Ekonomiskie busini

Borgore Reģ.: 28.10.2017

Labdien. Kuri maza izmera busini ir ekonomiski degvielas paterina zina? Zinu, ka VW caddy, Opel Vivaro var dabut ar 5-6l paterinu. Ir vel kadi varianti?

 
WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Opel Vivaro ir tas pats kas Peugeot un Citroen. Turpat top arī Toyota busi (Proace). Tāpat arī Fiat/Stellantis vai Renault/Nissan ir kaut kas var derēt. Skaties kādu konfigurāciju un izmēru vajag, un tad jau ...

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Arī Fordam ir ko piedāvāt, un darba pasažieru (~ VW T6 izmērā) buss šķiet ļoti sakarīgs, kaut protams "taburete" salīdzinot ar VW.

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
1 0 Atbildēt

Forda dīzels liktu satraukties...

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Kāpēc liktu satraukties ?

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
0 0 Atbildēt

mazāk kā 6 - 7 litri, šķiet, ir utopija. Parocies pa spritmonitor.de - reālu lietotāju reāli dati. 

www.spritmonitor.de/en/overview/35-Opel/679-Vivaro.html?fueltype=1&vehicletype=3&constyear_s=2015&powerunit=2

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Nu  tas ar var nebūt rādītājs, jo es vidēji 1,6 awd dīzeļhondai braucu ar 6,2 litri uz 100, ja ļoti piedomāju un izmantoju start/stop (ko 99,9% izslēdzu) pilsētā tad varu izbraukt ap 5 litri. Ja ārpilsētā regulāri vilktos ar 80km/h tad liela varbūtība ka ar 4,5 litri nav nekas neiespējams.

P.s ja atcerēšos, tad uzjautāšu cik mums rij darba Forc, kurš 90% pavada pilsētā ar pro šoferi pie ruļļiem.

Borgore Reģ.: 28.10.2017
0 0 Atbildēt

Ir zem 7 litriem, pasam sanacis ripot ar vivaro, kuram 4-5l paterins. Kadiji jau nu tiesam ar 5l paterinu dabujami. Identiskie primastar un traffic vel diskutabli. Isti jau nevar atlasit tirgus meklejumos, kuri tie ekonomiskakie - briziem divi vienadi atskiras ka diena un nakts pec paterina.

anoagask Reģ.: 18.06.2019
3 0 Atbildēt

Caddy ir kabluks kamēr vivaro ir buss. Dažādas klases, nav jēgas turpināt diskusiju.

Jo lielāks auto, jo izteiktāka ātruma ietekme uz patēriņu. Braucot uz 89 fūres aizvējā var dabūt zem 5 ar renault trafic.

darklight Reģ.: 29.10.2013
3 0 Atbildēt

Ja velk striķī, tad patēriņš vispār ir nulle!

Borgore Reģ.: 28.10.2017
1 5 Atbildēt

Ilgi domaji so uzrakstit?

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
0 0 Atbildēt

Borgore rakstīja: Ir zem 7 litriem, pasam sanacis ripot ar vivaro, kuram 4-5l paterins. Kadiji jau nu tiesam ar 5l paterinu dabujami. Identiskie primastar un traffic vel diskutabli. Isti jau nevar atlasit tirgus meklejumos, kuri tie ekonomiskakie - briziem divi vienadi atskiras ka diena un nakts pec paterina.

Tas, cik var izspiest, ir viena lieta. Regulāri lietojot - cita.

Borgore Reģ.: 28.10.2017
0 3 Atbildēt

Ko tu neteiksi. Runa ari ir par regularo paterinu. Vel atlika pateikt, ka ar pasazieriem bus smagaka krava un lielaks paterins 👍

Borgore Reģ.: 28.10.2017
1 3 Atbildēt

anoagask rakstīja: Caddy ir kabluks kamēr vivaro ir buss. Dažādas klases, nav jēgas turpināt diskusiju.

Jo lielāks auto, jo izteiktāka ātruma ietekme uz patēriņu. Braucot uz 89 fūres aizvējā var dabūt zem 5 ar renault trafic.

Ja nosaukuma ierakstisu busi un kabluki, tad tiks ieguta jega?

anoagask Reģ.: 18.06.2019
0 0 Atbildēt

Interese ir par kabluku vai busu, vai par to salīdzinājumu

darklight Reģ.: 29.10.2013
5 0 Atbildēt

Borgore rakstīja: Ilgi domaji so uzrakstit?

Ilgi nē, es vienkārši kļūstu nervozs, lasot kārtējos makšķernieku stāstus par mašīnām, kuras iet uz gaisu, jo reālajā dzīvē tādas nekad nav nācies redzēt. Jā, bija brālim BMW dīzelis, sedans, ar to tiešām varēja, mierīgi braucot, zem 5 pa šoseju ierakstīties. Ar busu kaut ko tādu var panākt tikai ar tukšu velkoties aizmugurē fūrai uz 85 km/h. Viss pārējais ir demagoģija un diršana.

anoagask Reģ.: 18.06.2019
1 0 Atbildēt

Ceļojumā 90-100 pa šosejām ar 80l bāku var nobraukt 1200+km līdz lampiņai, apmēram 6.5l. 

Velkoties pa bāni uz 130-150 būs 9-10l un vairāk

Borgore Reģ.: 28.10.2017
0 6 Atbildēt

darklight rakstīja:

Borgore rakstīja: Ilgi domaji so uzrakstit?

Ilgi nē, es vienkārši kļūstu nervozs, lasot kārtējos makšķernieku stāstus par mašīnām, kuras iet uz gaisu, jo reālajā dzīvē tādas nekad nav nācies redzēt. Jā, bija brālim BMW dīzelis, sedans, ar to tiešām varēja, mierīgi braucot, zem 5 pa šoseju ierakstīties. Ar busu kaut ko tādu var panākt tikai ar tukšu velkoties aizmugurē fūrai uz 85 km/h. Viss pārējais ir demagoģija un diršana.

Samaksasi man 100 eur, ja pieradisu pretejo? Pats atbrauksi un atversi maku ar skaidram banknotem, besi sitie daildirseji, pie tam auto foruma...

feciic Reģ.: 09.05.2008
3 0 Atbildēt

Borgore rakstīja: Ir zem 7 litriem, pasam sanacis ripot ar vivaro, kuram 4-5l paterins. Kadiji jau nu tiesam ar 5l paterinu dabujami. Identiskie primastar un traffic vel diskutabli. Isti jau nevar atlasit tirgus meklejumos, kuri tie ekonomiskakie - briziem divi vienadi atskiras ka diena un nakts pec paterina.

Raksti vēl! 4-5 litri var dabūt no kalna ripojot vai borta datorā ar beigtām sprauslām. Traffic, Vivaro un Primastar vienīgās atšķirības ir vizuālas.

Volx Reģ.: 22.11.2018
2 0 Atbildēt

Borgore rakstīja:

darklight rakstīja:

Borgore rakstīja: Ilgi domaji so uzrakstit?

Ilgi nē, es vienkārši kļūstu nervozs, lasot kārtējos makšķernieku stāstus par mašīnām, kuras iet uz gaisu, jo reālajā dzīvē tādas nekad nav nācies redzēt. Jā, bija brālim BMW dīzelis, sedans, ar to tiešām varēja, mierīgi braucot, zem 5 pa šoseju ierakstīties. Ar busu kaut ko tādu var panākt tikai ar tukšu velkoties aizmugurē fūrai uz 85 km/h. Viss pārējais ir demagoģija un diršana.

Samaksasi man 100 eur, ja pieradisu pretejo? Pats atbrauksi un atversi maku ar skaidram banknotem, besi sitie daildirseji, pie tam auto foruma...

Es cik redzu visi kā vidējo patēriņu uzrāda tos šosejas nobraukums, kgan reālā dzīvē visi ar tiem busiņiem kursē pa Rīgas pārblīvētām ielām no Depo vai kādas bāzes uz objektu.

Kāpēc neviens neraksta - šodien nostāvēju uz Vantinieka 40 min un vidējais patēriņš uzkāpa 19l

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Ir diezgan muļķīgi meklēt busu (auto) tikai pēc patēriņa. Ir vesela virkne citu parametru, kas ir tikpat būtiski. Nešaubos, ka beigās klasiskais universālis + īrēta piekabe būs izdevīgākais risinājums. Man sen atpakaļ bija minivens Renault Espace 3 (nezinu, vai to var uzskatīt par busu) ar 2.0 benzīna dzinēju un drakoniskiem 10 litriem benzīna uz 100 km. Pirku par 1800 Ls. Atpelnīju 2 mēnešu laikā ar metāllūžniem. Ielādējot viņā pustonnu, aizmugure nosēdās par 2 cm. Manā skatījumā, veiktspēja bija kolosāla, pie ļoti zemām remontu/apkopju/TA/OCTA izmaksām. Jā, patēriņš liels, bet kopskatā - sīkums. 3 gadus nobraucu, par 350 Ls pārdevu uzpircējam, vēl pēc kāda laika viņš parādījās šrotā, jo jaunais īpašnieks ejot TA dabūja 8 divniekus.

anoagask Reģ.: 18.06.2019
0 0 Atbildēt

Volx rakstīja:

Borgore rakstīja:

darklight rakstīja:

Borgore rakstīja: Ilgi domaji so uzrakstit?

Ilgi nē, es vienkārši kļūstu nervozs, lasot kārtējos makšķernieku stāstus par mašīnām, kuras iet uz gaisu, jo reālajā dzīvē tādas nekad nav nācies redzēt. Jā, bija brālim BMW dīzelis, sedans, ar to tiešām varēja, mierīgi braucot, zem 5 pa šoseju ierakstīties. Ar busu kaut ko tādu var panākt tikai ar tukšu velkoties aizmugurē fūrai uz 85 km/h. Viss pārējais ir demagoģija un diršana.

Samaksasi man 100 eur, ja pieradisu pretejo? Pats atbrauksi un atversi maku ar skaidram banknotem, besi sitie daildirseji, pie tam auto foruma...

Es cik redzu visi kā vidējo patēriņu uzrāda tos šosejas nobraukums, kgan reālā dzīvē visi ar tiem busiņiem kursē pa Rīgas pārblīvētām ielām no Depo vai kādas bāzes uz objektu.

Kāpēc neviens neraksta - šodien nostāvēju uz Vantinieka 40 min un vidējais patēriņš uzkāpa 19l

Patēriņu pa +- taisnu gludu šoseju var salīdzināt un atkārtot, kamēr katrs 40min stūķis uz vantinieka ir unikāls un neatkārtojams.

Pa šoseju ar konstantu ātrumu visi patērēs līdzīgi, pieņemot, ka motoru lietderības koeficients ir līdzīgs, līdzīgs šķērsgriezuma laukums un labs/slikts Cd koeficients. Transmisijā gan būs atšķirības, 6 vs 7 vs 8 ātrumu kārbas.

Borgore Reģ.: 28.10.2017
2 6 Atbildēt

Var nopirkt sedanu ar aki un bus letak, bet kravas kabines nebus. Kapec jagudrojas? Firma pilns ar busiem, ari zem 7 litriem, pat ssa var atrast, bet ne, jagudrojas, jatere savs un citu laiks, ar to ari apsveicu. Janav braukts ar ekonomiskiem busiem, tad nav japienem uzskats "tadu nav"... Isak sakot bezjedzigi padirstas minutes saja foruma, kartejo reizi 👍

Iautofans Reģ.: 28.05.2022
4 1 Atbildēt

Borgore rakstīja: Var nopirkt sedanu ar aki un bus letak, bet kravas kabines nebus. Kapec jagudrojas? Firma pilns ar busiem, ari zem 7 litriem, pat ssa var atrast, bet ne, jagudrojas, jatere savs un citu laiks, ar to ari apsveicu. Janav braukts ar ekonomiskiem busiem, tad nav japienem uzskats "tadu nav"... Isak sakot bezjedzigi padirstas minutes saja foruma, kartejo reizi 👍

Padirsi padirsi tas minutes, beigās jau pats esi lohs. Apsveicu

Iautofans Reģ.: 28.05.2022
1 0 Atbildēt

Nortel rakstīja: Ir diezgan muļķīgi meklēt busu (auto) tikai pēc patēriņa. Ir vesela virkne citu parametru, kas ir tikpat būtiski. Nešaubos, ka beigās klasiskais universālis + īrēta piekabe būs izdevīgākais risinājums. Man sen atpakaļ bija minivens Renault Espace 3 (nezinu, vai to var uzskatīt par busu) ar 2.0 benzīna dzinēju un drakoniskiem 10 litriem benzīna uz 100 km. Pirku par 1800 Ls. Atpelnīju 2 mēnešu laikā ar metāllūžniem. Ielādējot viņā pustonnu, aizmugure nosēdās par 2 cm. Manā skatījumā, veiktspēja bija kolosāla, pie ļoti zemām remontu/apkopju/TA/OCTA izmaksām. Jā, patēriņš liels, bet kopskatā - sīkums. 3 gadus nobraucu, par 350 Ls pārdevu uzpircējam, vēl pēc kāda laika viņš parādījās šrotā, jo jaunais īpašnieks ejot TA dabūja 8 divniekus.

Kādā veidā pastēte un pirkabe piemeram uznemumam bus izdevigak? Pilniba nepiekritu. Lauķim ar necilu konta saturu. Zubrjonoks jā.

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja: Nu  tas ar var nebūt rādītājs, jo es vidēji 1,6 awd dīzeļhondai braucu ar 6,2 litri uz 100, ja ļoti piedomāju un izmantoju start/stop (ko 99,9% izslēdzu) pilsētā tad varu izbraukt ap 5 litri. Ja ārpilsētā regulāri vilktos ar 80km/h tad liela varbūtība ka ar 4,5 litri nav nekas neiespējams.

P.s ja atcerēšos, tad uzjautāšu cik mums rij darba Forc, kurš 90% pavada pilsētā ar pro šoferi pie ruļļiem.

kas "tas" var nebūt rādītājs?

Skaidrs, ka katram braucējam ir savs braukšanas stils, bet daudzu braucēju vidējais rādītājs rāda reālo, vidējo "temperatūru palātā". Tālāk katrs pats var izsecināt, ņemot vērā savus braukšanas paradumus, kāds viņam būs patēriņš, nu, +- kaut kā tā.

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

Viss ir atkarīgs kurš pārsvarā postē, ja runājam par busiem, tad pamatīgi atkarīgs kur un kā rullē,jo gluži tāpat kā mums LV zinu čali kuram busam bija "atļautais dienas soda naudas apmērs" uz firmas rēķina, tāpat arī ģimenes draugiem vācijā vecfāters (nu jau pāris gadi zem zemes)  izvadājot "TeeKanne"  tējas pa reģionu pieklājīgi "mizoja". Tāpēc precīzi kā tu saki, ja ir iespējams izlobīt "kā un kur brauca" konkrētais kadrs - ir iespējams saprast "virzienu" kas notiks, bet stāstīt ka ar busi nevar "ielīst" tajos vai citis ciparos LV "plakankalnē" ar īsti nav vietā ...

Vistrakāk atceros bija kad braucu ar 3,5 Toyota Venzu, īpašniece braukusi ar regulāri tuvu 20 litriem, un kamēr es tam pie stūres izbraukāju Poliju un atpakaļ, pat Polijā pa pilsētu es brīvi 11 litros iekļāvos un vēl krita pateriņš.

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti