"Rīgas satiksmes" zaudējumi deviņos mēnešos sasnieguši 12,525 miljonus eiro - iAuto

"Rīgas satiksmes" zaudējumi deviņos mēnešos sasnieguši 12,525 miljonus eiro 3

 

Foto: Ekrānšāviņš no Balticlivecam.com

Nozare.lv | 4.decembris 2018 8:46

Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmuma SIA "Rīgas satiksme" apgrozījums šogad deviņos mēnešos bija 118,277 miljoni eiro, kas ir par 4% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, savukārt kompānijas zaudējumi pieauguši vairāk nekā 30 reizes, sasniedzot 12,525 miljonus eiro, liecina kompānijas publiskotā informācija.

Uzņēmuma finanšu pārskatā teikts, ka atbilstoši 2018.gada 7.novembrī veiktajiem grozījumiem Rīgas domes noteikumos par Rīgas pilsētas pašvaldības 2018.gada budžetu kompānijai piešķirti līdzekļi uzkrāto zaudējumu segšanai, kas nav ņemts vērā veidojot "Rīgas satiksmes" starpperiodu saīsināto finanšu pārskatu par šā gada deviņiem mēnešiem.

Šogad deviņos mēnešos "Rīgas satiksmes" ekspluatācijas izmaksas (pārdotās produkcijas ražošanas, pārdošanas un administrācijas izmaksas) veidoja 127,2 miljonus eiro, kas ir par 7,3% vairāk nekā pērn deviņos mēnešos.

Kompānijas vadība informē, ka šogad deviņos mēnešos "Rīgas satiksme" pārvadājusi 103,395 miljonus pasažieru, kas salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu ir samazinājums par 2,1%.

Tostarp par pilnu maksu pārvadāto pasažieru īpatsvars veidoja 13%, kas ir par vienu procentpunktu mazāk nekā gadu iepriekš, ar abonementa biļetēm pārvadāto pasažieru īpatsvars veidoja 12%, kas arī ir par vienu procentpunktu mazāk, ar atlaidēm pārvadāto pasažieru īpatsvars veidoja 27%, kas ir par diviem procentpunktiem vairāk nekā gadu iepriekš, bet bez maksas pasažieru īpatsvars veidoja 48%, kas ir tik pat, cik gadu iepriekš.

Savukārt vidējā samaksa par braucienu, neskaitot bezmaksas pārvadājumus, 2018.gada deviņos mēnešos bija 0,68 eiro, kas veido 59% no 2015.gada 1.februārī noteiktā sabiedriskā transporta pakalpojumu tarifa - 1,15 eiro.

Vienlaikus "Rīgas satiksmes" ieņēmumi no autostāvvietu pakalpojumiem šogad deviņos mēnešos veidoja 10,1 miljonu eiro, kas, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, ir pieaugums par 11% jeb vienu miljonu eiro. "Rīgas satiksme" septembra beigās apkalpoja 6352 maksas autostāvvietu (2017.gada beigās - 5989).

2017.gada deviņos mēnešos "Rīgas satiksme" strādāja ar 113,721 miljona eiro apgrozījumu un 401 214 eiro zaudējumiem.

"Rīgas satiksme" nodrošina pasažieru pārvadājumus ar autobusiem, tramvajiem un trolejbusiem Rīgā, kā arī apsaimnieko autostāvvietas pilsētas ielu malās. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Rīgas dome.

 
3 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
mahmudhasans 5.decembris 2018 10:26
2 0 Atbildēt

Rīga dotē vai pusi Latvijas.Lai taču dara,ko grib ar savu naudu!

Šumba 4.decembris 2018 18:14
1 0 Atbildēt

Tas ir melnais caurums, kuram visi baidās ķerties klāt, bet ausainis tik ieņirdz un turpina tajā bāzt nodokļu maksātāju naudu priekš savas kabatas arodbiedrības, pašslavināšanas un vēlēšanām!!!

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Citi raksti
 

 

Izceltie raksti

BMW iX3: ceļš uz sērijveida ražošanu Minhenē jau sācies 3

BMW Group Minhenes rūpnīca uzsākusi iX3 pirmssērijas testa automobiļu ražošanu, iezīmējot pēdējo sagatavošanās posmu pirms pilnvērtīgas sērijveida ražošanas uzsākšanas 2026. gada otrajā pusē. Lasīt vairāk

 

Igaunija stiprina energonoturību: Kīsā tiek atvērts viens no lielākajiem kontinentālās Eiropas akumulatoru uzglabāšanas parkiem Hertz 1 1

Baltijas vadošā atjaunojamās enerģijas attīstītāja Evecon, Francijas neatkarīgā elektroenerģijas ražotāja Corsica Sole un ilgtspējīgu investīciju pārvaldnieka Mirova kopuzņēmums Baltic Storage Platform (BSP) šodien oficiāli atklāj liela mēroga akumulatoru enerģijas uzkrāšanas sistēmu (BESS), kas atrodas Kīsā, Igaunijā. Lasīt vairāk

 

KP piemērojusi 24 200 eiro sodu "Burde B.V." par pārmērīgi augstu cenu noteikšanu CSDD par fotoradaru programmatūras licencēm 11

Konkurences padome (KP) piemērojusi 24 199 eiro sodu SIA "Burde B.V." par pārmērīgi augstu cenu noteikšanu Ceļu satiksmes drošības direkcijai (CSDD) par fotoradaru programmatūras licencēm, aģentūru LETA informēja KP. Lasīt vairāk

 

Par 77 procentiem mazāk – spējš kritums elektromobiļu reģistrācijām Norvēģijā; tam ir skaidrojums 30

2026. gada janvārī Norvēģijas jauno auto tirgū notikušas ievērojamas pārmaiņas elektroautomobiļu reģistrācijām sarūkot par 76,7 procentiem salīdzinājumā ar 2025. gadu. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti