Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002

Ierosinu te parunāties par visiem aktuālo tēmu

Pie malas stereotipus un pagātnes auras, autobūve kardināli mainījusies, vairs galīgi nav prātīgi salīdzināt 2016.gada un 1986.gada identiskas markas auto.

Kā Jūs domājat?

 
1.. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ..122
kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
1 0 Atbildēt

Tā kā esmu neplānoti palicis bez darba auto, principā, tagad uzņēmumā izskatām vienu neierastu opciju - ilgtermiņa īre (gads un vairāk). Princips jau tāds pats - JAUNS auto ar garantiju, tikai konkrētajā gadījumā - pilnīgi nevienas papildus izmaksas, jo viss iekļauts nomas cenā.

Vismaz apskatām tikai SIXT, AVIS, BUDGET piedāvājumus. Vēl papildus (pēc savas iniciatīvas) skatos arī FORUM AUTO ūbernopakoto un ūberaprīkoto balto Peugeot 508 - viņi piedāvā arī ilgtermiņa nomu.

Prasības darba auto - vidējā klase, automāts, Bluetooth (lai var Hands free izmantot), klimats. Saņemu tagad piedāvājumus, uzreiz jāsaka, ir padārgi, bet ne tik dārgi kā sākumā domāju. Un, atceroties Nomika minēto ikmēn. summu jaunu par CR-V - vēl vairāk aktuāli kļūst ilgtermiņa noma, nevis iegāde.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
1 0 Atbildēt

Protams, degvielu gan neviens neierēķinās nomas cenā, tas gan

AnK Reģ.: 06.10.2014
1 0 Atbildēt

Šodien iebraucu pie Škoda dīlera Mežciemā, apskatīju Yeti. Jāsaka, ka apskatot "dzīvē", šī mašīna sāka dikti iepatikties. Viss ļoti pārdomāts un praktisks, sēdpozīcija un pārredzāmība (cik nu par to var spriest neizbraucot) vienkārši super. Biju dikti pozitīvi pārsteigts.

Atpirkums esot ap vai druski virs 30% (uz 4g/120 000 esot 38%, precīzi par 5g/150k no galvas pateikt nemācēja un es neliku arī noskaidrot), kas arī ir pozitīvi.

Pārdevējs atstāja ļoti labu un pozitīvu iespaidu. Vienu gan nesapratu, it kā ražotāja noteiktais apkopju intervāls ir 30 000 km, bet viņi it kā iesakot mūsu klimatiskajos apstākļos arī ik pēc 15 000 taisīt mazo apkopi. Ja pirkšu Škodu, par šo būs vairāk jānoskaidro, vai tiešām tā ir vērts darīt, vai tas ir tikai triks, kā tikt pie vairāk naudas. Nebūtu jau žēl, lai auto uzturētu labā stāvoklī, un 30 000 km jau šķiet dikti daudz, bet no otras puses, negribas kā muļķim lieki maksāt.

Cenu ziņā vienā kategorijā ar visiem pārējiem auto, ko skatos - ar vēlamo aprīkojumu kaut kur ap 23-24k. Skatos papildaprīkojuma sarakstu - principā vienalga, vai ņem "Active", "Ambition" vai "Style", vienīgā atšķirība šķiet, ka ja ņem Active vai Ambition, vairāk naudu izdod par papildaprīkojumu, kamēr ja ņem "Style", mazāk jāpērk klāt.

"Style" pamatkomplektācijā gan nāk ar 17" diskiem - nezinu, vai tas neietekmē komfortu negatīvi (varbūt risinājums ir nopirkt 16" disku komplektu ziemai, bet 17" atstāt vasarai").

Vārdu sakot, Yeti tiek iekļauts izbraucamo auto sarakstā, kas pašreiz sastāv no: Honda HR-V, Renault Kadjar, Suzuki SX4 S-Cross, Škoda Yeti. Katram savi plusi un mīnusi...

GB12 Reģ.: 29.03.2011
5 0 Atbildēt

Ja plāno ilgāk braukt, tad labāk maini eļļu ik pēc 15 tk. To, starp citu, iesaka un dara arī dīlerservisu mehi, kuri brauc ar savām markām ar garajiem apkopju intervāliem. Un darīšu es, ja saņemšos uz jaunu auto. Tas 30000 drīzāk ir tāds mārketinga triks - garantiju nezaudēsi, bet, nu, ar visu to, ka longlife eļļa, labāk to mainīt biežāk.

Un neviens jau tev neliek to pie dīlera darīt. Nopērc eļļu, filtru un kaut garāžā

AnK Reģ.: 06.10.2014
1 0 Atbildēt

Biju domājis ņemt 2.0 TDI ar 150 zs + priekšpiedziņu, bet skatos, ka 1.4 TSI ar 125 zs + priekšpiedziņu ir par veseliem 3000 EUR lētāks.

Lai gan neesmu baigā sajūsmā par sīkiem turbobenzīnniekiem. Un ja vidējais ir, teiksim, 7.5/100, bet dīzelim 6/100, izmaksu ziņā tāpat benzīnnieks dārgāks būs (gan nedaudz - ap 5 EUR mēnesī).

bobcat Reģ.: 12.10.2006
1 0 Atbildēt

Man ir 2013 gada Yeti ar Active 2.0 TDI 81 kW (plus šāds tāds nepieciešamais papildaprīkojums). Ja tik Ambition iekļautos zem 20k eināriem... .

Riepas stokā ir R17, ziemai piepirku R16 lietos (ap 600 EUR ar Bridgestones riepām). Toreiz bija laba akcija "bezmaksas" papildaprīkojumam no rūpnīcas. Vēl klāt paņēmu noņemamo āķi.

Pie Thule paņēmu šķērsstieņus un vienu riteņa turētāju uz jumta un vienu riteņu turētāju uz āķa. Patreiz plānā ir šaurā kaste uz jumta.

Vietas pietiek gan diviem lieliem, gan diviem maziem. Vienīgi rati patreiz aizņem bagāžnieku.

Par apkopēm, tā kā plānoju auto ekspluatēt gana ilgi, tad pirmo eļļas maiņu veicu uz 5000km, nākamās katras 15tkm. Pie tam mainu visus filtrus, neskatoties, ka mārketinga cilvēki saka ka nevajagot. Es pats strādāju industriālās tehnikas servisa sfērā un zinu, kas notiek ar filtriem un eļļu.

bobcat Reģ.: 12.10.2006
2 0 Atbildēt

ā un auto ir priekšpiedziņas. Pagaidām neesmu līdis tur kur vajadzētu tjipa pseido 4x4.

Patīk augstais klīrens un augstā sēdpozīcija.

Skaņas izolācija varētu būt labāka, bet tas īpaši netraucē.

bobcat Reģ.: 12.10.2006
1 0 Atbildēt

R17 ir diezgan komfortabls izmērs, jo piekare dēļ augstās virsbūves ir diezgan pacieta, tāda kā kartinga sajūta. Ziemā ar R16 ir mīkstāka braukšana.

bobcat Reģ.: 12.10.2006
1 0 Atbildēt

Viena lieta kas man pietrūkst, ir tas, ka nevar nolocīt blakussēdētāja beņķa atzveltni, Active aprīkojumā to pat par naudu nevarēja piepirkt. Tad masīvākus un pagarus priekšmetus varētu vest salonā. Tā vedam uz jumta.

AnK Reģ.: 06.10.2014
1 0 Atbildēt

Jā, šī fīča man šķita dikti forša, arī ja to nāktos izmantot labi ja reizi gadā.

Par komplektāciju pat nezinu, ko labāk ņemt - Active laikam man nav jēgas ņemt, jo tāpat gribu klāt visādas ekstras, kad tad starpību starp Active un Ambition iznīcina. Un kaut kā līdzīgi ar Ambition un Style. Ja būtu akcija par papildaprīkojumnu dāvanā, noteikti ņemtu Active vai Ambition. Jo sakomplektēt var jebkuru komplektāciju ideāli (kas man patīk ar Škodām, salīdzinot ar citiem ražotājiem, zemākās komplektācijas nav tik ekskludējošas - nav, piemēram, jāņem kaut kāda ūberkomplektācija, tikai lai tiktu pie aizmugurējiem pārkinga sensoriem)

AnK Reģ.: 06.10.2014
2 0 Atbildēt

Paldies par info - izklausās jau labi. Es arī skatījos uz 81 kW versiju, bet kā ir ar jaudu - pietiekama? Apdzīt fūres bez problēmām var? Un kā ar ātrumkārbu, kaut kā baigi pierasts pie sešu ātrumu kārbu, bet 81 kW piedāvā tikai ar 5M.

Jā, un kā ar vidējo patēriņu?

Arī es skatos tikai uz priekšpiedziņas auto. Tur, kur dzīvojam, ir pasūdīgs piebraucamais ceļš, tādēļ augstāks klīrenss tiešām noderētu, bet pilnpiedziņa galīgi nav vajadzīga.

bobcat Reģ.: 12.10.2006
1 0 Atbildēt

Ripo labi, ja liekas ka pietrūkst, tad pārmet robu zemāk.

Man pietiek ar 5 robiem, lai gan labāk gribētu automātu.

Kārba ir ar mazliet savādāku pirmo robu, ja salīdzina ar parastu vieglo.

Man vidējais patēriņš ir ap 7.5 litri. Auto principā dzīvojās pa pilsētu, nedēļas nogalēs ārpus. Ja braukā 50/50 tad mierīgi nestresojot var iekļauties ap 6L uz simtu. Bet ne mazāk. Pērn pārbaudīju braucot ceļojumā pa Lietuvu, velc pa bāni virs 130 vai sēdi astē smagajiem uz 90, zemāku ar ieslēgu AC nevar dabūt.

VWfans Reģ.: 21.02.2004
3 0 Atbildēt

Kāda pieredze ar kvēpu filtra tīrīšanos? Vai tas neiet ciet, ja pārsvarā braucat pa pilsētu?

GB12 Reģ.: 29.03.2011
6 0 Atbildēt

Atslēgas vārds ir "braukt". Ja normāli brauc, tad nekas neiet ciet.

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
3 0 Atbildēt

2010. Gada Yeti ar 81 kW dīzeli, jaudas pietiek, kvēpu filtrs ok, degvielas patēriņš 5.6, ekspluatācijā laukos. Nobraucis 200000 km. Remontētas bremzes, suporti sāk gribēt. Pa garantiju pārkrāsoja durvis. Krāsa lobījās. Mašīna laba. Brauc mani vecāki.

AnK Reģ.: 06.10.2014
3 0 Atbildēt

Paldies par informāciju!

Par motora izvēli būs jāpadomā rūpīgi, jo 110 zs dīzelis tomēr par 1500 EUR lētāks. Bet 1.4 TSI ar 125 zs vēl par 1500 lētāks, kas laikam ekspluatācijā to varētu padarīt par lētāku variantu, salīdzinot ar 2.0 150 zs. Bet 2.0 TDI droši vien resurss daudz lielāks.

Sarežģīti...

bobcat Reģ.: 12.10.2006
2 0 Atbildēt

es brīžiem apdomāju par čipošanu saprāta robežās, lai paceltu no 110 zs uz tiem 140 zs. Maksā plus mīnus 350 eur, kvalitatīvā kantorī.

Bet, ņemot vērā pieaugošos fotoradaru draudus, šo domu atmetu, jo tas motors tāpat vico diezgan pieklājīgi.

Vienīgi silti iesaku paņemt kruīzkontroli, tad var bez stresa braukt. Žēl ka nav ar to advancēto priekšābraucošā auto fīču , ka jaunajiem auto.

AnK Reģ.: 06.10.2014
3 0 Atbildēt

Kruīzkontrole ir manā obligātā aprīkojuma sarakstā

Nortel Reģ.: 16.03.2007
1 2 Atbildēt

Latvijā kruīzkontroli lietoju tikai tajā nepilnus 30 km garajā posmā pirms Daugavpils. Uzliekot 120-130 var bez stresa braukt. Citur neredzu jēgu.

nomiks Reģ.: 30.10.2002
4 0 Atbildēt

Manā pilnīgi noteikti arī. Es ar kruīzu pat pa Rīgu braucu. Izmantoju visu laiku.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
2 1 Atbildēt

Es tikai uz kaut kādiem Viļņas bāņiem u.tml. Latvijā pārāk blīva satiksme, nav īsti, kur izmantot.

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
1 0 Atbildēt

VWfans

Tev bij problēmas ar kvēpu filtru . Bet vai kopumā tā ir izplatīta problēma ?

VWfans Reģ.: 21.02.2004
2 0 Atbildēt

Problēmas nebija, jo iekš manas Merivas kvēpu filtrs nokalpoja deviņus gadus un 213 tūkst.km, tomēr man nepatika kvēpu filtra tīrīšanās biežums. Ja tīrīšanās notiek pilsētas satiksmē, tad tas traucē.

AnK Reģ.: 06.10.2014
3 0 Atbildēt

Tā kā šodien bija darīšanas Pārdaugavā, iebraucu arī pie Forum Auto. No Peugeot klāsta nekas neder, 3008 pašaurs salons un novecojis, 2008 pārāk mazs un 5008 pārāk zems.

Paskatījos arī uz Kia Sportage. Salons - ļoti plašs un viss ļoti ērti izkārtots. Navigācijas/infosistēmas ekrāns labi pārredzams, bet netraucē braucot. Vienīgais uz stūres likās pārāk daudz vadības pogu un slēdžu, bet pie tā jau droši vien diezgan drīz pierastu. Dīleris uzreiz piedāvāja arī izbraukt, tā kā bija mazliet laika, šo piedāvājumu pieņēmu.

Braucu ar jauno Sportage 2WD, 1.7 CRDI, laikam EX (vidējā) komplektācijā (cena - 23690 EUR). Aizbraucu līdz Babītei, tad līdz lidostai, turp-atpakaļ pa grants ceļu starp lidostu un Babīti, un tad pie dīlera. Pēc borta datora sanāca nobraukt 33 km.

Tātad, par primāro bažu - ka motors būs pārāk gauss. Nuuu - mazliet rūpīgāk apdzīšanas laikam jāplāno būtu, bet nekas traģisks nav. Daļa vainas noteikti arī apstāklī, ka ikdienā braucu ar atmosfērisko benzīnnieku, tādēļ ir tendence mest zemākā robā, nekā nepieciešams (jo šim motoram vislielākā grieze no 1250-2750 apgriezieniem).

Ikdienas satiksmē - bez problēmām. Uzņemt ātrumu, uzbraucot uz šosejas - tīrais nieks. Tādēļ motora jauda ir pilnībā pietiekama.

Trokšņu izolācija ļoti labi un kopumā mašīna šķiet ļoti labi nostrādāta. Vienu reizi līdz 130 (pēc spidometra) uzrāvu, arī tad bija OK, lai gan vēja trokšņi bija manāmi.

Izcila sēdpozīcija. Komfortabla gaita, ar nelīdzenumiem tiek galā labi. Pa grants ceļu braucot - līdz 70/80 OK, bet ātrāk baigi skaļi (sīkie akmeņi sitas pret apakšu dikti skaļā veidā). Bet tas nudien nav svarīgi, neesmu jau rallija braucējs. Kaitinošs sīkums - pārbaudot bremzes un auto uzvedību strauji bremzējot uz grants ceļa (uz asfalta šādas iespējas isti nebija), no kādiem 90 uz 40, iedegās avārijas gaismas (kas būtu normāli) - bet tās turpināja degt arī tad, kad situācija sen bija garām un es atkal uzņēmu ātrumu (bija manuāli jāatslēdz).

Vadāmība - viegla. Nav īsti sajūta, ka stūrē palielu krosoveru. Mazliet sajūta, ka sēdi lielā un ērtā kuģī. Kas vispār ir patīkami. Nekādu baigo sānsveri nejutu, bet baigi azartiski arī nebraucu.

Mašīna gan galīgi nav bez trūkumiem. Piemēram, pārredzamība uz aizmuguri nav visai laba. Statnes starp bagāžnieku un aizmugurējo logu ir plašas un bez logiem. Arī aizmugurējais logs ir mazs un šaurs. Patēriņš šajos 33 kilometros arī bija visai liels - 7.8/100 saskaņā ar borta datoru. Pārdevējs teica, ka tas esot, jo mašīna nav iebraukta, un es jau arī braucu ļoti neritmiski - daudz paātrinājumi un bremzēšanas. Mazliet uztraucoši, bet gan jau, ka reālajā dzīvē uz 6.5/100 varēs noturēties, kas arī būtu OK. Atpirkums arī zems - 23%.

Apkopes - uz 150 000 paredzētas 5 gab (ar ieteicamu apkopi uz 10 000 km), vidēji 275 EUR katra.

Patika, ka ļoti daudz tehnoloģijas par salīdzinoši zemu cenu. 7g/150 000 garantija arī dod sirdsmieru. Protams, kas ar to auto būs pēc, teiksim, 50 000 un 100 000 km grūti spriest, bet jaunais Sportage tiešām šķiet ievērības vērts.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
1 0 Atbildēt

Forester neesi skatījies? Tam pat bāzes komplektācija ir tīri sakarīga.

AnK Reģ.: 06.10.2014
2 0 Atbildēt

Pilnpiedziņa principā nav vajadzīga + pārāk dārgs (lētākais dīzelis bez ekstrām 27500).

iciks Reģ.: 29.05.2013
1 0 Atbildēt

Mazliet papildinot par Škodām. Tām parasti vairums ņem Ambition, kas ir samērā prātīga izvēle. Active ir tāda paplika izvēle un ja pieliek klāt vēl visādus labumus, tad jau sanāk vai Ambition cena. Style/Elegance jau ir mazliet augstāks gals un ne vienmēr visu no tā vajag, var ietaupīt.

Par apkopēm - ja auto pēc garantijas vēlies nogrūst kādam, tad taisi vien pēc 30k. Ja vēlies paturēt, labāk 15k. Vari internetā pameklēt, cilvēki ir taisījuši eļļas analīzes un tik ilgmūžīga tā long life eļļa jau nav. Varbūt veicot garos gabalus pa bāni būtu savādāk.

Kolēģim ir 2,0 TDI 110 ZS jetijs (4x4), 6 robu kārba. Pats braucis esmu vien kā pasažieris, bet pēc sajūtām apdzīšanas manevros veiktspējas pietiek, protams, ja vien nepaslinko un iemet zemākā robā, ja vajadzīgs.

Par degvielas patēriņu - auto pa pilsētu gan brauc, bet lielākos attālumus veic ārpus tās. Tad nu it kā ap 5 l varot izspiest. Tas pēc borta datora, reāli būs vairāk.

Auto ir Active klasē, aprīkojums diezgan pieticīgs.

AnK Reģ.: 06.10.2014
2 0 Atbildēt

Paldies! Jā, no Active nav jēgas, jo ja parēķina tās ekstras, ko gribu, tad tāpat sanāk Ambition. Kaut kad būs ar Yeti jāizbrauc. Vizuāli joprojām gan ne pārāk, bet tas galu galā ir sīkums.

aigi Reģ.: 01.08.2005
3 0 Atbildēt

Ar jauno Yeti izbraucu testu rudenī. Nu jāsaka ne ar ko labāks par citiem. Braucu ar 1.4 benzīnu ar manuālo kārbu, liekas ka Activ, jo nebija lielā displeja. Vadās labi, sēdpozīcija laba. Lieliska 2 rindas transformācija (1+1+1), principā, šādu sistēmu vajadzētu katrā auto. Vienīgais, kas nepatika, ka 5tajās durvīs iebūveta cilpa, nevis rokturis, aiz kuras, nesmērejot rokas, var aizvērt durvis. Reāli neērti. Un vēl nepatika, ka visi VW grupas auto +/- saloni ir vienādi, iesēdies Golf, Tiguan vai Yeti nekādas atškirības.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
6 0 Atbildēt

Mani kā benzīna fanu besī tas, ka VW grupas auto liek tos samocītos mazos dzinējus ar turbīnām un kompresoriem. Tāpēc arī patīk foresters, ka tam ir joprojām ir pieejams normāls 2.0 atmosfēriskais benzīnnieks. Lai arī nav raķete, toties var braukt ar komfortu, ziemā silti un nav jāvadā līdzi eļļas kanna.

iciks Reģ.: 29.05.2013
1 0 Atbildēt

Ne Tevi vien, diemžēl tā viņi dara un mūsu viedokli neprasa.

Tā gan nav tikai ar VW vien, bet plašumā ejoša tendence un visticamāk tizlo EURO5, EURO6 u.c. normu dēļ.

Es labāk iegādātos minēto divlitrīgo atmosfērisko benzīnnieku. Maksātu par benzīnu vairāk, toties mazāk lauzītu galvu par iespējamām sekām ilgtermiņā. Jauna auto gadījumā bēda mazāka, bet ar palietotu jau visādi var būt.

imzz Reģ.: 27.02.2015
1 0 Atbildēt

samocītos mazos dzinējus ar turbīnām un kompresoriem -- man pašam ir 1.4 TSI, tāpēc šo jautājumu pastudēju- problēmas mēdz būt tiem, kam ir kompresors, ko piedzen ar ķēdi. Tikai ar turbīnu, piemēram, 1.4 TSI ir jauda 90 kW , ar kompresoru un turbīnu 120 kW. Bet Latvijas publikai parasti nav tie ar kompresoru, ja pērk jaunus auto. Jā, un jauniem auto eļļa nezūd.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
1 0 Atbildēt

TSI, TFSI eļļa zūd jauniem pat vēl vairāk kā veciem. Tam pašam tiguan ir pat speciāli paredzēta vieta un somiņa eļļas kanniņai bagažniekā. 1.8 TSI apēd pat 1 litru uz 3000 km jau garantijas laikā!!! Dīleris saka - tas ir normāli, daudz ir tad, ja ēd 0,5 litrus uz 1000 km. Mans 1.4 TSI patērē litru uz 30 000 km. Bet ir vēl cita mazo motoru problēma - aukstā laikā ļoti slikti silst. Pie -15 jau nācās likt kartonu priekšā radiatoram. Tad vēl tās stulbās kārbas. DSG resurss nav pat 100 000. Manuālā nepārtraukti jāslēgā. Normāli apdzīt (pie 90 km/h) var pārslēdzoties uz 4-to, reizēm 3-šo ātrumu. Un tad vēl skaties, lai tas nabaga motors neuziet gaisā.

imzz Reģ.: 27.02.2015
1 0 Atbildēt

Nu, laikam, kā kurš. Es ar savu 1.4 TSI šogad nobraucu nepieklājīgi maz, tikai 5000 km, eļļa pēc stieņa bija maksimālā līmenī gan gada sākumā, gan beigās.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
2 0 Atbildēt

Zūd gan.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
7 0 Atbildēt

"Vizuāli joprojām gan ne pārāk, bet tas galu galā ir sīkums."

Nu nu... iedomājies, ka tu maksā lielu naudu vai loci katru mēnesi līzingam par auto, kurš tev pat nepatīk...

AnK Reģ.: 06.10.2014
3 0 Atbildēt

Nu, nav jau gluži tā, ka nepatīk (un es pie auto izskata mēdzu ātri pierast). Ir daži auto, kurus vizuāli tiešām nevaru ciest (piemēram, Juke), bet citādi "vizuālais ne pārāk" priekš manis nav tas izšķirošais. Protams, vizuāli man, piemēram, Kadjar vai tas pats Sportage šķiet daudz simpātiskāks - bet no otras puses, Yeti šķiet dikti praktisks, par pāris tūkstošiem lētāks, 30% atpirkumu, ar labākiem garantijas nosacījumiem (salīdzinot ar Kadjar). Visam savi plusi, savi mīnusi. Izbrauks - redzēs.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
1 0 Atbildēt

PIlnpiedziņa. Ziniet, tomēr ir vērts par to nedaudz vairāk piemaksāt Pat, ja reāls labums (ērtības) - tikai pāris mēn.gadā! Saku no savas pieredzes!

AnK Reģ.: 06.10.2014
3 0 Atbildēt

Es no pilnpiedziņas tiešām saredzu jēgu tikai tad, ja bieži ir jābrauc bezceļos un citos tamlīdzīgos apstākļos, kur ar 2WD grūti izbraukt. Ziemā pilnpiedziņas trūkums nekad nav radījis nekādas problēmas un maksāt vairākus tūkstošus iegādes cenā un vēl pāris simtus gadā vairāk par degvielu, tikai lai tās pāris reizes putenī varētu pabraukt par pārdesmit kilometriem ātrāk, nu, nē, paldies

GB12 Reģ.: 29.03.2011
3 0 Atbildēt

Es gan neredzu jēgu par to maksāt. Ja nemaldos, jāpiemaksā 1.5-2 kilo. Priekš pāris reizēm gadā? Man kaškajam+2 bija 4WD, reāli izmantoju tikai vienu reizi tajos 9 mēnešos, kuros man tas auto bija, lauku celiņā pie Lidostas žoga. Bet nesen turpat, tieši tai pašai žļurai izbraucu cauri ar priekšpiedziņas QQ, pie tam, automātu. Tātad, arī tur būtu bez pilnpiedziņas izticis.

imzz Reģ.: 27.02.2015
2 0 Atbildēt

Jāsaka, ka Latvijas publikai patīk skaisti dzīvot ;) Es pirms 3 gadiem, lai atvieglotu sev dzīvi nopirku jaunu Škoda Yeti par 14, 6 K bet cilvēki grib braukt ar Lexus RX par ne vairāk kā 10 K. ( Jā, nopirku ne ar līzingu, bet ar vienu pārskaitījumu uz Karlo Motors, tā, ka Škodas dēļ parādos kritis neesmu. )

Nortel Reģ.: 16.03.2007
2 0 Atbildēt

Laba pilnpiedziņa (patstāvīgā) palīdz jebkuros laikapstākļos, arī uz sausa seguma, ja pārāk ātri esi iegājis līkumā. Nemaz nerunājot par uzsākšanu slapjā laikā.

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

Bija rav4 4x4 bet pilnīgs čau bez atslēdzamas pretbukses . Vienreiz seklā sniegā pie mājas iestrēgu . Tur elektronika momentā izslēdz dzinēju . Ne reizi neizmantoju ( pēc tam jau nekur vairs nelīdu ) Tikkai klīrensu . Pēc rav es biju stingri pārliecināts par 4wd bezjēdzīgumu ...bet....

Tagad avensis .

Nākamais noteikti ar paaugstinātu klīrensu

Bet par 2WD vai 4 . vēl šaubos.... kā uznāk . Pašlaik esmu uz 4wd viļņa

Bolzens Reģ.: 27.12.2006
3 0 Atbildēt

Man šobrīd ir AWD auto. Līdz tam padsmit gadus braukāju tikai ar FWD. Šķiet, ka tomēr nākošais auto atkal būs FWD - ekonomijas nolūkos. Jā AWD ir forši. Bet tas reāli varbūt ir vajadzīgs tikai 1% gadījumu (nedzīvoju laukos). Labs klīrens, labas un paliela diametra riepas, kā arī protams prātiņš ir galvenie nosacījumi viegla bezceļa pārvarēšanai. Nevienam nav noslēpums, ka AWD tērē vairāk degvielas. Manā gadījumā tas naudas izteiksmē varētu būt +200EUR gadā.

iciks Reģ.: 29.05.2013
3 0 Atbildēt

Jā, pilsētas asfaltu slīpējot, braucot pa lielākiem ceļiem var iztikt bez. Ziemā gan ir zināma drošības sajūta, taču var iztikt arī ar priekšpiedziņu, jo pilnpiedziņai bez lielāka degvielas patēriņa tāpat citi mīnusi:

1) tehnoloģiski sarežģītāks auto - attiecīgi vairāk kam lūzt;

2) riepas - lielāks nodilums.

3) mazāka izvēle auto tirgū. Šis gan vairāk attiecas uz lietoto auto tirgu.

4) maksā vairāk.

Var vēl minēt visādus sīkumus, kā piemēram, noplīsušu auto nevar šlepēt vairāk kā 50 km u.tml. Neviens tāpēc neatteiksies no pilnpiedziņas, taču kopējā bilancē mīnusi ir. Saprotams, lauku apvidū tas viss neatsver ieguvumus, bet tipiskam pilsētniekam ir vērts šo lietu pārdomāt.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
1 4 Atbildēt

Par riepām ir tieši pretēji - pilnpiedziņai tās dilst mazāk. Pilnpiedziņas esamība atļauj braukt pat ar sliktākām (lētākām) riepām. Pilnpiedziņa ziemā un sliktos ceļos patērē MAZĀK degvielas. Tehnoloģiski sarežģītāka tur nekā nav, toties ir lielāka stabilitāte uz ceļa dēļ neatkarīgās piekares (izņemot džipveidīgos).

VWfans Reģ.: 21.02.2004
2 0 Atbildēt

Sakomplektēju savu sapņu Škoda-Yeti. Tā būtu Active komplektācijā ar 1,2 TSI 110 zirgspēku motoru un mehānisko ātrumkārbu. Cenu lapā cena ir 16294 EUR. Klāt no ekstrām izvēlētos: kādu no tumša toņa metāliskajām krāsām (360 EUR), rezerves riteni (145 EUR), dzinēja aizsargpannu (110 EUR), sadalošo sietu starp bagāžnieku un salonu (95 EUR), miglas lukturus (175 EUR), signalizāciju (215 EUR) un elkoņu balstu (165 EUR). Tātad par papildaprīkojumu kopā 1265 EUR, un kopējā cena 17559 EUR.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
1 0 Atbildēt

Labāk būtu ņēmis autonomo apsildi, apsildāmu vējstiklu un orģinālo balto krāsu.

imzz Reģ.: 27.02.2015
2 0 Atbildēt

Kāpēc tieksme uz pašu mazāko motoru ? Diez vai esat tās dīvainās teorijas, ka bezgalīgi mazs motors patērēs bezgalīgi maz degvielas, piekritējs. Pie tam,cik atceros , tad YETI 1,2 TSI motoram ir alumīnija bloks, kurš 1,4 TSI un citiem ir no čuguna. Čuguns tomēr pārbaudīta vērtība.

VWfans Reģ.: 21.02.2004
2 0 Atbildēt

Tāpēc, ka 1,4 TSI pie līdzīga aprīkojuma ir par 700 EUR dārgāks nekā 1,2 TSI.

iciks Reģ.: 29.05.2013
0 0 Atbildēt

Skatoties VWfana teikto par to sietu (īsti nesaprotu, kamdēļ tas būtu TIK vajadzīgs) atminos kolēģa teikto par augstākminēto jetiju - vietas bagāžniekā gribētos vairāk. It kā ikdienai jau pietiekot, bet grib tā sirsnīgāk vest vai ielādēt bērnu ratus un vēl, tad ir mazāk, nekā liktos no auto ārējā izskata.

P.S. VWfan, varbūt es knauzerējos, bet 145 eur par rezerves ratu šķiet mazliet par daudz.

VWfans Reģ.: 21.02.2004
3 0 Atbildēt

Varbūt padārgi, tomēr rezerves riteņa (nevis putu) esamība dod sirdsmieru.

iciks Reģ.: 29.05.2013
0 0 Atbildēt

Nevienā brīdī neapšaubu rezerves riteņa nepieciešamību, man pašam ir. Vien liekas, ka tā summa mazliet par lielu. It kā jau liekas, ka uz to tūkstošu fona pāris desmiti eiro šur vai tur, bet padomājot ikdienišķās kategorijās - tomēr nauda.

T.i. - domāju, ka pats var salasīt šo komplektu mazliet lētāk.

Opel Blitz piedāvā 16nieka rezerves riteni par 66 eur. Tas atkal liekas aizdomīgi lēti

Nortel Reģ.: 16.03.2007
1 0 Atbildēt

Vai opcija "rezerves ritenis" gadījumā nenāk kopā ar to ieliktni bagažniekā, kur tas ritenis glabājās? Jo ir redzēti, tiesa citas markas, auto, kuriem pat fiziski nav vietas rezerves ritenim vai arī tā vietā ir kaste mantām zem paceļamās grīdas.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
1 0 Atbildēt

Jau 15 gadus pie stūres bet rezerves ritenis nav izmantots.

bobcat Reģ.: 12.10.2006
1 0 Atbildēt

jap, Yeti rezerves ritenis nāk ar speciālo vietu un paaugstināto grīdu bagāžniekā. Tas ritenis nozog labu tiesu no apjoma.

1.. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ..122
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti