Markuss Gronholms izvirzās vadībā 4

17.maijs 2004 3:00

Soms Markuss Gronholms ar "Peugeot 307" svētdien kļuva par Kipras rallija uzvarētāju un pēc pieciem 2004.gadā notikušajiem posmiem izvirzījās vadībā pasaules čempionāta autorallijā kopvērtējumā.

Pēc svētdien veiktajiem sešiem ātrumposmiem Gronholms par 54 sekundēm apsteidza otrās vietas īpašnieku Francijas pilotu Sebastjenu Lēbu ar "Citroen". Trešo vietu izcīnīja igaunis Marko Martins ("Ford"), kurš Gronholmam zaudēja minūti un deviņas sekundes.

Gronholms karjerā 16.reizi bija ātrākais kādā no pasaules čempionāta posmiem, taču Kiprā viņam izdevās gūt pirmo uzvaru ar jauno "Peugeot 307".

"Mašīna bija lieliskā kārtībā," teica Gronholms. "Man un komandai bija ļoti svarīgi sasniegt labu rezultātu ar jauno auto."

Pirms Kipras rallija trešo vietu ieņēmušais Gronholms nu par vienu punktu kopvērtējumā apsteidz otrās vietas īpašnieku Lēbu, bet vēl par punktu mazāk ir Martinam. Pašreizējais pasaules čempions norvēģu pilots Peters Solbergs ("Subaru") Kiprā spēja atgūties pēc neveiksmīga starta un ierindojās 6.vietā, kas viņam ļāva ieņemt 4.pozīciju čempionāta kopvērtējumā.

Ražotāju vērtējumā vadošās pozīcijas saglabāja "Ford".

Pasaules čempionāta autorallijā 5.posmā Kipras rallijā svētdien fiksētie rezultāti: