Oskari

edgarsons Reģ.: 27.05.2002

Eu, visu zinošie iauto lasītāji! Varbūt kāds var pastāstīt, kāds ir degvielas patēriņš jaunajiem Dambja oskariem ar tiem 5,7 litrīgajiem Chevy motoriem?

 
1 2 3 4 5 6 7 ..12
Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

Nevis pilnpiedzinja atsleedzama ar hidromotoru, bet hidromotora piedzinja priekseejam ritenim....

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Pilnpiedziņa, priekšēja atslēdzama.

Vienam vāģim laikam ir divi motori, viens piedzen priekšējos, otrs pakaļējos riteņus.

Kādi vispār ir noteikumi, teiksim Šlesers ar bagiju utt būvē kā grib, vai ir ierobežojumi - jaudas- masas attiecība, amortizatoru parametri utt?

Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

raimondsm rakstīja: Pilnpiedziņa, priekšēja atslēdzama.

Vienam vāģim laikam ir divi motori, viens piedzen priekšējos, otrs pakaļējos riteņus.

Kādi vispār ir noteikumi, teiksim Šlesers ar bagiju utt būvē kā grib, vai ir ierobežojumi - jaudas- masas attiecība, amortizatoru parametri utt?

Protams, ka ir ierobežojumi un diezgan stingri.

Vienīgos tehniskos parametrus, ko zinu no šiem ierobežojumiem, ir par "dubļinieku" (nezinu kā pareizi viņi saucās - gumijas aiz riepām) biezumu - vismaz 8mm.

Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

raimondsm rakstīja: Pilnpiedziņa, priekšēja atslēdzama.

Vienam vāģim laikam ir divi motori, viens piedzen priekšējos, otrs pakaļējos riteņus.

Kādi vispār ir noteikumi, teiksim Šlesers ar bagiju utt būvē kā grib, vai ir ierobežojumi - jaudas- masas attiecība, amortizatoru parametri utt?

Ā, un tas ar diviem motoriem arī ir CV2

sleepnis Reģ.: 02.05.2003
0 0 Atbildēt

Zinu, ka amortizatora gājienam ir ierobežojumi.

sleepnis Reģ.: 02.05.2003
0 0 Atbildēt

Nu maksimāli viegla bagija ar vienu draiveri prototips varētu būt kvadrocikls. Kādi 8 tur šogad piedalās. Nu tad beigās pasakatamies, kādi tie kopējie laiki ir salīdzinot ar mašīnām.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

raimondsm rakstīja: Pilnpiedziņa, priekšēja atslēdzama.

Vienam vāģim laikam ir divi motori, viens piedzen priekšējos, otrs pakaļējos riteņus.

Kādi vispār ir noteikumi, teiksim Šlesers ar bagiju utt būvē kā grib, vai ir ierobežojumi - jaudas- masas attiecība, amortizatoru parametri utt?

tu, deputāt, varēji pajutāt pakinajam mamma.com....

p.n.

googles onkulis gan zina pieļaujamos dakāras tehniskos parametrus

p.p.n.

pareizā vieta, kur sākt meklēt ir www.dakar.com/...

elektro Reģ.: 16.03.2002
0 0 Atbildēt

moshka te, ko a?

www.dakar.com/...

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja:

?

tu, deputāt, varēji pajutāt pakinajam mamma.com....

p.n.

googles onkulis gan zina pieļaujamos dakāras tehniskos parametrus

p.p.n.

pareizā vieta, kur sākt meklēt ir www.dakar.com/...

Par Kantāni un Kāpostu nobalsoji, nu un esi laimīgs

Interesanti, vai Dakāras vāģu parametri būtu offtopic ????

KasparsF Reģ.: 16.08.2001
0 0 Atbildēt

kuka rakstīja: Es nevienu negribu maaciit,... ... bet

Nebuutu slikti ja vinjsu kaadreiz smuki izdraaztu GREENPEACE aktiivisti -nu tjipa visiem riepas sadurtu vai kadu citu pusvardarbiigu akciju uztasiitu par neormaalu bendzhas dedzinaashanu !

Spamošana netā arī ir resursu tērēšana un kopumā ņemot daudz lielāka nekā dakārā degvielas dedzināšana, tā kā ņem vien vazelīnu un gaidi zaļos aktīvos ciemā.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

KasparsF rakstīja:

kuka rakstīja: Es nevienu negribu maaciit,... ... bet

Nebuutu slikti ja vinjsu kaadreiz smuki izdraaztu GREENPEACE aktiivisti -nu tjipa visiem riepas sadurtu vai kadu citu pusvardarbiigu akciju uztasiitu par neormaalu bendzhas dedzinaashanu !

Spamošana netā arī ir resursu tērēšana

Ne spamošana, ne Ralliji nenotērē tik daudz, cik vienas lielas pilsētas sastrēgumi, bet ne par to...

Pie tam tieši uz visādiem sporta un konceptkāriem attīstās tās super efektīvās motora regulēšanas un augstās taupošās tehno.

Izrādās, Oscar var skrūves vietā pievilkt ar siksnu un nobraukt 200km

Oscar Reģ.: 24.07.2002
0 0 Atbildēt

raimondsm rakstīja:

Izrādās, Oscar var skrūves vietā pievilkt ar siksnu un nobraukt 200km

Kas man jāpievelk?

sleepnis Reģ.: 02.05.2003
0 0 Atbildēt

Oscar rakstīja:

raimondsm rakstīja:

Izrādās, Oscar var skrūves vietā pievilkt ar siksnu un nobraukt 200km

Kas man jāpievelk?

Bibis pie kājas, lai nependelējas un nenovirza smaguma centru.

osiss Reģ.: 22.12.2003
0 0 Atbildēt

kuka rakstīja:

Nebuutu slikti ja vinjsu kaadreiz smuki izdraaztu GREENPEACE aktiivisti -nu tjipa visiem riepas sadurtu vai kadu citu pusvardarbiigu akciju uztasiitu par neormaalu bendzhas dedzinaashanu !

beidz lekties- Tā visa kompānija tajā visā rallijreida laikā nenodedzina vairāk kā viena aviokompānija vienā dienā.

Ja sāksi tēlot zaļo- vairs uz Īriju strādāt netiksi...

osiss Reģ.: 22.12.2003
0 0 Atbildēt

markelis rakstīja:

kuka rakstīja: Es nevienu negribu maaciit, bet gribu lai man kads kruts esperts pasakidro kaapeec Dakaaraa akonomiskais variants neder - tjipa tuksnesii mashiina izjuks, vajdziiga smaga piekaru vai vele kadi citi tehniski smalkumi.

Vispaar drikst mashiina braukt viens cilveeks , jeb tiaki 2-ataa ???

cik vispaar tie nenormaalie vechi nodzedzina benziinu vis rallija garumaa ? Nav n-ti tuukstoshi litru ? Kas vinjiem tur lidmashiinas uzpildes stacija visu laiku lido liidzi ?

[b]Nebuutu slikti ja vinjsu kaadreiz smuki izdraaztu GREENPEACE aktiivisti -nu tjipa visiem riepas sadurtu vai kadu citu pusvardarbiigu akciju uztasiitu par neormaalu bendzhas dedzinaashanu ! [/b]

saprotu tavu saapi - sitie nelieshi dkaaraa tik daudz benziina nodedzina - aarpraac, laikam taapeec ka saakaas dakaara gada saakumaa benziina cena paceelaas.

vaidzeetu dakaaraa ierobezhot tilpumu liidz 1.6 un max jaudu ar liidz kaadiem 120 Zs. tikai baigi ilgi buutu jaagaida kameer tiek liidz galam.

pilniigs dunduks

..Fiat panda 4x4...

kuka Reģ.: 19.05.2003
0 0 Atbildēt

osiss rakstīja:

kuka rakstīja:

Nebuutu slikti ja vinjsu kaadreiz smuki izdraaztu GREENPEACE aktiivisti -nu tjipa visiem riepas sadurtu vai kadu citu pusvardarbiigu akciju uztasiitu par neormaalu bendzhas dedzinaashanu !

beidz lekties- Tā visa kompānija tajā visā rallijreida laikā nenodedzina vairāk kā viena aviokompānija vienā dienā.

Ja sāksi tēlot zaļo- vairs uz Īriju strādāt netiksi...

>>>>>>>>>>

Labi precizeesim nedaudz - viena normaala lidmashiina paarvadaa vairaak nekaa simts pasazhierus + veel krava kaadus 3000 km videji teiksim vienaa reisaa ! Ja mees izdaliitu nodedzinaato soljarku uz vienu kilometru par vienu cilveeku tad tas cipars lidmashiiani butu nozheelojamas procentu daljas no taa cipara kas sanaaktu pee cshiis formulas DAKARAS brauceejiem !

Domaaju ka pilniigi vinnoziimi DAKARA var pretnedeet uz bezjedziigaako un vislielaako vistrakaako bendzas dzedinaashanas pasaakumu uz visas planeetas rekjinot peec mais augstaakaprakstiitas formulas !

osiss Reģ.: 22.12.2003
0 0 Atbildēt

kuka rakstīja:

osiss rakstīja:

kuka rakstīja:

Nebuutu slikti ja vinjsu kaadreiz smuki izdraaztu GREENPEACE aktiivisti -nu tjipa visiem riepas sadurtu vai kadu citu pusvardarbiigu akciju uztasiitu par neormaalu bendzhas dedzinaashanu !

beidz lekties- Tā visa kompānija tajā visā rallijreida laikā nenodedzina vairāk kā viena aviokompānija vienā dienā.

Ja sāksi tēlot zaļo- vairs uz Īriju strādāt netiksi...

>>>>>>>>>>

Labi precizeesim nedaudz - viena normaala lidmashiina paarvadaa vairaak nekaa simts pasazhierus + veel krava kaadus 3000 km videji teiksim vienaa reisaa ! Ja mees izdaliitu nodedzinaato soljarku uz vienu kilometru par vienu cilveeku tad tas cipars lidmashiiani butu nozheelojamas procentu daljas no taa cipara kas sanaaktu pee cshiis formulas DAKARAS brauceejiem !

Domaaju ka pilniigi vinnoziimi DAKARA var pretnedeet uz bezjedziigaako un vislielaako vistrakaako bendzas dzedinaashanas pasaakumu uz visas planeetas rekjinot peec mais augstaakaprakstiitas formulas !

Ja Tu uz šo pasākumu skaties no šī skata punkta, tad avio ir kautkāda lietderība.

Par to bezjēdzību- pastāv jau vēl arī F1 ar saviem ~80 litriem uz 100km sacīkšu režīmā un 17 posmi gadā + vēl testi, apkalpojošais transports. Jēga nekāda! Bet cilvēki skatās un fano...

kuka Reģ.: 19.05.2003
0 0 Atbildēt

Ja Tu uz šo pasākumu skaties no šī skata punkta, tad avio ir kautkāda lietderība.

Par to bezjēdzību- pastāv jau vēl arī F1 ar saviem ~80 litriem uz 100km sacīkšu režīmā un 17 posmi gadā + vēl testi, apkalpojošais transports. Jēga nekāda! Bet cilvēki skatās un fano...

>>>>>>>>>>>

Jaa arii vareetu petendeet uz pashu nezheligaako bendzhas dzedinashanas pasakumuu pasaulee pec manas augstakparakstiitas formulas !

Tommer F1 nedriikstetu saliidzinaat ar Dakaru jo tomeer F1 ir kaaq minimums 100x populaaraaks un tur ljoti specifiskas mashiinas kas paielu vispaar nebrauc un tur katra komanda veel dodo darbu 100 tiem darbinieku un katrai ir savi zinatniskaas izpeetes centri ut.t. u.tmldz.

Kameer Dakaaraa lielaaka puse ir apshaubaama celjaa nelielu bagaatiibu ieguvushi tipinji kas nu noleemushi kaut ir izmest pikji un vilkties pakalj TOP 10 vai 20 fabrikas vaagjiem ar paaris procentu varbuutiibu apstiegt kaadu no tiem un ikuupkinaat gaisaa tonaam soljarku ...

kuka Reģ.: 19.05.2003
0 0 Atbildēt

Ja man buutu teikshana tad es lajutu piedaliities tikai tadiem nopietniem konstruktoriem kaa Dambis kas pashi bez maz vai no nulles sev mashiinu uzkonstrueejushi + veel vienam bagatnikam kam vinji pardevushi veel vienu tadu oashu mashinu lai buutu finanses un lai varetu piedaliities Dakaaraa, Tad domaaju kpeejais mashinu skaits sarukutu liidz 40-50 (ieskaitot razhotaaju) un tas jau buutu normaali ...

alus_veeders Reģ.: 11.07.2005
0 0 Atbildēt

Biku ne pa tēmu, bet rigarrt.lv lapā izlasīju paziņojumu

"16:43 Vatikāns savā regulārajā izdevumā asi nosodījis Dakaras ralliju un tā organizatorus, nosaucot šo pasākumu par "asiņainu" un "bezatbildīgu"."

'Man nav ko teikt ...

Imka Reģ.: 26.02.2004
0 0 Atbildēt

kvatra rakstīja:

A6 rakstīja:

mx_black rakstīja: aa, tu laikam gribeeji pateerinju saciikshu rezhiimaa... nu tad jaaskataas peec taa, ka shogad palielinaaja baakas tilpumu liidz 550l, tad paskatamies cik ir garaakais aatrumposms un izdalam.

Paga, paga man šķiet, ka viņi degvielu pa ceļam papildina kontrolpunktos. Jeb tā nav?

shis ir par paagaajushaa gada oscaru, motors tas pats kas shogad:

Jaunajam OSCaram ir cits – lielāka tilpuma un jaudīgāks – GM 5,7 litru motors (iepriekšējam OSCaram ir BMW 4,4 litru motors). Tā jauda ir apmēram 280 zirgspēki, bet griezes moments – apmēram 480 ņūtonmetri).

Taču šos auto nevajadzētu salīdzināt ar tām mašīnām, kuras redzamas uz ielām. Visām rallijreida mašīnām motora gaisa ieplūdē tiek uzstādīts ierobežotājs (restriktors). Tas ierobežo ieplūstošo gaisa daudzumu. BMW motoram restriktors ir 32 mm diametrā, kas ir sešas reizes mazāks nekā «ielas» motoram.

OSCari patērē apmēram 60 litrus degvielas uz 100 kilometriem, maksimāli – 100 litrus uz 100 kilometriem. OSCara bākas tilpums ir 536 litri (divarpus mucas), bet degvielas patēriņš atkarīgs no braukšanas vides.

0,5 t degvielas pie sāna un 150 km/h pa tuksnesi ....un ja nu kaut kas uziet gaisā

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

cik reizes amerikānis savu Hummeri novākojis un kurā vietā ir?

Kad brauca ar Wv lakam pāris reizes apmeta kūleni.

tetisizbanotais Reģ.: 06.01.2007
0 0 Atbildēt

kuka rakstīja: Ja man buutu teikshana tad es lajutu piedaliities tikai tadiem nopietniem konstruktoriem kaa Dambis kas pashi bez maz vai no nulles sev mashiinu uzkonstrueejushi + veel vienam bagatnikam kam vinji pardevushi veel vienu tadu oashu mashinu lai buutu finanses un lai varetu piedaliities Dakaaraa, Tad domaaju kpeejais mashinu skaits sarukutu liidz 40-50 (ieskaitot razhotaaju) un tas jau buutu normaali ...

es jau neko,bet ta starp citu,ja cilveks trešo gadu brauc Dakaru un viņa konstruetajam autiņam nokrit reduktors,karst karba un vel nez kastur, ar ko tas daunis nodarbojas visu gadu,laikam jau ar to pašu ar ko visi musu dižie,puderē smadzenes

ka jau esmu teicis iepriekšeja gadā,savā laikā nopirka mans dels bagiju uz vecas invaļitkas bazes,ko Dambis esot taisijis saviem poikam,nu man apmeram menesi nacas ta ģenija gara darbus labot ,xerņa vel ta,tapec es nemaz nebrinos par tam ģenialajām ķibelem, nu bet tomer sancenši ir no rupnicam nu un tie organizatori ,tie jau galigi parcentušies nu ar vienvard sakot ka vienmer; to x y i popalam to p iz da v drebezgi

Reģ.: 28.04.2024
0 0 Atbildēt

tetisizbanotais rakstīja: bala bala bala bala

Nez kāpēc tevi gan neredz dalībnieku sarakstā Nu,es domāju,samaksātu viņi tev kādus tūkstošus nemaz, tu tādus dampjus uztaisītu...kāds tur Dambis...

janicc Reģ.: 07.05.2002
0 0 Atbildēt

Ja par degvielas patēriņu, tad nopietnā offroadā viņu mēra litros/stundā. Atkarībā no auto motora un posma tipa tas ir 5 - 10 litri stundā. Tipa, ja posma max laiks ir 3 h, tad ar 30 litri pietiek, a 20 var arī nepietikt. Parasti motors tiek darbināts optimālajos jaudas/ griezes momenta diapazonā, kur degvielas patēriņš ir tie katra motora litri/stundā, bet reālais kustībais atkarībā no situācijas var būt no 0.kaut kas (reāla haiņa un viņča) km/h līdz savi 60-80 (paviegla leģenda) km/h.

1 2 3 4 5 6 7 ..12
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti