ko darīsiet, kad dīzels maksās 1Ls/litrā

anonimikis Reģ.: 18.10.2002

Izskatās, ka tie laiki nav tālu. Pāris mēnešu un ok.

Ko saka ekonomisko dīzeļmotoru lietotāji?

 
1.. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja:

Gauss rakstīja:

Saules paneļi maksā 250Ls kvadrātiskajā metrā. Ķīniešu izpildījumā vēl lētāk. Vēja ģenerators, ja masts ir nosperts, tad zem štukas var ierakstīties.

Cik no tā m2 kilovatus vari izspiest??? Zem štukas maksā tā ap līdz 2 kW vēja ģeneratori.

Mēs te nerunājam par mobīlā uzlādes alternatīvām, bet par elektromobīļa aķa uzlādi!

evnut.com/...

Še. Precīzi tas, par ko tu runā - ar saules baterijām cilvēks uzlādē savu RAV4 EV.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Tā gan ir kalifornija, bet tomēr.

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

msh rakstīja:

evnut.com/...

Še. Precīzi tas, par ko tu runā - ar saules baterijām cilvēks uzlādē savu RAV4 EV.

Nu par ko ta es runāju??? Cilvēks noklāja visu jumtu ar baterijām un KALIFORNIJĀ diennaktī iegūst 13 kW enerģijas!! Pie kam ASV pa 100 m2 mēdz būt tikai leļļu mājas, kaut kur dārza stūrī, kur sīkajiem paspēlēties!

Tas aprakstītais panelis ir 150 vati pie 1,25 m2 izmēra!!

Un tas viss, lai nobrauktu 40 jūdzes dienā!!

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

tehniskajā universitātē jamie bija reālu testu veikuši - neatceros vairs precīzi, slinkums meklet

ja pareizi atceros, REĀLAIS iegūtais vidējais cipars bija 800vati diennaktī no paneļa kvadrātmetra

tas nozīmē saražo elektrību ~3 latus mēnesī

pie tam vasarā un pa dienu....

manuprāt reālākais saulespaneļu pielietojums ir kondicionēšana siekārtas.... tobiš vasarā var pa velti dzesēties....

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

800 vati tas ir saules starojuma jauda uz 1 m2 pie 90 grādu leņķa pret plakni. Lietderības koeficients tādām kastēm ir no 8 - 15 %. Konkrēti šai ir biku virs 12 %.

Vot i var sarēķināt! ja kaut ko zina no ģeometrijas - pārējo visu es jau iedevu.

Var jau būt, ka izmantojot Eiropas kāpostu kaut kas sanāks, bet, ja pašam savi jāliek, tad ka tik siļķubundžas lieluma jauni vāģi nesanāk lētāk!

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja:

Nu par ko ta es runāju??? Cilvēks noklāja visu jumtu ar baterijām un KALIFORNIJĀ diennaktī iegūst 13 kW enerģijas!! Pie kam ASV pa 100 m2 mēdz būt tikai leļļu mājas, kaut kur dārza stūrī, kur sīkajiem paspēlēties!

Tas aprakstītais panelis ir 150 vati pie 1,25 m2 izmēra!!

Un tas viss, lai nobrauktu 40 jūdzes dienā!!

Visu? Pats redzēji ka "visu diezgan nelielo jumtu", bet ar to visu nakts tarifa dēļ viņš gadu beidza plusos.

40 jūdzes dienā - kas vainas? Ja es dzīvotu nīcā un strādātu liepājā, tas būtu mans ikdienas nobraukums. Laikā kad man bija A80 un degviela maksāja 70-80 saņus litrā, tas nozīmēja mēnesī apmēram sotaku degvielā.

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

msh rakstīja:

Visu? Pats redzēji ka "visu diezgan nelielo jumtu", ....

Cik maksā to 20 paneļu uzstādīšana??

Ja pārdosi savu vāģi - kāpostu pietiks??

DekstersFF Reģ.: 28.01.2012
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Laikā kad man bija A80 un

VWfans Reģ.: 21.02.2004
0 0 Atbildēt

Vakar Riigaa Dzirnavu/Satekles Nestee 0,997 / 0,972. Martaa ar Nestes karti 2 sant. atlaide. Faktiskaas cenas taatad 0,977 / 0,952. Bet veel ir bonuss - pirms uzpildes ievadot RIMI karti, par katru peec tam uzpildiito litru pieshkjir 1,5 santiimus RIMI naudinjas. Taatad reaalaas cenas sanaak 0,962 / 0,937.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja: 800 vati tas ir saules starojuma jauda uz 1 m2 pie 90 grādu leņķa pret plakni. Lietderības koeficients tādām kastēm ir no 8 - 15 %. Konkrēti šai ir biku virs 12 %.

Vot i var sarēķināt! ja kaut ko zina no ģeometrijas - pārējo visu es jau iedevu.

Var jau būt, ka izmantojot Eiropas kāpostu kaut kas sanāks, bet, ja pašam savi jāliek, tad ka tik siļķubundžas lieluma jauni vāģi nesanāk lētāk!

Pokui aprēķini, es teicu, ka praksē tika iegūtas 800 vatstundas diennaktī. Jem 3 lati mēnesī

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

VWfans rakstīja: Vakar Riigaa Dzirnavu/Satekles Nestee 0,997 / 0,972. Martaa ar Nestes karti 2 sant. atlaide. Faktiskaas cenas taatad 0,977 / 0,952. Bet veel ir bonuss - pirms uzpildes ievadot RIMI karti, par katru peec tam uzpildiito litru pieshkjir 1,5 santiimus RIMI naudinjas. Taatad reaalaas cenas sanaak 0,962 / 0,937.

Tikai benzīnam, ja kas

Foley Reģ.: 07.02.2007
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja:

VWfans rakstīja: Vakar Riigaa Dzirnavu/Satekles Nestee 0,997 / 0,972. Martaa ar Nestes karti 2 sant. atlaide. Faktiskaas cenas taatad 0,977 / 0,952. Bet veel ir bonuss - pirms uzpildes ievadot RIMI karti, par katru peec tam uzpildiito litru pieshkjir 1,5 santiimus RIMI naudinjas. Taatad reaalaas cenas sanaak 0,962 / 0,937.

Tikai benzīnam, ja kas

Statoils sen vairs nav degvielas veikals, ja nu vienīgi ko iekožamu ja vikals nav pa ceļam.

Statoils ir līderis kas pirmais paceļ cenu.

Tikai neste jo tur standartā ir 1s lētāk, 1,5s iekačā rimi kartē un 2s atlaide rēķinā.

mēnesī ietaupu 7-9LVL

Nu neredzu iemeslu pildīt citur!

sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 0 Atbildēt

Ierosinu veidot jaunu topiku - ko darīsiet, kad dīzels maksās 2Ls/litrā !

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Tā gan ir kalifornija, bet tomēr.

Kalifornija gan... Visu izlasīji? Uzmanīgi izlasīji? Šīs sistēmas ROI ir ~7% gadā! Kalifornijā! Ar turienes sauli pietiek, lai tā sevi atpelnītu 15 gados... Bet garantija paneļiem ir 5 gadi... Spēcīgs bizness

Ar Latvijas sauli pat vasarā būs grūti ko pat tuvu savākt. Un ko ziemā? Ceri, ka ražos enerģiju cauri sniega kārtai? Vai pietiks ar cerībām, ka tavi dārgie paneļi vispār izturēs līdz pavasarim?

primo Reģ.: 22.07.2002
0 0 Atbildēt

sarashkins rakstīja: Ierosinu veidot jaunu topiku - ko darīsiet, kad dīzels maksās 2Ls/litrā !

tas ir ļoti melns joks. tik melns, ka džentelmenis padomātu pirms tādu laistu gaisā.

sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 0 Atbildēt

primo rakstīja:

sarashkins rakstīja: Ierosinu veidot jaunu topiku - ko darīsiet, kad dīzels maksās 2Ls/litrā !

tas ir ļoti melns joks. tik melns, ka džentelmenis padomātu pirms tādu laistu gaisā.

Kāpēc joks? Pareizā atbilde ir - pelnīsim 2x vairāk.

VWfans Reģ.: 21.02.2004
0 0 Atbildēt

Manas Merivas nobraukums peedeejaa gada laikaa no 28.03.2011. liidz 27.03.2012. ir 26612 km.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

šodien Dienas biznesā viens lohs kā reiz vaimanā par saules paneļiem - www.db.lv/...

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

anonimikis rakstīja: šodien Dienas biznesā viens lohs kā reiz vaimanā par saules paneļiem - www.db.lv/...

«Esmu ieguldījis projektā 14 tūkstošus latu, no tiem puse programmas ietvaros ir atdota atpakaļ, bet 7000 latu ir mans paša ieguldījums.

NU un ko es teicu???

Pie kam super - piper kruts cīpars - februāºi - 97 kW, martā až 190 kW!!! Cerams, ka jūlija svelmē sagrabinās 300 kW, pa gadu iespējams, ka sanāks 200 Ls!! Pat ja Eiropa uzdāvināja tās 7 štukas, tad lai savu kāpostu atsistu vajag 35 gadus!! Tie paneļi vispār spēj nokalpot ne ilgāk par 25 gadiem - i ta teorētiski.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Jā, īedgar, elektrība pa 200 lašiem - apmēram tik tiek patērēta šitentajā manu vecvecāku mājā, kurā dzīvoju es un mani vecvecāki. Nebijis mana datora, tas cipars būtu vēl jūtami mazāks Nepietiek?

Protams, attīstītās valstīs eksistē mainīgais tarifs, kāda pie mums nav un kāds ja būtu, tad tas atmaksas cipars tuvotos tiem 25 gadiem.

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Jā, īedgar, elektrība pa 200 lašiem - apmēram tik tiek patērēta šitentajā manu vecvecāku mājā, kurā dzīvoju es un mani vecvecāki. Nebijis mana datora, tas cipars būtu vēl jūtami mazāks Nepietiek?

Protams, attīstītās valstīs eksistē mainīgais tarifs, kāda pie mums nav un kāds ja būtu, tad tas atmaksas cipars tuvotos tiem 25 gadiem.

laikam dzīvo ar svecēm. es katru mēnesi maksāju 60ls par špani, neko pārmērīgu nededzinu

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Jā, īedgar, elektrība pa 200 lašiem - apmēram tik tiek patērēta šitentajā manu vecvecāku mājā, kurā dzīvoju es un mani vecvecāki. Nebijis mana datora, tas cipars būtu vēl jūtami mazāks Nepietiek?

Protams, attīstītās valstīs eksistē mainīgais tarifs, kāda pie mums nav un kāds ja būtu, tad tas atmaksas cipars tuvotos tiem 25 gadiem.

kur tas ir \"pie jums\"???

man, piemēram, ir T3

te vari palasīt cenas

www.latvenergo.lv/...

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

un par saules paneļiem Pirmais jau rakstīja - tehniskajā universitātē tika veikts pilnizmēra eksperiments, kas ļāva secināt, ka kvadrātmetrs saules paneļa saražo vidēji 0.8 kw/h dienā, tas ir kaut kādi 30 lati gadā

pie tam paneļa efektivitate krītās - "izdeg" p-n pārejas, noput un visādi citādi bojājas virsma....

ražotājs stāsta, ka pēc 25 gadiem saglabājas 80% efektivitāte, bet es neticu....

Pirmais jau to pasākumu izdevīgumu rēķināja pirms 4 gadiem.... nekādas ekonomiskas varkas tur nav - panelis savā mūžā saražo apmēram tikpat daudz elektrības cik var nopirkt par to naudu paneļa uzstādīšanas dienā

mūsu platuma grādos elektrību vajag naktī un ziemā.... uz tad tas panelis ir apsnidzis vai vienkārši ir tumšs

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Apmēram tāda pat aina bija ar vēja ģeneratora iepirkšanu (vismaz to ko ražoja SIA Ventspils Ventilaotrs)! Cena uz uzstādīšanas brīdi iespējams ir lielāka, kā tas Latvijas apstākļos spēj saražot elektrību 10 gadu garumā. A kur vēl profilakses, remonti utt?

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

parēķinam aptuveno kompleksa izmaksu

pie tam elektrība nepieciešama ziemā un pa vasaru saražoto elektrību līdz ziemai tāpat nevar uzglabāt.... vispār jau varētu, bet akumulatori izmaksās pārāk dārgi

pa dienu saražoto uz nakti saglabāt gan bez problēmām

tātad ko vajag?

saules paneļus (vidējā ceņa ~ 1ls par vatu, pie tam ķīnā, latvijā 2ls par vatu) apmēram uz 10000

inverteru un akumulatoru elektroniku uz ~3000ls

un akumulatorus par pārējo naudu cik izdodas sagrabināt....

šāda sistēma spētu nodrošināt māju ar nepieciešamo elektrību apmēram no maija līdz decembrim... varbūt ilgāk, tas atkarīgs no iepirktajiem akumulatoriem...

akumulatoru cena ir ~50 santīmi par ampērstundu.... bet jāņem vērā, ka akumulatoru nevar "turēt tukšu" - tas nevienam akumulatoram nepatīk...

ok, ko ieguvām?

iztērētas 20 štukas, nokrāmētu jumtu un varbūt arī pagalmu, rūcošu kasti un piekrāmētu garāžu ar akumulatoriem.... un kamēr spīd saule, ekonomējam ~100latus mēnesī....

tobiš pasākums atmaksājas...... atmaksājas..... khmmm atmaksājas......

da ņikujā viņš neatmaksājas, jo nepārtraukti ir jāpērk jauni akumulatori un jāmaksā bankai %ti (kautvai tā vietā lai tās 20štukas noliktu depozītā uz 2% gadā)

gadījumā ja latvenergo kāds piespiestu vasaras dienās pieņemt špani glabāšanā un ziemas naktīs atdot atpakaļ, tad pasākums kļūtu biki izdevīgāks

1.. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti