Sodi no fotoradariem

rudens68 Reģ.: 17.04.2006

Vai kāds jau dabūjis vēstuli . Un cik ir tas tolerances slieksnis . Pats braucot pa Rīga -Jelgava vispār nēesmu redzējis nevienu radaru kopš oktobra .

 
1 2 3 4 5 6 7 ..260
Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Palaidniex rakstīja:

paga! Tu 100% zini, ka Vitronic tos datus ne tikai vāc, bet glabā un apstrādā? Nevis vāc un nosūta tālāk neuzglabājot?

Vai tas ir tikai pieņēmums?

Bļ... Nu tak NEvāc un NEapstrādā, jo ir sapratuši, kādās auzās iebrauks, ja to mēģinās darīt. Tādēļ fotoradaru ieviešana ir aizkavējusies, jo "privātais investors" nav savlaicīgi sapratis ar kādām formalitātēm nāksies saskarties. Es tikai uzrakstīju iemeslu, kādēļ sākotnējais biznesa plāns tagad kaut kā dzīvē ne pārāk labi ieviešas - gaidītā peļņa nav tik viegla, kā gribējās.

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

un veel taa sasodiitaa Krājbanka

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Ozz rakstīja: un veel taa sasodiitaa Krājbanka

Nu jā... Kas mums vienkāršiem ļautiņiem ir zināms? Tas, ka Krājbanka kādam ir nepietiekami nodrošināti aizdevusi 100 miljonus. Un tas, ka Vitronic savu biznesu ir balstījuši uz Krājbankas aizdevuma. Tātad...

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

ok, tātad to 160 fotoradaru tik drīzi nebūs...

kāds tur ielās stāvoklis, tiešām tauta brauc prātīgāk?

Guļu mājā ar saskrūvētu potīti, pļe....

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

smaidiigais rakstīja: ok, tātad to 160 fotoradaru tik drīzi nebūs...

kāds tur ielās stāvoklis, tiešām tauta brauc prātīgāk?

Guļu mājā ar saskrūvētu potīti, pļe....

Brauc savādāk. Zivtiņš teiktu, ka prātīgāk. Es neizteikšos un nepārbaudīšu iAuto cenzūras mašīnu

sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 0 Atbildēt

Man zināms cilvēks uzlika, lai auto brīdina ar skaņas signālu par 52 km/h sasniegšanu, reāli viņš brauc uz 45 pēc spidometra, nereti vēl lēnāk..

sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 0 Atbildēt

Jā, un visur, kur tagad gar skolām ir uzlikts 3o ierobežojums, viņš pedantiski to ievēro, vai pat brauc uz 25.. ja tādi būs vairums, uz ielām būs "interesanti"...

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

Palaidniex rakstīja:

Seene rakstīja:

Palaidniex rakstīja:

anonimikis rakstīja: Vispār sēnem taisnība. Viena lieta ir tas, ka visiem ir teorētiska iespēja kaut ko zināt, pavisam cita ir jau gatava savākta datu bāze ar šādiem datiem. Likums nosaka, ka tādu drīkst vākt tikai tad, ja ir leģitīms mērķis un datu apstrāde ir reģistrēta DVI. Papildus tam, uzglabāt jebkādus datus drīkst tikai tik ilgi, cik ir pielietojuma nepieciešamība. Reāli šajā gadījumā pielietojuma nepieciešamība ir tikai par pārkāpēju datiem. Visus pārējos datus uzglabāt nav nekāda likumīga pamata.

nubet tu 100% zini, ka šādi dati tiek vākti? ka tie tiek uzglabāti neatļauti ilgi?

Un kuru bosu vai sievu krata - kur tavs auto ir - tam vienkaršāk ir uzstādīt GPS sekotāju vai nolīgt privātdetektīvu. Un kas tad tas par datu neizpaušanu?

Nu nekādi nedalec... Vitronic drīkst vākt un glabāt, ja valsts tā nolemj. BET sākas tajā brīdī, kad šie dati nonāk vēl kādas personas rokās. Un jau IR gatavs "biznesa" plāniņš gadījumam, ja tomēr šādi dati radaros apgrozīsies. Vitronic nav tehniski gatavs nodrošināt šo datu nepieejamību. Cilvēks, kas tos iegūs, saņems ķepā un nekad netiks atrasts. Bet kādas ietekmīgas personas dati būs kaut kur publicēti un pie darba nu jau ķersies juristi. Un Zivtiņam & Co nekas neatliks, kā vien samesties no nodokļu naudiņas un kopā ar Vitronic atvērt maku.

Ne jau par saviem datiem es uztraucos, ja kāds vēl nav sapratis. Pret Zivtiņu šeit pagriežas viņa izpratne par sodu piemērojamību - pokuj, ka pārkāpums jau tā īsti nevienam neko nav traucējis, bet sods sekos pēc pilnas programmas.

paga! Tu 100% zini, ka Vitronic tos datus ne tikai vāc, bet glabā un apstrādā? Nevis vāc un nosūta tālāk neuzglabājot?

Vai tas ir tikai pieņēmums?

Cik es zinu tad no iekasētā soda 35% aiziet privātam pārējais valstij tikai vēl valstij bonusā nāk klāt visa papīru lieta vēstuļu sūtīšana ,soda iekasēšana u t t

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Palaidniex rakstīja:

paga! Tu 100% zini, ka Vitronic tos datus ne tikai vāc, bet glabā un apstrādā? Nevis vāc un nosūta tālāk neuzglabājot?

Vai tas ir tikai pieņēmums?

Jā es 100% zinu, ka Vitronic datus glabā un apstrādā Glabāšana sākas dažas milisekundes pēc fotogrāfijas uzņemšanas. Un apstrādāšana ietver arī jebkādu kopēšanu - diez vai ir iecerēts regulāri iesniegt aizzīmogotus fotoradarus CP "iztukšošanai"

Pastāv jau protams variants par bezvadu tūlītēju nosūtīšanu, bet tas tehniski nebūs iespējams - bezvadu tehnoloģijas vēl nav tik labi attīstītas, lai, piemēram, reālajā laikā spētu pārsūtīt visu pa krasteni braucošo auto bildes. Un bezvadu tīklos drošība atkal kļūst sāpīgs jautājums.

Dark_Side Reģ.: 25.06.2003
0 0 Atbildēt

SEENE, pie joda - ko pie velna Tu pīpē??? tur rāda TIKAI a/m numuru!!! Tas ir noslēpums??? tad izej uz ielas un skaties uz numuriem kamēr slikti paliek!!! kādi sensitīvie dati? kāda drošība? AĻĻO!!! lūdzu beidz murgot!!!

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

varbūt tuvāks patiesībai par 160 stacionāro radaru ieviešanas kavēšanos ir - būvatļaujas un elektrības pieslēguma problēmas? pamēģiniet ar mazas firmeles resursiem noorganizēt 160 būvatļaujas - pie tam lielRīgā - un tikpat latvenergo pieslēgumus!

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Dark_Side rakstīja: SEENE, pie joda - ko pie velna Tu pīpē??? tur rāda TIKAI a/m numuru!!! Tas ir noslēpums??? tad izej uz ielas un skaties uz numuriem kamēr slikti paliek!!! kādi sensitīvie dati? kāda drošība? AĻĻO!!! lūdzu beidz murgot!!!

Ko pīpē Tu? Soda par to, ka ir numurs? Vienādiem cipariem atlaides dod?

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

sēne, vispār jau tas ir personas datu aizsardzības blablabla. Personas, nevis dzelža!

Tāpēc IMHO tas viss ir fufelis ko Tu tur štuko.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

smaidiigais rakstīja: sēne, vispār jau tas ir personas datu aizsardzības blablabla. Personas, nevis dzelža!

Tāpēc IMHO tas viss ir fufelis ko Tu tur štuko.

Protams, ka tas viss ir fufelis. Fotoradari ir domāti satiksmes drošībai. Un antiradari var nogāzt lidmašīnas.

Drāzīs jūs visus pēc pilnas programmas tāpat kā EdRo Krieviju

M77 Reģ.: 06.08.2008
0 0 Atbildēt

Fizisko personu datu aizsardzības likums

7.pants. Personas datu apstrāde ir atļauta tikai tad, ja likumā nav noteikts citādi un ja ir vismaz viens no šādiem nosacījumiem:

1) ir datu subjekta piekrišana;

2) datu apstrāde izriet no datu subjekta līgumsaistībām vai, ievērojot datu subjekta lūgumu, datu apstrāde nepieciešama, lai noslēgtu attiecīgu līgumu;

3) datu apstrāde nepieciešama pārzinim likumā noteikto pienākumu veikšanai;

4) datu apstrāde nepieciešama, lai aizsargātu datu subjekta vitāli svarīgas intereses, tajā skaitā dzīvību un veselību;

5) datu apstrāde nepieciešama, lai nodrošinātu sabiedrības interešu ievērošanu vai realizētu publiskās varas uzdevumus, kuru veikšanai personas dati ir nodoti pārzinim vai pārraidīti trešajai personai;

6) datu apstrāde ir nepieciešama, lai, ievērojot datu subjekta pamattiesības un brīvības, realizētu pārziņa vai tās trešās personas likumiskās intereses, kurai personas dati atklāti.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

M77 rakstīja: ...

Un ko tu ar to gribēji pateikt? Ka kāds tādejādi ir atcēlis pienākumu nodrošināt šo datu aizsardzību?

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

tas izceltais punkts kā reiz ļauj apstrādāt tikai pārkāpēju datus. visi pārējie ir nekavējoties jāiznīcina. Un par to arī ir runa - vai tā notiek vai ne.

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

smaidiigais rakstīja: sēne, vispār jau tas ir personas datu aizsardzības blablabla. Personas, nevis dzelža!

Tāpēc IMHO tas viss ir fufelis ko Tu tur štuko.

Protams, ka tas viss ir fufelis. Fotoradari ir domāti satiksmes drošībai. Un antiradari var nogāzt lidmašīnas.

Drāzīs jūs visus pēc pilnas programmas tāpat kā EdRo Krieviju

beidz sprēgāt

protams, ka man ir skaidrs, ka fotoradatiem ar satiksmes drošību šajā gadījumā ir pakārtota saistība - aiz valsts un Vitronic mantiskajām interesēm.

bet, par Personas datu aizsardzību - esi nu tik labs un paskaidro, kāpēc saraksts ar AUTOMAŠĪNĀM ir pieskaitāms pie PERSONAS datiem, kas jāaizsargā?

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

2.pants. Likumā ir lietoti šādi termini:

1) datu subjekts — fiziskā persona, kuru var tieši vai netieši identificēt;

2) datu subjekta piekrišana — datu subjekta brīvi, nepārprotami izteikts gribas apliecinājums, ar kuru datu subjekts atļauj apstrādāt savus personas datus atbilstoši pārziņa sniegtajai informācijai saskaņā ar šā likuma 8.pantu;

3) personas dati — jebkāda informācija, kas attiecas uz identificētu vai identificējamu fizisko personu;

4) personas datu apstrāde — jebkuras ar personas datiem veiktas darbības, ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, sakārtošanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu un izpaušanu, bloķēšanu vai dzēšanu;

-----------------------

Saraksts ar automašīnu numuriem atbilst 3. daļai. Ja tas tiek vākts, tad iestājas 4. daļa - apstrāde. ja ir apstrāde, tad tai jānotiek saskaņā ar likuma prasībām (2.daļa). Ja tā nenotiek saskaņā ar likumu, tad subjekta (1. daļa)intereses netiek ievērotas.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

anonimikis rakstīja: tas izceltais punkts kā reiz ļauj apstrādāt tikai pārkāpēju datus. visi pārējie ir nekavējoties jāiznīcina. Un par to arī ir runa - vai tā notiek vai ne.

Nebūt ne - šis punkts, ievērojot attiecīgās drošības prasības, ļauj vākt datus par visiem, lai pēc tam tos apstrādātu un atlasītu braucējus bez OCTA. Problēmas jau sākas ar to drošības prasību ievērošanu.

M77 Reģ.: 06.08.2008
0 0 Atbildēt

"datu apstrāde nepieciešama, lai nodrošinātu sabiedrības interešu ievērošanu" - visas sabiedrības un katra autovadītāja interesēs ir, lai satiksmes dalībnieki būtu ar derīgu octu - kas tur tik liels, nočekot, vai pamanītai kustībā automašīnai ir vai nav derīga octa, un ja nav, tad sūta ziņu attiecīgai iestādei, kas piestāda īpašniekam rēķinu. Tādu skriptu pat es varētu uzcept - tikai man nav automātiskas numurzīmes nolasītājierīces, tad nu - skatos, brauc auto, ielienu ltab, atrodu, ka brauc bez octas -> zvans uz policiju! Man nav iebildumu, ka viņi šo lietu automatizē, un nekādi dati nav jāuzkrāj, kur problēma? Ja problēma tikai ar kādu nansi likumā (neesmu jurists), tad jāmaina likums!

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

anonimikis rakstīja:

3) personas dati — jebkāda informācija, kas attiecas uz identificētu vai identificējamu fizisko personu;

-----------------------

Saraksts ar automašīnu numuriem atbilst 3. daļai.

Saraksts ar automašīnu numuriem ir tikai info par auto turētāju un/vai īpašnieku. Tas negarantē ka tā informācija ir par auto vadītāju... Un tā ir starpība...

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

Palaidniex rakstīja:

anonimikis rakstīja:

3) personas dati — jebkāda informācija, kas attiecas uz identificētu vai identificējamu fizisko personu;

-----------------------

Saraksts ar automašīnu numuriem atbilst 3. daļai.

Saraksts ar automašīnu numuriem ir tikai info par auto turētāju un/vai īpašnieku. Tas negarantē ka tā informācija ir par auto vadītāju... Un tā ir starpība...

es par to pašu.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

M77 rakstīja: "datu apstrāde nepieciešama, lai nodrošinātu sabiedrības interešu ievērošanu" - visas sabiedrības un katra autovadītāja interesēs ir, lai satiksmes dalībnieki būtu ar derīgu octu - kas tur tik liels, nočekot, vai pamanītai kustībā automašīnai ir vai nav derīga octa, un ja nav, tad sūta ziņu attiecīgai iestādei, kas piestāda īpašniekam rēķinu. Tādu skriptu pat es varētu uzcept - tikai man nav automātiskas numurzīmes nolasītājierīces, tad nu - skatos, brauc auto, ielienu ltab, atrodu, ka brauc bez octas -> zvans uz policiju! Man nav iebildumu, ka viņi šo lietu automatizē, un nekādi dati nav jāuzkrāj, kur problēma? Ja problēma tikai ar kādu nansi likumā (neesmu jurists), tad jāmaina likums!

Nekas nav jākrāj??? Un kā tad tu pierādīsi, ka auto tiešām brauca, nevis izdomāji kaimiņam ieriebt? Nāksies vien krāt ar sertificētu aparātu uzņemtas bildītes ar visu vajadzīgo informāciju - un tie jau ir dati, kurus nevar mētāt apkārt kā ienāk prātā. Dīvainākais ir tas, ka pat Zitiņam ir pielecis, bet jums vēl ne

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

M77 rakstīja: "datu apstrāde nepieciešama, lai nodrošinātu sabiedrības interešu ievērošanu" - visas sabiedrības un katra autovadītāja interesēs ir, lai satiksmes dalībnieki būtu ar derīgu octu - kas tur tik liels, nočekot, vai pamanītai kustībā automašīnai ir vai nav derīga octa, un ja nav, tad sūta ziņu attiecīgai iestādei, kas piestāda īpašniekam rēķinu. Tādu skriptu pat es varētu uzcept - tikai man nav automātiskas numurzīmes nolasītājierīces, tad nu - skatos, brauc auto, ielienu ltab, atrodu, ka brauc bez octas -> zvans uz policiju! Man nav iebildumu, ka viņi šo lietu automatizē, un nekādi dati nav jāuzkrāj, kur problēma? Ja problēma tikai ar kādu nansi likumā (neesmu jurists), tad jāmaina likums!

Nekas nav jākrāj??? Un kā tad tu pierādīsi, ka auto tiešām brauca, nevis izdomāji kaimiņam ieriebt? Nāksies vien krāt ar sertificētu aparātu uzņemtas bildītes ar visu vajadzīgo informāciju - un tie jau ir dati, kurus nevar mētāt apkārt kā ienāk prātā. Dīvainākais ir tas, ka pat Zitiņam ir pielecis, bet jums vēl ne

Ko Tu pīpē un kur to var dabūt?

Lai tak CP un Zivtiņš krāj to info par pārkāpējiem. KUR PROBLĒMA???

1 2 3 4 5 6 7 ..260
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti