7J diski pieļaujamo 6J disku vietā.

ValdisM Reģ.: 09.11.2005

Nu tā kā tagad labi lietie diski manam auto jau maksā tik pat cik ikgadējā riepu pārlikšana rudenī un pavasarī, tad ir doma iepirkt otro disku komplektu lai nav 2x gadā jābrauc uz servisu, jāpiķo un jāstāv rindā.

Manam auto pēc ražotāja datiem rekomendējamais lielākais riepu izmērs ir 195/60 R15, diska platums ieteicamais ir 6J.

Tātad jautājums, kas mainās ja uz 195/60R15 riepām rekomendējamo 6J disku vietā izvēlos 7J diskus (riepu ražotāji pieļauj šādu kombināciju).

Kā izmainās auto vadāmība, piekares darbība (bedru un nelīdzenumu slāpēšāna), piekares ilgmūžība,u.t.t.

Patreizējiem maniem 6J diskiem ET ir vienāds ar to 7J disku ET -tātad diksi ieiet vairāk auto arkā iekšā par 1 collu. (protams apskatīšos vai tie tur neķeras kaut kur)

 
1 2 3 4 5 6
msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Ziemai arī ļitakus? Nu valdiņ...

ValdisM Reģ.: 09.11.2005
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja: Ja patīk-liec. Auto būs 'cietāks' uz riepu amortizācijas rēķina, līkumā mazliet stabilāks...bet neko sevišķi jūtami. Piekarei nekādu lielu postu nenodarīsi ar tādu maiņu.

Tikko pazīmēju uz papīra.

Ja ir viena un tā pati riepa 195/60 R15 kuru var uzlikt gan uz 6J gan uz 7J platuma diskiem, tad atšīrība starp 6J un 7J diskiem ir tāda, ka izmantojot 7J disku -riepas visuscentrs iebīdās par 0,5cm dziļāk auto arkā.

Tātad diska ET nemainās, bet riepas viduscentrs,tātad arī attālums starp ass riepām samazinās.

Kā ietekmē visu braukšanas pasākumu attāluma samazināšana starp riepām?

ValdisM Reģ.: 09.11.2005
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Ziemai arī ļitakus? Nu valdiņ...

visu laiku braukāju ar lietajiem ziemā.

Kur tu redzi problēmu?

(vismaz nav pavasarī ar kuvaldu jādauza nost pierūsējušie metāla diski no stupicas)

Maija_Eskuella Reģ.: 07.04.2005
0 0 Atbildēt

ValdisM rakstīja:

Kā ietekmē visu braukšanas pasākumu attāluma samazināšana starp riepām?

Vieglāk noturēt uz tramvaja sliedēm

Uzliec vēl 8J un izskatīsies vēl pačotnāk - būmeristu šķūninga stilā

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

uzliec vēl 175 platuma riepas... būs ipisks vācu šķūnings

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

ValdisM rakstīja:

msh rakstīja: Ziemai arī ļitakus? Nu valdiņ...

visu laiku braukāju ar lietajiem ziemā.

Kur tu redzi problēmu?

(vismaz nav pavasarī ar kuvaldu jādauza nost pierūsējušie metāla diski no stupicas)

Ziemā mēdz visādi prikoli gadīties Bleķa disks lētāks, vieglāk sameklēt tādu pašu un, visbeidzot, nedaudz traumētu var iztaisnot. A ko tu darīsi, ja sasitīsi vienu ļitaku - centīsies atrast tādu pašu vai mēģināsi kādam notirgot atlikušos trīs?

Bet tas, ka jādauza kaut kas nost, ir tīra stupicu vaina Man uz A80 bija prikols, ka priekšā labajā pusē ļitaku varēja uzskrūvēt tikai piešaujot [vnk uzlikt vietā to nevarēja] un pēc tam bija jādauza nost Tādu prikolu, ka pa vasaru ar bleķiniekiem nav probas bet pa ziemu ir, jo tie pierūsē, dzirdu pirmo reizi - tas tā mazdām specifiski, ja?

cap Reģ.: 23.03.2004
0 0 Atbildēt

ja liec platākus diskus, liec arī platākas riepas, uz tā 7J diska 195 riepa izskatīsies vnk tizli (šķūningiski), trust me...

ValdisM Reģ.: 09.11.2005
0 0 Atbildēt

cap rakstīja: ja liec platākus diskus, liec arī platākas riepas, uz tā 7J diska 195 riepa izskatīsies vnk tizli (šķūningiski), trust me...

nebiju par šo iedomājies, 7J disks sanāk ir 178mm plats, riepa ir 195, kas tur tizls?

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Gutenmorgens rakstīja: man uz 7,5 J ir 225 platums, 205 (kuru arī var uzlikt) izskatās patiesi pretīgi.

Pat iedomāties negribu, kā izskatās 195 uz 7J

ierubī migliniekus braucot.... tas auto izskatu uzlabo un ripuļus neviens neievēros

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

ValdisM rakstīja:

cap rakstīja: ja liec platākus diskus, liec arī platākas riepas, uz tā 7J diska 195 riepa izskatīsies vnk tizli (šķūningiski), trust me...

nebiju par šo iedomājies, 7J disks sanāk ir 178mm plats, riepa ir 195, kas tur tizls?

NU domāju ka tiešām izskatīsies ne pārāk labi, bet nu uzliksi tad jau manīsi patīk/nepatīk. Bet friču "šķūnings" tas tomēr nebūs - kad "miza" izteikti šaurāka par disku.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Ak jā ja patreiz pa risām auto iet normāli visticamāk tagad tas vairāk pa tām staigās.

Un vienīgais mīnuss paltākiem diskiem - lielākā daļa no tiem ir smagāka par orģinālajiem - tātad nedaudz lielāka slodze uz vibrāciju slāpējošiem elementiem. Nekas traks tas nav un visticamāk nemaz nepamanīsi.

edgars80 Reģ.: 03.08.2004
0 0 Atbildēt

Gutenmorgens rakstīja: uzliec un tad pabrauc uz 90 km/h pa Salu tiltu piemēram- lai kārtīgi izšūpo: tad arī dzirdēsi, strīķējas kur vai nē.

es jau nu pieturētos pie ražotāja ieteiktajiem izmēriem.

kāpēc lai strīķētos

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

Nu beidz visur pīt iekšā 'lētāk' un izdevīgāk.

Diemžēl ziemā tavs ļitaku krutums tāpat ir nosmērēts ar sniega pļuru, tb krutums izpaliek

ValdisM Reģ.: 09.11.2005
0 0 Atbildēt

msh rakstīja:

Sretsked rakstīja:

Nu beidz visur pīt iekšā 'lētāk' un izdevīgāk.

Diemžēl ziemā tavs ļitaku krutums tāpat ir nosmērēts ar sniega pļuru, tb krutums izpaliek

auto parasti mazgā laiku pa laikam

ValdisM Reģ.: 09.11.2005
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja: Ak jā ja patreiz pa risām auto iet normāli visticamāk tagad tas vairāk pa tām staigās.

Un vienīgais mīnuss paltākiem diskiem - lielākā daļa no tiem ir smagāka par orģinālajiem - tātad nedaudz lielāka slodze uz vibrāciju slāpējošiem elementiem. Nekas traks tas nav un visticamāk nemaz nepamanīsi.

vai tad.

Es jau riepu platumu nepalielinu, es to pašu riepu uzlieku uz platāka diska.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

ValdisM rakstīja:

auto parasti mazgā laiku pa laikam

Ķipa mazdām ir sistema, kas ik pēc pāris nobrauktiem kilometriem izbīda sprauslas un nomazgā?

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

Nezinu, pa kādām vietām tu tur brauc, varbūt Liepājā tas tā ir, bet normālās vietās viss bumbās.

Normālās vietās pa ziemu ir sniegs, bet izskatās ka tu esi pieradis ka sniega nav!

edgars80 Reģ.: 03.08.2004
0 0 Atbildēt

msh rakstīja:

Normālās vietās pa ziemu ir sniegs, bet izskatās ka tu esi pieradis ka sniega nav!

kā Tu to vari zināt, ja ārpus saviem pāķiem nekad neesi bijis..., nu vienreiz gan biji leišos, bet tas neskaitās!

edgars80 Reģ.: 03.08.2004
0 0 Atbildēt

da pričom tur jūsu ķūningi...

nekas tam drotam nenotiks, ja ieliks par niecīgu collu platākus diskus, kā ražotājs norādijis!

cilvēks tak neprasija, vai var priekša 9j un aimugurē 10j iestūķēt

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Gutenmorgens rakstīja: saucamais "vācu ķūnings" rodas viena iemesla dēļ - gribas platus diskus, bet tiem diskiem atbilsošas riepas uzlikt nevar- strīķē.

Tāpēc viņi liek šaurākas riepas, kuras tad arī ierūmējas tomēr tajās arkās.

izskatās ahujenna kruta

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

ValdisM rakstīja:

vai tad.

Es jau riepu platumu nepalielinu, es to pašu riepu uzlieku uz platāka diska.

Pats tak apagalvoji ka riepas centrs sanāk pabīdās uz vienu pusi (lai arī nebūtiski) uz jaunajiem diskiem - es ar šo matemātiku nenodarbojos, tā kā visa atbildība uz tevi pašu.

edgars80 Reģ.: 03.08.2004
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja: Ejiet dirst visi skeptiķi par šo tēmu. 18' un nekāda vaina fotki.lv/...

jāsēdina

bija.., sen!

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

msh- atceries tak vienreiz-visi nemēra visu pēc tā-ir vai nav izdevīgi. Ir arī tāda lieta kā patīk-nepatīk.

Jā, latvijā idiņu netrūkst, tas tiesa. Saskatās, ka visādi keksi, kuri dzīvo amūrikā vai rietumeiropā [kur ceļi ir tikpat līdzeni kā zemes virsma] to tik dara, kā liek savām tačkām ne pārak glītus bezizmēra ļitakus, uz kuriem gumija ir tikai paskata pēc, kā arī šķūninga atsperes, ar kurām tačka velkas pa zemi un dara tiem līdzi. Tas tak esot tiiiiiiiiiik kruti, "nu paskatieties, tā tak ir visās datorspēlēs un jaunākajos holivudas bojevikos" un tik krāmē virsū, aizmirstot, ka dzīvo latvijā. Iesākumam gan var pamētāt kruto sētas sīko priekšā "nigaaaaar!" "houmīs!" Pēc tam seko vaimanas, cik lūk latvijā esot slikti ceļi utt utjpr. Es joprojām neesmu iebraucis fišku, kā tad ar sanēģerotu tačku brauc pa graņķarofku - vmax 40-50, lai var pagūt apbraukt lielākus akmeņus? Bet galvenais ka patīk, tb var stāvēt blakus tačkai, dročīt un kaifot ka ir tāpat kā nīdforspīdā Tas nekas, ka braucot to neredz.

P.N. Labi, no "paticēju" šķūninga gan laikam izriet viens pluss - šādi nošķūnēta tačka pa sūdīgiem ceļiem tiek vadīta mierīgāk un bezceļos grimst ātrāk Par cik tas A90q, ko ceļu augšā, nav bijis aprīkots ar šķūningu un nav ticis taupīts, tad salona grīdu +/- oriģinālajā vietā es esmu spiests atlikt ar kūvalda palīdzību - kāds ir kaut kad normāli uzsitis apakšu.

P.P.N. Augstākminētais teksts ir tikai piemērs dekša paticējiem un nevis valdiņa zupā dupā ļitakiem

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
0 0 Atbildēt

DUmsh i DUmsh un niko tur nipadarīt

94ajā gadā bij man īsu brīdi 'sašķūnēc' turboķeblis (negolps) ar 16'(pret origin 13') 40/185 Pirelli mizām ceļi toreiz bij 3,14zģec absolūtais ~2x diskus ielociju(Borbet) , bet mizām nebij ne vaina braukt ,ar to kartngu, bij akujenno nekomfortabli un viņš dikti strauji atrada jauno īpašnieku

edgars80 Reģ.: 03.08.2004
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

Šim smukulītim fotki.lv/...

Mini Katafalk edišen

no ķīniešu apbedīšanas kantora atpirki?

Du msh = tāds, kāds ir..., ja viņš dēļ ļitakiem bremzē uz grants ceļa...

braukā ar savām mucām, rižinal dzelzs 14", un onanē laimīgs

1 2 3 4 5 6
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti