Vai apsildei izmantot granulu katlu? Plusi un mīnusi

iAuto Reģ.: 17.07.2001

Kāda ir tava pieredze ar granulu katliem? Kas labs, kas slikts? Atsauksmes par granulu katlu lietošanu, cik bieži jātīra. Cik maksā apkope?

 
0pis Reģ.: 16.02.2023
0 0 Atbildēt

Auto apsildīšanai autonomajā krāsniņā? Doma laba - iebrauc DUS, paņem granulu maišeli un sildies tālāk. Elektriskajiem labi noderētu, lai taupītu bateriju braukšanai.

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
0 0 Atbildēt

Jā el auto, kādreiz pirmajiem ar mazu range, lika autonomo sildītāju. Vai dīzeļa, vai bendžas. Tas īstenībā bija labs variants. Visa el enerģija palika tikai transmisijas vajadzībām. Neredzu kas tur tāds īpašs vai smieklīgs. Pat patreiz labi nopakotiem iekšdedzes auto ir arī autonomā ar atsevišķi savu degvielu darbināma krāsniņa.

0pis Reģ.: 16.02.2023
0 0 Atbildēt

Kāpēc smieklīgs. Par autonomo apkuri zin visi un tajā nav nekā smieklīga.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Man kaimiņš uzlika Webasto mājas apkures sistēmai (tikai radiatori) kā backup. Apkuri pavelk bez problēmām.

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

Labs, tas ka temperūra ir augstāka kā siltumsūknim, "slikti" - tas ka regulāri jātīra un jāpērk granulas un potenciāli tās kaut kur jāglabā.

Tikko jaunuzceltai ne-koka mājai granulu katls (vai līdzvērtīgs) ar augstu iespējamu temperatūru - baigi labi kamēr no jaunbūves izdzen mitrumu, pēc tam - tad jāskatas uz enerģijas izmaksām. Koka vai koka moduļu mājai IMO no sākta gala labāk mērena temperatūra, un siltumsūknis varētu būt piemērotāks.

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

Ņemot vērā, ka savā dzīvē esmu 2x pārbaudījis, ka izolēts skurstenis ne visu laiku ir izolēts, skursteņa esamību galvenajai apkures sistēmai uzskatu par niknu mīnusu. 

Man skāde nebija liela un bija lielisks kontakts ar apdrošinātāju kā rezultātā finansiāli biju ieguvējs, bet tgd no skursteņiem turos pa gabalu

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
1 0 Atbildēt

No elektrības arī var aizdegties. 

Met no mājas ārā vadus!

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Man tikai kamīna skurstenis iet pa iekšu, granu katlam sava "istaba" un skurstenis iet pa "mājas" ārsienu.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Man reiz gudrs cilvēks teica tā - apkures sistēmu ir jāliek tādu, kurai konkrētajā reģionā ir labākais serviss. Kurš var svētdienas rītā atbraukt nomainīt vadības plati. Kam detaļas ir stockā un nav jāgaida.

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
0 0 Atbildēt

vai - labāks variants - aī pašam jāsaprot, kas un kā

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Nu mehāniskās daļas esmu jau mainījis pats, un elektronika/mikroshēmu mainīšana ir daļa no mana maizes darba - katlam tas nav sarežģītāk kā serveriem ...

Galvenais lai tā mikroshēma ir kaut kur atrodama un dabonama.

Un mājā ir arī kamīns, gan smukumam, gan tiem gadījumiem ja ir "auza" ...

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

Šis ir precīzi!

Pārējie varianti garantē mēslus visaukstākajā gada brīdī. Pārbaudīts!

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

Reiz bosha gaziniekam pats nomainiju plati. Parastu krustiņa skrūvgriezni vajag

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti