Pērn ceļu būvdarbu kvalitāte turpināja uzlaboties; darbu gaitu ietekmēja laika apstākļi 3

Foto: Latvijas Valsts Ceļi

Latvijas Valsts Ceļi | 17.janvāris 2018 13:02

2017. gadā valsts autoceļu tīkla būvniecības objektos veiktās kvalitātes pārbaudes un testi liecina, ka būvdarbu kvalitāte uzlabojas, īpaši tas attiecas uz asfaltbetona kvalitāti.

2017. gadā biežāk konstatētās neatbilstības bija putekļu saturs no karjeriem piegādātajos materiālos. No 135 novērtētiem objektiem 27 bija atklātas neatbilstības – granulometrijā, līdzenumā un poru saturā.
Lielākā daļa atklāto neatbilstību tiek novērsta būvniecības procesā, tomēr ir gadījumi, kad būvniekiem ir jālabo defekti jau pilnībā izbūvētos objektos. Visdārgākās pārbūves būvniekiem bija dēļ neatbilstošām ieklātā asfalta īpašībām. 2017. gadā būvniekiem ir jāpārbūvē:
• P73 Vecumnieki–Nereta–Subate posmā Krasti–Ērberģe (virskārtas AC11 surf pārbūve 29,20.-35,00. km abās joslās);
• A10 Rīga–Ventspils (virskārtas SMA11 pārbūve 58,18.-58,746. kreisās puses joslā);
• V588 Subinaite–Pertnīki–Dūņukrogs (virskārtas AC 11 surf pārbūve 0,2.-1.95. km kreisās puses joslā).

Bez sankcijām par kvalitātes neatbilstībām VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) kontrolē arī administratīvo pienākumu izpildi no būvnieku puses. 2017. gadā būvniekiem tika piemēroti 16 līgumsodi, no kuriem lielākā daļa bija par satiksmes organizācijas un pievedceļu uzturēšanas pārkāpumiem, kā arī termiņu kavējumiem. Cenu samazinājums par atkāpēm, kuru labošana nav bijusi lietderīga, pērn bija piemērots 38 gadījumos par kopējo summu 89 692 eiro; papildu garantijas un grozījumi līgumā – 14 gadījumos.

2017. gada VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) ieviesa stingrākas prasības asfaltēšanas tehnoloģijai uz vairāk noslogotiem ceļiem. Lai ieklāšanas brīdī nodrošinātu vienmērīgāku asfalta sastāvu un temperatūru, stingrākas prasības tiek piemērotas asfalta vedēju kravas kastēm, kā arī ieviesta prasība asfaltbetona masu pirms ieklāšanas pārmaisīt speciālās iekārtās. Rezultātā ir ievērojami uzlabojusies ieklātā asfaltbetona kvalitāte, kas ir konstatēts gan urbto paraugu testēšanas rezultātos, gan pārbaudot izbūvētos posmus ar skaneri. Tas nozīmē, ka uz ceļiem būs mazāk nesablīvētu plankumu, kuros var priekšlaicīgi rasties plaisas un bedres un palielināsies ieklātā seguma kopējais kalpošanas laiks.

2017. gada būvniecības sezonā bija jūtams resursu trūkums būvniecībā un būvuzraudzībā. Sezonas sākumā pietrūka būvuzraugi un atsevišķos gadījumos tamdēļ bija jāatliek būvdarbu uzsākšana. Savukārt sezonas vidū būvniekiem pietrūka asfaltēšanas jaudas, jo lietainā laika dēļ bija mazāk asfaltēšanai piemērotu dienu, tāpēc tie notika vienlaicīgi, tāpat bija diezgan liels darbu apjoms, kā arī aktīvi būvdarbi notika arī kaimiņvalstīs, kas radīja paaugstinātu pieprasījumu pēc asfaltēšanas resursiem.

Lietainā laika dēļ būvdarbus bieži nācās pārtraukt, vairāk resursu bija jāatvēl ūdens novadīšanai un pievedceļu uzturēšanai. Laika apstākļu dēļ atsevišķos būvniecības objektos arī ir pagarināti to nodošanas termiņi.

2017. gadā LVC pirmo reizi būvdarbu uzraudzībai noslēdza vispārējo vienošanos – tika izraudzīti vairāki uzņēmumi, kuri atbilst kvalifikācijas prasībām, lai veiktu būvdarbu uzraudzību, un kuri tālāk katram objektam sniedza savus finansiālos piedāvājumus, no kuriem tika izvēlēts tas, kuram bija zemākā cena. Tas ļauj efektīvāk plānot laiku un darbu, kā arī mazina iepirkumu strīdu skaitu. Līdzīgi 2017. gadā tika iepirkti būvprojektu ekspertīžu pakalpojumi, savukārt šogad plānots noslēgt vispārējo vienošanos par segumu atjaunošanas būvdarbiem.

Kopumā 2017.gadā dažāda veida būvdarbi ir veikti 1100 kilometros valsts autoceļu. Darbi notika 153 objektos, tai skaitā uz 28 tiltiem, kā arī 20 satiksmes drošības paaugstināšanas objektos.

 
Visi komentāri
 
Danimars 17.janvāris 2018 14:14
0 0 Atbildēt

Citāts: "2017. gadā valsts autoceļu tīkla būvniecības objektos veiktās kvalitātes pārbaudes un testi liecina, ka būvdarbu kvalitāte uzlabojas, īpaši tas attiecas uz asfaltbetona kvalitāti." Pirms secināt būtu jāpagaida vismaz pāris gadu...

Pļurkt 17.janvāris 2018 17:48
0 0 Atbildēt

Tādu muļļāšanos un dīkdienību kāda ir vismaz pēdējos 5 gadus ceļu būvē, es vēl nekad un nekur neesmu redzējis!!

Komunistu laikos pēdējie dzērāji strādāja krietni ātrāk, produktīvāk un KVALITATĪVĀK!

Aivars 18.janvāris 2018 8:09
0 0 Atbildēt

Ja visu laiku zināja kad kvalitāte slikta kāpēc neuzlaboja agrāk jau, bet sāk tikai tagad, te ir tikai tiesas darbi un naudas līdzekļu piedzīšana no vainīgajiem.Prasās ķīnas likumi šeit.

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Ģimene 54 gadus glabā pašu pirmo Ford Mustang, tagad tas maksā 100 reizes dārgāk (+ FOTO) 4

ASV atrasts pats pirmais Ford Mustang sērijveida eksemplārs, kas pārdots 1964.gada 15.aprīlī. Lasīt vairāk

 

Kādēļ gaidīt rindā, ja ir labā josla! (+ VIDEO) 6

Škoda vadītājs negaida rindā - viņš apbrauc noteikumu ievērotājus pa labo pusi un veic kreiso pagriezienu "no aizsega" Lasīt vairāk

 

Tas bija bīstami un tas ir bīstami - motociklists gandrīz pakļūst zem autobusa riteņiem (+ VIDEO) 31

Divi motociklisti pilsētā virzās uz priekšu lielā ātrumā spraucoties cauri rindām, kamēr vienu no viņiem notriec automašīna gandrīz pagrūžot zem autobusa riteņiem. Lasīt vairāk

 

Milicijas auto – padomjlaika kino varoni, pārdod par 850 000 rubļu (11 000 eiro) 9

Krievijā pārdošanā izlikts leģendārais milicijas furgons, kas piedalījies daudzu pazīstamu 70.gadu kinofilmu uzņemšanā. Lasīt vairāk

 
 

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti