Eholots jeb gadžeti makšķerēšanai no laivas - ko iesakiet?

iAuto Reģ.: 17.07.2001

Laiva ir pasūtīta, 5 Zs motors arī ir! Ko iesakiet no tehnoloģijām, lai tā cope un spiningošana būtu efektīvāka?

 
Maris Reģ.: 06.06.2001
0 0 Atbildēt

Bija doma par tām eholots bumbām, bet šis viedoklis izklausās pamatots - tātad šos atmetu nost:

"Bumbuļi – mētājamie, pārnēsajamie un citi “gadžeti”’ .

Kad cilvēks man jautā par jebkuru no “bumbuļiem” – vai tas būtu bumbuļu ēras aizsācējs Deeper, vai sekotāji Lowrance vai Praktik, vai visjaunākais segmenta dalībnieks – Garmin Striker Cast, man vienmēr ir pretjautājums. Vai copējat ar fīderi? Tas ir tāpēc, ka tieši šiem copmaņiem bumbuļi ir lielisks palīgs copē. Ar GPS modeļiem varam ātri sazīmēt tuvāko dziļumu karti, copējot sekot zivju klātbūtnei un kustībai. Jo bumbuļi, mūsuprāt, ir stacionāra copes veida eholote, lai gan ir makšķernieki, kuri tos izmanto arī copē no laivas.

Mazliet pamatošu šo viedokli – visi bumbuļi ir 90 gr smagi vai smagāki. To nogādāšanai ūdenī 20-30-50 m attālumā nepieciešams kāts ar atbilstošu testu un viedtālrunis vai planšete datu atrādīšanai. Noteikti jāizvērtē – vai un kā mēs gribam tik daudz paņemt līdz, kur novietosim un kā lietosim.

Spingotājs no krasta – OK, bumbulis der kāda ūdens izpētei, bet ne lietošanai copes laikā. Tāds man viedoklis, lai gan noteikti ir copmaņi ar savu pieredzi, kura var būt atšķirīga.

No laivas – ir gan lētāki, gan praktiskāki risinājumi ūdens dzīļu izpētei.

Bumbuļu plusi – kompakts, pieslēdzams pie viedtālruņa, daudz visādu sīku fīču, krāsains ekrāns.

Mīnusi – ierobežots darbības radiuss – bluetooth modeļiem līdz 30-40 m, Wifi – velk tālāk, bet jāatceras, ka šie ir parametri, kuri mainās no laika apstākļiem.

Liels mīnus – šie aparāti lieliski sēdina baterijas gan sev, gan ekrāniem, kas arī ir galvenais mīnuss to izmatošanai aukstos apstākļos, ziemas periodā. Vajadzēs powerbankas un nodarboties ar lādēšanu copes laikā.

Kopumā – šie aparāti šķiet lieliska dāvana makšķerniekam, tomēr iesakām vispirms pamatīgi iepazīties ar specifikāciju un reāliem testiem dabā. Ja Jums škiet, ka viedtelefonā FullHD ekrāns ir izšķirīga fīča – bumbuļi Jums der!"

eholotes.lv/blog/eholotes-2021-jaunumu-apskats/

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Eholotes.lv noteikti nepirkšu pēc sazvanīšanās un sarunas. Var pieklājīgi sarunāties... Meklēju citu izplatītāju!

Maris Reģ.: 06.06.2001
0 0 Atbildēt

Šis ir variants: Garmin Striker Vivid 7 (550 eur) un 9 SV (679) – ļoti laba cenas un kvalitātes attiecība, ietver makšķerniekam svarīgo – ir sānskati, ir lejasskati, ir GPS kartogrāfija, ir savienojams ar interneta vidi caur Active Captain aplikāciju, ir 2D sonārs ar precīzu staru, ir 455/800 kHz frekvenču izvēles iespēja, iebūvētas visas popularākās pasaules valodas + latviešu. Cenas – zem 600/700 EUR ir ļoti labs balanss, labi aparāti

Garmin STRIKER™ Vivid 9sv ar GT52 devēju parasti 699,00, tagad 679 EUR

Maris Reģ.: 06.06.2001
0 0 Atbildēt

Top galā ir šis Garmin GPSMAP 8412xsv – bez devēja 4399 tagad 4199 eur

Maris Reģ.: 06.06.2001
0 0 Atbildēt

Un Live sonāri, kur tu redzi zivi un redzi arī savu vizuli: Devējs Garmin Panoptix LiveScope 1999, tagad 1 659 eur

Maris Reģ.: 06.06.2001
0 0 Atbildēt

Ja saskaita komplektu no pēdējiem 2 ierakstiem 5 800 eur par eholotu

osscar Reģ.: 27.08.2002
1 0 Atbildēt

jā protams 6K eho uz 1K laivas ///

Necepies, paņem budžeta garmin (piem. stiker 4, cena -145 EUR ) vai lowrance mazo ar gps un būs ok. Spiningojot galvenais dziļumu/grunti/zāles saprast ...zivis tur sekundāri meklēt...ja nu vienīgi dziļās vietās.

Tagad visiem ir down vju vai skan...piepērc klāt svina vai litija akumulatoru - 7-12Ah(akumulatoru var likt piem. nelielā instrumentu kastē un uz vāka eho pieskrūvēt) +- ar tādu pietiek 5-6 copes rezēm. Padomā par devēja stiprinājumu - ja tas tikai uz vienas laivas - var skrūvēt , ja ne - tad turētāju vajadzēs.

osscar Reģ.: 27.08.2002
0 0 Atbildēt

viennozīmīgi ērtāk par visiem deeperiem - nav jāblenž telefonā + velcējot ātrumu redz, var copes vietas atzīmēt u.t.t.

Maris Reģ.: 06.06.2001
0 0 Atbildēt

Jā, to vajag

msh Reģ.: 16.04.2007
1 1 Atbildēt

Man likās ka makšķerēšana ir izklaide vai kaut kas tamlīdzīgs, bet te jau velk uz malu zvejniecību, vismaz plānotās darbības mērķis toč ir tāds pats...

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

Ir starpība starp hobiju "pabūt" uz ūdens ar makšķerkātu (tas vairāk tāds mans variants) un hobiju "pilns spainis ar zivīm", bet nu arī moderns "zivju nerrotājs"arī atšķiras no "vecmodīga", kaut zivis spainī būs abiem.

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
0 0 Atbildēt

Kur vēl+ apģērbs+makšķere+vizuļi,pludiņi utt+ēsma. Tur arī labs $$$ griežās. Bet īstenībā lašus, foreles, taimiņus no krasta var ķert

gunbox Reģ.: 23.12.2016
2 0 Atbildēt

Nav labais tonis forumu aizsist ar reklāmrakstiem. ;)

Par eholotēm man viedoklis ir tāds: Tas ir tā pat kā ar termo kameru no helīša medīt stirnas. Tās nav medības, bet izšaušana. Tā pat ar dārgā gala eholotēm nav makšērēšana, bet izķeršana tiešā vārda nozīmē. Nekāda sakara ar makšķerēšanu.

Makšķerēšana kā hobijs jā, var būt vairākos leveļos. Vienam tā ir dabas baudīšana cauru dienu vērojot pludiņu. Citam aktīvāks - spings vai džigošana. Un augstākā pilotāža, kas ir īstena mednieka vārda cienīgs pasākums - mušiņmakšķerēšana, kurā rada prieku vairāku procesu kopums - piemeklēt šodienas dzīvo barību, pēc tās uzsiet imitāciju, noprezentēt to zivij. Nu un pats prezentācijas proces un skils to pātagu iegrozīt pareizos ceļos. Un nav brīnums, ka tieši mušiņmakšķerētāji izaug no zivju bendēšanas un sākt piekopt R&R (ķer un atlaid) principus.

Eholote, kura ir domāta vienīgi gaļas ieguvei. Un par tādu cenu iet pēc zivs, kuru var uzreiz nopirkt zivju dīķos? C'mon. Zivju dīķos iegādāta zivs tādā gadījuma būs 90% summas ietaupījums. Domāju, ka labāk to burbuli ir pielikt pie deniņiem, lai noskanētu vai neskan pretī absolūts tukšums. ;)

iciks Reģ.: 29.05.2013
0 0 Atbildēt

Redzams, esi no lietas attāls, ka tik kategoriski izsakies.

Ir zināms, ka ezerā pa vidu ir vieta ar grunts izmaiņām, kur dzīvo asari. Kā to vietu noteikt? Braukt uz bobi? Tā būtu labāk? Izmantot sentēvu metodi ar striķīti un svērteni? Vienreiz noteikt, ielikt koordinātas telefonā un izmantot citreiz? Bet tas nu atkal velk uz helīti ar termokameru.

Tiesa, šādi mēs varam analizēt visu aprīkojumu. Laiva, motors, kāts spole u.t.t. u.tjpr. Internetā iepriekš noskaidrot ezera dziļumu un potenciālās vietas - gaļas ieguve!

Pašam ir diezgan prasta eholote, kas veic pamatfunkcijas (nosaka dziļumu), bet to pašu reti izmantoju (nav vajadzības), bet eholote nekādā ziņā negarantē lomu. Pat ja zivis atrod, tas nebūt nenozīmē, ka tās šis copmanis vispār spēs tās noķert.

Tāpat ar helikopteru un termokarmeru - teorētiski tas dod priekšrocības, bet praktiski lielajam vairumam nebūs meistarības to lopu nošaut.

gunbox Reģ.: 23.12.2016
0 0 Atbildēt

Pirmkārt es par prastām eholotēm neko nesaku, kaut gan arī tur ir savs bet. Otrkārt, tev nav pilnas info. Dārgā gala eholotes nosaka zivs izmēru un pat tavu vizuli. Bet pieņemsim, ka esmu tāls.

Aprīkojuma minimums arī nosaka cik tu tālu izaugsi savā meistarībā. Attiecīgi, cik tu būsi senas profesijas pārstāvis vai tomēr vienkārši gaļas ieguvējs lai piepildītu ledusskapi, kā dēļ var ieiet vienkārši veikalā.

Maris Reģ.: 06.06.2001
0 0 Atbildēt

Jā, tā ir. Par 5k pat netaisos pirkt. Budžets 200 - 700 eur.

Un man ļoti daudz dod šī diskusija, jo daudzām lietām nebūtu pievērsis uzmanību. Tā kā paldies.

Šodien zvanu veikaliem, kad +- jau zinu ko prasīt.

iciks Reģ.: 29.05.2013
1 0 Atbildēt

Piekrītu, ka augstais gals tiešām makšķerniekam dod zināmu handikapu, jo ķerot plaužus tur, kur plauži ir, ir lielāka iespēja tos noķert.

To gan par gaļas sagādi es negribētu saukt, jo veiksmīgie un meistarīgie ir bijuši vienmēr - arī tad, kad ķēra ar lazdas kātu un termins "eholote" nevienam neko neizteica. Cits ķēra, cits ne. Aizej uz to pašu Babītes laivu bāzi un pajautā, kā tad šodien gājis. Nu tā - ne visai. Brauc krastā vīri ar nopietnu aprīkojumu, bet tukšām rokām. Kā tad tā? Tā eholote, protams, palielina iespējas, bet absolūti neko negarantē. Nu gluži kā priekšējais braucējs

gunbox Reģ.: 23.12.2016
1 1 Atbildēt

Maliķiem ar vājiem nerviem labāk neskatīties.

Maris Reģ.: 06.06.2001
0 0 Atbildēt

Šitas ir nākošais solis virs 500 eur eholota.

Eholote Humminbird Helix 9 CHIRP MEGA SI+ GPS G4N ar ZEROLINE karti 1499 tagad 1 449 eur

Maris Reģ.: 06.06.2001
0 0 Atbildēt

Maris rakstīja: Šis ir variants: Garmin Striker Vivid 7 (550 eur) un 9 SV (679) – ļoti laba cenas un kvalitātes attiecība, ietver makšķerniekam svarīgo – ir sānskati, ir lejasskati, ir GPS kartogrāfija, ir savienojams ar interneta vidi caur Active Captain aplikāciju, ir 2D sonārs ar precīzu staru, ir 455/800 kHz frekvenču izvēles iespēja, iebūvētas visas popularākās pasaules valodas + latviešu. Cenas – zem 600/700 EUR ir ļoti labs balanss, labi aparāti

Garmin STRIKER™ Vivid 9sv ar GT52 devēju parasti 699,00, tagad 679 EUR

Vai šo?

Izvēle starp 679 EUR (Garmin STRIKER™ Vivid 9sv ar GT52 devēju)

un 1 449 EUR (Humminbird Helix 9 CHIRP MEGA SI+ GPS G4N ar ZEROLINE karti)

Maris Reģ.: 06.06.2001
0 0 Atbildēt

+ akumulators 50 eur

Maris Reģ.: 06.06.2001
0 0 Atbildēt

Viss tas pats tikai ar lielāku ekrānu

10 collas 1 949 eur

12 collas 2 495 eur

Maris Reģ.: 06.06.2001
0 0 Atbildēt

Te vēl viens eholots grib iespiesties pirmajā budžetā Raymarine Echosonda Raymarine Dragonfly 5PRO par 582 EUR

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Par šo saņēmu sekojošu atsauksmi no copmaņa:

Bilde laba, bet dziļumakartes nav. Šie vairs nekonkurē ar citiem. Un priekš 5 collām cipars baisi liels

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
2 0 Atbildēt

Visvairāk lietotais gadžets makšķerēšanai ir etanols. Jeb: ko tik cilvēki nedara, lai varētu iedzert.

PS - pirms pāris gadiem aizvedu savu sievastēvu uz Burtnieku, lai pamētā spiningu. Man no tās mētāšanas ne silts, ne auksts, bet šams ir bijis nelabojamais makšķernieks. Nu tad tā. Burtniekā motorlaivu ar spiningiem velcē bija vairāk, kā līdaku.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

Kad biju mazs knariņš tad tēva atvaļinājums tika pavadīts Vecates laivu bāzē.Fāterim sirdslieta bija špinis,makšķeri viņa rokās nekad nebiju redzējis.Mans darbs bija klusi airēt (bez šļakatām)gar zālēm bet fāters mētāja špini.

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
1 1 Atbildēt

Es mājās varu dzert. Man sieva neaizliedz.

Pie dabas varu aizbraukt tapat vien, atpūsties. Nevajag meklēt iemeslu un atprasīties no sievas. Tāpēc makšķerēšana mani neaizrauj.

imzz Reģ.: 27.02.2015
1 0 Atbildēt

Man ir bijuši vairāki kolēģi makšķernieki, vislabāk veicās tam, kurš makšķerēja Centrāltirgū, gluži pārsteidzošā kārtā tur ķērās vienmēr; pat bez eholota :-/

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Šeit lūdzu par eholotiem, man diezgan liels pirkums ieplānots. Par makšķerēšanu lūdzu pēc saites, uztaisīju Jums speciālu foruma tēmu iauto.lv/forums/topic/41298-makskeresana-padomi-ieteikumi-un-atzinas

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
1 0 Atbildēt

Par pannām, kur cept zivi, jau noskaidroji visu?

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Ja panna maksātu 700 euro vai 1500 eur tad paprasītu gan

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt
iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Nav plānā

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Maris rakstīja: Šitas ir nākošais solis virs 500 eur eholota.

Eholote Humminbird Helix 9 CHIRP MEGA SI+ GPS G4N ar ZEROLINE karti 1499 tagad 1 449 eur

Pagaidām šis izvirzās favorītos. Ja tam būs vēl Live sonora devējs, tad

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti