Gāzes apkure privātmājai

Piebaldzens Reģ.: 04.06.2006

Laikam jau sjeit ir bijusjas diskusijas, bet nu tomeer interesee - gaazes apkure privātmaajai - tipa lielais baltais rezervuaars pie maajas un tad pa vadu liidz gaazes apkures katlam...

Kaa tur ir ar gaazes piegaadi - piegaadaatjiem (piegaade pieRiigaa - 30 km no pilseetas), cik maksaa pati gaaze un aptuveni cik izmaksaatu apkure menesii 150 m2 maajai???

 
kontradmiral Reģ.: 07.12.2004
0 1 Atbildēt

Bez stresa šogad granulām cena vēl tikai augs, šķeldas un granulu ražotāji jau brīdina pašvaldības, kurām ir biomasas katlu mājas, ka būs vēl dārgāk. Tas ir diezgan loģiski, jo degvielas cenas augšā, kas veido būtiski daļu pašizmaksā + lētā Baltkrievijas šķelda ir izgājusi no tirgus + pieprasījums augošs, jo daudzi slēdzas no gāzes nost un pāriet uz biomasu. Karoč tuvāko gadu stabili viss būs dārgs, gāze nežēlīgi, bet pārējais - malka, ganulas, briketes, šķelda, elektrība vienkārši dārgi. Vienīgais nezinu kas notiek ar cenām LPG un kurināmajai DD, cik straujas izmaiņas šiem jau ir bijušas un plānojas nav ne jausmas

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

cenas bik nokrita. nu jau briketes var dabūt pa 220. vairāk interesē, vai vasarā kritīs vel, jeb viss būs slikti. pamazinot T mājā pa 1 grādu, mēnesī ietaupijās ap 100 kubiem gāzes..

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Ķīpsalas izstādē man viens Saules bateriju īpašnieks pastāstīja, ka tādā vidēji saulainā marta dienā viņa 10 kW kilovatu sistēma saražojusi 5 kWh kilovatstundas enerģijas, kas nonākušas sadales tīklā. Tad nu tajā dienā viņa siltumsūknis labi pakotai un siltinātai mājai patērējis 7 kWh elektroenerģijas. COP koeficients esot 5.

Sanāk, ka dienas bilance - 2 kWh patēriņš visas mājas siltumam.

Patisons Reģ.: 24.04.2017
1 0 Atbildēt

Man martā tika saražotas 876kWh, un tas ar 6.5kW paneļiem un 6kW invertoru. Vai nu trūkst kādas nulles vai bojāta sistēma. Rekords martā bija ap 40kWh dienā.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Tfu, laikam 15kWh, ne 5.

jjjj Reģ.: 13.04.2018
0 0 Atbildēt

Pēdējās 30 dienās (11.03-10.04) mana 13 kw saules sistēma saražoja kopā 1171 kwh. Rekords bija 2. aprīlī. Dienas laikā 64 kwh . No tām iedzinu Sadales tīklā 32 kwh. Bet pārējās 32 kwh sadalījās šādi - 12 kwh sadzinu akumulatoros priekš nakts, 20 kwh notērēju. Bet vispār no marta sākuma no ST neņemu neko! Pat naktī!

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Vai tad 11kW nav maksimums, ko individuālais enerģijas ražotājs var uzstādīt, ja grib to enerģiju laist sadales tīklā?

Ja neslēdzas pie tīkla, tad jau laikam var likt, cik grib. Tikai tad vajag lielus akumulatorus.

feciic Reģ.: 09.05.2008
0 0 Atbildēt

Tekuila rakstīja: Granulas palikušas divas reizes dārgāk,kolēģis pagāšogad par maisu maksāja 1.85 eur tad šogad lētāko atrada par 4 eur.

Ar granulām kurinu gadus 9, tādu cenu(120eur/palete) neatceros, kaut tiek pirkts no vietējā vīriņa, kurš parasti palien 10-15eur zem vispārejās tirgus cenas. Vēljovairāk pērkot veikalā, pirms divām nedēļām atveda par 250eur palete(3,90 maiss)

Patisons Reģ.: 24.04.2017
0 0 Atbildēt

Man ir malkas apkure vai rezerves variants elektrība. Šogad tika izmantota arī elektrība, jo pagājušajā gadā uzliku saules paneļu sistēmu. Tie, kas vēl domā, noteikti jāliek hibrīdais invertors, baterijas var likt vēlāk. Malkas nepērku vai nu savā mežā ir kritušie koki vai valsts mežā. Ja dodas uz valsts mežu, tad jāvienojas ar vietējo LVM daļu, lai nesanāk pants. Degviela un eļļa gan palikusi dārgāka zāģēšanai un pašizvešanai. Jā ir čakars ar malku, bet sanāk pasportot un darba ar vērtīgāks palicis.

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 0 Atbildēt

Ja pārrēķina darbu tavā stundas likmē, gan jau malkas apkure ir vnk nežēlīgi dārga. Un nekādi nesanāks "ai tas man hobijs un sports, ko brīvā laikā darīt". Jo darīšana ir siesta lieta un uz keksiņu cepšanu nekādi nevar aizmainīt. Attiecīgi - neviena malka nav tik dārga kā tā, kas bez maksas.

Ar sievietēm līdzīgi ....

GTD2 Reģ.: 18.10.2004
3 1 Atbildēt

efekttīvāks veids par saules paneļiem, šī iekārta maksā tikai 995 eiriki

www.youtube.com/watch?v=rAgxb92a2Kc

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
1 0 Atbildēt

man ir tā: siltās grīdas, granulu katls, un akumulācijas tvertne, ko silda arī 2 uz jumta esoši saules kolektori.

Saulainās marta dienās granulu katls neieslēdzas. Cik kw saražo, nezinu. Bet šosezon nevis 4 paletes granulu, bet trīs ir izkurinātas.

Tekuila Reģ.: 07.01.2022
0 0 Atbildēt

Cik liela akumulācijas tvertne(litri)un kāda platība tiek apkurināta?

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
0 0 Atbildēt

410 litri un ap 280 m2

kontradmiral Reģ.: 07.12.2004
0 0 Atbildēt

topinamburs rakstīja: man ir tā: siltās grīdas, granulu katls, un akumulācijas tvertne, ko silda arī 2 uz jumta esoši saules kolektori.

Saulainās marta dienās granulu katls neieslēdzas. Cik kw saražo, nezinu. Bet šosezon nevis 4 paletes granulu, bet trīs ir izkurinātas.

Tonnā granulu ir ~5MWh enerģijas, ņemot vērā, katla lietderības koeficientu reāli ir kādi 4MWh. Tas tad arī varētu būt tas apjoms, ko esi ieguvis. Naudas izteiksmē pie šodienas cenām esi ietaupījis kādus nepilnus 300EUR. Cik bija investīcija?

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Investīcija ir un ne maza

Tomēr 200k tādu investoru un 1 teravatstundas TWh kuģi no Katāras vai ASV vairs nevajag. Gadā. Vai 250k tonnu granulu. Gadā.

www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/latvenergo-iegadasies-papildu-gazes-rezerves-latvijas-energetiskajai-drosibai.a445141/

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
0 0 Atbildēt

Ap 1000 eiro. Un tie man nodrošina ari silto udeni gandriz visu vasaru.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Ups, tas bija uz mēnesi, gadā, nu labi, reiz 12 nebūs, pieņemsim reiz 5.

Tomēr 200k tādu investoru un 5 teravatstundas TWh kuģos no Katāras vai ASV vairs nevajag. Gadā. Vai 1250k tonnu granulu. Gadā.

www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/latvenergo-iegadasies-papildu-gazes-rezerves-latvijas-energetiskajai-drosibai.a445141/

Ar 200 miljonu ieguldījumu uz visu valsti gadā vairs nevajag 5TWh gāzes gadā.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 1 Atbildēt

Es neplānoju mājai mainīt apkuri. Ar visu “dārgo” dabasgāzi apkures izmaksas sanāk izdevīgākas par alternatīva (un pat mazāka) īpašuma elektrības, siltumsūkņa vai granulu apkures izmaksām. Šobrīd, 2022.gadā. Vairāk nepatīk nekonkrētība par dabasgāzes pieejamību no LG. Cerams, tomēr tā dabasgāze vienmēr mums būs. No tā lielos vilcienos būs atkarīga arī valsts ekonomikas ilgtspēja un konkurētspēja.

Tomēr gribētu atzīmēt vienu reālu risinājumu, ja tomēr dabasgāzes vads kļūst tukšs. Gāzes katls var tikt pārprogrammēts arī uz LPG (balonu gāze). Kas noteikti būs pieejama arī turpmāk kā naftas produkts (degviela). Tad nu kritiskā situācijā (atkal - ir vienas ziemas pieredze uzreiz pēc mājas būvniecības) atkal būs čakars ar lielajiem 80l Lpg baloniem, tos jāstaipa iekšā katlu telpā pa vienam, javieno klāt, jāsamirdina māja utt. Bet - vismaz komforts saglabāsies.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
1 0 Atbildēt

Nav iemesla domāt, ka LPG tev būs pieejamāka par dabasgāzi. Ne viens, ne otrs tuvākajā laikā no tirgus pazust netaisās un nav arī iztrūkstošs ieguves līmenī. Problēmas pamatā ir loģistikā un tā kā tie ir relatīvi tuvi un aizstājoši produkti, kā pats norādi, lielas atšķirības to pieejamībā nebūs - ja trūks, tad abi reizē.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Esmu gandrīz drošs, ka dabasgāzes vakuuma rezultātā sašķidrinātā propāna gāze tomēr būs pieejama.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Nu nu... Kur tev tas dabasgāzes vakuums radīsies? Un ja tiešām radīsies, tad notiekti pie tās propāna gāzes kāds cits tiks pirms tevis.

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 0 Atbildēt

Siltumsūkņa el rēķins ir aptuveni par 20% mazāks kā gāzes rēķins. Izlīdzināti. Pārbaudīts. Un tam uzspļaut uz gāzes trubas tukšumu. Gāzes katls uz el. vadu tukšumu gan nevar uzspļaut.

Idejiski el enerģija ir funkcija no gāzes, kas realizējas ar aptuveni 2 gadu nobīdi, jo tarifi jāskaņo ar SPRK. Protams, ja gāze gala patērētājam paliks lētāka, būs otrādi. Bet tas maz ticams

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Tajā pašā laikā pie elektrības vadu tukšuma gāzes katlam pietiks ar mazu UPSi lai darbotos kamēr siltumsūknim vajadzēs jaudīgu ģeneratoru...

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
1 1 Atbildēt

Fufelīgs apgalvojums, kas neņem vērā apstākūs. Kamēr gāzes sistēma visur ir prognozējama efektivitātē un pieļauj iespēju izveidot rezerves - ja gribas var uzstādīt lielo mājas cisternu visai sezonai, tikmēr siltumsūkņa efektivitāte ir ļoti plaši staigājošs jēdziens. Ja māja ir purvā ar pietiekamu platību - siltumsūknis strādās lieliski. Ja mazā zemes pleķītī sausās kāpu smiltiņās - būs sliktāk kā ar gaisa siltumsūkni un daudz neatšķirsies no vienkāršas kurināšanas ar elektrību.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Jā, šis "reālais risinājums" man diezgan nepatīk - sliņķi nākotnē diezgan nesmuki stums propāna cenas augšā...

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
2 0 Atbildēt

kasinsh79 rakstīja: Es neplānoju mājai mainīt apkuri. Ar visu “dārgo” dabasgāzi apkures izmaksas sanāk izdevīgākas par alternatīva (un pat mazāka) īpašuma elektrības, siltumsūkņa vai granulu apkures izmaksām. Šobrīd, 2022.gadā. Vairāk nepatīk nekonkrētība par dabasgāzes pieejamību no LG. Cerams, tomēr tā dabasgāze vienmēr mums būs. No tā lielos vilcienos būs atkarīga arī valsts ekonomikas ilgtspēja un konkurētspēja.

Tomēr gribētu atzīmēt vienu reālu risinājumu, ja tomēr dabasgāzes vads kļūst tukšs. Gāzes katls var tikt pārprogrammēts arī uz LPG (balonu gāze). Kas noteikti būs pieejama arī turpmāk kā naftas produkts (degviela). Tad nu kritiskā situācijā (atkal - ir vienas ziemas pieredze uzreiz pēc mājas būvniecības) atkal būs čakars ar lielajiem 80l Lpg baloniem, tos jāstaipa iekšā katlu telpā pa vienam, javieno klāt, jāsamirdina māja utt. Bet - vismaz komforts saglabāsies.

Tie, kas jau sākotnēji paredz apkuri ar LPG, tos balonus tur kastē ārpus mājas komplektā pa 6 vai 4 un piegādā bez saimnieka ziņas. Automātika ziņo kantorim, kad jāved.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
1 0 Atbildēt

Reāls piemērs zināms arī man. Vienīgi tā LPG mašīna bieži manāma. Es teiktu - nepieklājīgi bieži

wons Reģ.: 26.07.2017
3 3 Atbildēt

Viennozīmīgi siltuma sūknis+saules bačas.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Šis variants varētu strādāt. Paziņas tieši to izdarīja. Esot iespaidīgi samazināts elektrības rēķins (pirms tam šoziem bija līdz 400 eur mēnesī).

Vien kāda velna pēc tad viss tas čakars ar dabasgāzes projektēšanu, ievilkšanu, nodošanu utt.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Plus mājai stiprinātā konstrukcija un katrā stāvā 2 tonnīgas malkas krāsnis. Ar apvalku, brīvu telpu un ventilatoriem, lai varētu regulēt siltuma daudzumu.

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

Nevajag tik daudz to krāšņu, tik gaisa apmaiņa lai starp telpām būtu. Jotulam ir labi varianti, kad ar pāris pagalēm istabā pa pliko dzīvosi ... Tāpat arī ja ir ātrija tipa telpa kas savieno abus stāvus, ir ļoti efektīvi un izskatīgi kamīni ...

Un 2 tonnīgas toč sen nevajag, stabili pietiek ar tādu kas vienam cilvim paceļama, ja pa vienai uz katru vai uz ik pāra istabu ....

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Mazkrāsns un siltumakumulācijas masa ir divi pavisam atšķirīgi koncepti.

Divu un vairāk siltuma ieguves sistēmu integrācija ir ļoti perspektīva. Automatizācijas ērtums un pieejamas lētas papildus jaudas.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Par šo man arī ir iebildumi, no tās siltumakumulācijas masas, ko vecās podiņkrāsnis man laukos nodrošina 2x biežāk kurināts mazais Jotuls vēsi kompensē, pie kam ar aptuveni 4x mazāku malkas patēriņu ...

wons Reģ.: 26.07.2017
1 1 Atbildēt

siltumsūkņi ar visādi, tur jaunākie un ziemeļeiropai domātie būs daudz efektīvāki un saule jau kādu laiku spīdēs

kontradmiral Reģ.: 07.12.2004
1 0 Atbildēt

kasinsh79 pagaidām vari priecāties ar lēto gāzes cenu, jo valsts līdz aprīļa beigām subsidē, bet kas būt tālāk ir miglā tīts. Maijs, jūnijs +56% pret subsidēto. LG mājsaimniecībām pārskatīs tarifu 01.07.Ja nebūs valsts atbalsts, tad gatavojies, ka tuvāko gadu izmaksu pieaugums pret šā brīža subsidēto būs gandrīz x3. Tas viss no publiskajiem avotiem.

boliks Reģ.: 22.03.2004
0 0 Atbildēt

Cik tad īsti varētu būt tas pieaugums. Daži saka ka pat x 6.

kontradmiral Reģ.: 07.12.2004
0 0 Atbildēt

Šobrīd valsts subsidētā gāzes cena par MWh (ar visām pārvadēm, akcīzēm un PVN) ir 48,72EUR/MWh, kur pati gāze bez PVN maksā 29,24EUR/MWh. Šobrīd biržā gāzes cena uz tuvāko gadu ir virs 100. Pieņemsim ar tirgotāju uzcenojumu 110 bez PVN. Nomainām 29,24+PVN uz 110+PVN un pieliekam visas pārējās izmaksas, kopā sanāk 146,44EUR/Mwh ar PVN. Izdalām paredzamos 146,44 ar esošajiem 48,72 sanāk gandrīz precīzi 3x vairāk.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Vairāk par saviem cipariem mani uztrauc globālie valsts konkurētspējas cipari. Nav galīgi nepavisam cerīgi, ja pārtikas grozs mēneša griezumā izmaksās, teiksim, 800 eur… par pārējo nemaz nerunāsim (izklaidei kirdik pilnīgi)…

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
0 0 Atbildēt

Šobrīd 800? Tad grozā par daudz kārumu un smalkumu. Ir, kur ietaupīt.

Salīdzinu ar savu 5 cilv. ģimeni.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Nē taču. Šobrīd 400 gan sanāk. Negribētos dubultot izmaksas utt.

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
0 0 Atbildēt

Prognoze ir 25% pieaugums . Tev nekas traģisks nenotiks.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 1 Atbildēt

Domāšanu ir jāmaina... Nevis proletāriski gribēt, lai nepieaug izdevumi un taupīt uz smalkumiem, bet domāt par to, ko izdarīt labāk/vairāk, lai nebūtu par to jāuztraucas.

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
2 0 Atbildēt

Lielā krīzē, tādā kā hiperinflacija vai t.s. lielā depresija, tava lielā alga un/vai iekrājumi ātri nonullēsies.

Mazi bet savi īpašumi, spējas būt fleksiblam, un vispusīgas prasmes, t.sk. dārzkopībā, tas juku laikos pasargās vairāk kā lieli ienākumi

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Tieši tā. Un man tas viss ir ;) Bet tas nekādi nemaina attieksmi pret to, kā rīkoties šodien - ir jābūt gatavam izdzīvot un taupīt, nevis tas jādara jau tagad, kad vienīgais rezultāts no tā ir IKP (t.i. visu kopējās labklājības) samazināšanās.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
2 1 Atbildēt
raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Joprojām jau nav pārāk plaši pārstāvētas idejas par visādām taupīšanām lokālā patēriņā un enerģijas ražošanas aprēķiniem.

Tāpat vecā doma, ka, lūk, nu mēs projektējam māju/sabiedrisku būvi un tur būs tikai 1 veida apkure - nu no tās domas ir jāatsakās.

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

Tas ar ir aplams problēmas redzējums. Jo ir tikai viens enerģijas veids bez kura principā nekādi nevar iztikt - elektrība. Un elektrība ir vajadzīga neatkarīgi no apkures veida, ja vien nerunājam par malkas krāsnīm/kamīniem gandrīz katrā telpā.

Arī man lai būtu efektīvs rezultāts pie granulu katla, tad ir piespiedu gaisa padeve ar elektrisku ventilatoru, ūdens maisītājs un 2 ūdens sūkņi un protams kontrolieris katlam un termostatiem. Nemaz nerunāsim par gaisa rekuperāciju.

Tātad faktiski pareizais ceļš būtu orientēties uz elektrību, un diversificēt tās ieguves veidus.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
1 0 Atbildēt

Apkuri mājā var nodrošināt ar 2 vai 3 apkures veidiem. Atsevišķi, vienlaicīgi, kombinējot.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 1 Atbildēt

Un tu gribi teikt ka tev nav vajadzīga elektroniska kontrole tam kādu temperatüru jāsajauc un jālaiž uz siltām grīdām, kādu uz radiatoriem un kādu uz dušu ???

Un protams "vari iztikt" bez recirkulācijas sūkņiem utml. ????

Un pat nesākšu pieminēt, ka lielai daļai no veidiem bez elektrības tu siltumu pat neiegūsi ... nu tā ka vispār neiegūsi ...

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
1 0 Atbildēt

Tev tiešām nepielec? Tak saules kolektoram uz jumta ar pašcirkulāciju un malkas krāsnij tev jābūt!

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
1 0 Atbildēt

Kurā vietā tika teikts, ka elektrību nevajag?

Tas tagad tāds jauns trends - izdomāt un tad apstrīdēt?

Es saprotu, ka, ja māja ir uzbūvēta un tur kaut ko būtiski mainīt ir šādas tādas problēmas.

Dombura raidījumā tur tās teravatstundas grafikā bija sazīmētas, cik elektrībai, cik rūpniecībai, cik mājsaimniecībām. Tur parēķinot var daudz ko labāk optimizēt.

aigi Reģ.: 01.08.2005
2 0 Atbildēt

plānots mēneša griezumā uzsākt būvēt ģimenes māju. Pēdējo 1/2 gadu esmu izracies cauri dažādiem apkures veidiem un esam apstājušies pie gaiss-ūdens siltumsūkņa + rekuperācijas ar siltuma/mitruma atguvi un kā papildinājums neliela malkas kamīnkrāsns un uz jumta saules paneļi.

Gāze nē, jo tuvumā nav, savukārt balonos bija kā variants, bet nepārliecināja mani.

Mans viedoklis, ka jaunbūvei šāds ir zelta vidusceļš. Neprasa daudz telpas, viss ir automatizēts līdz ar to neesi piesiets mājai un tiek noklāts 95% no visa apkures sezonas. Tās stundas, kad ir zem -20 ar kamīnkrāsni jāpietiek, no pieredzes iepriekšējai mājai ar daudz sliktāku siltinājumu, kā plānots šajā.

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
0 2 Atbildēt

Atkarīgs no mājas izmēra. Un gaiss - ūdens visneefektīvāks būs tad, kad tas visvairāk nepieciešams. Arī saules paneļi tad dos maz.

Es izvēlētos zemes siltumsūkni.

WALA Reģ.: 19.06.2002
3 1 Atbildēt

zemez perimetrālais siltumsūknis ir labs tikai tad ja pastāvīgi atrodas zem gruntsūdens līmeņa, ja tā nav, tad gaiss- gaiss utml. var izrādīties stipri efektīvāks un neprasa lielus ieguldījumus ...

Tipa mēdz sasalt (apaugt ar ledu) āra kontūrs un no efektivitātes vairs nav ne smakas ...

aigi Reģ.: 01.08.2005
0 0 Atbildēt

Zemes siltumsūknis ir afigena dārgs. Vismaz 15k ar zemes darbiem, tas ir tur pat 2x dārgāk kā gaiss ūdens. Rēķināju, ka gada griezumā tu ietaupi vidēji 300-500€. Tātad atmaksājas pēc padsmit gadiem.

Ja ir nauda tad labāk ģeotermālo sūkni likt.

Kad tev gaiss ūdens būs visneefektivākais, tu jau būsi no saules uzkrājis rezervi, ko ņemsi par samērā lētu naudu. Līdz ar to neefektivitāte stipri samazinās.

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
0 0 Atbildēt

Tikko viens liek gaiss ūdens. 17 k. Lai dies nogrābstās...

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Izklausas pēc liela objekta, vai arī nepieciešamības pēc nopietnas jaudas -a la privātais baseins ...

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
0 0 Atbildēt

da nē, maza mājele... Nezinu, vairbūt viņš maksā par pilnu faršu ar silto grīdu instalēšanu? Vienalga šķiet dārgi.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Man ar izklausās daudz, jo man tāda summa būtu aptuveni, ja dzilurbuma siltumsūkni taisītu ... jo perimetrālo es negribu ...

kontradmiral Reģ.: 07.12.2004
0 0 Atbildēt

Ja māja ir samērā neliela, energoefektīva un un plāno izmantot siltās grīdas, tad šis varētu būt labs variants. kamēr māju uzbūvēsi gan jau elektrības cenas arī būs nedaudz nomierinājušās

wons Reģ.: 26.07.2017
0 0 Atbildēt

topinamburs rakstīja: Tikko viens liek gaiss ūdens. 17 k. Lai dies nogrābstās...

Gaiss - ūdens 140m2 mājai ~9000eur iekļaujot uzstādīšanu, apsaisti.

aigi Reģ.: 01.08.2005
1 0 Atbildēt

Tas jau ir dārgi. Man uz 145m2 māju ir vairāki piedāvājumi par 7000-7500€. Pagaidām izskatās ka ņemšu Daikin ar atsevišķu boileri 300l.

wons Reģ.: 26.07.2017
1 0 Atbildēt

Piedāvājums ir ar visu uzstādīšanu un pilnu apsaisti. SS Nibe. Man ar piedāvā lētākus, bet negribu tos pirkt, lai nesanāk, ka pēc laika būšu no tiem, kuri pilnā balsī auro par mega lieliem elektrības rēķiniem.

aigi Reģ.: 01.08.2005
1 0 Atbildēt

Nibe ir dārgāks par Daikin, tas tiesa. Par Daikin es esmu dzirdējis tikai to labāko, bet nu līdz likšanai jau viss var mainīties un vēl gaidu 2-3 piedāvājumus.

AD666 Reģ.: 20.12.2019
1 0 Atbildēt

Galvenais izvēlies kvalitatīvus meistarus/montierus, pretējā gadījumā vienkārši beigās samaksāsi vairāk.

Es, kā cilvēks kurš šajā nozarē darbojas sen, esmu redzejis dažādas lietas, Daikin ir/bija" labs, bet visam ir savi plusi un mīnusi.

Ir kas plānots ar ventilāciju un kondicionēšanu?

People Reģ.: 28.09.2020
1 0 Atbildēt

Par gāzes cenām,- neesmu kompitents spriest. Sajūtu ar rumpi, ka mana svētība ir lielā mute un ilgspēlējoši lieli bluķi.

wons Reģ.: 26.07.2017
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja: Tas ar ir aplams problēmas redzējums. Jo ir tikai viens enerģijas veids bez kura principā nekādi nevar iztikt - elektrība. Un elektrība ir vajadzīga neatkarīgi no apkures veida, ja vien nerunājam par malkas krāsnīm/kamīniem gandrīz katrā telpā.

Arī man lai būtu efektīvs rezultāts pie granulu katla, tad ir piespiedu gaisa padeve ar elektrisku ventilatoru, ūdens maisītājs un 2 ūdens sūkņi un protams kontrolieris katlam un termostatiem. Nemaz nerunāsim par gaisa rekuperāciju.

Tātad faktiski pareizais ceļš būtu orientēties uz elektrību, un diversificēt tās ieguves veidus.

Pilnībā piekrītu.

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
1 0 Atbildēt

WALA rakstīja: Izklausas pēc liela objekta, vai arī nepieciešamības pēc nopietnas jaudas -a la privātais baseins ...

cena ar visām siltajām grīdām no siltinājuma līdz 'atslēgai'

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Tāpat izklausas padaudz, bet nu mazums kas tur ar materiāliem, vadību, fīčām utml.

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 0 Atbildēt

WALA rakstīja: Man ar izklausās daudz, jo man tāda summa būtu aptuveni, ja dzilurbuma siltumsūkni taisītu ... jo perimetrālo es negribu ...

Dziļurbuma sūknis pirms 10g bija 12k. 16kw sūknis! Šodien vajadzētu būt zem 10. 17 ir kautkas kosmisks. Pieņemu, ka tajā cenā ir pilnīgi viss, kas saistīts ar apkuri.

Interesentiem varu izstāsīt, ka sistēma ir atvērta un tāpēc tur īpaša vieta jāparedz karošanai ar līdzi nestajiem sārņiem.

AD666 Reģ.: 20.12.2019
1 0 Atbildēt

WALA rakstīja: zemez perimetrālais siltumsūknis ir labs tikai tad ja pastāvīgi atrodas zem gruntsūdens līmeņa, ja tā nav, tad gaiss- gaiss utml. var izrādīties stipri efektīvāks un neprasa lielus ieguldījumus ...

Tipa mēdz sasalt (apaugt ar ledu) āra kontūrs un no efektivitātes vairs nav ne smakas ...

Gaiss- gaiss nekad nebūs efektīvāks par gaiss- ūdens, aizmirsti!

Sasalt āra kontūrs? Visi normālu ražotāju gaiss-gaiss, gaiss- ūdens un ģeotermālie ir ar apsiledes elementiem un tie ir spējīgi paši savi "atkausēt", sasalst tā sauktie "kondicionieri" kuri tik un tā skaitās siltumsūkņi un Latvijā ir redzēti gadījumi kur klientiem šādi tiek "iesmērēti".

Man gan privātmājai, gan vasarnīcai ir siltumsūkņi, vasarnīcai Madonas pusē, ir jau pavecs Mitsuks pienvisiem lielajiem mīnusiem nekad tur nekas nav pārklājies ar ledu.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Te jau vēl tāds interesants jautājums - cik maksā kilovatstunda elektroenerģijas, ja to turpat uz vietas saražo no propāna vai dabasgāzes. Un tad ar to enerģiju darbina siltumsūkni.

www.energy.gov/sites/prod/files/2013/11/f4/webcast_2009-0514_chp_in_facilities.pdf

scholarsjunction.msstate.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=3052&context=td

www.yanmar.com/global/energy/ghp/

jjjj Reģ.: 13.04.2018
1 0 Atbildēt

raimondsm rakstīja: Vai tad 11kW nav maksimums, ko individuālais enerģijas ražotājs var uzstādīt, ja grib to enerģiju laist sadales tīklā?

Ja neslēdzas pie tīkla, tad jau laikam var likt, cik grib. Tikai tad vajag lielus akumulatorus.

Par tiem 11 kw daudziem nav skaidrības. Tātad, 11,1 kw ir nevis maksimālā saules paneļu jauda, bet gan maksimālā jauda invertoram (virzienā uz Sadales tīklu), ja tiek veidots mikroģenerātora pieslēgums pie ST. Tālāk - invertori pamatā ir divu veidu. Vieni ir uzsēdināti paralēli ST vadiem. Šajā gadījumā invertora jaudas maksimums 11,1kw, kā jau minēju un saules paneļi var būt mazliet vairāk (jo ne jau vienmēr šie strādā ar 100% jaudu). Un otra veida invertori var veidot mājas iekšējo, neatkarīgo 220v tīklu (Piemēram Victron Energy invertori). Šajā gadījumā uz ārpusi, uz ST pusi viņu jauda ir jāierobežo uz šiem 11,1kw, bet uz mājas iekšējo tīklu nekāds jaudas ierobežojums neeksistē. Pie tam šajā mājas iekšējā tiklā var tikt saslēgti vēl daudzi citi invertori un attiecīgi, saules paneļu jaudu neviens neierobežo! Ja nu vienīgi savas zemes platība, naudas maka biezums, u.t.t.. Tādēļ arī ir tā, kā jau minēju - man šobrīd strādā 13kw paneļi. Kad uzstādīšu pārējos, kas vēl kaudzē, būs 21 kw. Un nākotnē - iespējams, likšu vēl

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti