Alkohols

lidvaavere Reģ.: 23.11.2009

Sakarā ar to, ka strauji tuvojas svētki, kuru laikā jau tā mūsu pagrimusī nācija alkoholu patērēs rūpnieciskos apmēros, vēlētos ierosināt diskusiju par alkoholu. Piemēram, es, īsts latvietis būdams, esmu nolēmis braukt pie mātes dabas krūts un jāņus svinēt trīs dienas. Zem vārda "svinēt" slēpjas intensīva alkohola lietošana trīs dienu garumā Problēma tāda, ka pastāv liela varbūtība, ka, pēc svinībām braucot atpakaļ uz Rīgu, pastāv visai liela varbūtība, ka izdodas satikt vīrus zaļās vestītēs, kas var laipni palūgt iepūst trubiņā, ar visām no tām izrietošajām sekām. Kā tur īsti ar tām promilēm ir? Pēc cik ilga laika 90kg smags latvietis, izdzēris 15 aliņus, drīkst braukt, nebīstoties nokļūt uz cietuma nārām?

 
1 2 3 4 5 6
Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

nu, tiiri tehniski... Tavam čomam neko nevar pārmest. tā ir izlaidība

brmbrmm Reģ.: 24.07.2009
0 0 Atbildēt

Bucefals rakstīja:

Yetti rakstīja: es mēģinu pateikt, ka neviens nevar noteikt KAD sākas atkarība...

Man te viena tante teica - alkoholiķis ir tas, kas dzer biežāk kā reizi 22 dienās. (Nevis 150 gramus vīna pie pusdienām, bet tā lai sajustu reibumu)

Varbūt es kļūdos, bet alkoholisms - tā jau ir atkarība.

Secinājums - reti kurš nav atkarīgs.

Atšķirās tikai veidi, kādos \"mēs - atkarīgie\" ar šo atkarību mēģinam un spējam sadzīvot.

\"Pēc narkologu teiktā, nekad nevajadzētu dzert vairāk par 5 devām alkohola vienā iedzeršanas reizē, vajadzētu izvairīties no alkohola lietošanas vismaz trīs dienas nedēļā, nevajadzētu dzert pēc pusnakts, būtu vēlams izvēlēties vieglos dzērienus - vīnu vai alu.

Viena alkohola deva ir 10 grami absolūtā alkohola vai apmēram 30 grami degvīna, 150 grami sausā vīna vai 300 grami gaišā alus. Vīriešiem veselībai bīstama robeža tiek sasniegta, izdzerot 22 alkohola devas nedēļā, bet sievietēm - 12 alkohola devas nedēļā.\" www.delfi.lv/...

Rēķiniet paši - pāris vakarus nedēļā izdzert 2-3 aliņus ir ok, tālāk sākās \"negatīvā ietekme\".

brmbrmm Reģ.: 24.07.2009
0 0 Atbildēt

Ozz rakstīja:

brmbrmm rakstīja:

Bucefals rakstīja: ar Sviestcu rēķinājām, ka es tai vakarā esmu salējis sev iekšā 1.6 litri stiprā alkohola

Hmm, tev 10 litri asiņu vai kas?

\"Alkohola letālā deva ir piecas promiles (t. i., pusotra divas pudeles šņabja\" www.tvnet.lv/...

te nesen bija vienu bulgāru ar 8 komac cik tur nocēluši no trases.

USA vispār 0.5 vodkas skaitās letāla deva kamēr pie mums tikai \"viegla uzkoda\"

9,14

Bet jaunais \"rekords\" - 11,17: rus.delfi.lv/...

BadAss Reģ.: 27.09.2006
0 0 Atbildēt

brmbrmm rakstīja:

Bucefals rakstīja:

Yetti rakstīja: es mēģinu pateikt, ka neviens nevar noteikt KAD sākas atkarība...

Man te viena tante teica - alkoholiķis ir tas, kas dzer biežāk kā reizi 22 dienās. (Nevis 150 gramus vīna pie pusdienām, bet tā lai sajustu reibumu)

Varbūt es kļūdos, bet alkoholisms - tā jau ir atkarība.

Secinājums - reti kurš nav atkarīgs.

Atšķirās tikai veidi, kādos "mēs - atkarīgie" ar šo atkarību mēģinam un spējam sadzīvot.

"Pēc narkologu teiktā, nekad nevajadzētu dzert vairāk par 5 devām alkohola vienā iedzeršanas reizē, vajadzētu izvairīties no alkohola lietošanas vismaz trīs dienas nedēļā, nevajadzētu dzert pēc pusnakts, būtu vēlams izvēlēties vieglos dzērienus - vīnu vai alu.

Viena alkohola deva ir 10 grami absolūtā alkohola vai apmēram 30 grami degvīna, 150 grami sausā vīna vai 300 grami gaišā alus. Vīriešiem veselībai bīstama robeža tiek sasniegta, izdzerot 22 alkohola devas nedēļā, bet sievietēm - 12 alkohola devas nedēļā." www.delfi.lv/...

Rēķiniet paši - pāris vakarus nedēļā izdzert 2-3 aliņus ir ok, tālāk sākās "negatīvā ietekme".

Tu to vari pastāstīt kādā Krievijas sādžā!

P.S. Man šķiet, ka pat Latvijā jau džeki 6. klasē dzer vairāk!

kalfonso Reģ.: 27.03.2002
0 0 Atbildēt

Bucefals rakstīja:

Tu to vari pastāstīt kādā Krievijas sādžā!

P.S. Man šķiet, ka pat Latvijā jau džeki 6. klasē dzer vairāk!

tāpēc jau rodas mīti par fermentiem kautkādiem

uz 17 gadiem mūsu tīnim vidējajam jau ir tāda alko pakāpe, kā skandināvam pie viņu alko cenām mūžam nesasniegt

kalfonso Reģ.: 27.03.2002
0 0 Atbildēt

Bucefals rakstīja:

Jāsāk nevis ar devu (jo tā dažādos gadījumos var stipri atšķirties), bet gan pašam ar sevi.

Pirms sāc lietot alkoholu, noskaidro jau iepriekš priekš sevis - vai Tu gribi piedzerties (tai skaitā līdz nemaņai ar visām izrietošajām sekām), vai gribi labi pavadīt laiku.

Ja jau ieprieks tas jautājums Tev būs skaidrs, tad klikšķis par nepieciešamību nakamo glāzi atlikt uz stundu vai neizdzert vispār nāks pats par sevi.

tas darbojās sākumā. kad aiziet tālāķ, tad arī apziņa, ka nākamajā dienā uz darbu jāiet, neattur. tas tā - no pieredzes.

kaut gan - tas jau katram individuāli - cik katrs ir tendēts uz atkarībām.

BadAss Reģ.: 27.09.2006
0 0 Atbildēt

kalfonso rakstīja: tas darbojās sākumā. kad aiziet tālāķ, tad arī apziņa, ka nākamajā dienā uz darbu jāiet, neattur. tas tā - no pieredzes.

kaut gan - tas jau katram individuāli - cik katrs ir tendēts uz atkarībām.

Darbs ir pofig. Ne jau darba, policista, mammas, vai parādu dēļ tu pārtrauksi dzert. Un ja arī pārtrauksi, tad tas ir uz stundu, dienu, vai pat mēnesi. Bet tas neatrisina problemu.

Pārtraukt dzert (vai iemācīties dzert "normāli") var tikai tad, ja Tu pats izlem, ka tas Tev ir nepieciešams.

BadAss Reģ.: 27.09.2006
0 0 Atbildēt

Un neskatoties uz visu, ko es te "ar gudru ģīmi runāju", tomer pa retam gadās arī pašam iekrist pārmērībās.

Tikai paldies dievam, ka arī tāos gadījumos pietiek prāta aizbraukt mājās, aiziet gulēt, un neuzkrist nevienam uz nerva.

Tikai ja tāla pagātnē es pie "filmas" netiku citreiz pat vairāk kā 3 nedēļas no vietas, tad tagad šādas problēmas ir ārkartīgi retas.

P.S. Zinu, ka pēc pamatīga kodiena nedrīkstu parāk daudz lāpīties nakamajā dienā, jo tad tas var atkal izvērsties par ko nekontrolējamu.

kalfonso Reģ.: 27.03.2002
0 0 Atbildēt

Bucefals rakstīja: Un neskatoties uz visu, ko es te "ar gudru ģīmi runāju", tomer pa retam gadās arī pašam iekrist pārmērībās.

Tikai paldies dievam, ka arī tāos gadījumos pietiek prāta aizbraukt mājās, aiziet gulēt, un neuzkrist nevienam uz nerva.

Tikai ja tāla pagātnē es pie "filmas" netiku citreiz pat vairāk kā 3 nedēļas no vietas, tad tagad šādas problēmas ir ārkartīgi retas.

P.S. Zinu, ka pēc pamatīga kodiena nedrīkstu parāk daudz lāpīties nakamajā dienā, jo tad tas var atkal izvērsties par ko nekontrolējamu.

tipiski.

tāpat kā man.

mēdzu dzert (ne līdz pelītēm, bet tā - pa 4-8 aliem pa vakaru) paris nedēļas, tad fests, kurā līdz grīdai (parasti vismaz divdiennieks)

tad atkal saņemos, atsāku sportot (skriet, basi, voleju) tad ir miers kadu laiku.

vispār ir tā, kā viens korišs teica - mūsu hobiji - sports un alkohols.

viens otru aizvieto - ja nesporto - tad dzer, ja sporto, tad ir iespējams nedzert. bet arī ne vienmēr.

un - ja nedara ne vienu ne otru, tad nikotīns sak uzmākties

kā teikt - a rakstura ta nav

Fartuks Reģ.: 20.09.2006
0 0 Atbildēt

Jā...

Es par laimi nespēju ar jums dalīties emocijās.

Piedzēros, izgulējos un viss štokos.

Ja gribās, tad 2. dienā vnk dzer tālāk... tad izguļās un no problem.

Ozzs kaut ko stāstīja par organisma pretošanos... mans sāk pretoties pēc 0.7 viskija vai 0.5 šņabja... bet es jau kādu brīdi pirms tiek sasniegta minētā norma, jūtu, ka jāmet miers... jo zirnīts uzpeld.

kalfonso Reģ.: 27.03.2002
0 0 Atbildēt

Fartuks rakstīja: Jā...

Es par laimi nespēju ar jums dalīties emocijās.

Piedzēros, izgulējos un viss štokos.

Ja gribās, tad 2. dienā vnk dzer tālāk... tad izguļās un no problem.

Ozzs kaut ko stāstīja par organisma pretošanos... mans sāk pretoties pēc 0.7 viskija vai 0.5 šņabja... bet es jau kādu brīdi pirms tiek sasniegta minētā norma, jūtu, ka jāmet miers... jo zirnīts uzpeld.

nu re, tu vēl pirmajā esi - organisms pretojas manējais vairs ne - ne pēc puslitra, ne pēc litra.

un jā, tā laikam ir mana nelaime - lai cik būtu izdzēris, ļaunākais, kas notiek, ir pamostoties pālī vēl būt.

nelielas pohas bij tikai tad, kad kādu brīdi smēķēju.

bet tā - no rīta pamosties, izdzer kafiju - un viss

pofig - viena diena dzerta vai vairākas.

kalfonso Reģ.: 27.03.2002
0 0 Atbildēt

trakākais ir tas, ka pēc tāda pamatīga dzertiņa pamosties ar sajūtu, ka nekas nav noticis. (tip piedzēries, aizmigi un viss ok)

kamēr netiek publiskotas bildes un vēl viskautkas

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

Fartuks rakstīja: ...

Piedzēros, izgulējos un viss štokos.

Ja gribās, tad 2. dienā vnk dzer tālāk... tad izguļās un no problem.

...

nemīz, tas ir pārejoši...

paliks 40 un +, tad sāksies sūdi...

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

kalfonso rakstīja: ....

nu re, tu vēl pirmajā esi - organisms pretojas manējais vairs ne - ne pēc puslitra, ne pēc litra.

un jā, tā laikam ir mana nelaime - lai cik būtu izdzēris, ļaunākais, kas notiek, ir pamostoties pālī vēl būt.

nelielas pohas bij tikai tad, kad kādu brīdi smēķēju.

bet tā - no rīta pamosties, izdzer kafiju - un viss

pofig - viena diena dzerta vai vairākas.

aptuveni līdzīgs stāsts...

apskaužu kolēģi, kuram otrā dienā izdzirdot zilbju virknējumu, kas daudz maz ir saistāms ar kaut ko reibinošu - cilvēku uz līdzenas vietas griež otrādi...

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

Yetti rakstīja:

Fartuks rakstīja: ...

Piedzēros, izgulējos un viss štokos.

Ja gribās, tad 2. dienā vnk dzer tālāk... tad izguļās un no problem.

...

nemīz, tas ir pārejoši...

paliks 40 un +, tad sāksies sūdi...

es uz vecumu palieku mieriigaaks- negribas megakodienus, driizak jau kaut kaa to lietu interesantaaku padariit.

augšā raušana- tas ir reflekss pēc saindēšanās. ja dzer ok mantu un saprātīgos daudzumos (taa ka suudiigi nepaliek jau procesa laikaa) tad diez vai buus jaavemj paskatoties uz kefiira paku.

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

kalfonso rakstīja: trakākais ir tas, ka pēc tāda pamatīga dzertiņa pamosties ar sajūtu, ka nekas nav noticis. (tip piedzēries, aizmigi un viss ok)

kamēr netiek publiskotas bildes un vēl viskautkas

a vot tas jau liecina ka smadzenes ir dabuujušas ciest no intoksikaacijas ja priekškars aizveras, bet aktieri veel speelee

BadAss Reģ.: 27.09.2006
0 0 Atbildēt

kalfonso rakstīja: mūsu hobiji

Es plostā iekritis neesmu jau 10 gadus, piesmeļos nelopā 2x vai 3x gadā. Bet ja piesmeļos, arī tad no rītiem ir pārsteigumi no citiem stāstos par iepriekšēja vakarā manis izveikto. Vienīgais, ka (vismaz līdz šim) pat "pelīšu" stāvoklī no manis pozitīvismu vien varot sagaidīt. Nekādas agresijas vai kādu citu negatīvu emociju.

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

Bucefals rakstīja:

kalfonso rakstīja:

Bucefals rakstīja:

Ozz rakstīja: "sliktāk jau nebūs nekā bez alkohola"

Ir jāapzinās izdzertā apjoma robeža, pēc kuras šī definīcija jau vars nedarbojas.

Arī dzērumā jāapzinās.

Dzērumā ir pagrūti to devu nodefinēt.

Jāsāk nevis ar devu (jo tā dažādos gadījumos var stipri atšķirties), bet gan pašam ar sevi.

Pirms sāc lietot alkoholu, noskaidro jau iepriekš priekš sevis - vai Tu gribi piedzerties (tai skaitā līdz nemaņai ar visām izrietošajām sekām), vai gribi labi pavadīt laiku.

Ja jau ieprieks tas jautājums Tev būs skaidrs, tad klikšķis par nepieciešamību nakamo glāzi atlikt uz stundu vai neizdzert vispār nāks pats par sevi.

izņemot gadījumu ja alkohols nav jau kā narkotikas

BadAss Reģ.: 27.09.2006
0 0 Atbildēt

Ja es atceros visu, ko bērnība un jaunībā esmu darījis, brīnos, ka vispār dzīvs esmu!

BadAss Reģ.: 27.09.2006
0 0 Atbildēt

Un pohu man arī nekad īpaši nav bijis.

Varbūt ka tas pa pusei tikai tapēc, ka es vienmēr esmu uzskatījis, ka man viņu nekad nav bijis. Tā teikt Placebo efekts.

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

es gan laikam nesaaktu šeit iztirzāt ko, kur un cik reizes esmu darijis

BadAss Reģ.: 27.09.2006
0 0 Atbildēt

Vilinošā alkoholizācija!

BadAss Reģ.: 27.09.2006
0 0 Atbildēt

Pfuij Ozzam! Es gribēju šitai lapai tādu foršu pirmo postu...

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

vells, jaaiziet laikam uz bodi...

BadAss Reģ.: 27.09.2006
0 0 Atbildēt

Ozz rakstīja: es gan laikam nesaaktu šeit iztirzāt ko, kur un cik reizes esmu darijis

- Mammu, kāpēc visa ģimene ir baltādaini, bet es melns?

- Ak, dies! Atceroties to ballīti, es priecājies, ka tu nerej!

1 2 3 4 5 6
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti