Latviešu sportistu sasniegumi ārzemēs 1

13.jūnijs 2006 8:13

Aizvadītajā nedēļas nogalē atkal lieliski panākumi ārvalstīs bijuši Latvijas autosportistiem. Trīs autokrosa meistari labi nostartējuši Eiropas autokrosa čempionāta posmā Bauskā, savukārt Karlīne Štāla iekļuvusi labāko desmitniekā Beļģijas Formula Renault sacensībās.

Uz Lietuvas pilsētu Pluņģi, kur notika Eiropas autokrosa čempionāta ceturtais posms, bija devušies trīs Latvijas sportisti – Jānis Boks un Armands Hohfelds Divīzija 3A klasē, kā arī Aldis Zēbergs Divīzija 1 kategorijā. Diemžēl kopumā uz Lietuvu bija ieradies tikai 31 dalībnieks, padarot šo par vienu no vismazāk apmeklētajiem Eiropas čempionāta posmiem pēdējo gadu laikā…

Divīzija 1 kategorijā startēja deviņi sportisti, no kuriem viens – lietuvietis Šarūns Gliks – izstājās jau pašā sacīkšu sākumā. Kā jau tika paredzēts, atkal pārliecinošu uzvaru izcīnīja vācietis Helmuts Vilds, bet otrais palika vietējais favorīts Pauļus Pleskovs. Zēbergs finišēja trešais, kopvērtējumā paceļoties uz sesto vietu. Pirmais ar simtprocentīgu rezultātu – četras uzvaras četros posmos (80 punkti) – ir Helmuts Vilds, tālāk seko Aleksandrs Kvašņins (56 punkti), Ladislavs Brožeks (51 punkts), Ašots Jervandjans (49 punkti), Pauļus Pleskovs (47 punkti) un Zēbergs (25 punkti).

Divīzija 3A atkal lielisku sniegumu demonstrēja latvietis Jānis Boks, kurš finālā cīnījās par otro vietu ar čehiem Vitu Nosāleku un Ladislavu Hanāku. Diemžēl pēdējā aplī Jāņa bagijam nolūza priekšējais ritenis un Boks finišēja piektais, Eiropas čempionāta kopvērtējumā atkrītot uz septīto vietu. Septītais Pluņģē finišēja Armands Hohfelds, kurš Eiropas čempionāta kopvērtējumā tagad ir devītais ar 19 punktiem. Patlaban kopvērtējuma situācija ir sekojoša – pirmais čehs Ladislavs Hanāks (72 punkti), aiz viņa tautietis Petrs Tureks (70 punkti) un ungārs Karoli Abrahams (48 punkti). Tālāk cieši viens otram seko šveicietis Jozefs Martī (37 .p.), krievs Aleksandrs Falejevs (37 p.), čehs Vits Nosāleks (34 p.) un Jānis Boks (30 p.).

Tikmēr Beļģijas Formula Renault čempionātā lieliski startējusi Karlīne Štāla. Latvijas formulu braucēja izpildījusi savu šosezon uzstādīto mērķi un iekļuvusi labāko desmitniekā. Sacensībās leģendārajā Spā trasē latviešu meitene izcīnīja 13. vietu kvalifikācijā un sacensības neiesāka īpaši sekmīgi, iekļūstot masveida sadursmē un izstājoties. Toties otrajā braucienā Štāla nodemonstrēja lielisku ātrumu un, startējusi no pēdējām pozīcijām, finišēja astotajā vietā.