Kārtot: Augošā secībā
1 2 3 4 5 6 ... 376 >

Tēma: Gobzems

Da, nav pat pieminēt vērts. Netiks viņš nu tā ka nekur. Vienīgi, iespējams cer, ka pārvarēs 2% un varēs valsts naudiņu dabūt… 

Tēma: "Ja būtu mana teikšana, elektromobiļi neeksistētu!" - tēma iekšdedzes dzinēju atbalstītājiem

Es savam pēdējo reizi pildīju pilnu bāku par 80 euro. Pietiek apmēram 800 km pilsētas režīmā.

Tēma: Gribi braukt, bet jāgaida kamēr BYD auto izdomā uztaisīt - UPDATE

Tur var būt visādi. Tāds ļoti triviāls gadījums - pēdējās paaudzes pirmsfeislifta Ssang Yong Rexton (2018. - 2020. gads). Viņiem klasiski uzkaras CarPlay / Android Auto. Sāc braukt un pēc brīža Waze bilde paliek, kur bijusi (skaņa ir, pat par fotoradariem brīdina, bet bildes nav, arī ātrumu neredz). Līdz tikai softa apdeits. Vienīgi tas nenotiek caur internetu, bet servisā jāslēdz klāt kompis. 

Man viens klients stāstīja, ka pēc apdeita (šitāda automātiskā) viņa mašīnai esot sākusi ātrāk strādāt multimedija. Neatceros, kas par auto, tiesa… Zinu, ka vairākiem Hyundai (un laikam arī attiecīgi KIA) modeļiem caur apdeitu tagad var uzlikt latviešu valodu.

Tēma: "Ja būtu mana teikšana, elektromobiļi neeksistētu!" - tēma iekšdedzes dzinēju atbalstītājiem

Tas ir konkrēts china auto. Visiem tā nav. Un neesmu dzirdējis, ka kaut ko tādu darītu VAG, Stellantis, KIA/Hyundai elektroauto. Un arī pieredzējis, jo ar vairākiem no tiem esmu braucis.

Tēma: iAuto čats - aktuālā dienas diskusija

Es domāju, ka viņš ir sapratis, ka nevarēs to auto pavilkt un meklē visādus iemeslus, lai to atdotu atpakaļ un saņemtu piķi… 

Tēma: "Ja būtu mana teikšana, elektromobiļi neeksistētu!" - tēma iekšdedzes dzinēju atbalstītājiem

“…viens piemēram ir par stereotipiem - ja benzīns vai dīzelis, tātad visi viņi ir nojāti, kūp, nepārtraukti jāremontē…”

Šis pats ir arī pretējā virzienā - ja “tosteris”, tad viennozīmīgi kaut kur pa ceļam būs jālādē vai arī obligāti nobruks kāds bloks, kas būs jāmaina par vairākiem tūkstošiem… Reku, te pat forumā vēl nesen viens karstgalvis uz pāris dienām bija ieklīdis un EV lietotājus par lohiem mēģināja saukt. Viņa galvenais arguments visam bija - paprasi ChatGPT, tur ir rakstīts… 

“…čomam ir volvo v70, 2004 gada, noskrējiens pie 440000 un nekas nekūp…”

Šim piekrist 100%. Aizvakar pabraucu ar viena klienta 2012. gada A6 - mašīnai 388k uz tāfeles, ekoloģija gandrīz kā jaunam, DPF mainīts (vai mazgāts) nav nekad. Jo cilvēks brauc tā, kā arī dīzeli ir jābrauc - garas distances. Sen nebiju tik dzīvu auto ar tik lielu nobraukumu redzējis. Tas auto vēl ies un ies…

P.S. Vairums te zina, ka pats braucu ar hibrīdu un esmu apmierināts ar savu auto - retais, kurš man jau ir gadu... 😁 Bet… iespējams, mani te drīz gaida diezgan būtiskas pārmaiņas dzīvē, kā dēļ būs ļoti jādomā par otru auto. To izskatu kā EV - sievietes ikdienai no Pierīgas uz centru.

 

 

 

Tēma: "Ja būtu mana teikšana, elektromobiļi neeksistētu!" - tēma iekšdedzes dzinēju atbalstītājiem

ICE mašīnas jāpilda nav?

Tēma: VW vadītājs - ICE izmirs kā savulaik zirgi

eidis rakstīja:

Šajā gadījumā gan kropļošana ir vienīgais veids kā ātri palielināt auto īpatsvaru. Bez kropļošanas patērētāji auto vnk nemainītu. Dīleriem sausiņi, metinātājiem darbs, pilsētā smogs.

Es gan ticu, ka viss šis Zaļais kurss pamatā ir vērsts uz atbrīvošanos no naftas dolāriem. Ķīnieši strauji atbrīvojas, Indija arī. Būti idiotiski palikt priekšpēdējam pirms USA ar finansiāli bīstamu energosistēmu

Mainītu, ja būtu izdevīgi mainīšanas nosacījumi, īpaši šobrīd, kad degvielas cenas ir tādā līmenī (nu, labi, tās jau krītas, bet tomēr). Starp citu, arī pirms atbalsta ieviešanas pieprasījums pēc lietotiem elektroauto bija. Nu jā, ne tik liels kā tagad, kad visus sakarīgos elektroauto izķer vēl pirms tie ir atnākuši uz LV.

Tēma: VW vadītājs - ICE izmirs kā savulaik zirgi

Iespējams. Es to kā piemēru pieminēju, ar ideju, ka gan jau var izdomāt kaut ko, lai nebūtu jāsubsidē tieši privāto auto iegāde. Tas ir konkrēts debilisms, kas reāli kropļo tirgu. Protams, te nevar īsti vainot ne auto pārdevējus, ne auto pircējus, kas šajā saskata izdevīgumu sev.

Tēma: Gribi braukt, bet jāgaida kamēr BYD auto izdomā uztaisīt - UPDATE

Arī iekšdedzes auto taisa apdeitus. Tikai, nu, vismaz tie, ar kuriem es esmu braucis (Peugeot 408, piemēram). to taisa, kamēr esi kaut kur prom. Ja iedarbini auto, pirms apdeits beidzas, process apstājas un atsākas pēc tam, kad auto atkal noglušī.

Un ne visiem elektroauto tos apdeitus vajag. Ir arī vienkārši auto, kā pirmo 2 paaudžu Līfi, visāds elektriskais komerctranspports utt., kam nekādus apdeitus neprasa.

Tēma: VW vadītājs - ICE izmirs kā savulaik zirgi

Kanibaals rakstīja:

>neefektīvas naudas izlietošanas elektroauto attīstībai 

Kur tad to naudu likt no emisijas kvotām? Jo mazāka atkarība no naftas, jo labāk. Viss pareizi, nečīksti.

Māju energoefektivitātei, piemēram… Ja būtu vēlme, atrastu, kur likt… Nu, nav tā, ka tikai elektroauto samazina emisijas… 

Tēma: Nozog stūri, Compensa grib video ar signalizācijas skaņu

Skaņas sigas ir arhaisms, tās nedod neko. Vairākās Eiropas valstīs pat par to gaudošanu ir paredzētu visai prāvi sodi. Bet daži apdrošinātāji joprojām spītīgi turas pie prasībām, lai tās būtu.

Tēma: Degvielas cenas Latvijā un pasaulē

Neticu. Mūsējie visticamāk atradīs atkal kaudzi iemeslu, kāpēc cenu nevar atgriezt tajā līmenī. Nu, piemēram, inflācija, transporta izmaksas, kuras pašu dēļ arī pieauga utt.

Tēma: iAuto čats - aktuālā dienas diskusija

Un jau nākamais Bez Tabu stāsts. Nūģis ar šķidru ūsiņu sagribēja būt pirmais čalis rajonā, sak, neies jau tur braukt ar kaut kādu 1.9 polo, paņem kredītu, kur jāpārmaksā dubultā, un nopērk nojātu hlamu, par kuru cer, ka nekas nebūs jāiegulda 3 gadus. Tad pasūdzas mammītei, kas vēl izdomā nūģi pazemot un zvana viņa vietā uz placi skaidroties. 

Placis arī labais. Atruna, ka auto nepārbaudīja, jo maksā zem 10… nu, tad pats arī uzņemies atbildību par kāšiem. Ja tu paņemot auto, pat neredzi, ka motors nopuņķojies, melni dūmi nāk ārā vai kārba sit… PTAC jebkurā gadījumā liks viņiem taisīt mašīnu, ja defekts parādās jau 3. dienā. Un nākamais - taisnība jau nūģim ir, mamma ir 3. persona, placis mierīgi varēja pateikt, lai iet d…, tev nekādu info nesniegsim, lai ūsainais pats nāk un skaidrojas, bet šie vēl zvana mammai. Tur šamos vēl varētu Datu Valsts Inspekcijā iesūdzēt. 

https://www.tvnet.lv/8491320/video-tris-dienas-pec-lietota-bmw-iegades-tam-sakusas-tehniskas-kibeles?cx_testId=1&cx_testVariant=cx_1&cx_artPos=3&utm_campaign=Redakcija-iesaka-tvnet&utm_content=8491320&utm_medium=content-text&utm_source=www.tvnet.lv#cxrecs_s

 

 

Tēma: Degvielas cenas Latvijā un pasaulē

Jo Tramps ar irāņiem it kā esot vienojušies… Bet, nu, redzēs, cik strauji pazemināsies degvielas cenas mūsu DUSos… 

Tēma: iAuto čats - aktuālā dienas diskusija

Par to jau stāsts. 2 bērnu mammai ar ierobežotu budžetu, ja nu tik ļoti gribas elektroauto, ideāls risinājums ir KIA e-Niro, īpaši ar lielo 64 kWh baču. Gandrīz bezproblēmu mašīna ar izturīgām baterijām, kas lēni degradējas, bet nobraukt var gandrīz 2x vairāk kā ar to E-tronu. Bet, nu jā, nav prĒmiums… 

Tēma: iAuto čats - aktuālā dienas diskusija

https://www.tvnet.lv/8488118/video-uzreiz-pec-garantijas-beigam-nobruk-mazlietots-elektroauto-ipasniece-paliek-ar-lielu-kreditu-un-remonta-rekinu

Vot šis patiešām ir pīīīīīī… Mēs te varam diskutēt par Bez tabu objektivitāti un kompetenci, par auto pārdevēju godaprātu un garantijām, beet… tu esi 2 bērnu mamma, tu aizņemies naudu pirmajai iemaksai un tev nav lieku 3 tūkstošu neplānotiem premium auto remontiem, bet tu brauc ar E-Tronu… 

Šis man atgādina krievus - dzīvo sūdos, algas/pensijas mazas, ceļi nolaisti, tagad vēl degvielas deficīts, за то у нас Орешник... 

Tēma: Tramps - ASV prezidents?

Kas tad nu? Tak vēl pirms pāris dienām teica, ka tūlīt, tūlīt būs vienošanās un viss būs atrisināts… 

www.tvnet.lv/8488625/tramps-pavel-atsakt-uzbrukumus-iranai

Tēma: Degvielas cenas Latvijā un pasaulē

Mjā, vēl aizvakar pildīju benzīnu par 1.71 (mīnus Viršu atlaide). Kaut ko tās cenas lēkā katru dienu… 

Tēma: VW vadītājs - ICE izmirs kā savulaik zirgi

Kaut kā neredzu, ka tā nākotne attīstītos. Varbūt ne pietiekami sekoju līdzi, bet šobrīd zinu tikai 2 mūsu tirgum (teorētiski) pieejamus ūdeņraža auto - Toyota Mirai (12 gadi) un Hyundai Nexo (7 gadi). Kaut ko Stellantis pirms dažiem gadiem dziedāja, ka attīstīšot komercniekus, bet nu jau vairākus gadus nekas nav dzirdēts. 

Tēma: Visādas sarunas par pasaules politiku

Putinpaps dikti nelaimīgs, ka vēl viena valsts negrib ar viņu vienā smilškastē spēlēties - Armēnija. Pirms vēlēšanām paspēja pat piedraudēt ar Ukrainas scenāriju. Bet tas jau bija gaidāms - ņemot vērā, kā krievi armēņus uzmeta Kalnu Karabahas konfliktā ar Azerbaidžānu, armēņi ir sapratuši, ka krieviem uzticēties nevar.

Tēma: Droni un Latvijas armija 2026: Vai esam gatavi reālam tehnoloģiju karam?

Šajā ziņā smieklīgi izcēlās “Saskaņar centrs”. Šamie pagājušā nedēļā noorganizēja piketu pie Ukrainas vēstniecības ar prasību, lai Ukraina nesūta savus dronus uz Latviju. Nākamajā dienā Ukraina uz Krieviju palaidusi apmēram 400 ar kaut ko dronus, un neviens neielidoja Latvijā. Šamie jau paspēja publiski paziņot, ka Ukraina “paklausīja” piketētāju prasībai un pasludināja to par savu nopelnu. Un tad pienāca pirmdiena… 

Tēma: Krievijas iebrukums Ukrainā!

Saistībā ar vakardienas dronu uzbrukumu Sanktpēterburgas ostai paralēli klasiskajiem “Zelenska teroristiskais režīms uzbrūk mūsu ostām” Krievijas infotelpā diezgan aktīvi tiek bīdīts naratīvs, ka droni tikuši palaisti no Baltijas valstīm. Kaut kā pēdējā laikā diezgan aktīvi jūtams, ka krievi meklē kašķi ar 3B…

Un šajā sakarā Peskovs kārtējo reizi izcēlās, paziņojot, ka speciālā militārā operācija turpināsies tāpēc, lai novērstu turpmākus tamlīdzīgus uzbrukumus. Bet ir jūtams, ka tam čalim darbs kļūst arvien grūtāks… 

Tēma: Lāču medības Latvijā! Vai populācija ir kļuvusi nekontrolējama un būtu jāsāk medības?

Ko tu viņam tādu sadariji? Es pirms 2 gadiem Rumāniju krustu šķērsu izbraucu, satiku dafiga lāču, neviens virsū neskrēja.

Tēma: iAuto šogad 25 - ceturtdaļgadsimtu kopā ar Latvijas autobraucējiem

Plīsa sprauslas gals un iedeva mikrohidru, kā rezultātā klanis līks? Tipiska šo dzinēju vaina… 

1 2 3 4 5 6 ... 376 >

Lasītākie raksti

Jaunie raksti