Zālespļāvēja izvēle

Jaunulis Reģ.: 08.08.2006

Kāds var ieteikt labu zālespļaujmašīnu? Prasības ir, lai nebūtu dārgāks par 250 ls, būtu ar benzīna motoru un savācējkasti.

 
1 2
kliks Reģ.: 27.07.2006
0 0 Atbildēt

tikko esmu pats ticis pie lauku īpašuma ar aptuveni 15ha pļavu. godīgi jāsaka, ka nav idejas kā tos 15ha appļaut un kādi sodi paredzēti par kūlas audzēšanu (bet nededzināšanu).

ne par to stāsts. ap mājām jau tāpat sanāk diezgan liela platība. stipri virs 2000kvm. un nezinu kā lai to ar godu appļauj. bija ideja par hondu (laikam) ar 5.5zs un pašgājēju, jo baigi negribās kā minimums 2000Ls nopogāt par traktoru. pagaidām izlīdzos ar trimmeri no huskvarnas. tas gan nav baigais pro izstrādājums, bet funkcijas pilda. svētdien 7 stundas pļāvu un aptuveni 1/3 nopļāvu ar trimmeri.

tagad ir baigā dillema starp ļoti labu pašgājēju vai pašgājēju+ daudz spēcīgāku trimmeri par esošo...

par AL-KO nekas labs nav dzirdēts, viens paziņa nopirka, bet uzreiz nomainīja asmeni, jo tas esot bijis pārāk mīksts un viņam čiekuri pagalmā izsituši pamatīgus caurumus oriģinālajā asmenī. beigās AL-KO tika neapdomīgi apgriezts upside-down un nosprāga pavisam. bet tā jau nav AL-KO vaina bet lietotāja nevēlēšanās lasīt manuāli.

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

Einstein rakstīja: Tas, ka ķīlis ir aizsardzībai, zinu, bet, ja pēc katras pļaušanas reizes šamējais ir jāved uz servi, jo vismaz pēc šo vārdiem tanī motorā labāk pašam nelīst, par ko arī daļēji piekrītu, tad tas sāk konkrēti tracināt! Man zāle jāpļauj tādā vietā, kur 100% būs kāds nokritis zariņš vai suņa nomests kaula gabals, tāpēc ir vēlme iegādāt tādu motoru, kurš būtu no šāda viedokļa izturīgāks.

sūdīgs esi pļāvējs! No kauliem uc mēsliem ķīļi nelido! Jo kauli uc mēsli paši pa gaisu lido! Baidies no celmiem un akmeņiem, un tie toč jauni nez vai tev izaug ar intensitāto pieci pa nedēļu

risinājums - mēģini pļaut augstāk, nevis mauriņu skūt

kliks Reģ.: 27.07.2006
0 0 Atbildēt
aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

kliks rakstīja: tikko esmu pats ticis pie lauku īpašuma ar 15ha pļavu. godīgi jāsaka, ka nav idejas kā tos 15ha appļaut un kādi sodi paredzēti par kūlas audzēšanu (bet nededzināšanu).

... baigi negribās kā minimums 2000Ls nopogāt par traktoru...

www.stokker.lv/...

2000 nevajaga

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

akcija spēkā līdz 25. augustam.

kaut kur nevar iznomāt tos traktoriņus ?

Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

anonimikis rakstīja: akcija spēkā līdz 25. augustam.

kaut kur nevar iznomāt tos traktoriņus ?

kaut kādās traktortehnikas nomās varbūt var, moš kesko?

Einstein Reģ.: 25.03.2005
0 0 Atbildēt

smaidiigais rakstīja:

Einstein rakstīja: Tas, ka ķīlis ir aizsardzībai, zinu, bet, ja pēc katras pļaušanas reizes šamējais ir jāved uz servi, jo vismaz pēc šo vārdiem tanī motorā labāk pašam nelīst, par ko arī daļēji piekrītu, tad tas sāk konkrēti tracināt! Man zāle jāpļauj tādā vietā, kur 100% būs kāds nokritis zariņš vai suņa nomests kaula gabals, tāpēc ir vēlme iegādāt tādu motoru, kurš būtu no šāda viedokļa izturīgāks.

sūdīgs esi pļāvējs! No kauliem uc mēsliem ķīļi nelido! Jo kauli uc mēsli paši pa gaisu lido! Baidies no celmiem un akmeņiem, un tie toč jauni nez vai tev izaug ar intensitāto pieci pa nedēļu

risinājums - mēģini pļaut augstāk, nevis mauriņu skūt

Aha, kaulu ekspert! Vot kāreiz no kauliem un citiem mēsliem šitam Tecumseh motoram tie ķīļi lido! Katrā gadījumā neba nu es speciāli braucu tām drazām virsū, bet značet tas s.ds ir pietiekami mazs, lai nepamanītu, bet spēj to ķīli izsist.

Hirsch Reģ.: 20.06.2002
0 0 Atbildēt

kliks rakstīja:

par AL-KO nekas labs nav dzirdēts, viens paziņa nopirka, bet uzreiz nomainīja asmeni, jo tas esot bijis pārāk mīksts un viņam čiekuri pagalmā izsituši pamatīgus caurumus oriģinālajā asmenī. beigās AL-KO tika neapdomīgi apgriezts upside-down un nosprāga pavisam. bet tā jau nav AL-KO vaina bet lietotāja nevēlēšanās lasīt manuāli.

Manuāli gan vajag palasīt tur kā reiz par to rakstīts, esmu tīrot uz sāna nolicis, un tad motors "aizlejas", pietiek nogaidīt un viss štokos. A par tiem čiekuriem nezinu trāpās pa kādam akmenim un vecem ābeļu celmam un nav ne vainas, pāris gados pāris vērā ņemami robi

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

pie reizes varbūt kāds zin. man pašgājējs vairs nevelk labi - uzrāviens pazudis. kas tur varētu būt sasipies? tam priekšpiedziņa

kliks Reģ.: 27.07.2006
0 0 Atbildēt

traktoru man vajadzētu tādu nopietnāku, jo samērā nelīdzens tas īpašums. lai ņemtos ar šitādiem max golfa laukumam domātajiem traktoriem vispirms būtu greideris vajadzīgs (

cap Reģ.: 23.03.2004
0 0 Atbildēt

Lietoju "H-vārnu" jau 5 gadus, pašgājējs ar B&S matoru un bez savācēja. Remontēts tika vienu reizi, kad uzbraucu kkādam zemesgrāmatā nereģistrētam akmenim , a citādi nekādu problēmu. Sezonas beigās vienmēr tiek dots uz apkopi - iztīra, nomaina asmeni, eļļu, sveci un ko tur vēl, i vsjo.

ja pļauj normāli bieži, nekāds savācējs nav vajadzīgs, bet ja pļausi pusmetrīgu zāli - tas savācējs tevi izbesīs vēl vairāk par visu pārējo procesu.

man platība ir ap 5ha, no kā apsaimniekota tiek ~puse, līdz ar ko garāžā stāv arī traktoriņš un trimmeris, savādāk visa vasara paietu tik vienā pļaušanā... :8

Hirsch Reģ.: 20.06.2002
0 0 Atbildēt

anonimikis rakstīja: pie reizes varbūt kāds zin. man pašgājējs vairs nevelk labi - uzrāviens pazudis. kas tur varētu būt sasipies? tam priekšpiedziņa

Sajūgs slīd Tipa AL-KO [gan jau arī citiem ar] var pieregulēt trosīti.

Kamikadze Reģ.: 21.11.2003
0 0 Atbildēt

15ha jau baisaa platiiba - tur jau traktoru vaig, tjip vai ta nevar kaadu kaiminju-laucinieku sarunaat kas atbrauc un nopljauj to zaali par samaksu? buus leetaak un aatraak nekaa pasham njemties vai arii ja plaanojaas biezji pljaut to zaali, tad jaapeerk pasham zaales pljaaveejs/traktors

Kaspersky Reģ.: 10.11.2003
0 0 Atbildēt

Labus zālespļāvējus ražo tikai un vienīgi saab.

Kaneelis Reģ.: 01.11.2001
0 0 Atbildēt

Es lietoju Husquarnu plastmasas korpusā, jau 3. gadu. B&S dzinējs. dažkārt paraustās apgriezieni, kautko paklepu, bet savādāk viss ok! pļaušana notiek ~ 1500m2 ne pārāk līdzena laukuma. katru3. reizi apmēram atlaižu garāku zāli, un pēc tam nogrābju. a citā laikā ar mulčējamo asmeni sakapā visu un atstāj.

Pļaujamais aparāts ir riktīgi viegls, viegli manevrēt, griezt riņķī ar 1 roku un visādi izpildīties. strādāt ļoti ērti ar tādu. uzskatu, ka varu ātrāk ņopljaut, kā ar kādu pašgājēju vai smagāku stumjamo.

evil_vinny Reģ.: 19.07.2004
0 0 Atbildēt

kliks rakstīja: traktoru man vajadzētu tādu nopietnāku

Tepat iAuto jau reiz bija topiks:

www.iauto.lv/...

Kaimiņš iepirka lietotu japāni, Kubota? (līdzīgs šitiem: www.traktori.lv/... kkādā placī Valmierā, cena šķiet bija stipri zem 2kLs. Pļauj, ved malku, un visādi citādi tur izdarās - un nesūdzas.

Labāks variants pie 15ha gan būtu atrast kaimiņu, kam to sienu vajag lopiem. Nevar būt, ka nav kāds jaunsaimnieks tuvumā - palaid tik klaču, vietējiem tas kā skābeklis. Nopļaus un savāks, un vēl citu palīdzību piedāvās.

Ja tomēr joprojām jādomā arī par trimmeri (sarežģīts reljefs, regulāri jāapsit arī krūmu atvases utml), tad vienos vārtos - jāieinvestē cik vien maks tur. Pro tehnika tomēr ir pro tehnika, varbūt ir smagāka, bet dēļ lielākas jaudas nogurums mazāks, un dzelži tur pahāšanu stundām no vietas. Piedevām varēsi vēl mantiniekus pie darba pielikt.

mrpresident Reģ.: 28.02.2002
1 0 Atbildēt

Es izmantoju Oleo-Mac benzina aparatu ar 5zs B&S dzineju ar pashgajeja funkciju un svacejgrozu. Varu teikt tikai un vienigi tas labakas lietas par sho aparatu.... ja labi rupejas (seko ellai, lai gan to faktiski need to, maina to, maina gaisa filtru, kaut cik regulari tira), aparats strada loti labi.

Man zalaja platiba ir kaut kur ap 1800 kv.m. un neteiktu, ka parak daudz ar to savacejkasti janonemas. Laikam jau ja plauj pietiekami biezhi (ka minimums plauju reizi nedela), tad nemaz tik loti ta zale neizaug... un ka te kads no kolegiem mineja, ka tas savacejs tapat visu nesavac, tad es tam pilnigi nepiekritu, jo pec plaushanas zale ir perfekta!

Un vel varu rekomendet veikalu "Mezham un darzam" (ta laikam saucas) tur, kur bijusi rupnica Straume, gan shis tehnikas iegadei, gan apkalposhanai!

Ranger Reģ.: 10.04.2003
0 0 Atbildēt

varbūt ne par tēmu, bet ... mana pieredze. pagājušogad paplašināju piemājas kopjamo apjomu līdz ~ 1,2 ha, aptuveni 1/2 apdzīvojamā platība, krūmi, dobes, augļukoki, ceļi, taciņas, utt.

virsma - neizteikts reljefs, vietumis nelieli lūzumi, pacēlumi.

nopirku elektrisko zālespļāvēju un HK 15 ZS traktoriņu ar 97 cm pļaušanas platumu. šogad traktoriņu apmainīju pret līdzīgu, bet ar 107 cm pļaušanas platumu.

atsevišķi secinājumi:

- nesagatavota pļaujamā platība jāgatavo pavasarī - jānolasa redzamie OBJekti, jānolīdzina traumējošie nelīdzenumi

- jābalansē ar pļāvēja platumu, lai iespētu izpļaut starp krūmiem un efektīvi pļaut pļavās (107 cm ir OK)

- komplekts: rokas pļāvējs; trimmeris un traktoriņš / raideris

pats nedaudz nožēloju, ka šogad traktoriņa vietā nepaņēmu tikai nedaudz dārgāko pilnpiedziņas raideri

nemo72 Reģ.: 24.11.2005
0 0 Atbildēt

cap rakstīja: Lietoju "H-vārnu" jau 5 gadus, pašgājējs ar B&S matoru un bez savācēja. Remontēts tika vienu reizi, kad uzbraucu kkādam zemesgrāmatā nereģistrētam akmenim , a citādi nekādu problēmu. Sezonas beigās vienmēr tiek dots uz apkopi - iztīra, nomaina asmeni, eļļu, sveci un ko tur vēl, i vsjo.

ja pļauj normāli bieži, nekāds savācējs nav vajadzīgs, bet ja pļausi pusmetrīgu zāli - tas savācējs tevi izbesīs vēl vairāk par visu pārējo procesu.

man platība ir ap 5ha, no kā apsaimniekota tiek ~puse, līdz ar ko garāžā stāv arī traktoriņš un trimmeris, savādāk visa vasara paietu tik vienā pļaušanā... :8

Kas jādara ar pļāvēju, lai katras sezonas beigās mainītu asmeni?

markss Reģ.: 17.12.2002
0 0 Atbildēt

Kurš augustā meklē zāles pļāvēju Labāk sāc iepirkt sērkociņus kūlas dedzināšanai

Bolzens Reģ.: 27.12.2006
0 0 Atbildēt

Nezinu kā dārgākiem zāles pļāvējiem, bet lētā gala (piem. MTD ar B&S motoru ap Ls 130) riteņi ir uz plastmasas buksēm, tas nozīmē, ka pēc pirmās sezonas jau tie skatīsie šķībi uz tevīm, bet pēc otrās vai trešās jau mēreni strīķēsies gar korpusu, kas apgrūtinās stumšanu. Tā kā pērkot nākošo agregātu noteikti tam pievērsīšu uzmanību, lai riteņi būtu uz gultņiem. 3,5 Hp motorīts lielākā platībām virs 2000 m2 uzskatu, ka ir par mazu, jo eļļas rīšana sākas jau aptuveni 4. sezonas laikā.

Rashns Reģ.: 12.06.2003
0 0 Atbildēt

Ja lielas platības 15 ha, tad paprasi un samkaksā lai kaimiņi kam tehnika ir, apkopj to lauku divreiz gadā, nebūs jap***.

Ka jau te viens teica, lai pļautu ar traktoriņu zemā augstuma zāli, zemei jābūs līdzenai , bez bedrēm.

Ja pērc traķi raideri, obligāti pērc automātu, būs ērta pļaušana(braukšana kā ar masīnu

Ja grib tiešam labu un labi stūrējošu traķi, tad k-rautā ir sarkani 18hp jaudīgi(aizmirsu nosaukumu) un stūrējas visi 4 riteņi(baigi der lai apļautu koku vienā piegājienā(pats nopirku letāku bez tā fīcas un nozēloju).

Tiem traktoriņiem labs lielums, ja ir busiņs vai voyagers, iemet salonā un aidā uz laukiem.

Dorisa Reģ.: 10.01.2007
0 0 Atbildēt

2000 m2 platībai pļāvēju vajag:

1)maximāli platu

2)ar iespējami jaudīgāku motoru

3)pašgājēju FWD

Husqvarnas veikalos ir 53 cm Partner ar 6,5 ZS B&S motoru. Kaste+mulčētājs. Maksā gan nedaudz dārgāk par 250Ls, bet ir to vērts.

Savācējkaste ir laba pavasarī, kad zāle lekna. pirmos divus pavasara pļāvumus iesaka savākt, pēc tam var mulčēt.

Intruder Reģ.: 26.02.2002
0 0 Atbildēt

Es jau 4 gadus lietoju šitādu aparātu MTD SP 48 HWM

www.euroshop.lv/...

Nekāda vaina.. var gan ar kasti, gan bez jo ir mulchēšanas funkcija... pašgājējs... ar 4 z.s pilnībā pietiek...

Vienīgi ritošo daļu vajadzēja pieķūnēt... rokturis pie korpusa oriģināli turas uz 2 srūvēm un plastmasas (!) figņām, kas mēdz nodilt/nolūzt sportiski pļaujot... ar brachku paņēmām un vienkārši izurbām jaunus caurumus un savilkām ar normālām metāla skrūvēm...

Asmeni arī esmu 2X mainījis - jauns un nepadauzīts asmens tomēr ir labāks - mazak vibrācijas..

leo11 Reģ.: 14.04.2007
0 0 Atbildēt

Mazliet dārgāks par nosaukto cenu, bet man liekas labs Partner P 6553D. - neosopa laikam pa 285 panjemu

B&S motors 53 cm pļaušanas platums (jūtams), savācējkaste (noder jo pļauju 2.5 nedēļās reizi!!) nu un pašgājējs.

1 2
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti