Latv. praktiskais kreditētais!

raimondsm Reģ.: 22.05.2004

Vakar ziņās teica, ka auto kredīti Latvijā kopā esot laikam 320 miljoni, tas ir 50 000 tūkstoši pa 6 K katrs. Savukārt vakardienas Domburšovā par nekustamajiem tika pieminēts, ka nekustamo īpašumu kreditēšana esot dižākā Latvijas ražošanas nozare un patēriņa - apēšanas kredīti esot par kārtu lielāki, nekā ražošanas līdzekļiem un modernizācijai ņemtie. Savukārt iegādāto dzīvokļu cena ir uzpūsta un daudzi no tiem nekad par tādu cenu netiks pārdoti, ja nu pēkšņi kas notiek. Daudzi no kredītņēmājiem esot ar problēmām samaksāt tos jau pēc vienas algas nesaņemšanas. Un ja nu šitas burbulis plīst!!!

 
1.. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ..69
viktors1961 Reģ.: 17.02.2004
0 0 Atbildēt

Uggga rakstīja:

viktors1961 rakstīja: Nedaudz mans aplamais viedoklis par nekustamā īpašuma cenu kāpuma iemeslu. Viss sākās ar ģeniālo 2. pensiju līmeni. Es nezinu, kurš ģēnijs to pie mums ieviesa, bet rezultātā banku rīcībā nonāca nenormāls!!!!! piķis, ko var dot kredītos. Līdz tam ar kredītiem bija vairāk vai mazāk ģemarojs, tirgū nebija tādas naudas un cenas puslīdz atbilda cilvēku pelnītspējai. Šīs ģeniālās finansu kombinācijas rezultātā mēs paši uz procentēm tagad ņemam pašu nodokļos nomaksāto naudu!!! Cik bankas un darboņi nekustamajos īpašumos uz šitās štelles taisa mijonus!!! Ja tautai būtu galva uz pleciem, tad visi fiksi vien atteiktos no tā otrā līmeņa, vot tad nekustamajā tirgū sāktos fokusi

1. Un kā Tu domā atteikties no 2. līmeņa?

2. ir jau vēl ļoti daudz citu vietu, kur bankas dabū līdzekļus kredītiem

Es nezinu kā atteikties, jo es principa pēc neesmu uz to pieteicies.

Jā ir arī citi avoti, taču tie nav tāda `haļava

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

Parekss laikam bija tas, kursh to otro liimeni dabuuja cauri-attieciigi arii paceela apgroziijumu...Kaut gan taa otraa liimenja ienjeemumi taadas " seeklinjas" vien ir , saliidzinot ar citaam rebeem....

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Nezinu, kā ar otro līmeni, bet ārzemju penšu un investoru naudiņa, kas ieguldīta būvējot dārgos, bet ne vienmēr ļoti labos un likvīdos (viegli pārdodamos) pārmaksātos dzīvokļus, kas paliks pie īpašnieka un tirgu ar savu klātbūtni vairs īpaši neietekmēs, sevišķi labu un pieprasītu dzīvokļu tirgū, kurus vairāk būvēs pēc tam - tas ir tas mehānisms, kas ir izdomāts, lai kāstu naudu par PĒC TAM ne pārāk pieprasītu preci.

viktors1961 Reģ.: 17.02.2004
0 0 Atbildēt

Ozz rakstīja: Parekss laikam bija tas, kursh to otro liimeni dabuuja cauri-attieciigi arii paceela apgroziijumu...Kaut gan taa otraa liimenja ienjeemumi taadas " seeklinjas" vien ir , saliidzinot ar citaam rebeem....

ļoti liela daļa no otrā līmeņa gāja uz valsts kasi (tagad to taisās atdot kādai komercbankai vai arī jau ir atdevuši) Nu nekādas sēkliņas tās nav vis, parēķini cik valstī ir nodokļu maksātāju, katru mēnesi 2. līmenī ieplūst 2% no algas uz papīra!!! Valsts kase to naudiņu nekur citur jau neliek, kā citu banku depozītos. Nu un kur savukārt tā naudiņa aiziet tālāk laikam nevienam nav jāstāsta

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

Godiigi sakot, man pilniigi po, kur tie 2 % cirkulee-seifaa vai Alika Muhtarbekova svaigi uz krediita iegaadaatajaa sanmezglaa...Taapat man vinjus neredzeet kaa savas ausis....

Jasis Reģ.: 05.06.2003
0 0 Atbildēt

kljuuda kljuuda un veelreiz kljuudaja neesi pats izveeleejies nevienaa bankaa 2 pens liimeni tad tas ir pie valsts kases,valsts kase likvidee savu pensijas plaanu ar 31.03.2007 un tad gan peec kautkaadiem mistiskiem principiem visu pikji izdala bankaam un tevs 2 liim buus tur kur valsts kase iedaliis,taadas taa shtelles

viktors1961 Reģ.: 17.02.2004
0 0 Atbildēt

Jasis rakstīja: kljuuda kljuuda un veelreiz kljuudaja neesi pats izveeleejies nevienaa bankaa 2 pens liimeni tad tas ir pie valsts kases,valsts kase likvidee savu pensijas plaanu ar 31.03.2007 un tad gan peec kautkaadiem mistiskiem principiem visu pikji izdala bankaam un tevs 2 liim buus tur kur valsts kase iedaliis,taadas taa shtelles

Nav vis kļūda Painteresējies labāk, kur valsts kase iegulda tos līdzekļus)))

Gasjs Reģ.: 21.10.2002
0 0 Atbildēt

viktors1961 rakstīja: Nedaudz mans aplamais viedoklis par nekustamā īpašuma cenu kāpuma iemeslu. Viss sākās ar ģeniālo 2. pensiju līmeni. Es nezinu, kurš ģēnijs to pie mums ieviesa, bet rezultātā banku rīcībā nonāca nenormāls!!!!! piķis, ko var dot kredītos. Līdz tam ar kredītiem bija vairāk vai mazāk ģemarojs, tirgū nebija tādas naudas un cenas puslīdz atbilda cilvēku pelnītspējai. Šīs ģeniālās finansu kombinācijas rezultātā mēs paši uz procentēm tagad ņemam pašu nodokļos nomaksāto naudu!!! Cik bankas un darboņi nekustamajos īpašumos uz šitās štelles taisa mijonus!!! Ja tautai būtu galva uz pleciem, tad visi fiksi vien atteiktos no tā otrā līmeņa, vot tad nekustamajā tirgū sāktos fokusi

1. Pieņemsim, ka LR ir 1e6 (miljons) strādājošo, kuri vidēji un oficiāli saņem Ls500 uz papīra mēnesī. Tas ir Ls 5e8 mēnesī jeb Ls 6e9 (6 miljardi) gadā. No tiem 2% ir Ls 1.2e8 gadā (120'000'000). Tāds štrunts vien ir uz ikgadējo hipotekāro kredītportfeļa pieagumu.

2. Ja valsts grib kaut kādreiz savus pensionārus daudzmaz nodrošināt, tad tas piķis ir ne tikai jāuzkrāj (jātur zeķē), bet arī bišku jāuzvāra. Kur to daudzmaz droši (uz šo vārdu tiek likts diezgan liels uzsvars) var izdarīt? Bankās un valsts parādzīmēs.

3. Normālām bankām nav nekādu problēmu starptautiskajā finanšu tirgū pasmelt pietiekami lētu piķi, cik uziet. Tām, kurām jaudīgas "mātes" varbūt pat ir iespēja dabūt vēl lētāku piķi.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

vislētāko piķi var pasmelt, pa dārgo tirgojot s...uz kociņa, kuru neviens negribēs pēc tam pārpirkt ne pa iepriekšējo, ne par dārgāku cenu, bet saistības tad būs lielas

Ja tuvāko pāris gadu laikā kāda celtniecības firma izdomā nevis sadalīt 2 hektārus pļavu un apbūvēt, bet teiksim 100 hektāros uzbliezt pilsētiņu 20km no Rīgas, tad visi vecie projekti vecajos paneļos nu nekādi nevarēs par labu cenu turēties, vajadzēs tur vien dzīvot, vai atdot lētāk, bet kredītus maksāt.

Nav jau labi skaitīt naudu svešā makā, bet nu jāpadomā, kādas vēl ir alternatīvas dzīvokļu kredītiem- kaut vai pirkt ražošanas līdzekļus un modernizēt ražošanu vai pārapmācīties kādā pieprasītā arodā.

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

2 Raimis.....

Tas , ka paneljmaaju tirgus ir nostatiits blakaam jauno dziivoklju tirgum ir galiigi garaam,....bet taa ir...un kaapeec nepaardot daargaak, ja tas ir iespeejams

Bet ne jau visi pirks jaunajos ciematos.Skaties peec analogjijas ar automasiinu tirgu-ir taadi kuri peerk hjundajgecu(jaunie dziivoklji, kas ir apsaubaamas kvalitaates, un veel purva viduu) un ir tie, kuri peerk 6-12 gadus vecu audii (panelmaaja/hruscoffka).Un ir tadai, kuri peerk vecu muižu (mercedess)

Nezinite Reģ.: 10.09.2002
0 0 Atbildēt

Ozz rakstīja: 2 Raimis.....

Tas , ka paneljmaaju tirgus ir nostatiits blakaam jauno dziivoklju tirgum ir galiigi garaam,....bet taa ir...un kaapeec nepaardot daargaak, ja tas ir iespeejams

Bet ne jau visi pirks jaunajos ciematos.Skaties peec analogjijas ar automasiinu tirgu-ir taadi kuri peerk hjundajgecu(jaunie dziivoklji, kas ir apsaubaamas kvalitaates, un veel purva viduu) un ir tie, kuri peerk 6-12 gadus vecu audii (panelmaaja/hruscoffka).Un ir tadai, kuri peerk vecu muižu (mercedess)

nedaargi uzturams mazgabariita dziivoklis Riigaa vienmeer buus izdeviigs.. Ja gjimenee ir beerni un jaatiek uz skolu - ej nu izvadaa katru iistajaa laikaa uz pareizo vietu no tiem ciematiem.. Un ko dienas viduu Taapat arii Riigas veeelo vakaru pasaakumi tajos cimatos ir bezgala neeerti. Maajele un daarzinjs pietiigaa - man liekas, tas ir pensionaariem. Savukaart maaja pataalaak pie ezera - vasaras periodam.. Nu buus - buus tie Riigas kastiishdziivoklji pieprasiiti!

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Tā jau gan, bet vai ražotājs, kurš nopērk angāru, ieliek tur 2006. gadā ražotus koka vai metālapstrādes agregātus un apmāca 10 strādniekus ar tiem strādāt - vai tas nav gudrāks un tālredzīgāks?

Garajs Reģ.: 05.09.2003
0 0 Atbildēt

raimondsm rakstīja: Tā jau gan, bet vai ražotājs, kurš nopērk angāru, ieliek tur 2006. gadā ražotus koka vai metālapstrādes agregātus un apmāca 10 strādniekus ar tiem strādāt - vai tas nav gudrāks un tālredzīgāks?

ir, ir redzīgāks. bet ko iesākt, ja ir aitas un peļņu gribās vakar? atliek tikai cirpt.

Napalms Reģ.: 26.01.2004
0 0 Atbildēt

raimondsm rakstīja: Tā jau gan, bet vai ražotājs, kurš nopērk angāru, ieliek tur 2006. gadā ražotus koka vai metālapstrādes agregātus un apmāca 10 strādniekus ar tiem strādāt - vai tas nav gudrāks un tālredzīgāks?

Raimi, maza nianse - viss ko Tu saki ir teorētiski pareizi, bet smuki/labi/ērti dzīvot gribas jau šodien nevis hvz kad.

Nezinite Reģ.: 10.09.2002
0 0 Atbildēt

man gan liekas, ka ir tikai sapraatiigi ieguldiit kaadu dalju ienaakumu nekustamajos iipashumos, tureet kaadu dziivokliiti iziireeshanai.. stabilitaatei, izdeviigai paardoshanai pie iespeejas. Bet noteikti esmu pret krediitu un liizingu nnjemshanu

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

2 Nez....

Es uzaugu pilseetas nomalee, kur pat 11. autobuss piestaaja reizi stundaa, ne biezaak.....

tagad dziivoju it kaa centraa...

Mini triis reizes, kad es biezaak biju pilseetaa uz lusteem-agraak vai tagad

Es vienbalsiigi par maaju un darazinju(siltu garaazhu ar veesu alu ledusskapii), bet ne purva malaa....

Ne par velti senie latviesi maajas buuveeja tur, kur buuveeja, ne ganiibu viduu...

Vot nopeerc taadu suudu, kur vasaraa odi kozh nost, un ziemaa maaja bruuk kopaa, nemaz nerunaajot par aadereem, celja truukumu utt....

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

raimondsm rakstīja: Tā jau gan, bet vai ražotājs, kurš nopērk angāru, ieliek tur 2006. gadā ražotus koka vai metālapstrādes agregātus un apmāca 10 strādniekus ar tiem strādāt - vai tas nav gudrāks un tālredzīgāks?

ar idiotisku smaidu sejaa un infantiilu ceriibu, ka straadnieki straadaas, un pirceeji pirks to,. ko Raimis sarazhojis.....

Un tad viens no debiilikjiem pa smigai nozaagjee sev roku, un paareejie 9 to veselu nedeelju atziimee

kolumbs Reģ.: 27.12.2005
0 0 Atbildēt

Nezinite rakstīja: man gan liekas, ka ir tikai sapraatiigi ieguldiit kaadu dalju ienaakumu nekustamajos iipashumos, tureet kaadu dziivokliiti iziireeshanai.. stabilitaatei, izdeviigai paardoshanai pie iespeejas. Bet noteikti esmu pret krediitu un liizingu nnjemshanu

Labāk neņemt kredītu, bet tikpat cik ir mēneša maksājums hipotekārajam kredītam samaksāt īrē katru mēnesi?

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

kolumbs rakstīja:

Nezinite rakstīja: man gan liekas, ka ir tikai sapraatiigi ieguldiit kaadu dalju ienaakumu nekustamajos iipashumos, tureet kaadu dziivokliiti iziireeshanai.. stabilitaatei, izdeviigai paardoshanai pie iespeejas. Bet noteikti esmu pret krediitu un liizingu nnjemshanu

Labāk neņemt kredītu, bet tikpat cik ir mēneša maksājums hipotekārajam kredītam samaksāt īrē katru mēnesi?

Tur ir diezgan jaaskataas, kas un kaa.....

reizeem izdeviigaak ir iireet, nevis maksaat hipoteeku...

Nezinite Reģ.: 10.09.2002
0 0 Atbildēt

Ozz rakstīja: 2 Nez....

Es uzaugu pilseetas nomalee, kur pat 11. autobuss piestaaja reizi stundaa, ne biezaak.....

tagad dziivoju it kaa centraa...

Mini triis reizes, kad es biezaak biju pilseetaa uz lusteem-agraak vai tagad

Es vienbalsiigi par maaju un darazinju(siltu garaazhu ar veesu alu ledusskapii), bet ne purva malaa....

Ne par velti senie latviesi maajas buuveeja tur, kur buuveeja, ne ganiibu viduu...

Vot nopeerc taadu suudu, kur vasaraa odi kozh nost, un ziemaa maaja bruuk kopaa, nemaz nerunaajot par aadereem, celja truukumu utt....

sapnii jaa, bet realitaatee - kameer Tu nedziivo no bankas procentiem, Tev tomeer ir ik dienu kautkur jaadodas - tik vien tas kaifs no maajas kaa briivdienaas (ja nav kaads rallijs), atvaljinaajumaa (ja neaizlaidies kaut kur celjot) , beerna kopshanas atvaljinaajuma laikaa un ... pensijaa un tad veel ar vaideeshanu, ka neviens ciemos nebrauc... Bez tam - maaja un daarzs- tas ir arii dziivesveids - vienmeer kaut kas jaauzlabo, sniegs jaatiira, jaakurina... OK, ja pasham nav laika, var kaadu omi un opi panjemt pie sevis, bet ... tad arii jaasaak reekjinaaties ar vinju veelmeem (jeb dancot peec stabules)... Nav tik vienkaarshi..

Nezinite Reģ.: 10.09.2002
0 0 Atbildēt

kolumbs rakstīja:

Nezinite rakstīja: man gan liekas, ka ir tikai sapraatiigi ieguldiit kaadu dalju ienaakumu nekustamajos iipashumos, tureet kaadu dziivokliiti iziireeshanai.. stabilitaatei, izdeviigai paardoshanai pie iespeejas. Bet noteikti esmu pret krediitu un liizingu nnjemshanu

Labāk neņemt kredītu, bet tikpat cik ir mēneša maksājums hipotekārajam kredītam samaksāt īrē katru mēnesi?

labaak izdomaat, kaa citaadaak pie taas naudas tikt

Napalms Reģ.: 26.01.2004
0 0 Atbildēt

Nezinite rakstīja: man gan liekas, ka ir tikai sapraatiigi ieguldiit kaadu dalju ienaakumu nekustamajos iipashumos, tureet kaadu dziivokliiti iziireeshanai.. stabilitaatei, izdeviigai paardoshanai pie iespeejas. Bet noteikti esmu pret krediitu un liizingu nnjemshanu

Investējot nekustamajos netiek saražota nekāda vērtība.

Nē, nu protams, šeit un tagad tas ir labs veids kā uzvārīties, bet kādreiz tas beigsies. Vienīgais ilgtermiņā prātīgais investīciju veids ir ražošana vienalga augstajās tehnoloģijās, darbagaldos or whatever.

Nezinite Reģ.: 10.09.2002
0 0 Atbildēt

Napalms rakstīja:

Nezinite rakstīja: man gan liekas, ka ir tikai sapraatiigi ieguldiit kaadu dalju ienaakumu nekustamajos iipashumos, tureet kaadu dziivokliiti iziireeshanai.. stabilitaatei, izdeviigai paardoshanai pie iespeejas. Bet noteikti esmu pret krediitu un liizingu nnjemshanu

Investējot nekustamajos netiek saražota nekāda vērtība.

Nē, nu protams, šeit un tagad tas ir labs veids kā uzvārīties, bet kādreiz tas beigsies. Vienīgais ilgtermiņā prātīgais investīciju veids ir ražošana vienalga augstajās tehnoloģijās, darbagaldos or whatever.

es nerunaaju par tikai pirkshanu/paardoshanu, bet apsaimniekoshanu un iziireeshanu.. arii par investeeshanu jau iipashumaa esoshajaa e.g. dziivoklii taadeejaadi paceljot taa veertiibu

Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

Napalms rakstīja:

Nezinite rakstīja: man gan liekas, ka ir tikai sapraatiigi ieguldiit kaadu dalju ienaakumu nekustamajos iipashumos, tureet kaadu dziivokliiti iziireeshanai.. stabilitaatei, izdeviigai paardoshanai pie iespeejas. Bet noteikti esmu pret krediitu un liizingu nnjemshanu

Investējot nekustamajos netiek saražota nekāda vērtība.

Nē, nu protams, šeit un tagad tas ir labs veids kā uzvārīties, bet kādreiz tas beigsies. Vienīgais ilgtermiņā prātīgais investīciju veids ir ražošana vienalga augstajās tehnoloģijās, darbagaldos or whatever.

Nu nav ražošana vienīgais ilgtermiņa investīciju objekts! Kur tad paliek vērtspapīri, zelts, mākslas priekšmeti utt

tikai tur šis tas ir arī jāzin

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

Nezinite rakstīja:

Ozz rakstīja: 2 Nez....

Es uzaugu pilseetas nomalee, kur pat 11. autobuss piestaaja reizi stundaa, ne biezaak.....

tagad dziivoju it kaa centraa...

Mini triis reizes, kad es biezaak biju pilseetaa uz lusteem-agraak vai tagad

Es vienbalsiigi par maaju un darazinju(siltu garaazhu ar veesu alu ledusskapii), bet ne purva malaa....

Ne par velti senie latviesi maajas buuveeja tur, kur buuveeja, ne ganiibu viduu...

Vot nopeerc taadu suudu, kur vasaraa odi kozh nost, un ziemaa maaja bruuk kopaa, nemaz nerunaajot par aadereem, celja truukumu utt....

sapnii jaa, bet realitaatee - kameer Tu nedziivo no bankas procentiem, Tev tomeer ir ik dienu kautkur jaadodas - tik vien tas kaifs no maajas kaa briivdienaas (ja nav kaads rallijs), atvaljinaajumaa (ja neaizlaidies kaut kur celjot) , beerna kopshanas atvaljinaajuma laikaa un ... pensijaa un tad veel ar vaideeshanu, ka neviens ciemos nebrauc... Bez tam - maaja un daarzs- tas ir arii dziivesveids - vienmeer kaut kas jaauzlabo, sniegs jaatiira, jaakurina... OK, ja pasham nav laika, var kaadu omi un opi panjemt pie sevis, bet ... tad arii jaasaak reekjinaaties ar vinju veelmeem (jeb dancot peec stabules)... Nav tik vienkaarshi..

3ciemaa uz vienu darbu 10 minuutes, uz otru-15 maajaa muuziigi var kaut ko kjimereeties, kameer dziivoklii rij un seedi pie TeeVee

1.. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ..69
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti