Termostats?

kanna Reģ.: 29.12.2005

Opel Zafira 2.0 DTI.Vakar 30 - 40 minūtes pa Rīgas centru lēnām mīcoties dzinēja temperatūra mērierīcēs nepaaugstinājās. Salonā gan bija silts. Pēcāk braucot jau pa Brīvības ielu pie Juglas darba temperatūra bija kādi 85 grādi un tā arī tāda tā turējās vēl pāris h kamēr braukāju. Esmu ievērojis, ka garākos gabalos braucot pie esošiem āra grādiem pēc kādām 10 minūtēm motora darba temperatūra sasniedz tos 85 grādus un viss OK, bet lēnām mīņājoties pa sastrēgumiem nesilst.

Jautājums - tas varētu būt dēļ termostata problēmas jeb tā tam ir jābūt? Dīzeli iepriekš lietoju pirms gadiem 10 un neatceros kā toreiz uzsila/neuzsila. Iepriekšējais auto bija Voyagers ar 3.8 litru motoru un tas silts palika gandrīz momentā.

 
Miezis_69 Reģ.: 01.12.2012
0 0 Atbildēt

kanna rakstīja: Opel Zafira 2.0 DTI.Vakar 30 - 40 minūtes pa Rīgas centru lēnām mīcoties dzinēja temperatūra mērierīcēs nepaaugstinājās. Salonā gan bija silts. Pēcāk braucot jau pa Brīvības ielu pie Juglas darba temperatūra bija kādi 85 grādi un tā arī tāda tā turējās vēl pāris h kamēr braukāju. Esmu ievērojis, ka garākos gabalos braucot pie esošiem āra grādiem pēc kādām 10 minūtēm motora darba temperatūra sasniedz tos 85 grādus un viss OK, bet lēnām mīņājoties pa sastrēgumiem nesilst.

Jautājums - tas varētu būt dēļ termostata problēmas jeb tā tam ir jābūt? Dīzeli iepriekš lietoju pirms gadiem 10 un neatceros kā toreiz uzsila/neuzsila. Iepriekšējais auto bija Voyagers ar 3.8 litru motoru un tas silts palika gandrīz momentā.

Cik zinu dīzeļi iesilst tikai pie slodzes, stāvot uzkarsēt to nevar.

kanna Reģ.: 29.12.2005
0 0 Atbildēt

Cik zinu dīzeļi iesilst tikai pie slodzes, stāvot uzkarsēt to nevar.

Nu tas man ir tā zināms, bet to pusstundu jau es nestāvēju, kustība jau kaut kāda bija, tikai lēna mīcīšanās.

ak Reģ.: 13.01.2003
0 0 Atbildēt

Manam opel 2.2 dti ir nedaudz līdzīgi. Siltums sāk nākt salonā, kad dzinējam temperatūras datčiks vēl nerāda. Dzinējs uzsilst pēc tam līdz apmeºam 85' C pēc datčika. Bet konstanti, ne 30 minūtēs, tas ir par ilgu. Apmēram 10-15 minūtēs motora t' jau ir normā. Kad ārā paliek -20, tad vēl nedaudz ilgāk, bet arī ne 30 minūtes.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

nav kāds opeļu forums pievēries?

šitam vajag kartona gabalu priekšā radiatoram līdz pavasarim.

ak Reģ.: 13.01.2003
0 0 Atbildēt

Nevajag nekadus kartonus. Ja viss ir kārtībā, tad arī opelis silst

kanna Reģ.: 29.12.2005
0 0 Atbildēt

ak rakstīja: Nevajag nekadus kartonus. Ja viss ir kārtībā, tad arī opelis silst

Ok, kāds būtu Tavs viedoklis ko vajag novērst lai siltu? termostats?

ak Reģ.: 13.01.2003
0 0 Atbildēt

Es tikai varu savu pieredzi izstāstīt. Bet ieteikt remontēt kau ko konkrēti pa internetu-pārāk nopietni. Ir jāparādās servias mehāniķim, un lai viņš kārtīgi izpēta, kā silst, pa kurām trubām vispirms, pēc cik ilga laika uz salonu, uz radiatoru u.t.t. Ja viss pārējais ir ok, tad termostats tas var būt visdrīzāk

DekstersFF Reģ.: 28.01.2012
0 0 Atbildēt

Miezis_69 rakstīja:

Cik zinu dīzeļi iesilst tikai pie slodzes, stāvot uzkarsēt to nevar.

Jāsaka, švaki tu zini tad.

bobcat Reģ.: 12.10.2006
0 0 Atbildēt

pārbaudi dzeses škidruma līmeni. Ja tas ir ok, tad maini termostatu. Ieteiktu patērēties un iegādāties oriģinālo. Pie viena nomaini dzeses šķidrumu.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

opels nesilst

opels rūsē

DekstersFF Reģ.: 28.01.2012
0 0 Atbildēt

Rūsēšanas procesā taču arī izdalās siltums.

DekstersFF Reģ.: 28.01.2012
0 0 Atbildēt

Kur tā Zafira ir iegādāta? Kādas valsts tirgum ražota? Nav Itālijas?

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Nomaini gan termostatu, kaut vai profilakses pēc vismaz nebūs vēlāk pārsteigumu, kad noķīlēs pavisam. Un liec normāla ražotāja. Pie reizes arī dzesēšanas šķidrumu samainīsi.

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti