Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002

Ierosinu te parunāties par visiem aktuālo tēmu

Pie malas stereotipus un pagātnes auras, autobūve kardināli mainījusies, vairs galīgi nav prātīgi salīdzināt 2016.gada un 1986.gada identiskas markas auto.

Kā Jūs domājat?

 
sciroco Reģ.: 18.12.2002
5 0 Atbildēt

Te daudzi nesaprot JAUNAS mašīnas būtību - viņai ir garantija un kasko!! un nav jāuztraucas, ja tomēr kaut kas notiek

_________________________________________

Kā piemērs, atkal tā pati Jetta TSi, kuru pirku 2014 gadā (operatīvā līzingā)

pirmā iemaksa ~1800 euro

mēneša maksa ~180 euro

Noformēts līzings uz 5 gadi, nobraukuma ierobežojums bija fiksēts uz 150 000 km

vienīgie jūtamie ieguldījumi: kasko, ~350 euro gadā, apkopes ~200-300 euro gadā, nodokļi un T.A.

Citādi - brauc un ne par ko neuztraucies Ja kas notiek, galva sāp dillerim vai apdrošinātajiem

Taisījos braukt 5 gadus, nesanāca, steidzami vajadzēja Universāli

4 gadi pagāja - pārdevu, nomaksāju bankai starpību, vel palika pāri nauda (apmēram puse no tas ko samaksāju kā pirmo iemaksu). Ja brauktu 5 gadus, būtu atgriezis visus 1800 euro, ko nākotnē var izmantot par jauna auto pirmo iemaksu

Ja var atļauties, kāpēc ne ?

Protams, es arī par to ka jāvērtē savas finansiālas iespējas !!! (obligāti jāpaliek naudai: jaunām riepām, apkopēm, degvielai galu galā ģimenei un savam hobijam

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 0 Atbildēt

Ir tādas vietas kā Rēzeknes rajons, kur ziemas naktī pārplīstot slavenajai TSI ķēdei, KASKO miiiillllzu iespējas varēsi baudīt visas nakts garumā. Un nekādas finansiālās iespējas tev ittin neko neatrisinās.

Neviens nav atteicies no auto uzticamības. Neviens.

sciroco Reģ.: 18.12.2002
2 0 Atbildēt

Kasko neremontē ķēdes, to dara dilleris. Naktī arī Rīgā dilleris nepalīdzēs, bet dienā gan, arī Rēzeknes rajonā, domāju.

Kasko palīdz ja nozog, sadauzi, ieskrāpē....

Motorolers Reģ.: 19.07.2002
1 0 Atbildēt

Man pagāšnakt partrūka ģenerātora siksna pie Panevežiem, KASKO nogādāja mašīnu uz man norādīto vietu. Mājās biju 4 no rīta. Strādā Kasko!

nomiks Reģ.: 30.10.2002
1 0 Atbildēt

Tā ir, uz Varšavu 7 stundas, atpakaļ - 14. Un ar beigtu auto.

Motorolers Reģ.: 19.07.2002
1 0 Atbildēt

Nebiju jau Warsavā tikai, labi, ka siksna neplīsa kkur Vācijā (kur regulāri turēju brīžiem ap 200) vai Polijas mežos, tad gan ar to Kasko būtu kā būtu, līdz Latvijai nevestu, tik līdz vietējam dīlercentram aizvizinātu, un varētu sestdien svētdien dzert alu Pats jau nedaudz vainīgs, būtu mierīgi braucis, nekas nebūtu noticis, bet pilnībā izbaudīju, ko puteņa laikā sniedz quattro priekšrocības

Kopā jau biju nobraucis 4000km, pietrūka 145

msh Reģ.: 16.04.2007
2 4 Atbildēt

Ja galvenais iemesls kaskai būtu šāds, tad nebūtu no kaskas īpaši nekādas jēgas, jo "sekošanai līdzi mašīnas tehniskajam stāvoklim" strādā vēl labāk - neviena siksna pēkšņi, ne no kā, nepārtrūkst, un ja šad un tad tiktu uzmesta acs motortelpā notiekošajam, no šādiem pārsteigumiem varētu izvairīties ar 99% iespējamību.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 0 Atbildēt

KASKO strādā tikai tik tālu, cik visos segumos ir tehniskā palīdzība kā papildus fīča, kas arī šo transportēšanu nodrošina. Neviens KASKO Tev nenodrošinās siksnas maiņu.

zhuks Reģ.: 01.12.2005
2 0 Atbildēt

Šodien kārtējo reizi redzēju tādu indivīdu, kurš atbrauc uz taknkštelli ar pasvaigu Range Roveri, bet degvielu iepilda par 10,- eirām, Valmierā. Nesen zolīdu kungu ap 50 gadi ar Ml pirmās paaudzes mersi manīju Ādažu Nestē, šams vispār par 5,- uzpildījās! Šajā pat tankā reiz čalītis, tīnis par dažiem eirikiem uzpildīja savu bumeri, bet tajā vecumā ir citas prioritātes- tas normāli ;-)

Prieks par to, ka ir arī saprātīgi ļautiņi, kuri spēj loģiski spriest un rīkoties kā paši saka, bet tādi ir mazākumā.

Pēc siroco sacītā, šim 4 gadu laikā jauna auto tieši tāda veida minētās izmaksas veido 253,- mēnesī, tad nu jau teju 20gadīs auto mēnesī "paņem" 162,-, V70I , tiesa gan tas ir lielās klases universālis un tā laika pilnā komplektācija.

Situācijas ir dažādas, bet ja salīdzinātu vienādas klases un tipa auto, iespējams, starpība būtu mazāk par 91,- vai arī tieši pretēji- stingri lielāka, ja Jettas vietā būtu labi nopakots Pasāts.

Ja tie ir tikai 100,- eiro mēnesī un tu jau brauc ar pilnīgi svaigu auto, tad, manuprāt, ir vērts maksāt.

sciroco Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Kasko man izdevās sarunāt ka pieliek pie ikmēneša maksājuma. Par Jettu sanāca 214 euro mēnesī.

Jettu galīgi nepareizi būs salīdzināt ar Volvo, un Passatu ar. Volvo kad bija jauns, maksāja ~ 2x dargāk.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 0 Atbildēt

"Kasko man izdevās sarunāt ka pieliek pie ikmēneša maksājuma"

Baigi jau "izdevās sarunāt". Ar šādu opciju bāžas virsū teju katra līzinga kompānija

sciroco Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Tagad 2019 gadā jā, 2014 bija savādāk

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 0 Atbildēt

Nebija gan. Sweds, SEBs, Nordea un DNB kā nāve bāzās klientiem virsū ar to opciju. Unicredits mierīgāk, bet arī. KAtrai līzinga kompānijai ir līgums ar kādu apdrošinātāju, no kura par darījumiem, līdzīgi kā citi aģenti vai brokeri, saņem komisiju. Attiecīgi, viņi ir ieinteresēti piepārdot to produktu.

sciroco Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Ļoti jauki ka Tu zini labāk par mani, situācijā kas notika ar mani )))

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
1 0 Atbildēt

Garantija ir laba štelle bet Kasko tev pašam jāmaksā tāpēc to nevar uzskatīt par kaut kādu ekstru.Kasko var iegādāties arī vecam lūznim.Es šogad nolēmu vairs neuzturēt apdrošinātāju jo 10 gadus kopš maksāju par KASKO nereizi viņu nav gadījies izmantot,bonusi nav nekādu tad nav ko arī maksāt.

sciroco Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Līzinga gadijumā Kasko ir bankas nosacījums.

Kasko vecam auto nevar nopirkt, zinu ka 1992 gada Scirocco saimnieks, kas meklēja tādu iespēju.

Kasko ir laba fīča. Man ir viens paziņa kas sadauzīja 6 mēnešus vecu VW. Dilleris to salaboja, nomainot visas skrūves pret jaunām, visas detaļas nāca no rūpnīcas jaunas. Remonts izmaksāja 7500 euro ko samaksāja kasko. Šoferis samaksāja ap 100 euro pašrisku un viss.

Kas būtu ja kasko nebūtu ?

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Ja kasko nebūtu, tad par to, ka nopirkta mašīna, kas sastāv no dārgiem plastmasas ķiņķēziņiem, nāktos arī pašam samaksāt.

Kasko vecai mašīnai pa tiešo nopirkt nevar, jā, bet var apkaskot, ja labi grib. Viens čalis, kam ir B4 A80 competition, bija tā nesenā pagātnē izdarījis - es neatceros, kurai apdrošināšanas firmai tas bija, bet doma bija - tavā īpašumā ir mašīna, kurai kasku var nopirkt, teiksim tavs opelis, un tai tu esi nopircis kasku pie tās firmas, un tavs široks, kam kasku nopirkt tu nevari - tu pārdod savu opeli, bet nevis izbeidz kasku, bet to tu drīksti pārnest uz široku - tādā veidā viņš bija apdrošinājis savu kompeti. Vairs gan viņš tā nedara, jo apdrošināt ar kasku vecu mašīnu ir bezjēdzīgs pasāciens - piemēram, viena situācija, ar ko viņam bija jāsaskaras - iznīcināja priekšas buferi - kompetei nāk tāds pats buferis kā S2 un kupejai, un par tādiem labā stāvoklī esošiem nu jau sen prasa cenu otrajā simtā, ja ne vairāk - kad apdrošinātājs saprata ka tas nav parasts buferis, gribēja mašīnu norakstīt [bufera dēļ !!!} - beigās izdevās vienoties par kaut kādu naudas izmaksu.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
2 0 Atbildēt

Esmu izsitis kasku 1970.gada mersim... tā ka, ar labu motivāciju var visu ko... jautājums, vai pacients ir gatavs maksāt tik, cik apdrošinātājs par to risku grib.

sciroco Reģ.: 18.12.2002
1 0 Atbildēt

Man interesants jautajums visiem Jaunu auto nīdējiem :

Ja tagas butu pieejams, piemeram passat b3 par 30 000 euro, vai golf mk2 par 25 000 euro, jus to pirktu?

Scotinsh77 Reģ.: 14.05.2016
3 0 Atbildēt

msh tocna pirktu...

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

Pasātu b3 universālu par 25 štukām varētu paņemt.

sciroco Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

par 25 000 būtu pliks, ar vajāko motoru 1,6 un bez neviena elektro navarota, piekam sedans

jo bāzes versija universālam maksāja 26 000 DM.

Passat VR6 universāls 45 000 :O

Golf mk2 ar 1,3 motoru 20 000 DM

un 16v Golf mk2 30-32 000 DM

Cenas no veca 1997 gada kataloga, vācu markās. Pārveršot par Euro sanāk nedaudz mazāks cipars, bet atcereties ka agrāk arī algas bija mazākas...

Es rakstu tas cenas lai jūs redzētu, tālajos 90tos gados jauns auto maksāja tik pat kā tagad, bet tur elektro stikli, stūres pastiprinatājs vai lūka bija papildopcija

tagad par to pašu naudu vis komplektā un daudz vairāk...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Es kaut kur jau pasen esmu šito pārrēķinājis. Mans golfs rūpnīcu pameta kā CL ar 1.3 nemotoriņu un 4 robu kārbu; pārrēķinot eirās tās mašīnas cena sanāk 16,5k - par to naudu sanāk līdzvērtīgi pozicionēts jauns golfs, kaut kāds 1.2 TSI ar sešu robu mešalku. GTI 8v bāzītē laikam bija kaut kādas 26 vai 28 štukas, un ja pircējs vēl saķeksētu visu to, ko esmu salicis, gan jau būtu tuvu 35. Mans audī atkal jauns maksāja 42k eiru - vienīgais iemesls kāpēc par to naudu nesanāk jauns A4 2.0 [vienalga kāda degviela] quattro, bet vajag pāris štukas piemest klāt - jo jaunai kvatrai ir neatķeksējama opcija - tomāts - paskatoties cenu lapā divriteņu cenas, var redzēt ka cenas starpība starp mešalku un tomātu kā reiz ir tās divas štukas.

Secinājums - mašīnas ir ŠAUSMĪGI palētinātas - ja jauna mašīna [agrākiem laikiem] vidējā komplektācijā, ar nesalīdzināmi sarežģītāku spēka agregātu maksā tikpat, cik agrāk maksāja vienkāršs dzelzs gabals bez aprīkojuma... Ir, protams, punkti, kur tas ir saskatāms tāpat, ar neapbruņotu aci, teiksim, apakšas apstrāde, tb tās trūkums, vai fakts ka detaļas ir ražotas visās pasaules malās, nevis kā astoņdesmitajos, kad VAG piegādātāji pamatā atradās vācijā, austrijā un francijā, un vēl atsevišķi mezgli nāca no ASV un kondišu detaļas no japānas - deviņdesmito vidū sāka parādīties meksika, pēc tam polija, būtu interesanti kaut ko desmitgadīgu paķidāt un paskatīties no kādām valstīm tur ir detaļas.

kolumbs Reģ.: 27.12.2005
2 0 Atbildēt

II golfu varbūr nē, bet par IV jau varētu nopietni padomāt. Vai par Audi A6 C4 ar 2.5 tdi, ar kuru tad varētu 500 000 nobraukt.

nordic Reģ.: 12.04.2002
8 1 Atbildēt

99 no 100 jauno auto nīdējiem var par tiem tikai sapņot. No savas pieredzes ar autu visvairāk negribu atcerēties 90 tos.

LV bija piegrūzta ar tiem super labajiem, izturīgajiem auto. Lūza tiem viss pēc kārtas, mainīt vajadzēja visu pēc kārtas, ja nemaldos ww riteņu gultņi negāja pat nieka 100tk, rūsēja ar retu izņēmumu visi. Par laimi servisi katrās garāžās bija vairāki. Pēdējo desmit gadu pieredze ir tikai, kad auto iziet no ierindas kāda fīča, kura tais gados nemaz nebija. Tagadējie jaunu auto nīdēji arī pēc padsmit gadiem brauks ar šodienas auto un čīkstēs cik slikti ir jaunie

insekc Reģ.: 24.03.2003
1 0 Atbildēt

Tam, ka 90-os auto "no Vācijas" lūza viss un visu ko vajadzēja mainīt, piekrītu. BET tas bija tāpēc, ka varēja atļauties tikai auto 10-12 g. vecus, faktiski jau pilnīgi nobrauktus. Remonti gan nemaksāja pārāk dārgi. Par rūsu - kā kurš auto. Audi 80 B3, B4 un 100 C3, C4 nerūsēja. Tā laika Opeļi no ielām pazuda rekordātri. Uzskatu, ka tagad vairs nav prāta darbs pirkt auto vecāku par 2-3 gadiem ar nobraukumu virs 50 k km.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 1 Atbildēt

"Tagadējie jaunu auto nīdēji arī pēc padsmit gadiem brauks ar šodienas auto un čīkstēs cik slikti ir jaunie "

Mhm, kā tad - to kā izskatīsies šodienas mašīnu problēmas pēc 10-15 gadiem, ir iespējams apskatīties jau šodien, jo tās mašīnas, kam tagad ir mazpadsmit gadi, lielākoties no jaunajām atšķiras tikai kosmētiski, kā arī to ka tur atrodamie motori bieži vien ir lielāki un zemākas forsāžas, lasīt, relatīvi mazāk tikuši mocīti - visādas puņķainas tehnoloģijas un elektronikas kalni TUR jau ir - kaut gan protams, salīdzinot ar kāda piektā gada tūrāna vai septītā gada A6 ~30 vadības blokiem, septiņpadsmitā gada līdzinieki noteikti ir pārāki un tajos gan jau gļuko lielāks skaits bloku.

Bet tevis aprakstītā pagātne - ko tu gaidi no 10-15 gadus vecas mašīnas, kura ir pārdota lai to nevajadzētu remontēt + noteikti satur visas oriģinālās piekares detaļas? Nopērc 10 gadus vecu A6 un pastāsti cik tas labi kalpo Atklāsi ka visām mašīnām remonti notiek apļveidīgi, tikai ir nu, mazliet, izmainījušās cenas - teiksim "ww riteņu gultņi negāja pat nieka 100tk", bet tāds laba ražotāja izpildījumā maksā 20 eiras - jaunam fofāgenam tikmēr 100 eiras, bet tas noteikti nekalpos proporcionāli, tb 5x ilgāk...

Tas kas tajos deviņdesmitajos bija briesmīgi - tehniskās informācijas trūkums, jo nebija interneta - teiksim, ir pietiekami lasīti stāsti par problēmām ar audī 5 katlu turbiķiem, jo piepeši neiet un neviens nezina ko darīt - tagad pareizie atslēgas vārdi gūglē un pāris minūtes vēlāk var ķerties pie darba...

VWfans Reģ.: 21.02.2004
1 3 Atbildēt

sciroco rakstīja: Man interesants jautajums visiem Jaunu auto nīdējiem :

Ja tagas butu pieejams, piemeram passat b3 par 30 000 euro, vai golf mk2 par 25 000 euro, jus to pirktu?

Es labprāt nopirktu Volvo-V70 kantaino universālu ar Audi 2,5 TDI motoru par 28 tūkst.EUR.

sciroco Reģ.: 18.12.2002
1 0 Atbildēt

Piedot, Volvo ir cita klase un citas cenas (manā katalogā ir 850 Volvo cena, 50...60 000 dm, atkarībā no motora)

Principā tas pats jauns Volvo, V60 (70 vairs nav) maksā 50-60 t euro

esmu pārliecināts ja tiešām Tev būtu tāda nauda, paņemtu jaunu 2019 , ne kā jaunu 1995 g V70

VWfans Reģ.: 21.02.2004
3 4 Atbildēt

Šodien biju Volkswagen centrā, un esmu sajūsmā par Golf Variant 45th Anniversary piedāvājumu. Liels, komfortabls universāls ar 1 litra 115 zirgspēku turbomotoru ar 2504 eiro atlaidi tagad dabūjams par nieka 17772 eiro. Piemaksājam 460 eiro par košu tumši zilu krāsu, un iegūstam sapņu auto. Cena tad 18232 eiro!!!

iciks Reģ.: 29.05.2013
3 0 Atbildēt

Un Tev to auto vajag, jebšu apmeklēji VW centru aiz gara laika? Tā sacīt, viens slēpo, cits skrien pie dīleriem...

650 Reģ.: 25.01.2017
4 0 Atbildēt

Taisni tā kā vārdus izrāvi.Tak aiz savajadzības drošvien bij garāmskrienot ieskrējis.Lai nav savējo ūdeni jātērē, i skaties vel pa galdiem kko uzdzert/uzkost citreiz var piemeklēt.Ar slēpēm kājās šitādu meistarstiķi diezin vai izpildīsi..

VWfans Reģ.: 21.02.2004
0 0 Atbildēt

Bija divu stundu gaidīšana Rīgā, tāpēc apmeklēju.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
3 0 Atbildēt

Scotinsh77 rakstīja: msh tocna pirktu...

Viņš pat vecu trusi nevar nopirkt.

650 Reģ.: 25.01.2017
1 0 Atbildēt

Nafig kas jāpērk, var tak iemanīties garāmskrienot katrreiz pa gabalam nokost.

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

Neesmu liels auto žargona speciālists, zinu , ka žurka ir kaut kāds BMW , bet kas ir trusis ?

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Žurka ir E36 trīssimtā sērija - bet trusis - gābešņiks ir internetā izlasījis ka mk1 golfs otrpus okeāna tika tirgots kā Volkswagen Rabbit [mk2 tur tirgoja kā Volkswagen Golf vai Volkswagen GTI] un tā nu viņš mk2 sauc par trusi...

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 0 Atbildēt

Nevis internetā izlasījis, bet man bijušajai radiniecei in law - Amerikas latvietei tāds bija. PIe tam ļoti neraksturīgi amurikāņiem - dīzelis ar manuālo kārbu.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
1 0 Atbildēt

Bij man pasāts b3 ar 1.8l monošprici, nebija stūres pastiprinātājs bet ar to neizjutu nekādu diskomfortu,logi mehāniskie,i čto, tagad austiņam visi elektriskie kas visu vasaru stāv ciet.Pat kondiška nebija un izdzīvojām,tiem kam bija tie puņķaini staigāja.Kruīza nebija,nedzirdēju kad kādam kāja notirptu.Pirms pasāta bija Lada Sputnic,to uz ceļa pats varēji salabot ja kas gadījās jo bagāžniekā bija visi instrumenti un daļas.

darklight Reģ.: 29.10.2013
2 0 Atbildēt

Vienīgais elektrisko logu pluss ir, ka šoferis var no savas vietas virināt blakussēdētāja logu. Tas arī viss. Nopietni. Bet ja mašīnā ir tāda greznība kā strādājoša kondiška, tad, kā jau teici, pat tas nav jāvirina.

nomiks Reģ.: 30.10.2002
0 0 Atbildēt

Ja jābrauc kādā stāvvietā, kur automātā jāpaņem/jāieliek biļete, ja izmanto McDrive un vēl dažādi ja, tad nu gan ir ērti, kad logs ir elejtriski paceļams.

Arī karstā vasarā, kad uzkarsis salons, uzreiz atver visus logus un ātri izvēdina.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

Kas tās par stāvvietām kur tas aparāts atrodas pretējajā pusē?

nomiks Reģ.: 30.10.2002
1 0 Atbildēt

Arī šofera pusē ir ērti atvērt ar pogu 3 sekunžu laikā nevis manuāli ar roku 8 sekundes.

Var jau arī atvērt durvis, bet mēs te runājam par komfortu!

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

Manam golfam kādus divus gadus bija, kā es to saucu, fūres variants [atsaucoties uz vecākās rietumu smagajās mašīnās redzētu dabas parādību - šoferim airis, bet pasažiera logs elektrisks, lai šoferis varētu sarunāties ar citiem no savas vietas atverot logu] - visās trīs pasažieru durvīs elektriskie pacēlāji, bet pašam airis. Pašu galveno - iespēju atvērt no vadītāja ķebļa visus logus - šī kārtība nodrošināja, tāpēc arī divus gadus slinkums netika pārvarēts un vēl viens pacēlājs netika uzbūvēts. Elektrisks šofernieks ir domāts slinkuma lāpīšanai, elektrisks pasažiernieks lai sarunātos ar cilvēkiem ceļa malā, elektriski aizmugurējie logi ja kaut kāda tehniska iemesla dēļ jāvēdina mašīna - bet, protams, bez šaubām, ja visi četri ir elektriski, tas ir foršāk un man tas liekas diezgan pašsaprotami ka tie četri logi ir.

Atkal no otras puses - es kādu laiku muteres mk3 ieliku priekšā elektriskos pacēlājus, viņai neko neprasot un nesakot - viņa saka ka viņai airi patika labāk... Cita lieta ka viņa grib kondišu - varbūt būs kaut kad viņai šī vēlme jānodrošina.

arba Reģ.: 16.12.2002
4 0 Atbildēt

Nekas nav riebigāks kā skruvet ar roku logus !

iciks Reģ.: 29.05.2013
1 0 Atbildēt

Jā, ir piedzīvota tāda lieta, pie kam tā sistēma bija pusnojāta un baigi smagi nāca vaļā, nepatika, bet...

Taisnība arī tiem, kas apgalvo, ka tagad tā vajadzība ir tāda diezgan nosacīta. Ja atmet parkošanās aparātus un vēl retas reizes, cik nu vajag. Tāpat gaisu apmaiņu regulē vairs jau ne logi.

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Tas ja pavemt savajagās.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Man nevienai mašīnai nav bijuši airi... ā, nē, vienam klasiskajam 900. SAABam bija. Nebija tik traki...

Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

Es gan esmu pietiekoši vecs, lai labi atcerētos airu logus

Vēl ap 2004.-05. darbā bija 3 gadus vecs Civics, kam aizmugurē bija airu logi, kas pa bedrēm mēdza pamazām atvērties. Tai pat laikā 92.g. Vitarai logi bija elektriski.

sciroco Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Es kaut kur jau pasen esmu šito pārrēķinājis. Mans golfs rūpnīcu pameta kā CL ar 1.3 nemotoriņu un 4 robu kārbu; pārrēķinot eirās tās mašīnas cena sanāk 16,5k - par to naudu sanāk līdzvērtīgi pozicionēts jauns golfs, kaut kāds 1.2 TSI ar sešu robu mešalku. GTI 8v bāzītē laikam bija kaut kādas 26 vai 28 štukas, un ja pircējs vēl saķeksētu visu to, ko esmu salicis, gan jau būtu tuvu 35. Mans audī atkal jauns maksāja 42k eiru - vienīgais iemesls kāpēc par to naudu nesanāk jauns A4 2.0 [vienalga kāda degviela] quattro, bet vajag pāris štukas piemest klāt - jo jaunai kvatrai ir neatķeksējama opcija - tomāts - paskatoties cenu lapā divriteņu cenas, var redzēt ka cenas starpība starp mešalku un tomātu kā reiz ir tās divas štukas.

Secinājums - mašīnas ir ŠAUSMĪGI palētinātas - ja jauna mašīna [agrākiem laikiem] vidējā komplektācijā, ar nesalīdzināmi sarežģītāku spēka agregātu maksā tikpat, cik agrāk maksāja vienkāršs dzelzs gabals bez aprīkojuma... Ir, protams, punkti, kur tas ir saskatāms tāpat, ar neapbruņotu aci, teiksim, apakšas apstrāde, tb tās trūkums, vai fakts ka detaļas ir ražotas visās pasaules malās, nevis kā astoņdesmitajos, kad VAG piegādātāji pamatā atradās vācijā, austrijā un francijā, un vēl atsevišķi mezgli nāca no ASV un kondišu detaļas no japānas - deviņdesmito vidū sāka parādīties meksika, pēc tam polija, būtu interesanti kaut ko desmitgadīgu paķidāt un paskatīties no kādām valstīm tur ir detaļas.

Man atkārtots jautājums: pirktu sev tagad

jaunu mk2 golfu, pa "tuvu 35 000" ? Man aizdoma ka ne.

Un ko Tu darītu (ja būtu samaksājis tos 35 000), par JAUNU mašīnu, nevienas skrambas.. piķis nolikts, kas krāts 5 gadus, vai arī jāmaksā vel 5 gadi....

.... un kāds Tev iesistu ar durvīm pa sānu, vai iešvīkātu skrambu bamperī... arī teiktu, ka iepriekš ? nekas traks, davai vel otrā pusē, lai ir simetriski

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Protams ka pirktu - iedomājies, nopirkta mašīna nākamajiem 20-25 gadiem, kurai arī nopietnā vecumā uzturēšanas izmaksas gada griezumā štuku nepārsniegs.

Ja kāds iesistu ar durvīm pa sānu, iesistu pa melnu poliuretāna moldingu, tā ka cietējs būtu tas otrs, bet ja iešvīkātu buferī, es to švīku nemaz nepamanītu.

sciroco Reģ.: 18.12.2002
1 0 Atbildēt

Bet tādā gadījumā Tu sastaptos ar citu problēmu, detaļas neesamība: ar laiku detaļas mk2 maksās daudz dārgāk par mk7. Principā jau tagad ir detaļas kuras nav iespējams atrast jaunas priekš mk2

Tā kā pasapņoji un pietiek, būs Tev jāpērk jauns vai lietots, cits auto

msh Reģ.: 16.04.2007
2 0 Atbildēt

Nu paga - ja varētu nopirkt jaunu mašīnu - tātad to kāds ražotu, es nebūtu vienīgais pircējs un būtu arī detaļu piedāvājums

Tevis nosauktā dabas parādība ir viens no iemesliem, kāpēc es neceru ar savu esošo autoparku nobraukt ilgāk par kādiem 10 gadiem, cita lieta ka tu esi šo to sajaucis - pa lielam nav tāds "maksās dārgāk nekā mk7" - ir "detaļa maksā adekvāti" vai "detaļas nav"; "dārgāk nekā mk7" maksā kaut kādas retas detaļas pie rietumu spekulantiem, bet nu tur ir runa par aprīkojuma detaļām pamatā. Dilstošās detaļas visdrīzāk būs pieejamas vēl ilgi, vai nu tādēļ ka tās izmanto jaunākos modeļos, vai tāpēc ka tās ir universālas.

Žēl vispār ka visādus sūdus no ķīnas nopirkt ir viegli, bet viņu tirgus mašīnām domātas detaļas nē - ķīnieši tak mk2 jettu, gan ar diviem nopietniem feisliftiem, ražoja līdz 2010. gadam - es neatteiktos no šādām tādām viņu uzlabotām detaļām, teiksim, aizmugures durvju stiklu blīvgumijām

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 0 Atbildēt

GB12 rakstīja: KASKO strādā tikai tik tālu, cik visos segumos ir tehniskā palīdzība kā papildus fīča, kas arī šo transportēšanu nodrošina. Neviens KASKO Tev nenodrošinās siksnas maiņu.

Es tak saku, ka auto uzticamība ir daudz labāka fiška kā uberkasko un materiālā labklājība. Esmu diegan pārlicināts, ka visi šeit augstāk komentējošie pārtikušie ļaiži būtu DAUDZKĀRT laimīgāki ja varētu turpināt ceļu ar uzticamu auto, ka vizināties ar superKASKO piegādāto evakuatoru.

Tirādes pamatsaturs: pārticība un kasko NEATSVER monetārseksa dēļ notaupīto TSI ķēdi. Nu neatsver gan!

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 0 Atbildēt

Jā, tikai tie ūberuzticamie auto arī mēdz plīst negaidītākajos momentos... tikai tad, ja nav garantijas (par kasko nerunāsim, tas ir pavisam cits stāsts, kam nav sakara ar uzticamību) un Tu ar tādu attopies, piemēram, Norvēģijas kalnos vai kā viens man zināms cilvēks, Somijā, tad izmaksas, lai tādu attransportētu uz LV, visticamāk pārsniegs tā "uzticamā auto" vērtību.

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 0 Atbildēt

Tiem TSI saplīšanas varbūtība ir daudz augstāka kā teiksim Toyota corolla. Attiecīgi to TSI ubervagenu būs 5x biežāk jātransportē no Norvēģijas. .... Ja tu zini kā aprakstīta Varbūtības teorija.

sciroco Reģ.: 18.12.2002
1 0 Atbildēt

Esmu vien reiz palicis Vācijā uz bāņa, ar savu mk2 Scirocco, bez robiem (mājās secināju ka izbeidzās sajūga disks, kuru pirms brauciena liku jaunu, brāķis+lielāka jauda)

Īsāk sakot Paldies draugam, atbrauca ar piekabi, atveda mājās

Tieši šis moments man arī pastūma padomāt par jaunu auto:

1) garantija (nav jauztraucās ja kaut kas notiek) - Bet lūdzu izlasiet/saprotiet pareizi, JA notiek, tomēr prakse rāda ka nekas nenotiek ar jaunu auto ;)

2) mobilitātes garantija (nodrošina maiņas auto, viesnīcu ja neesi dzimtenē un remontu)

3) kasko (ja notiek kraš, tu saproti ka esi apdrošināts un nepaliksi ar lielam grūtībām pekšņi)

Ja tas pats notiktu ar garantijas Jettu nevis 25 gadīgu Scirocco, DE, uz bāņi, man nebūtu negaidīti tēriņi (būtu tik diena-divas jāpaliek ilgāk DE, kamēr dileris salabo mašīnu)

Un nevajag teikt ka jāseko mašīnai. Man bija jauns sajūgs pirms brauciena ielikts (neizturēja 220 + km/h)

msh Reģ.: 16.04.2007
0 1 Atbildēt

Bik izmainot tavu frāzi - tomēr prakse rāda ka nekas nenotiek ar jaunu detaļu.

sciroco Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Cik var par to ķēdi ?

Kur problēma viņu mainīt, kā siksnu, pie noteikta km daudzuma ?

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 0 Atbildēt

Ķēde, kas izstiepjas auto stāvot nokalnē, ir pieminēšanas vērta! Daudzreiz!

Siksnu ir daudzkārt vieglāk samainīt.

Un motors ar ķēdi PARASTI tiek gatavots tā lai, saimniekam par to nekas nebūtu jāzina. Man ir auto ar motora ķēdi. Jau 10 gadus. Par ķēdi es nezinu pilnīgi neko. Un arī apkopju aprakstos pilnīgi nekas nav pieminēts. IMO tas ir standarts ķēdei.

Tas TSI piegājien un vēl vairāk tevis nosauktais attaisnojums ir pilnīgi nepieņemams.

feciic Reģ.: 09.05.2008
0 0 Atbildēt

Tā saistība starp stiepšanos un atstāšanu slīpumā varētu būt drusku greizi saprasta-nejau gāzu sadales mehānisms ir tas kurš notur auto uz vietas, attiecīgi mašīna "nekarājas" sadales ķēdē. Ja hidrauliskajam ķēdes spriegotājam nav fiksators tad gan ziepes var sanākt-jau pastiepusies ķēde tiek vienkārši pārvilkta pār zobiem.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Visām mašīnām ar ķēdi ir tā, ka īpašnieks neko nezina - līdz brīdim kad uzzina - cita lieta ka ir ražotāji, kuriem par to ķēdi uzzina reti, un ir tādi, kā piemēram VAG, kur jāsaka "būtu labāk palikuši pie siksnām...".

feciic Reģ.: 09.05.2008
1 0 Atbildēt

Arī BMW ir problēmas ar ķēdēm, varbut starpība ka BMW parasti ir turīgākiem cilvēkiem-šie nomaina un brauc tālāk nevis kladzina pa pasauli, ok tie nav 100 bet 200 tūkstoši bet nu vienalga nomaiņas izmaksas ir 2-3x kā būtu zobsiksnas gadījumā.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 1 Atbildēt

Tas ir labi ja tā starpība ir tik maza - audī V8 zobene vs ķēdes starpība ja nav 10 reizes, tad ir tuvu tam - kaut gan ja pieliek cenai vēl maiņu, tad noteikti 10 reizes arī sanāk.

Vai tad ar 10 gadus vecām behām brauc turīgāki cilvēki? Kad nonāk līdz DPF un tamlīdzīgām lietām, kaut kā neliekas

msh Reģ.: 16.04.2007
0 1 Atbildēt

Motorolers rakstīja: Nebiju jau Warsavā tikai, labi, ka siksna neplīsa kkur Vācijā (kur regulāri turēju brīžiem ap 200) vai Polijas mežos, tad gan ar to Kasko būtu kā būtu, līdz Latvijai nevestu, tik līdz vietējam dīlercentram aizvizinātu, un varētu sestdien svētdien dzert alu Pats jau nedaudz vainīgs, būtu mierīgi braucis, nekas nebūtu noticis, bet pilnībā izbaudīju, ko puteņa laikā sniedz quattro priekšrocības

Kopā jau biju nobraucis 4000km, pietrūka 145

Man vispār palika interesanti - kādas kvatras priekšrocības tad tu ziemā, nakts vidū, svešā valstī izmantoji - zīmēji saules kādā stāvlaukumā vai frēzēji kāda dīķa ledu? Pa bezceļiem diez vai brauci ar dragreisu arī diez vai nodarbojies, citu priekšrocību jaunai kvatrai pār tāda paša modeļa divriteni īsti nav.

Bet vispār paldies par atgādinājumu - man nesen golfā arī ieviesās celiņsiksna, biju jau piemirsis ka to būs reizi mēnesī - divos rūpīgi jāaplūko, lai negadītos kā tev - man gan risks mazāks, siksna metru gara un atrodas kontaktā ar trīs skriemeļiem un vienu rulli; tev tur visi tie cipari vismaz ar divi jāreizina = lielāka iespējamība ka izjuks.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
1 0 Atbildēt

Lirika, lirika Nekā personīga, bet Golf II nekādi nav JAUNS auto vai vismaz garantijas laika auto. Konkrētajā topikā neaktuāli.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Man būs kas interesants tēmas sakarā. Manai sievai darba auto Hyundai i20 - pirmā apkope pie 2tkm (arī nedaudz diskutabli, bet varbūt, ka vajag gan). Vakar aizbraucām abi divi uz Autobrava, palūdzām noņemt riepu spiediena rādījuma kļūdu panelī un veikt pirmo apkopi. Paēdām super gardas pusdienas (iesaku, goda vārds ) un ejam pēc auto. Kas noskalots un tīrs gaida lejā zem jumta Bet, kas tad rēķinā - īsts WTF, maksa par patīkamo ekstru - auto skalošanu (! - 4,09 eur + PVN) Pirmo reizi mūžā redzēju ko tādu, kad dīleris labvēlīgi noskalo klienta auto, par to prasot maksāt Pilnīgi visur tas bijis patīkams bonuss - bez maksas. Ak jā, pirmā apkope pie 2tkm Hyundai izmaksāja 90,66 eur...

eidis Reģ.: 07.11.2001
4 0 Atbildēt

Var mierīgi uz PTAC šo nest - nesaskaņota pakalpojuma sniegšana. Brīnumi sāktos, ja tas būtu privātais auto un tev makā būtu tikai apkopes izmaksas summa. Incanti ko šie iesāktu.....

nomiks Reģ.: 30.10.2002
0 0 Atbildēt

Ar to skalošanu ir interesanti.

- Honda (Nippon Auto) kādreiz for free skaloja vienmēr, tagad arī prasa par to naudu.

- Amserv (Toyota/Lexus) arī vienmēr skalo for free.

- Amserv Krasta (Opel, Peugeot) pat nepiedāvā skalot. Man tas likās jocīgi. Kad Zafiru biju atstājis nopietnākā remontā uz vairākām dienām, tad saņēmu to atpakaļ tikpat netīru kā atdevu. Ok, klients bija cūka, ka tik netīru mašīnu atveda, bet vai tiešām darba devējam nav svarģa attieksme pret savu darbinieku, pret darba telpu un darba apģērbu tīrību?

- Moller Krasta (VW) visās reizēs manu busu noskaloja, pie tam ļoti kvalitatīvi un arī for free.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Man ir izcila pieredze: Amserv Krasta Toyota, Forum Auto, Wess Select, agrāk - BM Auto (tagad laikam Inchape BMW), tad arī Inchape Mazda utt. Tādu joku, piestādot rēķinu par neprasītu darbību, nuuuu

Volx Reģ.: 22.11.2018
0 0 Atbildēt

Forum auto(KIA,Peugeot) arī piedāva noskalot par to pašu 4eiro

sciroco Reģ.: 18.12.2002
5 0 Atbildēt

Kā ir apnicis lasīt komentārus ne par tēmu

Jūs speciāli to darat? Paši nepērk jaunus auto un netaisās, bet 100 un 1 komentāru jāieraksta!!!

Tas kam ir pieredze ar JAUNU auto pirkumu - raksta savu pieredzi.

Kas apsvēr JAUNU auto pirkšanas iespēju - prasa un domā, taisa secinājumus.

Tie kam interesē JAUNS AUTO, kāda viņam daļa ka 90 gadu auto bija labāki ? bija, nebija... tas ir cita tēma..

msh Reģ.: 16.04.2007
1 4 Atbildēt

Neraudi, šis ir iauto un tā te ir bijis no sākta gala - palasi 10 gadus vecas tēmas - vienīgais kas izmainījies - tolaik bija kolorītākas personības un forums tik izteikti nesmirdēja pēc jaunas plastmasas...

sciroco Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Es atceros tos laikus, es šeit diezgan sen. Paša sākumā bija viens nikns iauto moderators

bet vai pašiem patīkami, ka ir bardaks ?

Sanāk ka no jebkuras tēmas pilnīgi nekādas jēgas, vis forums viens liels SPAMS. Atrast sev vajadzīgu info - nereāli...

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

Neviens tak tev neliek tos lasīt,man viņi netraucē.

sciroco Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

ok, tik daudz bezjedzīgu postu esi pieradis redzēt un izlaist

bet ja būs 20, 30, 100,....lpp un postu, bez jēgas

vienā brīdī neapniks?

arba Reģ.: 16.12.2002
2 0 Atbildēt

interesanti vai 2 tkm apkopi prasa ražotājs vai vietējais dileris?

un ko viņā dara ? apskatās vai, kas nekrīt nost, nomaina eļļu, nomaina eļļas filtru ?

šai apkopei nav nekāda !!! pamatojuma, ne teorētiska, ne praktiska

eļļai nekas nenotiek 2 tkm laikā, teorētiski tur varētu gadīties kāda skaida, vai cits s... , bet tāpēc jau ir filtrs lai tos notvertu, mainīt gaisa vai salona filtru vispār bezjēdzīgi

apskatīties vai visas skrūves ir vietā, vai kāds šķidrums netek būtu viņu pašu problēma, nevis auto īpašniekam par to jāmaksā

Pirms 10 gadiem šo jautājumu uzdevu amserv vai tas ir viņu izdomājums vai Lexus rekomendācija, man atbildēja - varat nebraukt garantiju tas neiespaidos

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Nu, ir cilvēki kas pēc motora kapitālā remonta motoru iedarbina, uzsilda, un pēc tam samaina eļļu - te vienīgi 2k pa vidu. Vēl nav izslēgts ka rūpnīcā ielieta kaut kāda īpaša eļļa piestrādei.

mefisto Reģ.: 22.05.2017
0 0 Atbildēt

Nesen vienā ārzemju forumā lasīju VAG inženiera komentāru, ka eļļa nav jāmaina pēc 2k. Tas pat īsti nav labi, jo tā rūpnīcas eļļa ir speciāli paredzēta iebraukšanai, bet nu viedokļi ir dažādi...

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Pirmkārt, tā nav apkope, bet tikai eļļas maiņa. Ķipa, lai jaunajam motoram no eļļas dabūtu ārā visādas tur daļiņas utt. Otrkārt, tas nav obligāti, bet tikai rekomendē, tātad, garantiju neietekmēs.

nomiks Reģ.: 30.10.2002
0 0 Atbildēt

Jaunām Hondām pēc pāris tūkstošiem (precīzi neatceros) rekomendē veikt pirmo apkopi, bet tā nav obligāta.

Tajā tikai nomaina eļļu un eļļas filtru.

Vecajam (2008) CR-V to veicu, bet jaunajam (2015) un Jazzam (2017) neveicu.

arba Reģ.: 16.12.2002
0 0 Atbildēt

Pamatjautājums ir - kas rekomendē ?

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Man šķiet, ka ražotājs. Interesanti, ka vieniem pēc 2000, vieniem pēc 5000 km

aigi Reģ.: 01.08.2005
0 0 Atbildēt

Talajā 2006. gadā, kad pirku jauno Fiat Grande Punto, pirmā apkope bija pēc 5000km (bezmaksas). Nezinu ko tur darīja, jo grāmatiņā tā neparādījas.

Pērkot gan Kadjar pie EuroAuto, gan Nordē Grand Scenic bija/ir tikai 1x gadā vai pēc 20'000km

Volx Reģ.: 22.11.2018
3 0 Atbildēt

Eļļas maiņa nav atkarīga no tā ko raksta dīleris grāmatiņā! Tas ir tikai ieteikums, lai tu pavisam nenojātu motoru un saglabātu garantiju. Pirmkārt eļļas maiņa atkarīga no tā kur un kā tu ekspluatē to auto. Tu vari nobraukt stundu Rīgas satrēgumos un pieveikt 15km un vari tajā pašā stunda aizbraukt no Spices līdz Tukumam 65km. Eļļa vairāk būs nolietojusies pimaja varianta un tāpēc visprecīzākais ir skaitīt motorstundas. Pilsētas apstākļos eļļa savas īpašības jau zaudē pēc 7-8 tk. km un tā ir jāmaina. Pluss vēl jāņem vērā mašīnas sildīsānas/atdzesēšanas biežums. Ja tu dienā 2X pielaid un noslāpē, piemeram brauc uz darbu no Ventspils uz Rīgu(185km), tas mazāk atstāj iespaidu, ja tu 12X startē, stopē maršrutā Ķekava-Rīga-Jūrmala.

Tāpēc, ja jūs gluži vislaik nedzīvojat laukos, mainat eļļu uz 10 tk. Savādak ar tādu apkopes vēsturi es auto neieteiktu pirkt(Sveiciens Scirocco).

Manam korejiešu džedajam ar turbīnu arī rakstīts 15 000, bet tā kā es zinu, ka to ekspluatē galvenokārt pilsētā, tad ierados pie dīlera pats ar savu eļļu un liku nomainīt uz 10 000, bija melna.

aigi Reģ.: 01.08.2005
0 0 Atbildēt

Es veicu apkopi 1x gadā, ka rakstīts. Man sanāk ap 12-15 tūkstošiem.

sciroco Reģ.: 18.12.2002
0 1 Atbildēt

Sveiks - sveiks

Kā Tu zini kur es braucu ? Jau gatavi secinājumi )))

Pa lielam man vienalga, auto pārdots. Un nopircis to pirmais cilvēks kas apskatījās mašīnu, nenometot ne centa no cenas, kas nebija maza ;)

Man bija ~2500km mēnesī (30 000 km gadā) :

tas ir mājas-darbs-mājas + ceļojumi. Dzīvoju ārpus Rīgas ;)

_______________________

Cilvēki, kā var ņemt nopietni cilvēku, kas raksta ka eļļu jāmaina kad viņa ir melna

filip Reģ.: 14.01.2019
2 0 Atbildēt

copy/paste no seller (11.01.2019)

Nezinu, mana pieredze rāda, ka Long life eļļu var nemainīt biežāk nekā intervāla servisa dators prasa (noteikts 30000, praksē bija 26-29 tk), braucu jau 10 gadus ar B6 CR TDI (2008.12.- tika ņemts jauns), nobraukti tagad 304 tk, eļļa mainīta tikai pēc intervāla servisa datora paziņojumiem, pavisam bijušas 10 apkopes, eļļu bija jāpielej līdz 1 -1,5 l starp apkopēm, pēdējās TA pa nullēm. Dzinējs nav sagādājis vispār nekādas problēmas, nav ticis ne regulēts, nekas cits nav bijis darīts, pie 301 tk tika mainīts turbīnas aktuātors, pirms laba laika vēl kaut kāds regulators pie ģeneratora, vairāk nekas dzinējam nav bijis jālabo!

Volx Reģ.: 22.11.2018
0 0 Atbildēt
filip Reģ.: 14.01.2019
1 0 Atbildēt

par videoklipu mēs varam diskutēt par to, kāda eļļa faktiski tika izmantota, bet tagad mēs runāsim par reālās dzīves pieredzi.

Man ir passat cc (iegādājies pavisam jaunu 2011) tagad ar 240 000 km. vienmēr izmantoja OEM longlife 5w30 eļļu ar 30 000 km izmaiņām. EGR tika nomainīta vienreiz ap 100 000, dpf nekad nebija nekādu problēmu. pie 210 000 nomainīja zobsiksna un aizmugurējās bukses.

Visi jaunie VAG automobiļi vismaz Rietumeiropā (un Baltijā) maina eļļu uz 30.000. Jau vairāk nekā 10 gadus, kopš VAG pārgāja uz longlife eļļu un iespējamo dzinēju bojājumu attiecība pret transportlīdzekļu skaitu, kas brauc bez problēmām, ir niecīga.

aigi Reģ.: 01.08.2005
0 0 Atbildēt

Man jau arī liekas, ka bieži mēģinām izgudrot divriteni vēlreiz. Ne jau no pirksta inženieri izzīduši, ka var pa 20 vai 30 tūkstošiem nobraukt.

Eiropā pārdod simtiem tūkstošu auto un, zinot kā Eiropā skaita naudu un cik izmaksā apkopes, visticamāk viņi nemaina ātrāk kā paredzēts.

seller Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

teikto varu apstiprināt, ir jau rakstīts, 2008 g. B6 tagad 308 tk km, visas apkopes tikai pēc intervāla servisa, dzinējs pilnīgi OK, nav pagaidām nekādas izdiluma, bojājumu pazīmju, nedūmo. Uzskatu, ka padomi OEM eļlu mainīt biežāk ir zināms provinciālisms, vai arī vienkārši vēlme 2x noplēst samaksu par apkopi Piekrītu, tiem, kas rakstīja, ka jaunam auto pirmajos 30 tk mainīt ražotāja eļļu varētu pat būt bīstami, jo tur visdrīzāk ir ielieta eļļa dzinēja piestrādei, kam visdrīzāk jānotiek pilna intervāla servisa cikla (30 tk) garumā. Un vēl, manuprāt LV ar OEM eļļu var droši braukt tos 30 tk, jo LV nav ātrgaitas ceļu, pa kuriem braucot dzinējs ilglaicīgi darbojas patērējot 50% un vairāk no dzinēja jaudas.

Volx Reģ.: 22.11.2018
0 0 Atbildēt

cc ir amerikānis?

No kurienes tev statistika, ka "dzinēju bojājumu attiecība pret transportlīdzekļu skaitu, kas brauc bez problēmām, ir niecīga" ?

sciroco Reģ.: 18.12.2002
2 0 Atbildēt

O-jā, kārtējais Youtube šedevrs, pierādījums (ha-ha)

Kā Tu zini kas reāli ir bijis ar to auto ? Kāda eļļa lieta, kā ekspluatēts, vai tiešam mainīta kā tur rakstīts ?

Šeit noderēs tas vecais krievu teiciens: "на заборе тоже написано"

Volx Reģ.: 22.11.2018
0 0 Atbildēt

To video pieliku kā informatīvu materiālu, bet visu kāpēc un kādēļ ir jāmaina eļļa agrāk jau izstāstīju augstāk. Longlife nav nekāda eļļa, eļļas ir Agip, Castrol utt. ar atiecīgām pielaidēm katram motoram. Es piemēram tādu longlife nemaz nevaru liet, nav pielaides korejiešiem.

Cik saprotu(man tādas nav) Loonglife ir programa , kas skaita tās stundas, kilometrus un aicina uz servisu auto īpašnieku. Citās valstīs to Longlife atslēdz, jo tā tomēr neņem vēra degvielas kvalitāti un ceļu stāvokli. Tas kas vācietim medus, mums - inde

Volx Reģ.: 22.11.2018
0 1 Atbildēt

un "neviss inženieri ir noteikuši tādu eļļas maiņu" , bet gan to ir izdarījuši marketologi. Galvenais ir tev nopārdot mašīnu. Redz, mēs jums dodam iespēju 2 gados mainīt eļļu. Revolūcija autobūvē! Tak tās tak ābeces zināšanas, ka eļļa pat ja tu nebrauc zaudē savas īpašības gada laikā un tā ir jāmaina. Nu, kurš to nezina? Lkm, tikai i-foruma apmeklētāji

Reku pasatam cc EGR varsts bija jāmaina. Tā ir 100% pazīme, ka motors jau ēd eļļu un aizlipina to vārstu, tālāk jau apaug viss motorā. Gan jau tas nav tas pasāts ar 3.6 motoru, kam ķēdi lai nomainītu jāceļ viss motors laukā. Ceru, ka čalis būs kādu mazo motoriņu paņēmis

seller Reģ.: 24.08.2001
1 0 Atbildēt

Nu laikam Jums vajadzētu minēt konkrētu gadījumu, kad kāds Jums zināms braucējs ir paņēmis jaunu VAG (pēc 2009) un ir nobeidzis dzinēju veicot tehniskās apkopes lietojot OEM eļļu intervāla servisa periodos (pēc konkrētā auto borta datora norādījumiem) ??

Volx Reģ.: 22.11.2018
0 2 Atbildēt

To tev var apliecināt katrs otreizējā tirgū Passat īpašnieks. Kā viņš domā - salons bišku pasēdēts, nomainīsu eļļu,ķēdi, kādu lampiņu un braukšu 10 gadus svilpodams. Kā pārdevejs domā - pārāk jau biezi sanāk iegriezties servisā tīrot tos vārstus, mainot EGR, kārba ar sāk klaudzēt. Atiecīgi pircējs nopērkot to autiņu konstatē, ka motors aizaudzis, ēd eļļu, kārba jāmaina, lai nomainītu ķēdi jāizjauc puse mašīnas. Naudas viņam nav un kko viņš tur minimāli pieķēlē. Braukt jau viņš brauks, bet vairāk uz evakuatora

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
4 0 Atbildēt

Varu tikai piekrist, ja ražotājs (un attiecīgi - auto kompis displejā, uzrādot prasību pēc eļļas maiņas) paredzējis reizi 30tkm, tad tā arī tiks mainīts. Kas par sviestu, ka kādam liekas, labāk ik pa 10-15tkm? Tur jau sāls, ja tikai garie gabali un mierīgā režīmā, iespējams, ka auto prasīs eļļas maiņu pat pēc 30tkm, ja daudz pilsētā utt. - piem., pie 27tkm Un nekas tādam auto nenotiks, varat nesatraukties

jaaanis Reģ.: 29.06.2004
3 0 Atbildēt

Man pieredze tāda arī ir (Passat 1.8TSI '16), par cik pārsvarā pa pilsētu tad pirmā eļļas maiņa bija pie nobrauktiem 20tkm, otrā pēc 22tkm.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 1 Atbildēt

Man atkal patīk ka ķeblī pirdēji [neuztvert kā uzbraucienu] spriež, ka ilgāks eļļas maiņas ir labāks. Davai, noskrūvējiet saviem 200-300 ar longlife intervālu brauktajiem motoriem vārstu vākus un nofočējiet - ja tur apakšā viss būs vismaz tik gaišs kā bildē, vai gaišāks, labi, ticēsim - ja tā kā tajā viģikā, komentāri diez vai būs vajadzīgi...

Man, piemēram, būtu interesanti uzzināt cik daudzi mehāniķi savām mašīnām atļaujas liet longlife eļļu...

P.N. Kasiņ, ražotājs ir paredzējis longlife lai pirmais braucējs ietaupītu uz nākamo rēķina. Tev liekas sviests ka kāds var gribēt mainīt jaunai kastei eļļu ik pēc 15k - cik es redzu forumos, 10-15 gadus vecu premiumu saimnieki [nevis īpašnieki!] saviem motoriem eļļu mēdz mainīt vēl īsākos intervālos, dažs labs pat pie 6-8 štukām. Bet nu laikam tāpēc ka nav tā domāšana kas tipiskam šī tofika lietotājam - kur galvenais ir lai varētu triekt un plēst nedomājot par sekām, jo garantija tak.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
3 4 Atbildēt

Gluži vienkāŗši cilvēks nesaprot, ka ražotāju interesē peļņa, nevis rūpes par auto. Longlife koncepts ir perfekts peļņai - minimizētas izmaksas apkopēs garantijas periodā un izmetams auto pēc garantijas. Laimīgais jaunā auto līzingpircējs rēķina tikai savas izmaksas un pagaidām vēl aizkavēto "longlife" efektu - otrreizējais tirgus vēl šo fīču nav līdz galam aptvēris un attiecīgi joprojām turas neadekvāti augsta tālākpārdošanas cena. Kad otrreizējie pircēji sapratīs un sāks reāli skatīties servisa grāmatiņā intervālus un to, kas notiek sadales vāka, laimīgie "longlaifotāji" kļūs par laimīgiem pirmajiem un vienīgajiem auto īpašniekiem, iecerēto tālākpārdošanas vērtību saņemot bonusā ar visiem procentiem.

nomiks Reģ.: 30.10.2002
1 0 Atbildēt

Man pēdējos gados pieredze ir tikai ar jauniem vai gandrīz jauniem auto. Visiem tiem dators pats paziņo, kad laiks veikt apkopi.

CR-V apkopi sanāca veikt ik pa 8-9 mēnešiem, apmēram ik pa 15000 km. Dīleris vēl teica, ka tas jau esot diezgan daudz, citiem kompis jau pēc 8 000 km sūta uz servisu.

Jazzam sanāk vēl mazāks intervāls, apmēram, ik pa 5-6 tūkst.km, bet tam ir mazs nobraukums un braukšanas apstākļi pārsvarā ir lokāli pa Olaini īsos attālumos, bet daudzas reizes ik dienu.

Multivanam apkopi taisīju vasarā. Redzēs, kad tagad kompis dzīs

RR95 Reģ.: 06.01.2017
7 0 Atbildēt

Jums pašiem neliekas smieklīga, cilvēku kuri nekad nepirks jaunu auto, spriedelēšana par eļļas maiņas intervāliem utt. Un tad vēl viens Youtūbes eksperts pa vidu

Shiirs Reģ.: 13.07.2006
4 0 Atbildēt

Nīcas pajoli, man ir VW LT35 ar oriģinālu 330tk noskrējienu. Visu laiku esmu eļļu mainījis tikai pēc 30 tūkstošiem kā paredzēts.. Un nekas nav noticis. Un domāju, ka nekas arī nenotiks. Kaut gan nu jau ir viena alga, jo izskatās, ka vasarā mašīna meklēs jaunu saimnieku.

Motors 109 Zs TDI.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 2 Atbildēt

Ko nozīmē "nekas nav noticis"? Pastāstīsi, kā tam motoram izskatās zem vārstu vāka? Ā, noteikti pat nezini, un "nekas nav noticis" nozīmē "motors pagaidām ir izvilcis". Tas nav nekas īpašs vai apbrīnojams, ja nekopts motors izvelk tās 300 štukas. Mana golfa iepriekšējais motors bija 25 gadus lietots, gan bez longlife, bet ar sūdīgām eļļām noteikti, līdz manis tas bija nogājis kaut kādu ciparu līdzīgu tam tavam - es kopā ar to motoru nobraucu kādas 40 štukas, četrreiz nomainot eļļu un lejot sintētiku - visas četras reizes eļļa palika melna kā dīzelim, pēc 1-2k, un pēc kāda laika sāka izbeigties visādas iekšējās detaļas, kuras līdz tam, acīmredzot, bija uz tiem sūdiem turējušās...

vieplis Reģ.: 09.02.2006
0 0 Atbildēt

RR95 31.01.2019 13:46,

Smiekli pieklusīs, kad "lietot-pārdot" (jāt-iesmērēt) bumerangs atgriezīsies atlikušās "vērtības" izteiksmē (sk. Bradypus 31.01.2019 13:13). Smiekli pieklusīs, jo "paņemt kaut ko jaunu" rutīna balstīta uz ekselī iebāztu pārliecību, ka Dievs devis tiesības uz lielu, bet taisnīgu atlikušo "vērtību". Par eļļas maiņas intervāliem un Longlife raizējas tie, kuri ar savu pieprasījumu (varbūt) uzturēs to "vērtību".

Kurš te vispār pērk? Pirkšana nomira pagājušajā desmitgadē vai agrāk. Reāli skatot, paši iznomā uz laiku, vai nodokļu pusmaksāšanas čaulas iznomā uz laiku, vai darba devēji iznomā un iedod palietot uz laiku.

Jūs pērkat?

VWfans Reģ.: 21.02.2004
1 0 Atbildēt

Es pērku un izbaudu ilgi. Merivu lietoju 9 gadus un 213 tūkst.km. Škodu ceru lietot ilgāk.

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
1 0 Atbildēt

Kāds intervāls fūrēm ?

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 0 Atbildēt

MANam TGA esot reize gadā vai 120 000 km.

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti