēšana pie fakta, ka ātrums pārsniegts apdzīšanas/apsteigšana laikā, ne pārrunas ar video skatīšanos ar pārkāpumu fiksējušajiem CP. CP vispār atstāja garīgi atpalikuši subjektu iespaidu, kas neklausoties ko viņiem saka, maļ iezubrītu tekstu un uzdod izcilus jautājumus- tādus kā, : a kāpēc jums bija jāapdzen, kur tā jāskrien, kāpēc citi var braukt neapdzenot?

BET

Paši labākie ir priekšniecības motivētie atteikuma iemesli. Pirmajā gadījumā tas bija teikums, ka, apdzīšana nav pietiekams iemesls atļautā ātruma pārsniegšanai. Otrā gadījumā tā bija frāze, ka CP ekipāžas video ierīce ir fiksējuši būtisku atļautā ātruma pārkāpumu. Viss punkts.

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
2 3 Atbildēt

Es arī uzskatu kā CP priekšnieki.

To fūri var apdzīt arī nepārkāpjot noteikumus.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
3 0 Atbildēt

Var, tikai bīstamākā veidā. Un tas skaidri parāda mūsu CSN mērķi - radīt iespēju ērti iekasēt sodus.

Motorolers Reģ.: 19.07.2002
1 0 Atbildēt

Daudz valsts kantoru pamatuzdevums ir SODĪT! Man kad bija kārtējā VID pārbaude, trāpījās attāli pazīstams inspektors, čalis teica, ka viņam nav varianti, viņam ir jāuzliek man kkāds sods! Vadības norāde ir atrast kādu trūkumu manos papīros un uzlikt kaut minimālu, bet sodu! Pie mūsu birokrātijas nav iespējams turēt visu perfektā kārtībā, jo tad neatliks laika darīt pamatuzdevumu - pelnīt naudu. Arī ieejot CSDD ir sajūta, ka Tev kāds totāli lien kabatās, piemēram, maini vadītāja apliecību...par tās IZSNIEGŠANU!!! ir jāsamaksā 4eur ar kko, nevis par apliecību pašu, bet izsniegšanu! Ir protams gadījumi, kad trāpās saprotoši ierēdņi, bet viss labais ātri aizmirstas, kad sastopies ar šādiem gadījumiem.

Saprastu, ka esi totāli agresīvs braucējs, jau ir 10 soda punkti, piekrītu, tāds jāsoda, bet ja soda punkti ir 0 un pārkāpumi ir maz vai nemaz, iegrūst maksimālo sodu ir tīrākā naudas kasēšana!

JanJan Reģ.: 07.02.2018
1 0 Atbildēt

Nu tur jau atkal jautājums vai vadās tīri pēc likuma burta vai tomēr interepretē dabā to mazliet citādāk. Šī situācija ir muļķīga, jo principā apdzīt bez ātruma pārsniegšanas nav pārāk reāli. Izņēmums vienīgi tad ir galīgi tukšs ceļš, transporta līdzeklis, kas brauc uz 70 utt...

Problēma, manuprāt, jau ir cilvēku braukšanas manierē. CSN ir uzrakstīts ar pieņēmumu, ka visi, kam atļauts brauc smuki vienā ātrumā uz apaļiem 90km/h (izņēmums tad ir teiksim piekabes, vilkšana, lēnie traktori utt). Pie šādas hipotētiskās situācijas apdzīšana nav vajadzīga, izņemot tiešām, ja brauc traktors utml. Bet praksē jau atkal ir, ka katrs brauc pa savam: fūre brauc uz 85-90 (tagad jau arī iet uz priekšu GPS prasības un nodrošinājums un viņiem tomēr skatās arī, lai nepārsniedz to ātrumu), tad ir opaps, kas čučina uz 80-85, tad ir vairums, kas brauc no 90-100 un tad vēl ir naži, kam jābrauc 110+. Līdz ar to nemitīga apdzīšana ir neizbēgama...

Tas jau atkal kāds kuram raksturs, citiem nav problēmas braukt 5km/h lēnāk un kolonā, jo nav droši apdzīt, bet cits dīdās uz apdzīšanu it kā tūlīat apčurāsies.

braucu Reģ.: 27.08.2018
1 0 Atbildēt

Tā ir, tāpēc ātrāk par 140 labāk neapdzīt, var pazaudēt tiesības. Kas attiecas uz sodiem, ar tiem vienkārši jārēķinās.

taaneko Reģ.: 30.07.2008
0 0 Atbildēt

Interesanti būtu uzzināt csdd un cp vadības domas plānojot satiksmes drošības palielināšanu ilgtermiņā.

Vai tas būs turpinot samazināt auto un to lietotāju veiktspēju uz transportalīdzeklī pavadītā laika rēķina, vai arī tas būtu darbs, pie satiksmes plūsmu bremzējošo un ar to netieši saistīto bīstamās situācijas provocējošo apstākļu apzināšanu un novēršanu.

650 Reģ.: 25.01.2017
0 0 Atbildēt

Jā.Labdien...

www.lrvk.gov.lv/uploads/reviziju-zinojumi/2016/2.4.1-19_2016/Revizijas%20zinojums%2008.01.2018%20IeM.pdf

Revīzijas ziņojums.Vai ceļu satiksmes drošības politika tiek plānota un īstenota efektīvi?.2017.gada 22.decembris

Lietderības revīzija “Vai atbildīgo iestāžu darbības ceļu satiksmes drošības jomā ir pietiekamas un

efektīvas?”

Revīzija veikta, pamatojoties uz Valsts kontroles Pirmā revīzijas departamenta 16.05.2016. revīzijas

uzdevumu Nr.2.4.1-19/2016.

---->.....(c)

Revīzijā konstatēti trūkumi un nepilnības saistībā ar attīstības plānošanas dokumentu izpildes

novērtējumu izmantošanu ceļu satiksmes drošības politikas īstenošanas novērtēšanā un nākamo

periodu attīstības plānošanas dokumentu sagatavošanā. Par ceļu satiksmes drošību atbildīgās

institūcijas laika periodā no 2007.gada līdz 2016. gadam nav izmantojušas iespēju veikt nepieciešamās

korektīvās darbības ceļu satiksmes drošības politikas īstenošanai un izvēlēties efektīvākos risinājumus

nākamo periodu attīstības plānošanai, lai sasniegtu noteiktos un izvirzītu aizvien ambiciozākus mērķus

plānošanas perioda ietvaros un izvēlētos vai mainītu efektīvākos risinājumus ceļu satiksmes

negadījumos cietušo un bojā gājušo skaita samazināšanai.

......Valsts kontroles ieskatā pastāv risks, ka arī Ceļu satiksmes drošības plānā 2017.–2020.gadam ietvertie

pasākumi var nenodrošināt noteikto rezultatīvo rādītāju – ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo un

ievainoto personu skaits – samazinājumu, jo plānošanas darbs balstīts uz nepietiekami vērtētiem

iepriekšējo attīstības plānošanas politikas dokumentu izpildes novērtējumiem un nepilnīgiem un

nekvalitatīviem datiem par ceļu satiksmes negadījumiem.....

.....Policijas klātesamība un redzamība vistiešākajā veidā ietekmē iedzīvotāju drošības sajūtu, tai skaitā,

ceļu satiksmes drošības jomā, jo maz ticams, ka ceļu satiksmes dalībnieks izdarīs pārkāpumu

(piemēram, pārsniegs atļauto braukšanas ātrumu, sēdīsies pie stūres alkohola reibumā, šķērsos

krustojumu pie aizliedzošā signāla), zinot, ka pārkāpums tiks fiksēts un ceļu satiksmes dalībnieks par

to tiks sodīts....

....Valsts kontroles ieskatā trūkumi informācijas par ceļu satiksmes negadījumiem uzkrāšanā un analīzē

negatīvi ietekmējuši politikas plānošanas un uzraudzības procesu. Līdzšinējā pieeja ceļu satiksmes

negadījumu informācijas dokumentēšanā un šo datu iekļaušana Ceļu policijas reģistrā nenodrošina

kvalitatīvu datu uzkrāšanu, visaptverošu to analīzi, jo Ceļu policijas reģistrā uzkrātie dati par ceļu

satiksmes negadījumiem nav pilnīgi un tāpēc tikai daļēji izmantojami politikas un ceļu satiksmes

drošības uzlabošanas pasākumu plānošanai un uzraudzībai...

..................Lai gan Padomes lēmumiem ir konsultatīvs raksturs, revidenti secināja, ka Padomes rīcībā nav

mehānismu, kas nodrošinātu tās pieņemto lēmumu izpildi. (.)

-johaidī, tik slepens dokuMents, ka pat normāli te iekopēt nevar, atvainojiet..b

taaneko Reģ.: 30.07.2008
1 0 Atbildēt

Jā, bet....

Es par pavisam ko citu. Vai tuvākā nākotnē ikdienas maršruts aizņems vairāk vai mazāk laika?

Drošību var panākt 2 veidos.

1. Visi piespiedu kārtā pieskaņojas tizlākajam. Ļoti demokrātiski.

2. Sākam piestrādāt pie satiksmes plūsmas paātrināšanas. Tizlākie, pēc vairākkārtējiem sodiem labāk sēž mājās vai izmanto sabiedrisko transportu. Galīgi nedemokrātiski.

650 Reģ.: 25.01.2017
2 0 Atbildēt

1.,1.,un vēlreiz 1. ..Un to nekādi nevar apstrīdēt.

Ja (ja...) TU (vai Es;) plānotu- loģiski, ka tiktu iziets no situacijas tādejādi, ka plānots tiktu "drusku ņemot vērā" arī savas kaut kādas intereses.Jo, ko ta es te sēžu, vai vnk kāds labdaris, vai ko? Ja es ieskrūvēju 36 atstarojošus stabiņus vai uzvelku 32km baltas līnijas vai uzpinu no sarūsējušām drātīm 46km caurumainu žogu priekš Ziemeļbriežiem- ok, bet kāda tam Jēga? Ne es to varu "apkalpot", ne "uzraudzīt" Ir vnk D-sā darbs/materiaals/iespeejas...Turpretim, ja ceļmalā uzskrūvēt fotoaparātu- oō,tur taču vairākiem cilvēkiem "ir darbs".Vajag gan uzraudzīt, gan apkalpot, gan kvītis drukāt, gan Kasieri var noalgot utt.Turklāt, klienti dāsni maksā par fotogrāfijām.Tehniskie līdzekļi ir augsti attīstījušies ,kāpēc gan tos neizmantot pelnīšanai?

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Ir sen zinātniski izpētīta efektīva un objektīva ātruma ierobežojumu noteikšanas metode - noņemt ierobežojumus vispār un noteiktā laika periodā viekt faktiskos ātruma mērījumus. Pēc tam atļautais ātrums ir nosakāms tāds, kurā brīvprātīgi iekļaujas 80% braucēju. Mīnuss - šās metodes rezultātā noteikto ātrumu nemēdz pārkāpt un policijai nav kam rakstīt kvītis. Jebkurš ierobežojums, kuru pārkāpj masveidā, ir neapšaubāma indikācija šāda ierobežojuma nepamatotibai.

Tēlaini izsakoties - kas ir vienīgais nesekmīgais skolēns klasē? - muļķis! - kas ir muļķis, ja klasē ir viens sekmīgs skolēns? - skolotājs!

taaneko Reģ.: 30.07.2008
0 0 Atbildēt

Ir valstis, kuras pelna uz citu valstu iedzīvotāju rēķina un ir valstis, kuras pelna uz savu iedzīvotāju rēķina.

Ja mēs nemaksāsim- viņi nomirs badā.

taaneko Reģ.: 30.07.2008
0 0 Atbildēt

Dīvaini ir tas, ka ja iet runa par ierobežojošiem faktoriem- Latvijā normas jau ir pieņemtas, pirms pārējie ir izlēmuši vai vispār tādas vajag.

Tagad, kad, arvien vairāk valstu apzinas, ka lēnai satiksmei ir arī savas, ļoti nozīmīgās ēnas puses- šeit šo problēmu pat piespiedu kārtā nevēlas saskatīt.

650 Reģ.: 25.01.2017
0 0 Atbildēt

Šitā domuapmaiņa var vienīgi sniegt tādu kā personīgu ieskatu- kurš no sarunbiedriem "ir kas" un "par ko" viņš iestājas.Tālāk var secināt kā jau parasti- ja iestājas par nasku kustību, tātad "pats" ir pārkāpējs un uzspļāvējs.Ir privāti argumenti, ir entuziasti/pētītāji, un ir valstisku apmēru propaganda.Jebkurā valstī privātpersonas viedoklis ir bezspēcīgs pret oficiālu viedokli.Kur nu vēl strīdus gadījumos- kad daļēja taisnība ir abiem.Viss tas ir bijis pat šeit publicēts un citēts.Kā jau sacīju agrāk,lūdzu, ņemiet par piemēru Austrālijas situāciju.Ja ir valstis (EU galā), kur fotoradariem ir sena vēsture, tas ir viens.Otrs ir, ka "citur" (kā pie mums) šī tēma guvusi attīstību tikai vienlaikus ar acīmredzamo tehnisko ierīču iespēju straujo progresu beidzamajos gados.Tas ir bezgalīgs darbalauks, bezgalīgas iespējas (kādam.., bet, nenoliedzami, arī Valsts budžetam).Iespēju cīnīties pret to praktiski nav,veltīgi nervus tērēt.Izsalkumu nāksies jāapmierināt.Varbūt vienīgi ka "kādreiz".Tipa kā tuvākajos kaimiņos vai Polijā- vienā no Varenākajām EU valstīm uz šo brīdi.Kad vara ir "bagāta"- tad top būves un projekti "priekš cilvēkiem".

Ne LT ne PL ne AT nav (nav!) totāla kontrole uz autostrādēm.Ir vnk "pieklājības" robežu kontrole.Jo- atļautais ir samērojams ar lielākās braucēju daļas vēlmēm un iespējām.Nemākulim ir kur augt, nekaunīgais sāk domāt- a vai man to vajag un vai man nepietiek ar to, kas te ir atļauts (vai par ko es netieku sodīts...).Cilvēkiem tur IR iespēja pabraukt.Valsts devusi šo iespēju, ceļa segums un infrastruktūra ir Droša.Valsts gādā par to.Tagad pat- reku raksts uzradies titullapā, V/vid kontrole Lietuvā.Un ne vārda par to, ka neba jau uz 130km/h zonām tā tur ir ieviesta.Te augstāk ir karte- kur ir un kur nav.Bet titullapas rakstā kas ir- tikai propaganda, paskat,oi, vai, tūlīt būs,,, uttt...

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
5 1 Atbildēt

Šodienas garāks izbrauciens parādīja vismaz 3 reālas avārijas situācijas, kad notika nepareizas apdzīšanas Vienā reizē aprobežojos ar tālo led ieslēgšanu tam dulburam sejā, pašam nobraucot mazliet sāņus pa labi. Divas citas reizes kādam priekšā braucošajam varēja beigties bēdīgi, ja ne fūre uz grantētās apmales (!!!) vai citi pēkšņi neielaistu "vilcieniņā". Braucu un vēroju, kāda mārrutka pēc tur vajdzēja apdzīt? Nogaidu mazliet un to pašu veicu pilnīgi bez stresa. Omg, ceļu kultūra LV

650 Reģ.: 25.01.2017
0 0 Atbildēt

.(c)...Policijas klātesamība un redzamība vistiešākajā veidā ietekmē iedzīvotāju drošības sajūtu, tai skaitā,ceļu satiksmes drošības jomā... (citāts no ValstsKontroles ziņojuma, skat to penteri te augstāk..) A?

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Pat neviena netrafarētā nebija, par trafarētajiem pat nerunāsim.

Motorolers Reģ.: 19.07.2002
2 0 Atbildēt

Par to jau cepjos, kad katrs garāks izbrauciens ir ar šādām emocijām!

650 Reģ.: 25.01.2017
0 0 Atbildēt

Tas ir vienmēr un visos laikos bijis.Ja braukt katru dienu un pa visurieni, pie tā skata vnk pierod.Bet ja ikdienā pa savu galu un tad ik pa laikam garāku līkumu, pārsteigums būs garantēts. Itin īpaši ja sāc to vērot ar tādu vērtētāja skatu.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
1 1 Atbildēt

Man šitādi dulburi, kas slēdz tālos un brauc maliņā, pa reizei gadās. Tas nekas, ka atgriežos joslā savlaicīgi un nevienam netraucējot. Bet "neielaišana vilcieniņā" vispār ir smags pārkāpums, pie kura vainīgi ir tieši vilcieniņā braucošie. Es gan vienmēr ar to rēķinos un neapdzenu, ja nav iespēja to darīt ar visu vilcieniņu uzreiz.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
5 2 Atbildēt

Ja mani sauc par dulburu, kā lai nosauc Bradypus? Tu jau esi te daudz par sevi stāstījis, nožēlojama attieksme uz ceļa

Atkārtosim vēlreiz - ja man nācies kaut nedaudz bremzēt vai vispār - līst malā kāda pretīmbraucēja - stulbeņa dēļ, tas viņa rīcība uzskatāma par

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
1 0 Atbildēt

Definē "nācies"! Ja pats esi izdomājis, ka tev tā gribas, lai gan nav objektīva nepieciešamība, tā nav mana vaina. Ar manu attieksmi uz ceļa viss ir kārtībā - problēmas saskata tikai Latvijas tirliņi - nekur citur nav novērots tāds tizlums, kurš tiek uzspiests citiem. Normālās valstīs gluži vienkāŗši iekļaujos satiksmē, dažās (piemēram, Šveicē) - esmu par lēnu.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Atradu feinu video - tavs "nācās līst malā" ir tieši šāds. Arī šim gājējam kaut kas personīgi nepatika. www.youtube.com/watch?v=VUj6IJ0s2ek

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
4 1 Atbildēt

Pastāstīsi - kāda velna pēc intensīvā (rīta un vakara pik stundu) satiksmē, kur visi jau tā sablīvējušies vienmērīgā plūsmā un brauc diskutabli mazā distancē viens no otra, regulāri uzrodās vieni un tie paši "gudrinieki", kuriem vajag vairāk par visiem? Iet uz apdzīšanu neskatoties uz blīvo satiksmi, kurā fiziski nav "kabatu" kurās iespraukties un tā būtu kādam speciāli jārada bremzējot un jaucot plūsmu. Ar to jau arī nepietiek, tiek apdzīts neskatoties uz pretīm braucošajiem auto tāpat iet uz apdzīšanu griežot reāli purnā un spiežot braukt uz nomales. Kāpēc kāda indivīda ikrīta regulāras ilgākgulēt vēlmes dēļ, drīkst spiest uz masu tupa iet uz apdzīšanu, lai arī tā nez citu "palīdzības" nav iespējama - vai nu tiek spiesti pašķirties apdzenamie, vai spiests braukt grāvī pretīmbraucošais...

Kāpēc visiem ir jāklanās tāda bazkaunīga ņeķerpilas priekšā?

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Vairākums tieši tāpat klanās to priekšā, kas nekur nesteidzas, nobremzējot visu plūsmu. Diemžēl tā nu sanāk, ka dēļ izlecējiem abos galos cieš vairākums. Diemžēl vairākumā dominē neizpratne par to, ka izlecēji ir ļaunums ABOS galos un nez kādēļ aizstāv vienu no saviem pāridarītājiem.

650 Reģ.: 25.01.2017
1 1 Atbildēt

Nevis ka visiem ir jāklanās, bet vnk tie "vieni un tie paši" ikrīta apdzinēji (acīmredzot) uzskata ka viņu spējas un iemaņas ir "pietiekošas" dēl tam, lai apbrauktu to tur ikrīta o-nanētāju rindu.Katrā atsevīšķā gadījumā sanāk citādi- reizēm arī kādu "iztraucējot".Butu labāk,ka Tu te nevis ar to te savu tradiciOnālo kasīšanos nodarbotos, bet vnk objektīvi izvērtētu.Tas, ka starp tiem "ikrīta apdzinējiem" viena laba daļa ir kretīni pa dzivi, tas ir skaidrs.Bet tikpat ir skaidrs, ka "rindā braucošie" neievēro nedz distanci (metros, skaitliski PUSI no ātruma skaitļa km/h), nedz arī viņi vēlas aktīvi piedalīties satiksmē.Viņi drizāk grib tā laiski"bez stresa" ripināties, pa daļai vēl spaidot telefonus un visādas citas blakuslietas darot, tādējādi kavējot un pazeminot plūsmas ātrumu..Šie galvāpirdēji no rītiem ir vairumā visurdajebkur- tieši viņu dēļ uz katru zaļo izbrauc 3 mašīnas mazāk, tieši viņi nespēj izkustēties no vietas 5 sek laikā un tieši viņu dēļ rodas visvisāda nervozitāte un vēlme "par katru cenu" pabraukt garām.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
1 0 Atbildēt

speciāli tiem, kam grūti ar saprašanu:

ikrīta intensīvajā satiksmē visi brauc ar vidēju +5-10 pēc GPS, brauc JAU TĀ PĀRKĀPJOT CSN par ātrumu. Pretī arī normāla plūsma, bet ik rītu parādās kāds džigits, kuram "sievasmāte darbā dzemdē ieslēgtu ghludekli", vai sieva neļāva laikā izkratīties no mājas, un tāpēc tagad (kā jau katru rītu) grib visiem jau tā pārkāpējiem test garām vēl ātrāk ar vēl papildus +15 km/h. Dara to un dara ne tikai NAGLA, bet arī BĪSTAMI - reāli nepietiekamā distancē ar prtīmbraucējiem rauj pretējā joslā un spiežas ar savu nesaturēšanu un steigu intensīvā satiksmē starp jau tā ātruma pārkāpējiem.

Vecais stāsts par bezkaunīgien ņeķerpilām. Ieteikumi? Kā likvidēt šo sugu uz ceļa?

Kāpēc visiem pārējiem ir kaut kur jālec, jāraustās, jābremzē, lai kāds deģenerāts varētu ērtāk pārkāpt?

taaneko Reģ.: 30.07.2008
1 1 Atbildēt

Vienkārši jautājumi lai saliktu visu" pa plauktiem"

Cik liela distance līdz pretīmbraucošajiem skaitās droša sākot apdzīt teiksim fūri ar piekabi. (" Vilcieniņu" apdzīšanu nevar pieminēt, jo tā aizliegta ar likumu)

Un svarīgākais-

Par cik lielu distanci līdz pretīm braucošajam nav jākaunās atgriežoties savā joslā pēc apdzīšanas.

Skala metros laikam neko nedos, tapēc var izmantot salīdzinājumus no- " kāds brauca, bet nepateikšu vieglais vai smagais" līdz- " varēja redzēt, ka pretīmbraucošā šofera bailēs ieplestās acis ir brūnā krāsā"

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
1 0 Atbildēt

nujau, nujau...

Ministru kabineta noteikumi Nr.279

Rīgā 2015.gada 2.jūnijā (prot. Nr.27 35.§)

Ceļu satiksmes noteikumi

.....

2.2. apdzīšana – braukšana garām vienam VAI VAIRĀKIEM BRAUCOŠIEM TRANSPORTLĪDZEKĻIEM, iebraucot pretējā braukšanas joslā (brauktuves pusē) un atgriežoties iepriekšējā braukšanas joslā (brauktuves pusē);

taaneko Reģ.: 30.07.2008
0 0 Atbildēt

Nu atvainojos, esmu novecojis.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
1 0 Atbildēt

Vispār skala neko nedos, jo dažiem liekas, ka viņi ir apdraudēti jau tad, ja savā redzamības attālumā tikai ierauga pretimbraucošo apdzīšanas manevru. Bet jāpārstāj nest sviestu par "vilcieniņu" apdzīšanas aizliegumu - tāds nekad nav bijis. Mīts ir radies no lieguma apdzīt kolonnu - kolonna ir organizēts pasākums, ko atbilstošā kārtā pavada transportlīdzekļi ar bākugunīm. Savukārt tautas valodā par kolonnām mēdza saukt arī tos, ko tieši šī pārpratuma dēļ tagad ir sākts saut par vilcieniņiem - tās nav kolonnas CSN izpratnē.

taaneko Reģ.: 30.07.2008
1 0 Atbildēt

Advencētiem šoferiem ir vēl viens lielums- kad sāk domāt par atgriešanos savā joslā.

Personīgi es, ja apdzenu kādu, kas savācis aiz sevis bariņu, turpinu braukt pa pretējo joslu arī pēc apdzīšanas, tādejādi cenšos parādīt arī pārējiem, ka pagaidām ceļš brīvs un vēl kāds var veikt apdzīšanu, gan arī palielinot distanci no apdzītā un atstājot vietu vēl kādam.

usaexperc Reģ.: 13.01.2018
5 0 Atbildēt

Tas kāreiz ir pēdējais stulbums! Tādā veidā tu tikai bloķē redzamību un maisies pa kājām nākamajam, bieži jaudīgākam, apdzinējam. Ir bieži gadījies tādus dzīt malā ar strobiem. Dažreiz pat ir sanācis ātrāk atgriezties savā joslā nekā priekšā braucošais apdzinējs.

Braukšanu pa pretējo joslu es praktizēju tikai, lai neaizmestu apdzenamajam priekšējo stiklu sliktā laikā.

taaneko Reģ.: 30.07.2008
2 1 Atbildēt

Kas par svietu! Kas tad ir tas tavs " jaudiīgais apdzinējs" un kādus ātrumus apdzenot attīsta, ja man auto spidometrs pret apdzenamās fures vidu rāda 140 km/h

Piedevām, es izmantoju atpakaļskata spoguļus, ar kuriem aprīkots mans auto. Un ja redzu, la aizmugurē kāds mīņājas 10 m attālumā varu atgriezties joslā arī ātrāk, nekā pēc pārissimts metriem.

Piedevām es skatos augstākminētajos spoguļos arī sākot apdzīšanu- cik un kas piedalās manevra veikšanā kopā ar mani un vismaz tā auto, kas brauc aiz manis distanci es redzu un spēju novērtēt vai tā palielinās, samazinās vai paliek nemainīga.

Labāk neraksti neko- tas parāda tavu pāķismu.

usaexperc Reģ.: 13.01.2018
1 5 Atbildēt

Man diezgan bieži pirmais cipars apdzenot ir 2. Un apdzenu es parasti gan apdzenamo, gan priekšā braucošo "apdzinēju". Tāda ir BMW priekšrocība.

taaneko Reģ.: 30.07.2008
1 0 Atbildēt

Nepastāstīsi mums tumsoņām, kurš no bmw no 90 km/h līdz 200+ km/h ieskrienas 4 sekundēs?

Un jā- kādus stobrus tu izmanto lai padzītu malā priekšā braucošos?

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Stobrus... Aizliegtās apgaismes ierīces tomēr sauc savādāk. Bet ir jautri palasīt.

usaexperc Reģ.: 13.01.2018
0 0 Atbildēt

Un kurš te ir pāķis? Izlasi vēlreiz, stobriņ...

taaneko Reģ.: 30.07.2008
0 0 Atbildēt

Nē vecīt- viņš taču ir bembists. Viņiem viss ir savādāk. Pie ātruma 120+ viņš ņem rokā pistoli vai automātu, taisa vaļā logu, liecas pa to ārā un aurodams un stobru vicinadams cenšas panākt lai priekšā braucošais novācas malā.

Pēc tam bembisti brīnās kapēc viņus par idiotiem uzskata.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Lai arī bembists, stobrus izdomāji tu. Par ko tevi uzskatīt, ja pieņemam uzskatu, ka citus vērtē pēc sevis? Bembists aprobežojās ar aizliegtām apgaismes ierīcēm, bet tu esi gatavs ķerties pie ieročiem ;)

usaexperc Reģ.: 13.01.2018
0 0 Atbildēt

90-tajos tā arī darījām. Varēja mierīgi nomest bembi krustojuma vidū un aiziet uz kiosku pēc avīzes. Neviens neuzdrošinājās aizrādīt, pacietīgi gaidīja.

usaexperc Reģ.: 13.01.2018
0 0 Atbildēt

Pie kura ekstrasensa piestaigā?

Apdzīšana nav "izlekšana no aizsega" ar apdzenamā ātrumu. Laba apdzīšana sākas jau ar distances ievērošanu un apdzenamo saskaitīšanu, kas nodrošina labu ātrumu jau iebraucot pretējā joslā.

A par 4 sekundēm, tumsonīt, vari šeit paskatīties:

taaneko Reģ.: 30.07.2008
2 0 Atbildēt

Tas, ka viņam dzinējs labi griežas vēl nekādā mērā nenodrošina to, ka viņš spēj pārvarēt gaisa pretestību un uzdzīt uz šosejas reālo ātrumu līdz 200+, tas ko rāda spidometrs riepu izslīdēšanas dēļ, var ļoti atšķirties no reālā ātruma. Es ziemā no pagalma arī uz 120 bieži braucu laukā

1 2 3 4 5
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti