Auto sadursme ar dzīvnieku var radīt pat 40 000 eiro lielus zaudējumus

 

Foto: Publicitātes attēls

Deep White | 12.decembris 2016 10:45

Visbiežāk ceļu satiksmes negadījumi, kuros notikusi sadursme ar dzīvnieku, notiek Kurzemes pusē – tā liecina apdrošināšanas sabiedrības ERGO dati.

Bieži šādi negadījumi apdrošinātājam tiek pieteikti arī Madonas un Jelgavas rajonā. Viena no lielākajām pēdējā laikā izmaksātajām atlīdzībām par auto nodarītiem bojājumiem pēc sadursmes ar dzīvnieku ir 40 000 eiro.

Valsts policijas statistika rāda, ka 2016. gadā līdz šim reģistrēti 255 ceļu satiksmes negadījumi, kuros notikusi sadursme ar dzīvnieku. To rezultātā 83 cilvēki ir cietuši, 118 ievainoti, bet 11 cilvēki gājuši bojā.

„Visbīstamākās sadursmes var radīt pārnadži – aļņi un staltbrieži – gan šo dzīvnieku lielā svara dēļ, gan tāpēc, ka to apjomīgā galvas rota, ragi, sadursmes rezultātā caur vējstiklu var ietriekties automašīnas salonā. Šādi gadījumi var būt īpaši bīstami, jo dzīvnieks pēc sadursmes var sākt purināt galvu un censties izķepuroties no automašīnas salona, tādējādi ar saviem ragiem un priekškājām apdraudot priekšā sēdošos pasažierus. Viens no ERGO pieredzē nopietnākajiem negadījumiem notika Baltkrievijā, kad sadursmē ar alni transportlīdzeklim tika nodarīti bojājumi 40 000 eiro apmērā. Par laimi, šajā gadījumā pasažieri bija guvuši vien vieglus nobrāzumus,” stāsta ERGO Atlīdzību regulēšanas departamenta direktors Ivars Vismanis. Viņš atgādina, ka tikai KASKO polise atlīdzina šādus zaudējumus, pārējos gadījumos auto īpašniekam remonta izdevumi jāsedz pašam no savas kabatas.

Ziemā, braucot pa šosejām un lauku ceļiem, turklāt meža ielokos, īpaši diennakts tumšajā laikā ERGO autovadītājiem iesaka būt ļoti uzmanīgiem. Līdz ar krēslas iestāšanos dzīvnieki dodas barības meklējumos. Būtiski ņemt vērā, ka, piemēram, stirnas mēdz skriet baros, līdz ar to autovadītājam, redzot ceļam pārskrienam vienu stirnu, jārēķinās, ka aiz tās var sekot arī citas.

Jāatgādina, ka pēc dzīvnieka notriekšanas autovadītājs nedrīkst atstāt notikuma vietu, jo šāda situācija uzskatāma par ceļu satiksmes negadījumu. Ja notikusi sadursme ar savvaļas dzīvnieku, par to nekavējoties jāinformē Ceļu policija, kas norādīs, kā rīkoties tālāk, un informēs Valsts meža dienestu. Par notikuma vietas atstāšanu un neziņošanu atbildīgajām institūcijām auto vadītājam var piemērot naudas sodu no 70 līdz pat 700 eiro, kā arī atņemt autovadītāja apliecību uz laiku no 3 mēnešiem līdz 2 gadiem. Tāpat nav atļauta arī traumētā vai mirušā dzīvnieka piesavināšanās – tas ir Medību likuma pārkāpums, par ko var tikt piemērots naudas sods līdz pat 350 eiro apmērā.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Unikālais 48 cilindru motocikls pārdots par 107 000 eiro

Noslēgusies Bonhams izsole, kurā tika pārdots pasaulē vienīgais 48 cilindru motocikls. Lasīt vairāk

 

Volkswagen Golf zaudē visvairāk saražotā auto titulu Vācijā 11

Golf vairs nav visvairāk saražotais auto modelis Vācijā, tomēr šis tituls joprojām paliek pie Volkswagen. Lasīt vairāk

 
 

Viens no iemesliem - pieprasījuma kritums: "Tesla" Vācijas rūpnīcā likvidēs 400 darbavietas 5

ASV elektromobiļu ražošanas uzņēmums "Tesla Motors" tā vienīgajā Eiropas ražotnē Vācijā likvidēs 400 darbavietas, teikts otrdien publiskotajā kompānijas paziņojumā. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti