bonus-malus

arko2 Reģ.: 11.01.2005

vai taisnība ka bonus-malus klase ir atkarīga tikai no tā, vai tev ir piederējis auto? Mans stāžs ir 20 gadi katru dienu. Auto uz mana vārda ir tikai pirmo gadu un es dabūju 6 klasi. tai pat laikā radiniekam ar 10 gadu stāžu un ar auto uz sava vārda jau arī 10 gadus - 14 klase. un šis maksā gadā mazāk nekā es pusgadā. Kur te loģika? negadījumi man nav bijuši.

Un manai sievai nav tiesību vispār, bet ja uzrakstītu uz viņas vārda auto, tad viņa arī dabūtu 6 klasi?!? Pakomentējiet kurš pārzin šo greizo sistēmu. Varbūt pamatojot ar stāžu un tīru pagātni var dabūt augstāku klasi?

 
1 2
Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

GB12 rakstīja: bla, bla, bla

Pagaidām tādu informāciju neviens nesniedz un likumīgi nevar pieprasīt!

Par fotoradariem, draudziņ, tu esi visu saputrojis!

Paņem kādu tā gada fotoprotokolu un izlasi kas tur rakstīts - tas uzlika sodu vadīājam, bet tika piesūtīts īpašniekam/turētājam un tā bija turētāja iespēja likt samaksāt, kam pienākas to darīt. Tā kā lielākā daļa draugu sūtīja dillēs - tad bija jāsecina, ka nevajag nevienam dot.

Šobrīd pamēģini piedzīt vairāku gadu garumā no avārijas izraisītāja OCTA senas starību. Sanāk? Forši vbai ne?

Vienreizēju pārkāpuma protokolu likt apmaksāt "čomam" ir čum VIENKĀRŠĀK, par ikgadējas piemaksas piedzīšanu pērkot OCTA!

Tas, ka Tev nav pretenziju par info iegušānu ir buļļu kakas, jo tādas informācijas iegušāna ir krietni sarežģītāka, likumu normu dēļ un daudz vairāk saistīta ar personas datu izpaušanu, kā vienkārota BM klases shēma uz konkrētu autovadītāju...

Un vēlreiz atkārtoju - šķirl vai nešķilt, braukt bravūrīgi vai saprātīgi ietekmē nevis uz īpašnieku uzliekamie sodi, bet tieši uz stūrētāju un viņa maka apdraudējumu bāzētie sodi...

Tagad - ne mana cūka, ne mana druva - brauc visādi jaunizceptie vanabīšumaheri un viņiem nospļauties, jo tikt vaļā no darbinieka kretīna var būt ļoti grūti... Vienkāršāk ir savlaicīgi tādu nepieņemt darbā...

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Jā, esmu jau pamanījis, ka tev buļļa kaka, čiepstēšana utt. ir viss, kas neatbilst tavam pareizajam viedoklim... un tagad izrādās, pat tā, kas atbilst...

Tas, ka infas iegūšana varētu būt sarežģītāka, piekrītu, bet, cik zinu, līdz šim neviens nav mēģinājis, tikai tik cik pagaudojis netā par slikto sistēmu, kas diskriminē uzņēmējus un tos, kuri mēdz dot savas mašīnas pa labi un pa kreisi. Bet līdzīgus reģistrus par sliktajiem ir izveidojuši kaut vai tie paši kredītdevēji, ir dzirdēts arī par auto nomām, ka esot kaut kāda sava datu bāze. Vienubrīd pirms krīzes, starp citu, arī apdrošinātāji gribēja attiecībā uz KASKO tādu veidot, bet kaut kā noklusa... tā ka, ja vien ir gribēšana, izdarīt var...

Un es nekur neesmu apgalvojis, ka octa uz vadītāju neietekmētu braukšanas manieri. Vēlreiz saku - es esmu tikai "par", īpaši no sava naudas maciņa biezuma viedokļa... Bet, nu, tad ir jāmaina visas pasaules OCTA sistēma. Lai veicas, ja izdomāsi mēģināt...

Par fotoradariem, draudziņ, tu esi visu saputrojis!

Paņem kādu tā gada fotoprotokolu un izlasi kas tur rakstīts - tas uzlika sodu vadīājam, bet tika piesūtīts īpašniekam/turētājam un tā bija turētāja iespēja likt samaksāt, kam pienākas to darīt. Tā kā lielākā daļa draugu sūtīja dillēs - tad bija jāsecina, ka nevajag nevienam dot.

Nu un? Atšķirība ir tikai mērogos, būtībā jau nekas nemainās. Tāpat draugi sūta dillēs un tāpat ir jāsecina, ka nevajag nevienam dot...

REXX Reģ.: 23.09.2013
0 0 Atbildēt

Skaidrs ir viens. Ar savstarpējiem (es vs GB12 vai Palaidniex vs GB12) apvainojumiem nekas netiks mainīts.

Ir skaidrs, ka likums par OCTA ir pieņemts pēc starptautiskas pieredzes, un tas ir lobēts par labu apdrošināšanas kompānijām (apdrošināšana ir bizness, galu galā), ne par labu "lietotājiem", kuriem neviens, ieviešot sistēmu, neizskaidroja šīs lietas 'ēnas puses":

# ļoti neizdevīgā situācijā tiek nostādīts autoīpašnieks, kuram pieder vairāki auto- vajadzīga polise katram no tiem, bet, ja vēl šie auto (piem., taxi firma) ir vienādi, un tiem ir vadītāji- papildus vēl riski, ka vadītāji (kaut vai viens no visiem) izraisot CSNeg, "uztaisīs" malusu VISĀM attiecīgās kategorijas a/m.;

#neveicina auto lietotāju godprātīgu attieksmi pret auto īpašnieka mantu (auto šinī gadījumā);

# neveicina vadītāju, kuri lieto "ne savu" auto, godprātīgu attieksmi pret satiksmes drošību;

#būtībā tiek neadekvāti (ar "malusu") sodīta par avārijas izraisīšanu persona, kas pie tā tieši, nepastarpināti, nav vainīga.

Likumus varot mainīt, grozīt, uzlabot, utt. Esot kaut kādi portāli, kur var ierosināt grozījumus. Tad kāpēc ne?

Droši vien apdrošinātāji protestēs.

Un nevajag jau esošo sistēmu(OCTA=Auto +īpašnieks) atmest (par prieku "tām ģimenēm, kaslieto visi vienu auto"),- var iekļaut noteikumus, kas paredz AUTOVADĪTĀJA Atbildības Civiltiesisko Apdrošināšanu.

Polisei jābūt, tur variantu nav. Iesācējam un avāriju izraisītājam dārgi? Nu diez vai. Ir taču 6 klase, no tās arī sākam.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Un kur palika apdrošināšana uz īsāku laiku? Kas tieši tur slikts?

GB12, es saprotu, ka tu dzirdi tikai to tauri, kuru pats pūt.

Palūri lielbritanijas OCTA īpatnības un sapratīsi, ka tur ņem vērā to, kas to auto stūrēs...

Vācijā tas pats, OCTAS mēdz būt ar ierobežotu lietotāju skaitu konkrētam auto, un? Slikti?

Problēma jau ir nevēlēšanās ko mainīt, jo apdrošinātājam ir labi kā ir...

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

P.s. Tik pat labi ir turēt šķūnī apdrošināmu miskastes vinplāksni atvilknē un dažus gadus to apdrošināt, kaut to nelietot ne sekundi, toties klapēt draugu un darba devēju mašīnas, rezultātā - pašam klase šika, citiem savojāta... Dikti godīgi...

Un par tiem sodiem, GB12 toč nepielec, fotoradara naudassods ir vienreizējs maksājums, nevis vairākus gadus uz priekšu ne pie kā nevainīga auto īpašnieka slaukšana dēļ cita cilvēka, jo tiek pakāsta BM klase... Bet nu ko es tur stāstīšu par apdrošinātājiem netīkamām lietām...

sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 0 Atbildēt

Kad beidzot psihenē internetu piegriezīs?

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Palaidniex rakstīja: Un kur palika apdrošināšana uz īsāku laiku? Kas tieši tur slikts?

Nezinu. Es uzskatu, ka nekā slikta tur nav... bet, ja vajag uz īsāku termiņu, vari zaļo karti uz 15 dienām noformēt. Kad likvidēja 15 dienu octas, nozarē vēl nestrādāju, bet, cik esmu dzirdējis, polišu cena kopumā daudz neesot atpalikusi no tās, cik šodien uz 15 dienām maksā zaļā karte.

GB12, es saprotu, ka tu dzirdi tikai to tauri, kuru pats pūt.

Tieši tāpat kā tu... pirms mētājies ar apvainojumiem, paskaties pats uz sevi, šo to jaunu, iespējams, uzzināsi...

Palūri lielbritanijas OCTA īpatnības un sapratīsi, ka tur ņem vērā to, kas to auto stūrēs...

Vācijā tas pats, OCTAS mēdz būt ar ierobežotu lietotāju skaitu konkrētam auto, un? Slikti?

Problēma jau ir nevēlēšanās ko mainīt, jo apdrošinātājam ir labi kā ir...

Esmu "lūrējis" un - jā, ņem vērā, kas ar auto stūrēs, nekad neesmu to apstrīdējis, bet (te laikam es varu piesaukt tavējo tauri, kuru acīmredzot vienīgo tu dzirdi) vēlreiz - tā nav auto vadītāja civiltiesiskā apdrošināšana. UK, DE, RU u.c. gadījumos tāpat polises pircējs ir auto īpašnieks un viņš maksā par to, ka ar viņa auto brauks cits, kā arī tieši īpašnieka BM klase kritīsies, attiecīgi cena nākamajā gadā ievērojami pieaugs, ja ar viņa auto tiks izraisīta avārija. Lielbritānijā, Vācijā auto vadītāji nepērk sev octas. Esmu tev to jau kādas 10 reizes rakstījis. Cik reizes tas vēl ir jādara, lai tev beidzot pielektu? Protams, ja tu vari padalīties ar ticamu informācijas avotu par to, ka BM klase būs uz avārijas izraisītāju, nevis īpašnieku, tiec velkomēts to darīt. Man nav problēmu atzīt, ka esmu kļūdījies...

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Palaidniex rakstīja:

Un par tiem sodiem, GB12 toč nepielec, fotoradara naudassods ir vienreizējs maksājums, nevis vairākus gadus uz priekšu ne pie kā nevainīga auto īpašnieka slaukšana dēļ cita cilvēka, jo tiek pakāsta BM klase...

Nu, bet to jau es saku, ka atšķirība ir apmēros, tb., kopējo zaudējumu apmērā.

Bet nu ko es tur stāstīšu par apdrošinātājiem netīkamām lietām...

Tu jau to ar putām uz lūpām kopš piektdienas dari... tikai es tā arī nesaprotu, kas tur tāds nepatīkams...

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Iedzer tēju!

1 2
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti