Stāvēt pretēji uz vienvirziena

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001

Vai ir kāds noteikumu punkts, kas aizliedz stāvēt uz vienvirziena ielas pretēji braukšanas virzienam? Nav runa par piebraukšanu, aizbraukšanu. Regulāri tādi stāvētāji - menti, ķerot ar radaru un bez migalkām.

 
1 2
Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Oriģinālteksts ir vispār lielas murgas:

A driver shall not stand or park his vehicle on a

carriageway save on the side appropriate, for him, to the direction of traffic; nevertheless, standing

or parking on the other side shall be permitted where standing or parking on the side appropriate to

the direction of traffic is prevented by the presence of rail tracks.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Velomens rakstīja:

Paga tad jau gribi man iestāstīt,ka uz vienvirziena ceļa es nedrīkstu apstāties trešajā joslā?

Ja vienvirziena ceļš ir apzīmēts (ar zīmi), tad kur problēma?

Tu drīksti apstāties trešajā joslā uz vienvirziena CEĻA, bet nedrīksti uz vienvirziena BRAUKTUVES. Abi tiek apzīmēti ar vienu un to pašu 501. ceļa zīmi. Izlasi kādreiz visus CSN, varbūt uzzināsi ar ko ceļš atšķiras no brauktuves.

Velomens Reģ.: 21.10.2007
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Velomens rakstīja:

Paga tad jau gribi man iestāstīt,ka uz vienvirziena ceļa es nedrīkstu apstāties trešajā joslā?

Ja vienvirziena ceļš ir apzīmēts (ar zīmi), tad kur problēma?

Tu drīksti apstāties trešajā joslā uz vienvirziena CEĻA, bet nedrīksti uz vienvirziena BRAUKTUVES. Abi tiek apzīmēti ar vienu un to pašu 501. ceļa zīmi. Izlasi kādreiz visus CSN, varbūt uzzināsi ar ko ceļš atšķiras no brauktuves.

Jaunākajā Ceļu satiksmes noteikumu redakcijā ir minēts tikai kas ir brauktuve.

1.8. brauktuve — ceļa daļa, kas paredzēta transportlīdzekļu braukšanai. Ceļam var būt vairākas brauktuves, kuras norobežotas ar sadalošajām joslām vai barjerām;

Savukārt paskaidrojums par ceļu ir dzēsts

1.9. (svītrots ar MK 05.02.2008. noteikumiem Nr.75);

Skaidrs kāda atšķirība ir starp ceļu un brauktuvi, vienīgi nespēju atrast nevienu punktu,kas norādītu,ka 501. (Vienvirziena CELŠ) zīme man jāizprot dažādi Šis jautājums patiešām paliek interesants.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Velomens rakstīja:

Skaidrs kāda atšķirība ir starp ceļu un brauktuvi, vienīgi nespēju atrast nevienu punktu,kas norādītu,ka 501. (Vienvirziena CELŠ) zīme man jāizprot dažādi Šis jautājums patiešām paliek interesants.

Izskatās, ka braukšna ar Merivu rada paliekošas sekas... Es šo punktu TE jau iekopēju un vēl paskaidroju... Vai ar to ir par maz?

Velomens Reģ.: 21.10.2007
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Velomens rakstīja:

Skaidrs kāda atšķirība ir starp ceļu un brauktuvi, vienīgi nespēju atrast nevienu punktu,kas norādītu,ka 501. (Vienvirziena CELŠ) zīme man jāizprot dažādi Šis jautājums patiešām paliek interesants.

Izskatās, ka braukšna ar Merivu rada paliekošas sekas... Es šo punktu TE jau iekopēju un vēl paskaidroju... Vai ar to ir par maz?

Skaidrs, Saab vadītājiem ir izcilas zināšanas noteikumos.

brmbrmm Reģ.: 24.07.2009
0 0 Atbildēt

Principā jāpiekrīt, ka formāli nekur nav aprakstīts, kas ir ceļš un kā, nonākot uz ceļa daļas, kas ir brauktuve, var to viennozīmīgi identificēt (pēc kkādiem ceļa apzīmējumiem, ceļa zīmēm?), te pagaidām atliek vien balstīties uz veselo saprātu.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

brmbrmm rakstīja: Principā jāpiekrīt, ka formāli nekur nav aprakstīts, kas ir ceļš un kā, nonākot uz ceļa daļas, kas ir brauktuve, var to viennozīmīgi identificēt (pēc kkādiem ceļa apzīmējumiem, ceļa zīmēm?), te pagaidām atliek vien balstīties uz veselo saprātu.

Jā - skaidra definīcija patiešām trūkst, bet līdz šim tomēr visiem ir izdevies to saprast. Atliek vien secināt, ka par spīti juridiskajām neprecizitātēm, šis jautājums ir pietiekami saprotams. Nu vismaz izņemot dažus indivīdus ar īpašām spējām

Velomens Reģ.: 21.10.2007
0 0 Atbildēt

Atbilde no CSDD :

Brīvības bulvāris šajā ceļa posmā ir divvirzienu ceļš, kas sadalīts divās vienvirziena brauktuvēs ar sadalošo joslu ceļam pa vidu. Tā kā sadalošās joslas platums pārsniedz 10 metrus tad saskaņā ar Latvijas Valsts Standarta LVS 77-2:2008 „Ceļa zīmes. 2. daļa Uzstādīšanas noteikumi” ir jāuzstāda 501 ceļa zīme „vienvirziena ceļš”, kura šajā gadījumā apzīmē vienvirziena brauktuvi, Savukārt satiksme šajā ceļa posmā tiek organizēta tādējādi, ka ceļa kreisajā pusē iebraukt ir aizliegts. Līdz ar to sadalošās joslas malā (ceļa vidū) apstāties un stāvēt nav atļauts.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Velomens rakstīja: Atbilde no CSDD :

Brīvības bulvāris šajā ceļa posmā ir divvirzienu ceļš, kas sadalīts divās vienvirziena brauktuvēs ar sadalošo joslu ceļam pa vidu. Tā kā sadalošās joslas platums pārsniedz 10 metrus tad saskaņā ar Latvijas Valsts Standarta LVS 77-2:2008 „Ceļa zīmes. 2. daļa Uzstādīšanas noteikumi” ir jāuzstāda 501 ceļa zīme „vienvirziena ceļš”, kura šajā gadījumā apzīmē vienvirziena brauktuvi, Savukārt satiksme šajā ceļa posmā tiek organizēta tādējādi, ka ceļa kreisajā pusē iebraukt ir aizliegts. Līdz ar to sadalošās joslas malā (ceļa vidū) apstāties un stāvēt nav atļauts.

Neticami... Pietika drosmes oficiāli apstiprināt manis teikto?

1 2
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti