8 soda punkti = obligātās CSN \"lekcijas\"

LyNx8 Reģ.: 21.01.2003

Nu re, es tagad skaitos agresīvs autobraucējs... Divi netīši fokusi un 10 soda punkti kontā.

Vai kāds tagad pēdējā laikā ir bijis uz tām obligātajām CSN lekcijām iekš CSDD, un arī uz DBS to drošo braukšanu mācīties? Ir interesanti? Un vai teorijas eksāmenu ir jākārto?

Man vispār liekas dīvaini, ka no manis pieprasa iziet drošas braukšanas kursus pie privātuzņēmēja un viņam samaksāt 90 Ls - sanāk tāds normāls privātbiznesa lobijs valstiskā mērogā...

Padalās ļaudis pieredzē un domās par šito tematu.

 
1 2
Fridrihs Reģ.: 10.12.2002
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja: Nu pastāsti,kā, ievērojot noteikumus, var nejauši uzrauties uz 12 punktiem ?

Pirms Sarkandaugavas dzelzceļa pārbrauktuves braucot virzienā uz Mežaparku tu redzi, ka ieslēdzas dzelzceļa luksafors (pie tam tam nav nekāda dzelenā signāla). Tu mēģini bremzēt, bet saproti, ka līdz barjerai nepaspēsi apstāties un an samazināto ātrumu šķērso dzelzceļa pārbauktuvi. Bet tevi pat to paņem ciet 40m aiz pārbrauktuves gaidošie poliči. Rezultātā esi par 4 punktiem bagātāks, jo pēc viņu likuma tu pārbrauktuvi šķērsoji pie sarkanā luksafora signāla.

Uudensputns Reģ.: 24.05.2004
0 0 Atbildēt

....nu baigi negribējās stāvēt un gaidīt HVZ cik ilgi,domāju,ka pāršmaukšu,bet redz,noķēra....

Tā tas Tavs stāsts izskatās reāli.

Uz cik vilki,ka vajadzēja šaut pāri nestājoties?Godīgi?

To taku zinu no galvas,tur ir braukts padsmit gadus dažādos laikos(diennakts) gan ar vieglo,gan ar kraviniekiem-nav tā,kā mēģini iestāstīt.Var pavisam normāli sadzēsties,ir stāvēts ar šlagbomi uz kabīnes jumta....,bet STĀVĒTS

Fridrihs Reģ.: 10.12.2002
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja: Esmu tur braucis pietiekami daudz, pat ar moci reiz stāvēju pirmais pie barjeras un gaidīju bāni.

Nu tad pasaki, vai ar savu moci sagaidīji, kad barjera atvērsies līdz galam un nodzisīts luksafors (kurš nodziest mazliet pēc barjeras vertikāla stāvokļa sasniegšanas) pirms uzsāki pārbrauktuves šķērsošanu?

to uudensputns:

ja tu ar šlagbomi uz jumta gaidīji bāni, tad tu JAU biji pārkāpis pārbrauktuves šķērsošanas noteikumus. Tu tikai par to nedabūji tev jau pienākošos 4 punktus.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

Nejauši neuzmanības dēļ var tikai dažus punktus dabūt. Ja pēc tam nesaprot, ka tagad jābrauc uzmanīgāk, tad tādus tiešām jāceļ not no trases.

P.S. pašam ir bijuši 6 punkti par agresīvu braukšanu

recluse Reģ.: 04.01.2003
0 0 Atbildēt

Ber tīri teorētiski, ja es 23.5 mēnešu laikā savācu 4x pa 2 punktiem, nemaksāju privātajam mudaku kantorim, man piešķir vēl +2, summā jau 10, pēc pāris nedēļām ir atkal 8, jo 2 vecākie dzēšas, un kas notiek tad, atkal +2?

P.S. Man pat brīdinājumu nav, parasti CP apstādina tikai intereses pēc.

Crankshaft Reģ.: 31.10.2004
0 1 Atbildēt

Sheps

vienkaarshi probleema taada - kaapeec pie 8iem soda punktiem dod +2 , ja nesamaksaaju xx ls Vasjam?

-----------------------------------

Tāpēc, ka tev dod iespēju "laboties", nevis uzreiz "drāž"

pēc pilnas programmas. Tu droši vien neatmini padomjlaiku "caurumu" /talonu sistēmu (talons vadītāja apliecībai), bet tad arī tos knieba pa vienam, nevis visus trīs uzreiz

Vasju pieminēt te ir nevietā - NEKUR Eiropā un arī citur

šo "soda poligonu" īpašnieki un apsaimniekotāji NAV ne valsts institūcijas, ne , teiksim, municipālā policija. Visbiežāk tie ir nacionālie autoklubi, piemēram, Vācijā šo iestādījumu īpašnieki ir ADAC un AvD. Viņi tad arī dalās ar valsti iekasētajās naudiņās. ne mazajās, starp citu! ADAC viens pats 2009. gadā no "eksekūcijām" kopumā iekasēja bik vairāk, nekā 1 MILJARDU EUR

Nu davai lai dod tad extra +8 punktus varbuut, kaapeec tikai 2 (kopaa kopaa buus 16 un tiesiibas nost), ja nesamkasaaju xy ls Jaanim.

---------------------------

Un tas ir tieši tas, no kā paniski baidās autobraucēji citās valstīs - bez auto tu esi galīgi izsiste no dzīves ritma ...

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Jautri gan. Nesaprotu, kādēļ tāds cepiens par tiem +2 punktiem. Manuprāt pilnīgi normāli - pirmkārt jau savākt 8 punktus "nejauši" nu nekādi nevar. Un ja uzskati, ka spēj pats laboties un turpmāk būt apzinīgs autobraucējs, tad taču nav nekādas starpības vai tev ir 8 vai 10 punkti - vai ne? Vairāk taču punktus nepelnīsi... Un maksas iespēja saņemt palīdzību savas personības uzlabošanā ir tikai rezerves iespēja tiem, kam pašiem pietrūkst gribasspēka

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

Tieši tāpēc tā sistēma ieviesta,lai tādiem 'nejaušajiem' būtu jāpasaigā kājām un jāatceras,kā pareizi jābrauc.

Nejauši? Elementāri, ja jau ir 6 punkti un esi labojies, turpmāk brauc piesardzīgi, ievērojot noteikumus, tas nenozīmē ka braucot pēc CSN netiksi sodīts, LV viss ir iespējams.

Ir tāds lielisks sods - agresīva braukšana 6punkti, iebilstot CP uz vietas var viegli to piešūt, jo praktiski jebkurš pārkāpums zem tā kvalificējas. Pēc tam ej pierādi, ka neesi ēzelis. Mana šīs vasaras pieredze to liecina, braucot LV pēc noteikumiem, nenozīmē, ka nenorausies sodu, labi vēl ka neuzlika par agresīvo. Nepietiek, ka uzliek sodu ne par ko, vēl jāpriecājas, ka CP ir tik labs un nesoda pārāk bargi.

druknais1 Reģ.: 04.06.2006
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

druknais1 rakstīja: Kas tie soda punkti ir un kur viņus var dabūt?

Tev ir tiesības vadīt auto?

Ir un man ir pat vairāki burti.

druknais1 Reģ.: 04.06.2006
0 0 Atbildēt

Uudensputns rakstīja: Paklau,vispār vajadzētu sākt ar to,ko tad īsti esi savārījis-nu nedod 8 punktus par skaistām acīm.Tā sistēma,kā jau te minēja,paredzēta,lai rosinātu domāt.

Mani ar nogrāba ar 137 apdzīvotā vietā 03.45 naktī,nu neko,neņēma un viss...,maksāju zobus sakodis,bet neņaudu.Tagad laikam vēl divi palikuši.Izdomāju lūk ko-rācija+detektors un noķeriet mani....

Tas nozīmē, ka tu tagad vari maukt kaut uz 200?

brmbrmm Reģ.: 24.07.2009
0 0 Atbildēt

Kanibaals rakstīja:

Ir tāds lielisks sods - agresīva braukšana 6punkti, iebilstot CP uz vietas var viegli to piešūt, jo praktiski jebkurš pārkāpums zem tā kvalificējas.

LV APK:

Par agresīvu braukšanu, kas izpaudusies kā:

...

transportlīdzekļa vadīšana tādā veidā, ka... tiek ignorētas pārējo transportlīdzekļu vadītāju intereses(...vairāku sastrēgumā esošu vai kolonnā braucošu transportlīdzekļu...apbraukšana pa sabiedriskā transporta joslu, ceļa nomali, ietvi, gājēju ceļu, velosipēdu ceļu)

Saskaņā ar ceļu satiksmes likumu-

32) velosipēds — transportlīdzeklis, kas paredzēts braukšanai, izmantojot uz tā esošā cilvēka muskuļu spēku (izņemot invalīdu ratiņus). Velosipēds var būt aprīkots ar elektromotoru, kura jauda ir ne lielāka par 0,25 kW;

Piemēram, uz vanšu tilta rītos un vakaros varētu "ņemt priekšā" velosipēdistus!

Uudensputns Reģ.: 24.05.2004
0 0 Atbildēt

druknais1 rakstīja:

Uudensputns rakstīja: Paklau,vispār vajadzētu sākt ar to,ko tad īsti esi savārījis-nu nedod 8 punktus par skaistām acīm.Tā sistēma,kā jau te minēja,paredzēta,lai rosinātu domāt.

Mani ar nogrāba ar 137 apdzīvotā vietā 03.45 naktī,nu neko,neņēma un viss...,maksāju zobus sakodis,bet neņaudu.Tagad laikam vēl divi palikuši.Izdomāju lūk ko-rācija+detektors un noķeriet mani....

Tas nozīmē, ka tu tagad vari maukt kaut uz 200?

Varu.Ja vajag.Bet tas neizslēdz iespēju uzrauties.

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

brmbrmm rakstīja: Piemēram, uz vanšu tilta rītos un vakaros varētu "ņemt priekšā" velosipēdistus!

Pēc likuma viss kārtībā – mierīgi var turēt un draudēt, bet lai uzliktu lisapēdistam sodu, tam jābūt atsevišķi atrunātam, kā tas ir par šmigošanu… Citādāk nekā…

brmbrmm Reģ.: 24.07.2009
0 0 Atbildēt

uupis rakstīja:

brmbrmm rakstīja: Piemēram, uz vanšu tilta rītos un vakaros varētu "ņemt priekšā" velosipēdistus!

Pēc likuma viss kārtībā – mierīgi var turēt un draudēt, bet lai uzliktu lisapēdistam sodu, tam jābūt atsevišķi atrunātam, kā tas ir par šmigošanu… Citādāk nekā…

Nemaz ne tā - Likuma priekšā velosipēda vadītājs arī tāds pat transportlīdzekļa vadītājs ir kā auto u.c. transportlīdzekļu vadītāji. Šis APK punkts attiecas vispārīgi uz "transportlīdzekļa vadīšanu", neizdalot kādas apakškategorijas.

Rīcības plāns sekojošs - stādinām velosipēdistu, prasam personību aplicinošu dokumentu (pasi/vadītāja apliecību), piestādam sodu. Ja nav dokumenta - nododam brigādei, kas šamo transportē uz iecirkni "personības noskaidrošanai", tālāk soda izrakstīšanai. Vajadzēs vairākas Lielās Bertas!

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

brmbrmm rakstīja:

Nemaz ne tā - Likuma priekšā velosipēda vadītājs arī tāds pat transportlīdzekļa vadītājs ir kā auto u.c. transportlīdzekļu vadītāji. Šis APK punkts attiecas vispārīgi uz "transportlīdzekļa vadīšanu", neizdalot kādas apakškategorijas.

Rīcības plāns sekojošs - stādinām velosipēdistu, prasam personību aplicinošu dokumentu (pasi/vadītāja apliecību), piestādam sodu. Ja nav dokumenta - nododam brigādei, kas šamo transportē uz iecirkni "personības noskaidrošanai", tālāk soda izrakstīšanai. Vajadzēs vairākas Lielās Bertas!

Palasi vien APK, mēs te jau kaut kad šito muļļājām - es ar biju pārsteigts, ka lisapēdistam praktiski nekādi sodi nav paredzēti pēc APK !!!

brmbrmm Reģ.: 24.07.2009
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja:

brmbrmm rakstīja:

Nemaz ne tā - Likuma priekšā velosipēda vadītājs arī tāds pat transportlīdzekļa vadītājs ir kā auto u.c. transportlīdzekļu vadītāji. Šis APK punkts attiecas vispārīgi uz "transportlīdzekļa vadīšanu", neizdalot kādas apakškategorijas.

Rīcības plāns sekojošs - stādinām velosipēdistu, prasam personību aplicinošu dokumentu (pasi/vadītāja apliecību), piestādam sodu. Ja nav dokumenta - nododam brigādei, kas šamo transportē uz iecirkni "personības noskaidrošanai", tālāk soda izrakstīšanai. Vajadzēs vairākas Lielās Bertas!

Palasi vien APK, mēs te jau kaut kad šito muļļājām - es ar biju pārsteigts, ka lisapēdistam praktiski nekādi sodi nav paredzēti pēc APK !!!

Palasīju. Atvainojos par muldēšanu (gribējās drusku pafantazēt).

Attiecīgās nodaļas sākumā ir pants- 149.3 pants. Velosipēdu un mopēdu vadītāju administratīvā atbildība ceļu satiksmē

Šajā nodaļā noteiktos administratīvos sodus nepiemēro velosipēda un mopēda vadītājam, izņemot gadījumus, kad attiecīgajā sankcijā velosipēda un mopēda vadītāja atbildība ir īpaši paredzēta.

brmbrmm Reģ.: 24.07.2009
0 0 Atbildēt

Palasīju vēl. Vispār diezgan daudzi sodi paredzēti arī velosipēdistiem/mopēdistiem. Taču, ja kājās ir pietiekams spēks, tad nav vērts stāties pēc policijas pieprasījuma, jo:

Par nepakļaušanos tādas personas atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli (par bēgšanu), kura ir pilnvarota pārbaudīt transportlīdzekļa vadītāja dokumentus, —

uzliek naudas sodu mopēda vadītājam simt divdesmit latu apmērā, bet cita transportlīdzekļa vadītājam (izņemot velosipēda vadītāju) piemēro administratīvo arestu no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, uzliek naudas sodu no astoņsimt līdz tūkstoš latiem un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.

1 2
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti